ekstrasensi, dziednieki kraapnieki?

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Off-topic ekstrasensi, dziednieki kraapnieki?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 35 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #162535
    albertino
    Participant

    nu taa skatijos pa tv raidijuum aizliegtais paneniems par ekstrasensiem dziedniekiem, izraadas sie visi iebrauca galiigas auzaas un stastiij fantazijas. Kaads ir juusu viedoklis par so teemu, piemiit speejas cilvekiem kas tiek deveti par ekstransesiem jeb taa visa ir krapsana

    te raidijums-https://www.youtube.com/watch?v=x8IQAjNLzgk

    te raksts-https://www.kasjauns.lv/lv/zinas/236865/ltv-eksperiments-pierada-zinami-latvijas-ekstrasensi-patiesiba-nespej-neko-un-mulko-naivos-cilvekus

    #327847
    Tehaki
    Participant

    Ja ekstrasensiem būtu jādabon licenze, kur piemēram testā vai eksāmenā jāpierāda savas spējas komisijai tad Latvijā pazustu vismaz 98% no visiem ekstrasenciem. Nesaku, ka 100%, jo gan jau daži iemanītos tikt cauri dēļ dēļ prāta spējām vai tīras veiksmes. Es domāju kautkas tāds sen jau bija jāizdara, jo tā ir krāpšana / cilvēku mānīšana!

    #327848
    Leichttraktor
    Participant

    Nu gan Ameriku atklāji.

    Tu viens no tiem muļķiem, kas arī Vangai ticēja? 😀

    #327849
    Nelabojams
    Participant

    T.s. ekstrasensorās spējas, visticamāk, pastāv. Būdams absolūti eksakti domājošs cilvēks, es pats esmu dzīvē pieredzējis 3 gadījumus, kuri neiekļaujas patreiz zināmā ietvaros. Taču mūsu nezināšana izriet vienīgi no apstākļa, ka tā vienkārši ir neizpētīta joma. Un pilnīgi noteikti padodas pētīšanai – tāpat kā jebkas cits pasaulē. Vienlaikus VISI šie “ekstrasensi”, kas ar to nodarbojas publiski un, vēl jo vairāk, pelna ar to, 100% ir krāpnieki. Pieņemu, ka viens otrs paša naivos maldos, bet lielais vairums – apzināti. “Aizliegtais paņēmiens” bija lielisks piedūriens šiem eksemplāriem. Tādi gadījumi, kā, piemēram, Vanga, ir mazliet kaut kas cits – šiem cilvēkiem žurnaļugas un visādi fantazētāji piedēvē “pareģojumus”, no kuriem 99% viņi nekad nav izteikuši. Arī slavenā Finka pareģojumi lielākoties ceļo, tā teikt, no mutes mutē, apaug ar visādām fantastiskām detaļām u.tml., kamēr nopietni liecinieki norāda, ka ļoti lielā skaitā gadījumu viņš ir nopietni kļūdījies.

    #327850
    ruukjis
    Participant

    50 gadu laikā neviens tā arī nedabūja Džeimsa Randi balvu… tā kā… nope, neticu nevienam.

    https://en.wikipedia.org/wiki/One_Million_Dollar_Paranormal_Challenge

    #327851
    samurajs
    Participant

    Š is te viss ir vnk šovbizness un naivās mājsaimnieces uz to iekrīt. Savulaik es studēju pirmatnējos eksperimentus okultajā sfērā, un patiešām daži purni izrādīja kaut kādas ekstrasensoras pazīmes. Apmēram tā: viens sēdēja ar svinu izklātā kabīnē un koncentrējās uz konkrētu spēļu kārti. Otrajam ārpusē bija jāuzmin to kārti. Atradās daži eksemplāri, kas spēja uzminēt precīzāk par pliku nejaušību. Un tas nebija ne 99%, ne 90 un pat ne 80. 60% labākajā gadījumā. Par kaut kādu nākotnes paredzēšanu tad pat runas nebija.

    Dziednieki ir cits gadījums. Tomēr pastāv senas homeopātiskas dziedniecības metodes, kas tagad sen ir aizmirstas. Ar šīm vecvecvecmāmiņu metodēm dažas kaites patiešām izdodas izārstēt labāk nekā ar mūsdienu medicīnu. Bet visas tās apvārdošanas, roku uzlikšanas tuml. ir plika krāpšana.

    #327852
    Nelabojams
    Participant

    Dziedniecībā ļoti daudz kas darbojas uz suģestiju un placebo. Tāpēc reizēm gadās, ka tā roku uzlikšana un visas šīs blēņas patiešām nostrādā.

    Interesanti, ka ar neizskaidrotām (es nesaku – pārdabiskām, ekstrasensorām u.tml.) lietām mēs reizēm saskaramies pat diezgan triviālās situācijās. Tā, piemēram, augstas klases golferu vidū hole-in-one notiek daudz biežāk, nekā to pieļauj biomehānika un izriet no varbūtības. Kāpēc – pagaidām nav zināms.

    Ui, un tieši par tēmu:

    https://www.diena.lv/raksts/izklaide/cits/asv-uz-iepakojuma-homeopatijas-lidzekliem-bus-janorada-ka-tie-nedarbojas-14160456

    #327853
    shady
    Participant

    Smaga tēma, es pat teiktu – pilnīgi bezjēdzīga šeit diskusijai, jo tumsonība, aprobežotība un aizspriedumi valda pār pasauli… Un tas attiecas uz pilnīgi visu, ne tikai uz šo tēmu.

    Man tuvs cilvēks (radinieks) ar šo tēmu ņēmas visu atlikušo dzīvi. Latvijā bija satikusi laikam visus (nu labi – nekad nevar satikt) šāda veida cilvēkus. Un tik tiešām var piekrist – 98% ir krāpnieki. Atlikušos 2% tu visticamāk neatradīsi nevienā reklāmas bukletā.

    Pateicoties savam radiniemam, esmu saticis dažus no šiem “2%” un man ar to pilnīgi pietiek. Katram spēju līmenis ir dažāds. Cits var palīdzēt ar veselību, cits var palīdzēt ar padomiem, netaisos publiski neko vairāk stāstīt. Viens kadrs mani bik nošokēja gan, jo iepriekšējā vakarā biju sadomājis sev specifiskus jautājumus, ko vajadzētu pajautāt, kad atnācu pirmo reizi uz tikšanos – cilvēks neko negribēja zināt – paņēma lapu un sāka rakstīt (domāju – wtf? kas tagad būs?). Bet viņš vienkārši uzrakstīja visas atbildes uz jautājumiem, ko biju izdomājis iepriekšējā vakarā. protams bik šoks…

    protams, ir pietiekoši liela pieredze par daudz ko vēl citu, bet tas lai paliek pie manis. Ticat, neticat – man vienalga. Bet atkārtošu vēlreiz – ja gribat satikt “ne-krāpnieku” – neatradīsiet tos reklāmās vai mistiskos pieņemšanas kabinetos ar cenrādi pie sienas.

    #327854
    ruukjis
    Participant
    #327855
    uldics
    Participant

    O, kur čipsi, cirks atbrauca! Idiotu medības gan ekstrasensi, gan homeopātija ar visu aptieku aizsardzību, horoskopi un rīkstniecība.

    #327856
    Anonīms
    Neaktīvs

    Kad kaut ko reāli pierādīs rūpīgi plānoti eksperimenti, tad arī ticēšu. Līdz šim viss, ko esmu redzējis ir fufelis. Š ajā momentā nepateikšu (jo slinkums), kas to aprēķināja un kā, bet cilvēka ikdienā, tā tīri pēc statistikas ik pēc 35 dienām ir jānotiek atgadījumam, kura iespēja notikt ir 1:10^6. Tāpēc īpaši neiespringstu reizēs, kad kaut kas šķietami pārdabisks notiek.

    Pasaules prasmīgākie “magi” un “domu lasītāji” mani varētu pārsteigt, naivu cilvēku vēl vairāk, bet tas ir tāpēc, ka viņu prasme mūs apmuļķot ir spēcīgāka par mūsu spējām to visu izskaidrot. Mans draugs manu prātu samērā labi prot “nolasīt” ar dažādu triku palīdzību, tāds Derren Brown šo prasmi ir apguvis fenomenālā līmenī, lai gan viņš atzīst, ka ezotērika sūkā.

    #327857
    Participant

    Oi, pamanījos izlogoties.

    #327858
    Mr.Death
    Participant

    Pasaules gals ir tuvu! :>

    #327859
    MeistarsUnVergs
    Participant

    Tā visa ir krāpšana. Kur aitas tur cirpēji. Astroloģija, homeopātija, gaišredzība, zīlēšana, viss tas un pārējais ir akmens laikmeta tumsonība.

    Pats arī gribēju kļūt par šarlatānu, bet diemžēl nav talanta. Nespēju pārliecinoši un bez smīna ar cilvēkiem runāt par visādām blēņām. Tur pašam arī jābūt apdauzītam lai ko tādu varētu darīt un vēl naudu saņemt.

    #327860
    LooNeY
    Participant

    Piekrītu meistaram! Visa pamatā ja ir talants runāt, tad vari šo profesiju kalt! (Gluži kā teleoperators kkādā topšopā) Par teleoperatoru nekad nevarēsi strādat, ja nemāki komfortabli barstīt pupas. 😉

    Bija dzīvē atgadījums, ka omei pazuda dēls kurš mīl iedzert. Aizgāja uz ribalku un ‘pazuda’ otrajā dienā sauca policiju, rakstīja iesniegumu par pazušanu, tanī pat dienā aizlaida pie kkadas ķipa labās ”ekstrasenses” tur druškas ieteica. Samaksāja 30LS un tā sastāstīja pilnas smadzenes, ka vairs nejūtot viņa ķermeni u.t.t. neko pozitīvu nevarēja pateikt… Vopš noveda pensionāru līdz nervu sabrukumam tik tālu, ka pa nakti bija jāsauc ātrie.

    Stāsta beigas – ceturtās dienas rīts, dēliņš bij atvilcies un gulēja pie mājas durvīm ar dvuļu padusē. 😉

    #327861
    MeistarsUnVergs
    Participant

    Aizmirsu pateikt ka pie šarlatāniem un krāpniekiem vajag pielikt tos datormeistarus, kuri “tīra” un “optimizē” sistēmas ar CCleaner un tamlīdzīgu herņu.

    Savulaik apkalpoju vienu ugunsdzēsības un glābšanas departamentu. Tiem ir sevišķs naids pret extraseansiem. Jo no reizi neesot pareizi norādījuši kur meklēt slīkoni. Bet tuvinieki uzstāj ka jāmeklē tieši tur jo extrasekss tā teica. Nirēji nomuļļājas pa tumšu, aukstu ūdeni bet slīkonis pats uzpeld ezeram otrā malā. Tā lūk!

    #327862
    ruukjis
    Participant

    Viena no retajām reizēm, kad varu tikai piekrist… abiem komentiem.

    #327863
    iKey
    Participant

    ne tikai ekstraseksi, ezoterasti un citi ķer lohus. Eksistē vēl reliģiskās kopienas. vienas “dra…..” tfū, šaize, sektas lemingi man uzmācas, ķipa iestāstot ka viņu dzīve pirms jēzuliņa pieņemšanas dzīve bija EPIC FAIL. Izdziedināja jamos no visādām slimībām (kuras ar aci nevar redzēt). So what!? bet izrādas, tiem līderiem ir nevājš PROFIT.

    #327864
    MeistarsUnVergs
    Participant

    Ļauj minēt – sekta saucas “Kristus Pasaulei”. Pazīstama skuķene arī tur iet, saka ka Jēzus ir izārstējis no sēnīšu infekcijas vagīnā. Lai gan patiesībā dēļ ticības vairāk ne ar vienu nepišās un sēnīte pārgājusi dēļ tā, ka katru otro dienu tajā caurumā vairs neviesojas cits krāns ar jaunu infekciju. Tagad nedod nevienam, drīz arī jaunavības plēve ataugs.

    #327865
    Mr.Death
    Participant

    Quote:

    Aizmirsu pateikt ka pie šarlatāniem un krāpniekiem vajag pielikt tos datormeistarus, kuri “tīra” un “optimizē” sistēmas ar CCleaner un tamlīdzīgu herņu.

    STOP!… Noprecizee (nedaudz plasjaak apraksti) savu domu, mani ieintereseeja itseviskji taa dalja par CCleaner. :>

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 35 kopumā)
  • Tēma ‘ekstrasensi, dziednieki kraapnieki?’ ir aizvērta jaunām atbildēm.
Jaunākais portālā