Paroļu glabāšana

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

User avatar
jurgenz
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 329
Pievienojies: 15 Mar 2007, 19:04
Reputācija: 0
Atrodas: Rīgas rajons.

Paroļu glabāšana

Post no jurgenz » 15 Feb 2014, 13:49

Kapēc mūsdienās, tik daudzi servisi/lapas tavas paroles joprojām glabā plain tekstā? Tā vismaz izskatās. Tagad atkal panesās.. Labi, man ta pofig, man būs viena parole bankai, cita fb, cita draugiem lv, kaut kāda būs e-pastam, bet visiem servisiem izmantošu (kur man nospļauties par maniem datiem, nav tur ko zagt) būs viena parole. Bet ne par to stāsts.

Tagad visiem tv-over.net un ozotv lietotājiem atnāca vēstule (kopēts no draugiem.lv domubiedru grupas):
онфиденциальность ваших данных была нарушена!
Вы зарегистрированы на сайте tv-over.net, откуда и произошла утечка Ваших данных: inta jankovica....sheit seko mana adrese Логин и пароль: sheit mans lietotajvards un parole kuru izmantoju,da visur arii Paypal
Впредь не доверяйте свои личные данные кому попало! Для подтверждения наших слов вы можете найти полную версию базы данных по адресу: baza-ozo-tv[точка]com, а также фрагмент таблицы клиентов прикреплен вложением. Мотивом сделать эту рассылку послужило следующее заявление:
"Уважаемые клиенты! Мы приносим извинения за перебои в работе телевидения и сайта OZO.tv.Злоумышленниками был взломан один из наших главных серверов. На данный моммент происходит восстановление данных. Спешим заверить Вас, что утечка каких либо данных из нашей системы исключена. Речь идет только о временных перебоях телевещания и работы сайта. Мы устраняем последствия взлома в кратчайшие возможные сроки. Все новости о ходе восстановления мы будем публиковать в социальных сетях. Мы просим Вас проявить понимание."
И да, получить эту информацию мог бы и школьник. Серьезные фирмы не позволяют себе такого отношения к клиентам и их личным данным.

UPDATE: Вчера наш ресурс подвергся серьезной DDOS-атаке! На сокрытие своей халатности ОЗО и компания денег не жалеют! Все, желающие получить базу в случае недоступности нашего сайта, отправляйте заявки на
Nu naheram

Cilvēki tagad jūk prātā, visiem servisiem jāmaina paroles ;D Pēdējo reizi, kad kaut kur reģistrējos un uz e-pastu atnāca "paldies, ka reģistrējies, tavs lietotājvārds ir blablabla un parole ir šitāda", paņēmu ko vajag no turienes un kontu izdzēsu. Bet nu mļin, rokas tiešām līkas. Labi, visas paroles ir laužamas, bet kapēc ir jātur vispār plainā??
life sux and then you die..

User avatar
iReinis
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 139
Pievienojies: 18 Aug 2009, 08:19
Reputācija: 0

Post no iReinis » 15 Feb 2014, 14:55

Neredzu krieviski!

Bet vienmēr esmu domājis, ko Jūs pie velna tik daudz slēpjat? Labi, saprotu, ka naudas lietās ir jābūt drošībai utt.. bet visos sociālajos tīklos, dažādos citos brīnumos, pat daļēji e-pastā, ko tur tik ļoti interesējošu var slēpt? Vai tiešām cilvēki nav iemācījušies, ka internets nav tā uzticamākā vieta, un tāpēc pret viņu jāizturās ar vēsu prātu.

User avatar
darklight
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 428
Pievienojies: 22 Mai 2009, 12:35
Reputācija: 0
Atrodas: Purčiks

Post no darklight » 16 Feb 2014, 21:36

Sociālajos tīklos skaidrs, ka nav ko slēpt, bet, ja kāds svešs tiks tavā profilā un sāks ar tavu vārdu vārīt ziepes, tad tas var izvērsties ļoooti nepatīkami. Pēc tam pierādi, ka neesi kamielis. Ar e-pastu ir līdzīgi, bez tam e-pastos gan mēdz glabāties daudz personīgas informācijas, tai skaitā dažādi lietotājvārdi, paroles, konti utt.
Tas ir paraksts!

User avatar
Hominidae
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 569
Pievienojies: 26 Jan 2011, 11:35
Reputācija: 0

Post no Hominidae » 17 Feb 2014, 01:15

Bet vienmēr esmu domājis, ko Jūs pie velna tik daudz slēpjat?
Ko tu ar šito gribi teikt? Nedomāt par drošību?
Vispār jau cilvēkiem tajos pašos draugos mēdz būt privātas vēstules, privātas otram pārsūtītās bildes, sarakstes ar mīļāko... Ja konta zaglēns ir īpaši apsities, viņš var arī upura bosam aizrakstīt: "Tagad nodzeru savu avansu. Piedod, vecais, bet es izjāju tavu sievu aizvakar uz tava biroja galda. Lai jauks tev vakars."

User avatar
macbeton
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3510
Pievienojies: 01 Nov 2008, 18:43
Reputācija: 1
Atrodas: Libau

Post no macbeton » 17 Feb 2014, 10:22

Man tāds **dritvai kociņ** atnāca no kickstarter :D Kaukāds vispasaules spams.
A ko mēs slēpjam? Nu neko neslēpjam, bet nu mazums tev izjāj e-pastu tajā brīdī kad gaidi kautkādu svarīgu ziņu!?
Š itā bija vienam čomam kurš pirka no Ķīnas detaļas visādas. Pēkšņi vienā brīdī šis ierauga ka detalu pārdevējs vinām no citas e-pasta adreses atbild! WTF... Izrādās stulbais šķībacainais **dritvai kociņ**, dabujis kaukādu trojāni, un tai brīdī kad čomam jāpārskaita nauda uz to šķībacaino firmu - krāpnieks pasaka ka konta nr. mainijies! Labi ka laicīgi izfiškojām. Ķīnā 1kLs krāpniekam ir kā 10kLs pie mums.

Pievienot atbildi

Return to “Off-topic”