RTU elektronika

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Off-topic RTU elektronika

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 28 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #160933
    ExDec
    Participant

    Sveiki!

    Gan jau ne viens vien RTU students savā 1. kursā saskāries ar tādu priekšmetu kā “Elektrotehnika un elektronika” un šiem te “foršajiem” mājasdarbiem un laboratorijas darbiem.

    Principā situācija tāda, ka vajadzīgs kāds, kurš varētu pārbaudīt darbu pareizību un pateikt, kur un kas ir nepareizi un kā vajadzīgs. Darbi ir uztaisīti, bet ar šo te “jauko” pasniedzēju, kurš “paskaidro” un “izstāsta” kā vajag, vienkārši nav iespējams normāli runāt un nokārtot darbus, lai tiktu vispār pielaists pie eksāmena.

    Saprotu arī, ka pats tomēr esmu vainīgs, ka darbi iekavēti tik ilgi, bet tajā pašā laikā pateicoties svētku brīvdienām, kas bija pa vidu, nav arī bijušas vairākas praktiskās nodarbības (no kurām gan arī liela jēga nav, jo tā īsti saņemt atbildes uz jautājumiem tāpat nevar). Pirmkārt jau gan nesaprotu, kāds datoriķiem sakars ar trīsfāžu strāvām, bet lai nu tas paliek otrajā plānā.

    Tā kā, ja kāds šīs te lietas saprot – lūdzu izpalīdziet. Vienkārši nav citu variantu vairs kā vērsties kādos forumos pēc palīdzības. Parādā, protams, nepalikšu.

    Ja varat palīdzēt, uzrakstiet vai nu man uzreiz PM vai ierakstiet te un es uzrakstīšu jums ziņu, kur būs visi darbi parādīti.

    #317486
    usins
    Participant

    Liepājas filiāle? Pasniedzēja Vārdu, uzvārdu lūdzu. Tad redzēsim kurā pusē problēma ar attieksmi.

    #317487
    ExDec
    Participant

    Rīga nevis Liepāja.

    #317488
    Andron MacBeton
    Participant

    Nu ja tu būtu nevis cēli pļūtijis, bet gan klausijis mani, tad nebūtu tajās auzās ierāvis.

    Pagaidām redzu tikai parasto kārtību – viens latvietelis appisa otru.

    #317489
    ExDec
    Participant

    Ko tu atkal kverkšķi bezjēgā? Ej paplēs pienenes, jo es nemaz pēc tevis te nejautāju.

    #317490
    Creep
    Participant

    Kurš pasniedzējs tad datoriķus moka par šito? Būtu nedaudz vairāk laika, varbūt varētu izlīdzēt, bet ja būs kāds no maniem zināmajiem lektoriem, varētu varbūt noinformēt, ko viņi no tevis sagaida tajos laboros.

    #317491
    akms47
    Participant

    Vai arī nosūdzēt, ka slikti par to izsakās. 😀

    #317492
    ExDec
    Participant

    Nevar teikt, kurš pasniedzējs, bet viņš jau tāpat ļoti labi zina manas domas par to visu, jo šodien arī godīgi viņam pateicu acīs, ko es par to visu domāju. Pieļauju domu, ka tagad mani gāzīs iekšā pamatīgi pēc tā.

    It kā jau ir skaidrs, ko tur sagaida. Kā jau teicu – darbi jau visi ir izpildīti, vajadzīgs tikai lai kāds nočeko vai ir pareizi un parāda, kur ir kāda kļūda, paskaidro, kā īsti vajadzētu tur.

    #317493
    Ralfie
    Participant

    uzrakstīju te garu penteri, bet tad sapratu – beztolks..

    #317494
    samurajs
    Participant

    Konkrēto laboratorijas/mājasdarbu tēmas kādas?

    #317495
    ExDec
    Participant

    Mājasdarbi:

    Maiņstrāvas ķēdes grafoanalītisks aprēķins

    Maiņstrāvas ķēde ar paralēliem zariem

    Trīsfāžu patērētājs zvaigznes slēgumā ar neitrāles vadu (šim oficiāls nosaukums nav, šis te ir manis sazīmēts raksturojums)

    Laboratorijas darbi:

    Nesazarota maiņstrāvas ķēde

    Trīsfāžu patērētāju zvaigznes slēgums

    Loģiskie elementi (par šo te darbu esmu visnotaļ drošs, ka ir pareizi, jo vienīgais, par ko man piesējās, ka nebiju vienam pārveidojumam paskaidrojumu pierakstījis, ko tagad izdarīju).

    Par laboratorijas darbiem visiem ir tā, ka lielos vilcienos viņi būs pareizi, varētu kaut kādi sīkumi nebūt kā vajag. Vienīgi darbā par trīsfāžu patērētāju varētu būt kļūda spriegumu aprēķinos, bet tāpēc vajadzīgs kāds, kas uzmet tam visam aci un pasaka kas un kā.

    #317496
    samurajs
    Participant

    Nekas tāds krimināls tur nav. Materiālu netā papilnam. Ja vajag rēķināt ar reaktīvām jaudām, tas varbūt grūtāk saprotams, bet būtu jāzin.

    #317497
    ExDec
    Participant

    Nu nav jau nekas krimināls, to es arī īsti neesmu teicis. Vienkārši man jau pašam liekas, ka ir pareizi viss, bet pēdējā darbā tas beidzās ar to, ka puse bija nepareizi un ielika 2,5 par visu darbu (kurš lielā mērā tika norakstīts no identiska piemēra (ar citiem skaitļiem), ko atradu grāmatā). 😀 Tāpēc arī meklēju kādu no malas, kas varētu uzmest tiem darbiem aci un pateikt ir viss kā vajag vai arī esmu kaut kur aizšāvis greizi.

    #317498
    mmittz
    Participant

    Kurš tad no jaukumiem neiepatikās Dūmiņš vai Purviņš? 😀

    #317499
    ExDec
    Participant

    Netrāpīji ne ar vienu no abiem. 😀

    #317500
    mmittz
    Participant

    Tad Tev vēl ir paveicies!

    #317501
    Creep
    Participant

    Tad jau varbūt patrāpījies pie Brīvkalna vai Strauta?

    Brīvkalna gadījumā varētu būt tā skumjāk ar laboru ieskaitīšanu, ja nav skaidrība par apzīmējumiem un punktualitāte pietiekama. Darbus mēdz atmest atpakaļ vis lielāko sīkumu dēļ (punktiņš virs U nav uzlikts, runājot par komplekso amplitūdu utt.).

    P.S. Intereses pēc: kā izpaužas maiņstrāvas ķēžu grafoanalītisks paņēmiens? Kautkā nebīju informēts, ka kautkur lineāras ķēdes analizētu šādi… Vai tomēr šeit runa ir vienkārši par vektordiagrammām?

    #317502
    ExDec
    Participant

    Arī netrāpīji. 😀

    Un jā, tur ir runa tieši par vektoru diagrammām.

    Bet nu atradu cilvēku, kas izlīdzēs ar šo te un paskatīsies, kas man ar tiem darbiem. Pārīti jau apskatīja un nemaz tik tups kā man pašam likās es neesmu – vienā darbā tikai viena vērtība pašlaik nepareizi aprēķināta. 😀

    #317503
    APOC
    Participant

    Un tikko tev ir kļūda tā tavs risinājums nestrādā…

    Š o man savu laik ļoti labi ieaudzināja/pārmācīja Zuters. Vēl tagad atceros kā viņš ar pirkstu brauc cauri uz lapas uzrakstītam kodam un pie pirmās kļūdas paziņo, ka programma nestrādā. Sēdies 3 un domā, kas ir nepareizi. Ja izlabosi, tad max dabūsi kaut kādu 6 vai 7. Tas bija moments, kad sapratu, ka priekš programmēšanas esmu par stulbu un ar to savu nākotni nevēlos saistīt.

    Tam visam gan ir arī pozitīvā puse. Ieaudzināja x reizes pārbaudīt pirms paziņot, ka viss ok.

    Tagad reizēm kad darba vajadzībām vajag uzskricelēt kādu PLSQL, Bash kluci, … tad x reizes pārbaudu pirms laižu dzīvē 🙂

    Tā ka tam punktiņam ir milzīga nozīme. Old times…

    #317504
    osy
    Participant

    Aizej parunā ar pasniedzēju, tad ari sapratīsi kas un kā. Es savulaik pat 5x gāju aizstāvēt vienu laboru kamēr nodevu 😀

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 28 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā