Tiks atjaunots 50.gadu dators

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Tiks atjaunots 50.gadu dators

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 12 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #149471
    Atlets
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_925ffb3538db0694d3114693fa207b25_1.jpg[/imgl]Lielbritānijas vecākais oriģinālais dators “The Harwell Computer” tika nosūtīts uz Nacionālo Skaitļošanas muzeju (the National Museum of Computing) Blečlijā, kur tas tiks atjaunots darba kārtībā. Datora projekts tika izstrādāts un tā būvniecība sākta 1949. gadā, pirmo reizi tas sāka strādāt 1951. gadā, un bija paredzēts, lai veiktu dažādas matemātiskas darbības. Dators tika izmantots līdz 1957. gadam.

    Kad dators tika uzbūvēts, tā izmēri sniedzās 2,4×5 metri un tajā laikā tā bija ļoti moderna elektroniska ierīce. Ir paredzēts, ka atjaunošanas darbi ilgs vienu gadu. Š o sistēmu izstrādāja un lietoja Atomenerģijas Pētniecības institūta darbinieki Harvelā, Oksfordšīrā.

    Klikinām, lai apskatītu kārtīgi “lampu monstru” lielizmēra bildē. Kadrā nav ietilpis perfolenšu drukātājs un printeris. Video varam noskatīties šeit.

    [img]https://content1-foto.inbox.lv/albums108276070/modjo/Augusts-2009/witch-lowres.jpg[/img]

    Avots 1

    #210420
    karnaiss
    Participant

    Patiesiba es baidos no visa veca veida elektronikas, tas man uzdzen riebumu nezinamu iemeslu del…

    #210421
    Burkaans
    Participant

    Neredzu displeju, vai nu tik mazinsh vai vispar nava XD

    #210422
    lilmoder
    Participant

    ___________

    #210423
    torturous
    Participant

    lielaka dala no tam lampām ir triodes kuras līdz ar 3 paaudzes elektronikas dzimšanu aizvietoja tranzistori.. ja nebutu raditi tranzistori, butu jautri izdomat ka sabast paris milionu triožu intel proci.. proca izmers butu neiedomajams un kads rekins mums atnaktu par elektribu 😀

    #210424
    daGrevis
    Participant

    karnaiss wrote:

    Patiesiba es baidos no visa veca veida elektronikas, tas man uzdzen riebumu nezinamu iemeslu del…

    Man tas pats! 🙁

    #210425
    harly2000
    Participant

    šitiem jau ekrana nemaz nebija visu printeja uz papīra

    #210426
    lilmoder
    Participant

    _____________

    #210427
    Nelabojams
    Participant

    Nesen sapnī redzēju, ka 1.ģimn. pagrabā entuziastu bariņš bij atjaunojis LU Skaitļošanas centra BESM-4 (varbūt daži te atceras, kas tas bij par zvēru) un skolnieki ar baigo entuziasmu ar to ņēmās 😀

    #210428
    msh
    Participant

    daGrevis wrote:

    karnaiss wrote:

    Patiesiba es baidos no visa veca veida elektronikas, tas man uzdzen riebumu nezinamu iemeslu del…

    Man tas pats! 🙁


    Lāmeri 😀

    #210429
    mrrr
    Participant

    😀 normāls monstrs, cs viņš varētu pavilkt :D:D?

    #210430
    izredzētais
    Participant

    mrrr, es neesmu pārliecināts vai šī iekārta ir jaudīgāka par ikdienas kalkulatoru..

    PS, tiem skapjiem itkā būtu jābūt vairākiem – līdz pat desmit ..laikam kaut kāds budžetnieks 🙂

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 12 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā