Eiropā Firefox 3 pirmoreiz vadībā

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Eiropā Firefox 3 pirmoreiz vadībā

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 19 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #148424
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_grafikslogo_1.jpg[/imgl]Pēc StatCounter ziņām Eiropā pagājušajā nedēļā (23.-29. marts) visiecienītākais interneta pārlūks izrādījās Firefox 3 – to lieto 35,09% datoru īpašnieku. Līdz ar to apsteigts otrs populārākais, Internet Explorer 7 ar 34,51%. Tas izskaidrojams ar to, ka daļa lietotāju jau paguvuši atjaunināties uz IE8, kura daļa Eiropā patlaban sastāda 2,37%.

    Kopumā ņemot, Firefox vēl par 10% atpaliek no visām Internet Explorer versijām kopumā (IE6+IE7+IE8), bet tam ir tendence izlīdzināties. Internet Explorer auditorija joprojām galvenokārt sastāv no biroja darbiniekiem, kuriem nav izvēles iespējas, jo joprojām daudzi sistēmas administratori netur par vajadzību uzinstalēt progresīvākus pārlūkus.

    Neizpratni rada relatīvi ļoti mazā Operas 9.6 tirgus daļa Eiropā, kas sastāda tikai 4,88% no visiem lietotājiem.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_eiropa_1.jpg[/img]

    Savukārt Krievijā atkal īsta Opera 9.6 ekspansija, tā ir pirmajā vietā ar 23,78%. Otrā vietā – Firefox 3 ar 23,22%, trešajā – IE7 ar 19,2%. Ceturtā vietā – IE6, bet 5.-7. vietā atkal Opera (versijas 9.2, 9.5, 10-alfa).

    Pasaulē joprojām ar 62% dominē IE, 29% tirgus pieder Firefox, Operai – tikai 3%.

    Ir arī valstis, kā piem. Polija, kur IE stabili iedzīts «vēstures mēslainē»: Firefox lieto 51%, kamēr IE vairs tikai 36%.

    Avots

    #194328
    yozhis
    Participant

    Nu tad beidzot.. 😀 Varētu kāds uztaisīt vīrusu, kas ielīstu visu lietotāju datoros, noinstalētu IE un uzmauktu virsū firefox. 🙂 😀

    #194329
    elvisburdajs
    Participant

    Interesanti rezultāti. 🙂

    #194330
    jazzer
    Participant

    Tīri personīgi-dziļi pie vienas vietas,kurš kādu brauzeri izmanto,vai ar kādu autiņu brauc.Tā ir katra brīva izvēle.

    Ja par tēmu,tad Operas nepelnīti mazie procenti pasaules mērogā var būt izskaidrojami ar taupīšanu uz reklāmas rēķina,jo brauzeris ir labs,lai gan FF liekas ērtāks.Bet tas,kā jau teicu,ir gaumes jautājums.

    #194331
    kart0ns
    Participant

    Reiz rakstīju vienā referātā par pārlūkprogrammām.

    īss kopsavilkums:

    IE – neizgāja ACID3 testu, neērts, lēns.

    Firefox/IceWeasel – ātrs, ir daudz papildiespēju (plugins), taču iestatījumu iespējas ir pārāk lielas un haotiskas

    Opera – viss vienā kā šveices nazim, un pie tam tik viegli, taču uz Linuxa ir labi lagi

    SeaMonkey – tas pats kas Opera, tikai bez iedzimtā FlashPlayer un daudz sarežģītaks izklāstīts, nekā Operā

    Midori – ātrs, taču Linuxam pie sirds negāja WebKit dzinējs (pie lielākām lapām meta ārā)

    Lynx – ātrākais un foršākais, taču apnīkst ar tastatūru visu izvēlēties un bildes nav.

    Safari/Konqueror – ātrs, taču man netīk tā dizains. Grūti ar to sadzīvot.

    #194332
    QueenZ
    Participant

    Operu tieshaam neviens nelieto :D:D

    Firefox ir viens taads liels pluss ka vins darbojas uz visaam OS. Opera tieshaam gljuko uz Linux un neviens cits jau nav cross-platform 😉 Long life Firefox! :seeker:

    #194333
    Aldis
    Participant

    interesanti…

    jazzer.. nu tev neinteresee ko katrs lieto, bet web izstradaatajiem gan.. piemeram, es nopuutos ka ieraudziiju trešā lielākā tortes (diagrammas) daļa ir IE6 🙁 tā tad, priekš šī vēl vajag čakarētiet, ar pulīdz normālu .css.. u.t.t.. :/

    QueenZ – Opera arii ir uz vairakam platformam – mac un win.. man skjiet.. 🙂 un uz apple iet pat normaalak ka paC safari.. 🙂

    Un mobiilas platformas sheit nav uzskaitiitas, tur tiesham opera ir vadoshie ar operamini! 🙂

    #194334
    dzhonsons
    Participant

    QueenZ.. Mudaks.

    Paskaties uz Krievijas rezultātiem.. Un tas NAV MAZ, ja pavēro, cik liels ir “Krievijas internets”.. Un kā jau kolēģis augstak minēja – Operas izstrādātāji nespamo reklāmas pa labi/pa kreisi.. Tā, ka.. Aizrijies ar savu degošo lapsu un “Ä€frikas zvērudārzu”.

    #194335
    Aldis
    Participant

    asdfgfh: Tavs Operas patriotisms nu pat izskatijas tik pat stulbi ka kviinza unix patriotisms pie microsoft rakstiem! 😀

    #194336
    dzhonsons
    Participant

    Es vnk parādīju, ka Operas daļa nemaz nav TIK maza.

    Pie kam, ne es katra Apple un FF rakstā rakstu, cik Apple un tas otrs ir sūdīgi 😀

    #194337
    QueenZ
    Participant

    Ei noshaujies ar savu krieviju. paskaties globaali un buus tavi 2% Opera ir parodija

    #194338
    Loading
    Participant

    Tā kā mazi bērni… Puk puk puk.. FF smird.. Puk puk puk Opera smird… Puk puk puk dators smird… puk puk puk purkšķis smird.

    #194339
    dzhonsons
    Participant

    Labāk neteikšu, kas te ir parodija 😀 Paklusēšu 🙂

    Prieks par IE.

    #194340
    QueenZ
    Participant

    asdfgfh wrote:

    Labāk neteikšu, kas te ir parodija 😀 Paklusēšu 🙂

    Prieks par IE.

    puk puk puk? :lala:

    #194341
    dzhonsons
    Participant

    Puk puk.

    #194342
    Valodja
    Participant

    Es lietoju Operu uz Linux, jo uz tās, atšķirība no FF, Flash saturs nebremzē. Pamēginiet abos pārlūkos Linux iekš FF atvērt 10-15 tabus ar Flash saturu – redzēsiet atšķirību. Vēl man patīk vienkārša cilņu (tabs) lietošana Operā.

    Piekrītu, ka Operai ir arī daži mīnusi:

    – gadās, kad Flash satura dēļ pārlūks “iesalst”

    – vēl nepatīk, ka pārlūks neielādējot lielāko bilžu daļu, nerāda citu lapas saturu. Tas nedaudz tracina, kad ir lēns savienojums ar konkrētu weblapu

    – un mana meitene saka, ka es vairāk skatos weblapas caur operu, nekā viņu skatos uz viņu 🙂

    #194343
    Maris77
    Participant

    Nekorekta aptauja, Firefox un Opera nedalās versijās, bet IE ir sadalījuši.

    #194344
    samurajs
    Participant

    Maris77 wrote:

    Nekorekta aptauja, Firefox un Opera nedalās versijās, bet IE ir sadalījuši.

    Viss dalās versijās. Tās versijas, kuras nav parādītas (piem. FF2, Opera 10 alfa) ir mazāk par 1 % un apvienotas pie “Citi”.

    #194345
    azazul
    Participant

    Maris77 wrote:

    Nekorekta aptauja, Firefox un Opera nedalās versijās, bet IE ir sadalījuši.


    Nepareizi. Vienkārši vajagh izmantot pirmavotus:

    https://gs.statcounter.com/#browser_version-eu-daily-20080701-20090403

    Kas attiecas uz ciema pajoliņ u – queenz .. ehh .. skumji.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 19 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā