Kādu grāmatu Tu iesaki izlasīt?

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Off-topic Kādu grāmatu Tu iesaki izlasīt?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 43 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #149240
    Jaunzems
    Participant

    Š eit varam padalīties domām par interesantām grāmatām, kuras pēdējā laikā izlasītas, un Tu iesaki arī citiem tām pievērst uzmanību.

    Personīgi es, cilvēks, kurš lasa grāmatas, kurās mazliet jāpadomā, (piem. krimiķi un detektīvromāni), iesaku izlasīt kādu no Dena Brauna grāmatām. Piemēram, Enģeļi un Demoni vai Da Vinci Kods Tās ir saistošas. Ļoti saistošas. Un vēl – izraisīja speciālu interesi par P.S. vai illuminati…

    [img]https://www.dirjournal.com/info/images/davinci-code.jpg[/img]

    #206141
    dzhonsons
    Participant

    Pēdejā, kuru lasīju – “Tille un suņuvīrs”. Laba gramata atslodzei [img]https://misters.times.lv/smilies/1.gif[/img]

    #206142
    Anonīms
    Neaktīvs

    Harijs Poters patika.

    #206143
    Mr.Death
    Participant

    Melnaas magjijas nosleepumus, un raganu pavaargraamatu :>:>:>

    #206144
    Professor35
    Participant

    es iesaku izlasīt kādu interesantu grāmatu saprotamā valodā un domāju ka man jebkurš piekritīs

    #206145
    Professor35
    Participant

    starp es pats lasu fantastiku un praktiski tikai krieviski jo latviešu valodā ar to ir pašvaki

    #206146
    ob1
    Participant

    Айзек Азимов – Путеводитель по науке.

    Viegli lasās un daudz noderīgas informācijas.

    Iesaku arī citus Azimova darbus – populārzinātniskos un fantastiku.

    #206147
    grisha
    Participant

    Sen neesmu nevienu graamatu lasiijis, Sen atpakalj izlasiiju visas Fantomasa graamatas, tas taa spilgtaakais, kas palicis atminjaa.

    Silti iesaku Zaljo zemi izlasiit 🙂 . Nezinu vai veel vidusskolaas prasa, bet nu shausmiigi biedeejosha graamata.

    #206148
    Professor35
    Participant

    ob1

    jā Azimovs ir slavens ar saviem trīs robotehnikas likumiem, bet kā var lasīt tāda cilvēka grāmatas kurš ir spējīgs uzrakstīt sēriju par Lakki Starru un vispār viņa grāmatas ir bērnišķīgas, naivas, viscaur amerikāniskas tālas no zinātnes. Ha roboti ar pozitronu smadzenēm.

    #206149
    ob1
    Participant

    Populārzinātniskās Azimovam ir labas. Fantastika – kā kura. Stāstos par robotiem pofig tās pozitronu smadzenes (lai gan kas zina kā elektronika attīstīsies pēc gadiem 20?), stāsti jau nav par robotiem, bet par cilvēkiem, tikai jāmāk lasīt “starp rindām”.

    🙂

    Mīļākais autors fantastikā – S.Lems, bet arī viņam ir daži lētie gabali (piemēram par Pirksu).

    #206150
    ob1
    Participant

    Jā, starp citu – kādam nevajag kaudzi ar zinātniskās fantastikas grāmatām krievu valodā? Atdošu bez maksas.

    #206151
    Evers
    Participant

    “Sniegbaltīte un septiņi džedaji” 🙂

    #206152
    ob1
    Participant

    Bāc! Nabaga sniegbaltīte… 😀

    #206153
    Jaunzems
    Participant

    Drīzāk “Sasuke un septiņi džedaji” 😀

    #206154
    WerNeo
    Participant

    Azimovs vispār ir vairāk “starp rindām” lasāms. Neesmu gan daudz lasījis, bet tādas asociācijas no tā, ko lasīju.

    Pagaidām kraiņijs, ko lasīju, Jūtas Rābes grāmata par Estonia prāmi.

    #206155
    samurajs
    Participant

    ob1 wrote:

    Mīļākais autors fantastikā – S.Lems

    Tad jau tu noteikti nodarbojies ar sepulēšanu? Kurdeļus arī esi medījis? Ceru, ka bez asām garšvielām?:D

    #206156
    richX
    Participant

    Iesaku palasīt E. Veidenbauma dzeju. Man personīgi ļoti patika, bet viņa dzejoļi pamatā tomēr ir gaužām pesimistiski. Pats viņš dzīvē bija alkoholiķis, tomēr rakstīja neatkārtojamu dzeju. iesaku palasīt… pats ar viņa daiļradi iepazinos vidusskolas klasēs, un dažas viņa atziņas no dzejoļiem man vēl joprojām spilgtā atmiņā.Neliels viņa dzejas piemērs:

    Kā gulbji balti padebeši iet,

    Tiem vēlētos es līdzi tālu skriet—

    Tur tālumā, kur ziemas nepazīst,

    Kur rozes mūžam zied un nenovīst.—

    Kam velti laimību kāro tu, sirds?

    Met projām reiz cerības tumšajā kapā:

    No saulainām lejām ir mirstīgais šķirts,

    Tam jādzīvo asaru dūksnājā slapjā,

    Kur dzelži un cirvji bez rimšanās klaudz,

    Pēc maizes, pēc pārtikas vergi kur sauc,

    No stiprākā samīts kur vājākais lūzt,

    Un asins un sviedri ik dienas kur plūst.

    #206157
    ob1
    Participant

    Samuraj, ar sepulēšanu nodarbojas visi (izņemot Jāni Kluso). 😀

    Runājot par kurdeļiem – iesaku izlasīt S.Lema Осмотр на месте – tas manuprāt ir labākais ko esmu jebkad lasījis. Vispār Lems ir jālasa oriģinālvalodā (kuru nepārvaldu) vai krieviski. Latviskie tulkojumi iznāk patizli – lasu un pie sevis tulkoju uz krievu valodu.

    #206158
    samurajs
    Participant

    ob1: šito Осмотр на месте gan neesu lasījis vēl. Varbūt vari nomest linku kur to var dabūt?

    P.S. Kādas sepulas tu lieto? Ar piesvilpi vai parastās? 😀

    #206159
    ob1
    Participant

    Iemetu gūglē, pirmais links bija šis:

    https://artema.fopf.mipt.ru/lib/lem/lem3.html

    Tur ir arī Kiberiāde. Arī iesaku.

    P.S. Esmu konservatīvs, parastās ir labākas. 😀

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 43 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā