RTU elektronika

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

ExDec
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 285
Pievienojies: 24 Mar 2011, 12:00
Reputācija: 1
Atrodas: Latvija

RTU elektronika

Post no ExDec » 19 Mai 2015, 12:35

Sveiki!

Gan jau ne viens vien RTU students savā 1. kursā saskāries ar tādu priekšmetu kā "Elektrotehnika un elektronika" un šiem te "foršajiem" mājasdarbiem un laboratorijas darbiem.

Principā situācija tāda, ka vajadzīgs kāds, kurš varētu pārbaudīt darbu pareizību un pateikt, kur un kas ir nepareizi un kā vajadzīgs. Darbi ir uztaisīti, bet ar šo te "jauko" pasniedzēju, kurš "paskaidro" un "izstāsta" kā vajag, vienkārši nav iespējams normāli runāt un nokārtot darbus, lai tiktu vispār pielaists pie eksāmena.
Saprotu arī, ka pats tomēr esmu vainīgs, ka darbi iekavēti tik ilgi, bet tajā pašā laikā pateicoties svētku brīvdienām, kas bija pa vidu, nav arī bijušas vairākas praktiskās nodarbības (no kurām gan arī liela jēga nav, jo tā īsti saņemt atbildes uz jautājumiem tāpat nevar). Pirmkārt jau gan nesaprotu, kāds datoriķiem sakars ar trīsfāžu strāvām, bet lai nu tas paliek otrajā plānā.

Tā kā, ja kāds šīs te lietas saprot - lūdzu izpalīdziet. Vienkārši nav citu variantu vairs kā vērsties kādos forumos pēc palīdzības. Parādā, protams, nepalikšu.

Ja varat palīdzēt, uzrakstiet vai nu man uzreiz PM vai ierakstiet te un es uzrakstīšu jums ziņu, kur būs visi darbi parādīti.

usins
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2870
Pievienojies: 26 Feb 2007, 08:51
Reputācija: 0

Post no usins » 19 Mai 2015, 12:46

Liepājas filiāle? Pasniedzēja Vārdu, uzvārdu lūdzu. Tad redzēsim kurā pusē problēma ar attieksmi.
Cietumā nesēž tik ilgi, cik jūs internetā!

ExDec
Reģistrēts lietotājs

Post no ExDec » 19 Mai 2015, 13:04

Rīga nevis Liepāja.

macbeton
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3510
Pievienojies: 01 Nov 2008, 18:43
Atrodas: Libau

Post no macbeton » 19 Mai 2015, 13:51

Nu ja tu būtu nevis cēli pļūtijis, bet gan klausijis mani, tad nebūtu tajās auzās ierāvis.
Pagaidām redzu tikai parasto kārtību - viens latvietelis appisa otru.

ExDec
Reģistrēts lietotājs

Post no ExDec » 19 Mai 2015, 14:22

Ko tu atkal kverkšķi bezjēgā? Ej paplēs pienenes, jo es nemaz pēc tevis te nejautāju.

Creep
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1138
Pievienojies: 09 Feb 2008, 20:06

Post no Creep » 19 Mai 2015, 15:38

Kurš pasniedzējs tad datoriķus moka par šito? Būtu nedaudz vairāk laika, varbūt varētu izlīdzēt, bet ja būs kāds no maniem zināmajiem lektoriem, varētu varbūt noinformēt, ko viņi no tevis sagaida tajos laboros.

AKMS47
E-žurnālists
Atbildes: 1325
Pievienojies: 14 Mai 2010, 16:44
Atrodas: Liepāja

Post no AKMS47 » 19 Mai 2015, 16:48

Vai arī nosūdzēt, ka slikti par to izsakās. :D
Brīžam viss ir tā apnicis, bet labo brīžu ir vairāk.

ExDec
Reģistrēts lietotājs

Post no ExDec » 19 Mai 2015, 18:46

Nevar teikt, kurš pasniedzējs, bet viņš jau tāpat ļoti labi zina manas domas par to visu, jo šodien arī godīgi viņam pateicu acīs, ko es par to visu domāju. Pieļauju domu, ka tagad mani gāzīs iekšā pamatīgi pēc tā.

It kā jau ir skaidrs, ko tur sagaida. Kā jau teicu - darbi jau visi ir izpildīti, vajadzīgs tikai lai kāds nočeko vai ir pareizi un parāda, kur ir kāda kļūda, paskaidro, kā īsti vajadzētu tur.

Ralfie
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 613
Pievienojies: 15 Aug 2008, 10:00
Atrodas: Rīga

Post no Ralfie » 20 Mai 2015, 09:52

uzrakstīju te garu penteri, bet tad sapratu - beztolks..

samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 20 Mai 2015, 10:41

Konkrēto laboratorijas/mājasdarbu tēmas kādas?
Image

ExDec
Reģistrēts lietotājs

Post no ExDec » 20 Mai 2015, 15:52

Mājasdarbi:
Maiņstrāvas ķēdes grafoanalītisks aprēķins
Maiņstrāvas ķēde ar paralēliem zariem
Trīsfāžu patērētājs zvaigznes slēgumā ar neitrāles vadu (šim oficiāls nosaukums nav, šis te ir manis sazīmēts raksturojums)

Laboratorijas darbi:
Nesazarota maiņstrāvas ķēde
Trīsfāžu patērētāju zvaigznes slēgums
Loģiskie elementi (par šo te darbu esmu visnotaļ drošs, ka ir pareizi, jo vienīgais, par ko man piesējās, ka nebiju vienam pārveidojumam paskaidrojumu pierakstījis, ko tagad izdarīju).

Par laboratorijas darbiem visiem ir tā, ka lielos vilcienos viņi būs pareizi, varētu kaut kādi sīkumi nebūt kā vajag. Vienīgi darbā par trīsfāžu patērētāju varētu būt kļūda spriegumu aprēķinos, bet tāpēc vajadzīgs kāds, kas uzmet tam visam aci un pasaka kas un kā.

samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 20 Mai 2015, 17:20

Nekas tāds krimināls tur nav. Materiālu netā papilnam. Ja vajag rēķināt ar reaktīvām jaudām, tas varbūt grūtāk saprotams, bet būtu jāzin.
Image

ExDec
Reģistrēts lietotājs

Post no ExDec » 20 Mai 2015, 17:51

Nu nav jau nekas krimināls, to es arī īsti neesmu teicis. Vienkārši man jau pašam liekas, ka ir pareizi viss, bet pēdējā darbā tas beidzās ar to, ka puse bija nepareizi un ielika 2,5 par visu darbu (kurš lielā mērā tika norakstīts no identiska piemēra (ar citiem skaitļiem), ko atradu grāmatā). :D Tāpēc arī meklēju kādu no malas, kas varētu uzmest tiem darbiem aci un pateikt ir viss kā vajag vai arī esmu kaut kur aizšāvis greizi.

mmittz
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 46
Pievienojies: 04 Jūn 2008, 10:41

Post no mmittz » 20 Mai 2015, 19:33

Kurš tad no jaukumiem neiepatikās Dūmiņš vai Purviņš? :D

ExDec
Reģistrēts lietotājs

Post no ExDec » 20 Mai 2015, 19:35

Netrāpīji ne ar vienu no abiem. :D

mmittz
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 46
Pievienojies: 04 Jūn 2008, 10:41

Post no mmittz » 20 Mai 2015, 19:38

Tad Tev vēl ir paveicies!

Creep
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1138
Pievienojies: 09 Feb 2008, 20:06

Post no Creep » 20 Mai 2015, 22:58

Tad jau varbūt patrāpījies pie Brīvkalna vai Strauta?
Brīvkalna gadījumā varētu būt tā skumjāk ar laboru ieskaitīšanu, ja nav skaidrība par apzīmējumiem un punktualitāte pietiekama. Darbus mēdz atmest atpakaļ vis lielāko sīkumu dēļ (punktiņš virs U nav uzlikts, runājot par komplekso amplitūdu utt.).
P.S. Intereses pēc: kā izpaužas maiņstrāvas ķēžu grafoanalītisks paņēmiens? Kautkā nebīju informēts, ka kautkur lineāras ķēdes analizētu šādi... Vai tomēr šeit runa ir vienkārši par vektordiagrammām?

ExDec
Reģistrēts lietotājs

Post no ExDec » 20 Mai 2015, 23:53

Arī netrāpīji. :D
Un jā, tur ir runa tieši par vektoru diagrammām.

Bet nu atradu cilvēku, kas izlīdzēs ar šo te un paskatīsies, kas man ar tiem darbiem. Pārīti jau apskatīja un nemaz tik tups kā man pašam likās es neesmu - vienā darbā tikai viena vērtība pašlaik nepareizi aprēķināta. :D

APOC
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 525
Pievienojies: 05 Feb 2009, 02:51

Post no APOC » 21 Mai 2015, 14:17

Un tikko tev ir kļūda tā tavs risinājums nestrādā...
Š o man savu laik ļoti labi ieaudzināja/pārmācīja Zuters. Vēl tagad atceros kā viņš ar pirkstu brauc cauri uz lapas uzrakstītam kodam un pie pirmās kļūdas paziņo, ka programma nestrādā. Sēdies 3 un domā, kas ir nepareizi. Ja izlabosi, tad max dabūsi kaut kādu 6 vai 7. Tas bija moments, kad sapratu, ka priekš programmēšanas esmu par stulbu un ar to savu nākotni nevēlos saistīt.

Tam visam gan ir arī pozitīvā puse. Ieaudzināja x reizes pārbaudīt pirms paziņot, ka viss ok.
Tagad reizēm kad darba vajadzībām vajag uzskricelēt kādu PLSQL, Bash kluci, ... tad x reizes pārbaudu pirms laižu dzīvē :)

Tā ka tam punktiņam ir milzīga nozīme. Old times...

Osy
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 135
Pievienojies: 06 Apr 2007, 23:22
Atrodas: Rīga

Post no Osy » 21 Mai 2015, 16:16

Aizej parunā ar pasniedzēju, tad ari sapratīsi kas un kā. Es savulaik pat 5x gāju aizstāvēt vienu laboru kamēr nodevu :D

macbeton
Reģistrēts lietotājs

Post no macbeton » 22 Mai 2015, 12:13

Trimpļi uztur trimpļus. Trimpļ2trimpļ.
Realitātē šitādi pasniedzēji un studenti var iet sūkāt pa 10€, jo ne sūda nejēdz. Iedzīt viņus reālā ražošanas cehā, ar reālu problēmu un sist kamēr neatrod to problēmu.

ExDec
Reģistrēts lietotājs

Post no ExDec » 24 Mai 2015, 19:28

Problēma tak skaidrāka par skaidru - es nesaprotu, bet pasniedzējs nevar paskaidrot. Rezultātā varu tikai tupi blenzt uz ieteiktajā grāmatā rakstīto un pildīt kā es saprotu, kas beigās izrādās nepareizi, bet pasniedzējs par to mani noliks zemāk par zemi, jo es to nemāku izrēķināt pareizi.
Labā ziņā, ka ar laboratorijas darbiem esmu ticis galā, tie tikai jānodod. Palikuši vēl 3 mājasdarbi, kuriem vēlreiz jāburas cauri cenšoties saprast, ko viņš, na*ig, vispār grib. Prieks, ka dzīvē šīs te trīsfāžu strāvas un viss pārējais man kā datoriķim ikdienā noderēs, kamēr elektriķi par šito saka "Š itais ir hu*ņa, šito mums nevajag". :D

macbeton
Reģistrēts lietotājs

Post no macbeton » 24 Mai 2015, 20:16

Ieskenē tos mājasdarbus un iepostē! Nevis lepni **dritvai kociņ**, ka es kautko saku.
Ja kāds ko noderīgu būtu par motoriem un elektrību augstskolā mācijis, tad es nebūtu atmetis ar roku tam cirkam.

P.S. Kādu vel savādāku nosaukumu tu gribi izgudrot zvaigznei? Kautkāds neitrāls pieklājība pēc ir vajadzīgs daudzos gadijumos. Ja nu vienīgais tas nav motors zvaigznes slēgumā, bet HVZ kas. Tādam gadijumam ir nopērkami 5dzīslu kabeļi ar 3reiz lielāku zilo dzīslu un ir pat kautkur gadijies lietot.

ExDec
Reģistrēts lietotājs

Post no ExDec » 24 Mai 2015, 23:16

Tiku galā ar diviem mājasdarbiem, izpīpēju kaut kā to, ko man prasa un šķiet pat pareizi. Palicis vēl tikai viens, bet tā kā rīt jau jānodod, baigi apšaubu, ka tikšu pie kādas palīdzības. Bet nu rekur var uzmest aci: http://failiem.lv/u/fcrottw

macbeton
Reģistrēts lietotājs

Post no macbeton » 25 Mai 2015, 12:16

Elektriķiem piekrītu. Dabuju galvassāpes.
Ar šīm zināšanām nevar pat prastu frekvenčnieku noregulēt.

ExDec
Reģistrēts lietotājs

Post no ExDec » 25 Mai 2015, 18:30

Amazing... Š odien gribēju nodot visus darbus. Rezultātā pieņēma tikai vienu, jo vienā no darbiem atrada "kļūdu". Nejauši nebiju pielicis vienam leņķim galā bultiņu. Visus darbus, izņemot vienu, kurš ar pārējiem nekā nesaistās, atmeta atpakaļ. Forši, tikai dēļ tā jābrauc nākampirmdien atkal uz Rīgu.

ExDec
Reģistrēts lietotājs

Post no ExDec » 19 Jūn 2015, 22:15

Super. Š odien bija eksāmens, tiku pie viņa, jo darbus izdevās nodot, bet re kā - eksāmenā 3, beigās visā priekšmetā ieliek 3. Pats izrēķināju gala atzīmi pēc tās maģiskās formulas, kas ielikta Ortus - sanāk 3,63333. Matemātiski pareizi apaļot uz augšu būtu (pie 3,5 varētu pastrīdēties, bet 3,63 jau ir stabili otrā skaitļa pusē), tātad 4. Bet pasniedzējs pakaļa, ielika 3. Great, good job, nemākam pareizi noapaļot skaitļus. Š itādu atpakaļ uz pamatskolu sūtīt vajag. Vai vēl labāk - pensijā, lai nemaisa gaisu ar savu PSRS ideoloģiju...

macbeton
Reģistrēts lietotājs

Post no macbeton » 20 Jūn 2015, 10:50

Nē, viņš ir pareizā vietā!
Viņš smuki slauc naudu no naiviem lauķiem. Paskaties kādreiz to pasniedzēju aldziņa! Un paskaties cik saņem **dritvai kociņ** rektorelis.
Un tad pamēģini apjēgt ka tas viss pastāv tikai naivo dauneļu dēļ, kuri tos parazītus baro!

Pievienot atbildi

Return to “Off-topic”