Paturpināsim no algu tēmas, par lažu kantoriem?

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

Va Teu nešķiet ka vaidzētu kaukād datorfirm/meistar sertifikācij ieviest?

You may select 1 option

 
 
View results

User avatar
macbeton
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3510
Pievienojies: 01 Nov 2008, 18:43
Reputācija: 1
Atrodas: Libau

Paturpināsim no algu tēmas, par lažu kantoriem?

Post no macbeton » 11 Jūn 2017, 14:03

DatorTEV kādreiz "apkalpoja" 1 Liepājas/Rīgas arhitektu biroju. Plēsa 20Ls mēnesī par kaukādu "uzturēšanu".
Es tajā arhitektu birojā "ielauzos", jo routeri konfigurējis bija kaukāds pilnīgs **dritvai kociņ**. Viena parole visam, ložņā kur ienāk prātā. Sazvanijos ar priekšnieku, satikos sapļāpāt un pārņēmu, bet nu tad jau sākās krīze un viss saruka no 20wrkstn līdz minimumam.
DatorTEV nebij vispār nekādas licenzes skaitijuši un nekādu nelegālo programmatūru ņēmuši nost. Kādu laiciņu pirms manis bija ieraduŠ ies ENAP un kaukādus 3-4 kompjus konfiscējuši, jo virsū bijušas kaukādas programmas ko tas birojs nemaz neizmantoja. Zajebis "uzturēšana" pa 20Ls, ne?
Kad dabujām atpakaļ konfiscētos kompjus, skatos, kaukāda baigā kaste, ar win2k3, es nodomāju, o forši, serveris, būs kaudze pasvaigu disku iekšā, nebūs jāpērk. Atveru - bljin, 1 Samsungs iekšā. Sāku pētīt, ko tad šis "serveris" dara. Izrādās kalpo par tjipo "printserveri". 1kārši Facepalm. Un cietnis ieskrūvēts uz tām gumijas skrūvēm, bet nau pielikts ventilators, rezultātā nenokaujamais (un uz to laiku dārgais) 200GB samsungs 1kārši izcepts un datu glabāšanai vairs neder. Fuckin DatorTEV....
Viņi pa tiem 20Ls mēnesī nebija ne putekļus tīrijuši, ne reinstalus taisijuši, kur nu vel klonus. Līdz tam tiem kroplajiem **dritvai kociņ** smadzene pa švaku. Tīkla vadi visi vienā mudžeklī, ne1 nekad nebij sanummurējis. Man tur iesākumā kādas 2 nedēļas aizgāja tīri savest kārtībā bardaku, pat neko jaunu neieviešot.

User avatar
ruukjis
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1980
Pievienojies: 16 Apr 2009, 15:39
Reputācija: 0

Post no ruukjis » 11 Jūn 2017, 15:36

Kaut kā tu nonāc pretrunās pats ar sevi - viena tofikā mauro, ka visi k**as bērni, kas piesauc sertifikātu, bet tagad pats gribi ieviest.
Otrs, ir tonna ar visādiem sertifikātiem, ko tu vēl gribi sertificēt? Tu taču apjēdz, lai izstrādātu sertifikāciju tev vajadzēs pa priekšu izstrādāt standartus/prasības, nepietiks ar: "vajag IT spečuka sertifikātu". Un kurš sagatavos speciālistus? Lai iegūtu kaut kādu sertifikātu ir jābūt apmācībām, kurš tās veiks? Tu?
Un visbeidzot, Latvijas mēroga sertifikāts ir h**ņa - vienmēr būs kāds, kurš to vienkārši nopirks.

User avatar
macbeton
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3510
Pievienojies: 01 Nov 2008, 18:43
Reputācija: 1
Atrodas: Libau

Post no macbeton » 11 Jūn 2017, 16:04

Nu jā, biju aizmirsis par to pirkšanu.

uldics
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 428
Pievienojies: 26 Sep 2009, 11:59
Reputācija: 0

Post no uldics » 14 Jūn 2017, 05:11

Daudz kur (gan tirgus segmentos, tēmās, gan valstīs) sertifikātu sistēma ir tikai veikli ielobēts silts krēsls pie stabilas naudas straumes. Pat bez sertifikātu pirkšanas tāda sistēma ne vienmēr darbojas sabiedrības interesēs.

User avatar
usins
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2870
Pievienojies: 26 Feb 2007, 08:51
Reputācija: 0

Post no usins » 14 Jūn 2017, 08:06

Nu bet ir jau entie sertifikāti, kuri pieejami IT speciālistam. Vienkārši pie mums tie nav obligāti.
Un jā, tad kā minimums ir tas jāievieš eiropas savienības robežās. Bet tur tad kā jau teica, ir nepieciešami standarti, kritēriji, mācību programmas, saskaņot visu ar izglītības iestādēm, veidot uzraugošo iestādi, kura centralizēti akreditē mācību iestādes un instruktorus. Veic individuālas pārrunas ar katru vanabe sertificēto meistar un firmas dibinātāju. Jāiet ik pa 5 gadi refreš kursi utt. Oi, ziniet ko, šitā notiek Jūrniecības nozarē. Tur viss ir saskaņots visā pasaulē. IMO - ir tāda dokumentācija un tad vēl SCTW, kurš nosaka kā mācīt jūrniekus visā pasaulē un sertifikāts ir derīgs visā pasaulē. Bet nu, tur sistēma atstrādāta ļoti ilgā laika periodā. Būtu jāmācās no viņiem un katrā profesijā šis jāievieš.
Cietumā nesēž tik ilgi, cik jūs internetā!

Pievienot atbildi

Return to “Off-topic”