Vajag aizņemties ārējo USB HDD

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

MeistarsUnVergs
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1392
Pievienojies: 22 Aug 2014, 15:14
Reputācija: 1

Vajag aizņemties ārējo USB HDD

Post no MeistarsUnVergs » 25 Mar 2015, 21:30

Man uz pāris dienām nepieciešams aizņemties ārējo USB HDD. Man vienam ārējam HDD ar bad blokiem ir datu zudums (sabojāta direktorija informācija dēļ bad block iekš MFT) un nepieciešams veikt datu atjaunošanu. Pirms tam nepieciešams uztaisit image failu, bet uz mana PC nepietiek vietas viņam. Otrs ārējais HDD arī nesen nomira, nodegot ārējam barošanas blokam, paķēra līdzi USB/IDE kontrolieri un pašu HDD.

Varu aizbraukt pakaļ Rīgā vai ap Rīgu. Nepieciešamās brīvās vietas apjoms 200GB kā arī jābūt formatētam NTFS sistēmā jo būs viens image fails.

Nopirkt nevarēšu. Nākamā gaidāmā alga būs 115 EUR maija pirmajās dienās.

Aldis
E-žurnālists
Atbildes: 5084
Pievienojies: 21 Nov 2008, 15:55
Reputācija: 0
Atrodas: LV

Post no Aldis » 26 Mar 2015, 00:12

Man ir viens ko nelietoju 320gb un otrs laikam ap pusterabaitu, ja ieliek kārbā tad strādā arī kā ārējie. Ja tiec līdz Ikšķilei, var aizdot!
Image Oh My God = OMG
Image Ak Mans Dievs = AMD

MeistarsUnVergs
Reģistrēts lietotājs

Post no MeistarsUnVergs » 26 Mar 2015, 02:33

Principā pat tas 320GB derētu. Galvenais lai ir ar ko pielikt pie USB, jo manējā USB kastīte nobeidzās kopā ar barošanas bloku. Ja rītdien nebūs labāks variants, nāksies braukt uz Ikšķili.

msh
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3460
Pievienojies: 06 Apr 2007, 12:21
Atrodas: Latvija

Post no msh » 26 Mar 2015, 07:34

Kādus astoņus gadus atpakaļ nopirku USB-> IDE kabeli, nenovērtējama lieta.
PAKAĻROKS - Fusion A4-5000/ASROCK QC5000-ITX/WIFI/8 GB DDR3 1333/FSP200 50GSV-5K/ST2000VM003-1CT164 2 TB Seagate Pipeline HD/vecs mazs IBM keiss/winxp x64/2 ventilatori

macbeton
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3510
Pievienojies: 01 Nov 2008, 18:43
Atrodas: Libau

Post no macbeton » 26 Mar 2015, 09:49

Nu **dritvai kociņ** var pārsūtīt to klientu pie kāda reāla meistara. Tiem parasti viss ir.

Aldis
E-žurnālists

Post no Aldis » 26 Mar 2015, 10:23

Ok.
Es nu pat tieši izjaucu USB -> SATA kasti un noliku plauktā, tad sagatavošu Tev to komplektu.

Tad, ja būs nepieciešamība, dod 3 skaļus svilpienus un brauc pakaļ.
Image Oh My God = OMG

MeistarsUnVergs
Reģistrēts lietotājs

Post no MeistarsUnVergs » 26 Mar 2015, 13:48

Atkal kļūdies **dritvai kociņ**. Tas ir manis paša personīgais HDD uz kura atrodas vērtīgas lietas no pēdējiem 2 gadiem.

Starp citu ar datoru remontiem vairs neņemos. Tādi 7EUR "meistari" kā McB mani ir izkonkurējuši. Pēc padarīta darba pat nesanak sakrāt jaunam PC kad vecais noveco vai saplist.

macbeton
Reģistrēts lietotājs

Post no macbeton » 26 Mar 2015, 13:57

Tu esi kropls **dritvai kociņ** radijums, kuram vajadzētu nosprāgt badā. Diemžēl to neatļauj mūsu **dritvai kociņ** valstele.
Es priecātos ja es būtu tevi izkonkurējis, bet diemžēl tādus **dritvai kociņ** kā tevi, izkonkurē vel **dritvai kociņ** pidarsēni.
Man tieši tagad ir blakus kompis, kuru kautkāds svoločs ir nosaucis par termopastas maiņas kandidātu. Kompim neks cits nekait, kā tikai dauņu instalēts Vinndoff. Es pacentīšos noskaidrot to "datorspecu" un... nevar teikt, tā jau krimināllietas pietiek...

MeistarsUnVergs
Reģistrēts lietotājs

Post no MeistarsUnVergs » 26 Mar 2015, 14:02

Iedzer 2L bamsli un nomierinies! Esmu paarliecinaats ka tu neesi labaaks par citiem, iespeejams deelj savas pashparliecinaatiibas veel suudiigaaks.

MeistarsUnVergs
Reģistrēts lietotājs

Post no MeistarsUnVergs » 27 Mar 2015, 02:24

Nekādi dati **dritvai kociņ** netiks, ar GetDataBack viss ir redzams, kur Windows Explorer un Total Commander uzrāda tukšu mapi. Š obrīd ir viens pieteicies izpalīdzēt no Rigas, ja nesanāks tad braukšu pie Aldis uz Ikšķili.

Ja dati nav jāglabā uz HDD, tad kur? Fleškas, BluRay, mākonis? Par HDD drošaks ir tikai RAID un optiskie datu nesēji CD/DVD/BD
Legālās programmatūras lietotāji ir vēl lielāki stulbeņi par legālo narkotiku lietotājiem

Aldis
E-žurnālists

Post no Aldis » 27 Mar 2015, 09:08

Ko tur cepties! PieGdiena ir klāt! Viss skaidrs, klauns datus neglabā ne HDD, ne fleškās, ne optiskajos ripuļos. Klauns datus glabā iegravējot tos uz māju sienām, vai ar baloniņu uzpūšot uz kādas tuneļa sienas, ņemot par piemēru pārbaudītas metodes - Senos Ēģiptiešus, kuri piramīdās uz sienām hereoglifus sazīmējuši - un visa infa stabili kriptētā veidā stāv jau tūkstošiem gadu!
Image Oh My God = OMG

m_janis
Lietpratējs
Atbildes: 1082
Pievienojies: 22 Feb 2009, 22:26

Post no m_janis » 27 Mar 2015, 10:04

Par šo
...un optiskie datu nesēji CD/DVD/BD...
- gandrīz no krēsla nogāzos :D :D :D
Nē nu protams, ja visus TB glabā uz DVD, divos eksemplāros un reizi pāris gados pārkopē - OK.

MeistarsUnVergs
Reģistrēts lietotājs

Post no MeistarsUnVergs » 27 Mar 2015, 12:10

Mani CD-R no 2001. gada joprojām ir perfektā lasāmā stāvoklī. Cita lieta ir modernie CD-R, kas ražoti maksimali lēti un rakstīti maksimāli ātri.

Manā skatījumā drošākais veids ir dators ar RAID1 vai RAID5. Protams jāuzmanās no paša kļūdām kā rezultātā var pakāst datus.

plugandpray
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 13
Pievienojies: 15 Mai 2009, 08:37

Post no plugandpray » 27 Mar 2015, 12:21

Nevienam negribas šitam kadram (macbeton) seju ielaust? Žēl, ka neesmu no Liepājas, nedomājot to izdarītu.

macbeton
Reģistrēts lietotājs

Post no macbeton » 27 Mar 2015, 15:11

Izskatās ka sen nav bijusi rīkle pārgriezta.
Gribi notestēt?

MeistarsUnVergs
Reģistrēts lietotājs

Post no MeistarsUnVergs » 27 Mar 2015, 23:03

Pateicos par uzmanību, problēma ar HDD ir atrisināta. Paziņa aizdeva 250GB ārējo HDD, tagad kopējas dati. Prieks ka visi vēl nav kļuvuši tādi kā macbeton.
Legālās programmatūras lietotāji ir vēl lielāki stulbeņi par legālo narkotiku lietotājiem

Ralfie
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 613
Pievienojies: 15 Aug 2008, 10:00
Atrodas: Rīga

Post no Ralfie » 28 Mar 2015, 08:55

lasot nesapratu, kurš gads.. hujeju.. 200GB diski.. IDE.. CD/DVD.. :D:D:D

MeistarsUnVergs
Reģistrēts lietotājs

Post no MeistarsUnVergs » 28 Mar 2015, 14:19

2015. gads, Latvija, Eiropas Savienība, Krīze. Datus glabāju uz 40 līdz 160GB lieliem diskiem ar bad sektoriem, jo strādāju par apsargu ar algu 115 EUR mēnesī.

zilzil

Post no zilzil » 28 Mar 2015, 23:40

Ralphie es saprotu ka tu esi mazgadīgs( zem 30).izskaidro cik gigam jābūt lai tu nehujetu(vai ka tur bija).Man jau gadiem ir 250 gigas ,un es nekad pilnu nēsmu dabūjis.izskaidro ko tu tur glabā un cik tev vajag.

shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20

Post no shady » 29 Mar 2015, 13:18

200gigi ir tikai dažas filmas labā kvalitātē.
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

zilzil

Post no zilzil » 29 Mar 2015, 17:19

Un kālab redzētas filmas taupīt,noskaties un izdzēs.Pasaulē tik daudz labu filmu un visām tāpat nepietiks vietas.Tas pats ar mūziku.

Crow
E-žurnālists
Atbildes: 5391
Pievienojies: 10 Mai 2009, 14:22
Atrodas: Ir

Post no Crow » 29 Mar 2015, 17:39

Te no vienas puses taisnība. Nē, nu var būt daži favorīti, bet man arī visi iespējamie datu nesēji ir 95% piekrauti ar mantu, ko, visticamāk, nekad otrreiz neskatīšos, neklausīšos, neizmantošu. To ir jāārstē, tas ir kaitīgi...
Last edited by Crow on 29 Mar 2015, 17:51, edited 1 time in total.
Дебилы, бл*ть...

shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20

Post no shady » 29 Mar 2015, 17:47

1) Ir filmas, kuras ir vērts saglabāt, it īpaši tad, ja nedzīvo viens. It īpaši tad, ja cieņā ir LV tulkojums ar labu attēla kvalitāti, lai pēcāk nav ar uguni jāmeklē.
2) Ja ir bērni, tad arī nākas iekrāt bērnu/pasaku filmu kolekciju.
3) Nereti mēdz būt arī tādas situācijas, kad jāpaķer skatāmais priekšdienām. Nesen pat ieķēru dokumentālo filmu paku, kas svēra virs 150GB - nu un? Man uz sitiena nav ne laika ne vēlēšanās to skatīties - šobrīd esmu noskatījies tik vienu filmu, bet pārējās izšķirošu un noskatīšos varbūt tik gada laikā. Tāpat arī laicīgi parasti ieķeru sev interesējoša filmas, bet skatos tik tad, kad uztaisu sev filmu vakaru (un tas, saprotami, ka nenotiek katru dienu, bet, kad uznāks luste - man būs no kā izvēlēties). Rezultātā man no 4TB diska - puse jau pilna (ok, viss jau nav tikai filmas), bet neredzu arī jēgu iespringt. Kad vajadzēs, tad nodzēšišu redzātās filmas, kurām neredzēšu vairs aktualitāti.

A, pēc principa - "noskaties un izdzēs" - vairāk ir piemērots tiem, kam dzīvo vieni. Man atkal ir tā, ka ir filmas, kuras skatos viens, ir kuras kopā ar sievu, ir kuras pat redzēt negribi - bet to skatīsies citi. Un nodzēst filmu ar uzreiz nevar - varbūt filmu vēl skatīsies viens lielais puika, tad vēl otrs...un par mazo bērnu filmām nerunājot - tās sīkie var malt 100x un neapnīk...

200GB mūsdienās tas ir smieklīgi, tur nu par visiem 100 jāpiekrīt lietotājam - Ralfie. Vienīgais, kas nāk prātā, ja knapinās ar vienu laptopu, kuram ielikts tik viens SSD / mazs HDD disks. Saprotu, tagad jau tas modē - visi lieto / pērk tik laptopus. Man arī mājās ir vairāki, lai viens otram netraucētu, bet visa lielā krātuve ir uz centrālā PC.
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

zilzil

Post no zilzil » 29 Mar 2015, 18:48

Tā jau laikam ir.Katrs mums savādāka situacija.Man bērni izklīdusi un nevienam nekas nav jātaupa,bet sievai pašai savs lapsis.Tā jau ar pievandījuse pilnu ar krievu ziepenēm ,kuras es ciest nevaru.Man pašam ir tikai fotografijas un no filmām "games of trones" pēdējā sezona,lai neaizmirstu par gāja runa kad iznāks nākoša.Š o filmu es patiešām gaidu.

m_janis
Lietpratējs
Atbildes: 1082
Pievienojies: 22 Feb 2009, 22:26

Post no m_janis » 29 Mar 2015, 19:13

Kā smiejies "Būtu man jūsu problēmas" :D. Drīz jau 7 TB būs pilni (nu jā, jādala ar 2, jo viss ir 2 eksemplāros) un praktiski tur ir tikai dažas novilktas filmas (neinteresē un neskatos) un kādi pārdesmit GB mūzikas.
Visu aizņem paša filmētie video (jau sākot ar digitalizētiem VHS un tagad FullHD, galu galā video/foto ir mans maizes darbs jau vairāk kā 20 gadus), kas ir gan izejmateriāla, gan gatavajā formātā, tāpat daudzu gadu foto arhīvi (gan digitalizēti negatīvu/dipu krājumi - vēl procesā, jo negatīvo filmiņu skaits ir tūkstošos), gan pēdējo gadu darbi gan RAW, gan apstrādātie TIFF vai JPG. Gigabaiti aizpildās ne pa mēnešiem, bet dienām un domāju, ka 10TB disks x 2, ja parādīsies, drīz vien būs iztikas minimums.
200GB HDD - laikam nošautos momentā, ja ar tādu būtu jāiztiek.

Aldis
E-žurnālists

Post no Aldis » 29 Mar 2015, 20:35

Nu man līdzīgi. Ap 3TB ir mana infa - paša darbi, mūzika, safotografētā draza, video.. e.t.c.. stuff.. kas ir izmētāta dublikātos... vismaz divos eksemplāros...
Tieši ar 100-200GB pat īsti nezinu ko pasākt, izformatēju un nolieku plauktā... pārējos, kā bekapdraivus, vai kā savādāk izmantoju. :)
Image Oh My God = OMG

msh
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3460
Pievienojies: 06 Apr 2007, 12:21
Atrodas: Latvija

Post no msh » 31 Mar 2015, 02:26

Kurš tur no tiem trīs punktiem ir smieklīgs, ralfij?

200 GB cietucis - nu ķipa mazs? Pamazs ir, bet man vairāki "tikai muderno" piekritēji stāsta ka viņiem uz cietuča īpaši nekā daudz nav - visa mūzika un filmas internetā.
IDE - ja nemaina kompjus, veselus kompjus, kā zeķes, tāda manta aizķeras. Man, piemēram, nu jau ir veseli divi SATA cietuči - 500 GB seagate pipeline HD un nu 2 TB seagate HD2, vai kā viņš tur saucās - un vairāk kā 10 IDE cietuči, līdz pat diviem gabaliem 250 GB WD caviar. Momentā, kad nav vajadzības pēc n gigabaitiem filmu un mūzikas, pietiek atliektiem galiem, vienīgais iemesls kāpēc mūsdienās nevarētu sistēmu griezt no, teiksim, 10 GB cietuča ir tas ka tie cietuči ir relatīvi lēni un fiziski nolietojušies.
Optiskie datu nesēji - atkal, ja neaizraujas ar visa regulāru ielādēšanu atkritumu spainī, tāda manta aizķeras lielos daudzumos. Tā kā es esmu cītīgi nelasāmus diskus vai tādus, ko nekad nelietošu, metis ārā, nu man varētu būt vairs tikai pārsimts diski atlikuši. Bonusā vēl visādi fiziski audio atskaņotāji kas ripuļus atskaņo. Bez USB datu nesējiem es varētu iztikt [neskaitot ierīces, kuras var lietot par datu nesējiem, bet kuras nav domātas ar šādu primāro funkciju], bez optiskajiem gan būtu sūdīgi.
PAKAĻROKS - Fusion A4-5000/ASROCK QC5000-ITX/WIFI/8 GB DDR3 1333/FSP200 50GSV-5K/ST2000VM003-1CT164 2 TB Seagate Pipeline HD/vecs mazs IBM keiss/winxp x64/2 ventilatori

Ralfie
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 613
Pievienojies: 15 Aug 2008, 10:00

Post no Ralfie » 31 Mar 2015, 18:13

32 gadi.. ir pieredze neglabāt uz veciem diskiem bekapiem bekapus..
pašlaik nasiem un disku masīviem pērku Hitači konsjūmeru diskus
http://www.kurpirkt.lv/cena.php?q=hgst+deskstar+nas

Pievienot atbildi

Return to “Atmiņas (HDD, RAM, Flash)”