Tehnoloģija kļuvusi pārāk sarežģīta mūsu pašu prātiem

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

User avatar
Crow
E-žurnālists
Atbildes: 5391
Pievienojies: 10 Mai 2009, 14:22
Reputācija: 0
Atrodas: Ir

Tehnoloģija kļuvusi pārāk sarežģīta mūsu pašu prāt

Post no Crow » 22 Mar 2015, 19:28

Nau jau te īstā vieta tādām diskusijām (vispār nau ko muldēt, strādāt vajag). Bet tomēr šitā lieta mani jau labu laiku tirdī. Kāpēc nekad nekas nedarbojas kā tam vajadzētu, kāpēc problēmas nevar vienkārši ņemt un atrisināt, ja visi ir tādi sasodīti eksperti (jo daži patiešām taču tādi ir!). Nesen vandoties pa internetiem uzdūros vienam rakstam, kas spēja gan norādīt uz manis paša intelektuālās kapacitātes patoloģisku trūkumu, gan reizē apgalvot, ka nav jau starpības - tāpat jau vairs ne1 nekā nejēdz.
For centuries, humans have been creating ever-more complicated systems, from the machines we live with to the informational systems and laws that keep our global civilisation stitched together. Technology continues its fantastic pace of accelerating complexity - offering efficiencies and benefits that previous generations could not have imagined - but with this increasing sophistication and interconnectedness come complicated and messy effects that we can’t always anticipate. It’s one thing to recognise that technology continues to grow more complex, making the task of the experts who build and maintain our systems more complicated still, but it’s quite another to recognise that many of these systems are actually no longer completely understandable. We now live in a world filled with incomprehensible glitches and bugs.
http://aeon.co/magazine/technology/is-t ... o-complex/
Дебилы, бл*ть...

User avatar
Nitro
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 486
Pievienojies: 10 Mar 2007, 00:41
Reputācija: 0

Post no Nitro » 22 Mar 2015, 19:42

Citos forumus arii ir shaadas teemas. Nesen bija par smaartu ietekmi uz IQ:

https://uwaterloo.ca/news/news/reliance ... y-thinking

Nu populaara teorija ir ka cilveeki pashi vien to grib lai vinju vietaa visu dara citi(tehnologjija) un veel ka tie kas var salabot to speciaali nedara lai cilveeki piedziivotu probleemas un rastos ieksheejs motiveejums ko dariit. Kautkaa taa. :D
Not this **** again...
Sargājiet sevi paši tad arī Dievs jums nepalīdzēs.

User avatar
Crow
E-žurnālists
Atbildes: 5391
Pievienojies: 10 Mai 2009, 14:22
Reputācija: 0
Atrodas: Ir

Post no Crow » 22 Mar 2015, 19:58

The results also indicate that use of social media and entertainment applications generally did not correlate to higher or lower cognitive abilities.
No vienas puses - jā, atsaldēto skaits attiecībā pret pamatkopu varbūt ir konstants, bet tehnoloģija devusi iespēju izteikties katram gribētājam, tāpēc muļķību šķiet jo dienas, jo krietni vairāk.

No otras puses pats ikdienā lietoju kalkulatoru tik vienkāršam lietām kā trīsciparu skaitļu saskaitīšana un divciparu skaitļu reizināšana (Android small apps, anyone?). Labi, ka neiet tā "puve" vēl tālāk. Un zinu, ka es jau neesmu viens tāds.
Дебилы, бл*ть...

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Post no shady » 22 Mar 2015, 20:33

Nu, tas ir diez gan loģiski... Tā tas būs un turpinās tik pieaugt. Skaidrs, ka katru gadu tehnoloģijas paliek sarežģitākas, bet cilvēku procents, kurš to pārvalda - aizvien mazāks. Š…emot vērā arī faktu, ka jau tagad tehnoloģijas ir tik sarežģītas, lai viens cilvēks nespētu to pārvaldīt - zināšanas tiek sadalītas uz kopēju masu, rezultātā, katrs indivīds paliek aizvien stulbāks katru gadu.
Te pat varētu uzrakstīt forumulu. Matemātiska aksioma, nekas vairāk.
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

User avatar
Crow
E-žurnālists
Atbildes: 5391
Pievienojies: 10 Mai 2009, 14:22
Reputācija: 0
Atrodas: Ir

Post no Crow » 22 Mar 2015, 21:11

Labi, ka pieminēji zināšanu sadalīšanu uz kopējo masu. Tā tuvāk IT tēmai droši vien būs, ja norādīšu uz to, cik grūti ir veiksmīgi realizēt paralēlo skaitļošanu. Un ne tikai grūti - daži uzdevumi fundamentāli nav risināmi paralēli. Tagad pieliekam klāt, ka cilvēku domāšana nav vienmēr loģiska. Prātu salikšana kopā uzdevumu risināšanu tikai apgrūtina.

Protams, jā, davai, strādāt vajag, nevis te filozofēt. Tāpat nekas nav labojams. Taču tas, kas mums te dažiem apgarotajiem šķiet loģiski, nav universāli atzīts fakts. Ar to es domāju ļautiņus, kas spožām acīm un īpašu degsmi katru dienu šo progresu veicina. Un vismaz tā šķiet, ka patiesi tic, ka dara lietderīgu darbu. Kamēr man šķiet, ka viss tiek vienīgi vairāk un vairāk nafig sačakarēts.

Vai es jau izklausos pēc amiša/ludīta jeb man tikai tā šķiet?

Tāpēc es vienmēr naivi ceru uz kaut kādu apokaliptisku kataklizmu, kas mūs atgriezīs akmens laikmetā. Labāk būtu, ja progresu vienkārši simtkārt (brīvi izvēlēts skaitlis) piebremzētu, bet tas ir vēl mazāk iespējams.

Otrs, mazāk naivs, vairāk par IT tēmu, bet tikpat romantisks - ceru, ka tranzistoru tehnoloģija drīz sasniegs to robežu, kur fizikas likumi apturēs tālāku progresu, liekot beidzot apdomāt, cik nejēdzīgi daudz sūdu esam sakrāvuši vienu kaudzi uz otras, lai uz pašos pamatos *skaitļošanas* ierīces darbotos tas pats jau minētais kalkulators.
Дебилы, бл*ть...

Jānis Paeglis

Post no Jānis Paeglis » 22 Mar 2015, 21:22

Nu nav, nav nekādas tehnoloģijas kļuvušas pārāk sarežģītas mūsu pašu prātiem. Nupat aprunājos ar savu lokālo, ieSShājoju datucentru, noremūtoju darba kastes - nop, still tās pašas uzticīgās kastes.

User avatar
Crow
E-žurnālists
Atbildes: 5391
Pievienojies: 10 Mai 2009, 14:22
Reputācija: 0
Atrodas: Ir

Post no Crow » 22 Mar 2015, 21:31

Minētās darbības man šķiet viens uz kopējā fona visai specifisks uzdevums, kas pat tad nav atkarīgs tikai no tavas prasmes un varēšanas.
Дебилы, бл*ть...

Jānis Paeglis

Post no Jānis Paeglis » 22 Mar 2015, 21:35

Jap, Tu droši vien ikdienā strādā/saskaries ar daudz augstākām tehnoloģijām, kuras mums, mirstīgiem, pat sapņos nerādās. :)

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Post no shady » 22 Mar 2015, 21:40

Crow: Nevar nepiekrist. Bet gribu bik palabot - vislabākā metode (manuprāt) bija monarha pieeja - vai nu ir, vai nu nav... Ja tu ko vadi un tev ir 10 padomdevēji, kas var pasviest idejas, kuras nepiefiksēji - viss ok, bet viss ir atkarīgs tieši no tavām spējām. Bet sadalīt grupu ar vienlīdzīgām tiesībām, tad 100x ar katru vēl izstrīdēties, jo katram būs sava versija un kaut kāda figņa, kas ieņemta galvā ("a, ja mēs darīsim šitā, tad ui ui ui...var sanākt ziepe"). Un beigās lielākais laiks ir patērēts nevis plāna īstenošanai, bet "kaušānās" ar pārējiem.

Tas gan vairāk attiecas uz vadības lietām, jo melnā darba realizācijai vajag brigādi, kas apvieno [s]kvalitāti[/s] zināšanas un kvantitāti. Un te pat nevajag IT specifiku.

Un jā...kataklizma arī visticamāk visu noliks akmens laikmetā, jo, ja pat izdzīvos bariņš ģēniju - viņi tāpat nespēs neko no jauna izveidot, jo būs pārāk tupi uz vispārīgo zināsānu fona, jo bija spečuki tikai konkrētās sfēras modulī.

Tranzistoru tehnoloģija? Pat negribu domāt. Kad pienāks kāda tehnoloģiju robežu gals - parādīsies cits veids, kas to aizstās.
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 22 Mar 2015, 22:05

Tagad apskatīsim zinātnes progresu no tāda zvēra kā entropijas viedokļa. Entropija ir dabas spēku tiekšanās uz pirmatnējo haosu. Jo vairāk mēs pasauli sakārtojam, jo lielāku pretestību no dabas likumu puses tas izsauc.
Vienstāva būdiņa vnm būs stabilāka nekā debesskrāpis.
El.ķēde no baterijas, slēdža un spuldzītes vnm būs drošāka nekā teiksim mobilais telefons.
Tomēr cilvēkam kaut kā izdevies dabu piemānīt un tehnoloģijas veiksmīgi attīstās. Bet daba atriebjas pa citu ceļu - caur cilvēces atsaldētības līmeni. Te jau bija piemērs: saskaitīt 3ciparu skaitļus bez kalkulatora vairs nekādi...
Image

Jānis Paeglis

Post no Jānis Paeglis » 22 Mar 2015, 22:16

uhh, nugan sajauci sūdus ar kāpostiem kopā. Daba, telefons, "ceļi" . Varbūt pamēģinam dzīvot šodien, nevis Back to the Futur`ē dzīvot ?

User avatar
Crow
E-žurnālists
Atbildes: 5391
Pievienojies: 10 Mai 2009, 14:22
Reputācija: 0
Atrodas: Ir

Post no Crow » 22 Mar 2015, 22:37

Pirms es aizmirstu, ko es vispār ar šo visu (un ar to ielinkoto rakstu sākumā) gribēju pateikt. Principā neesmu pret progresu. Kaut arī limits ir neapšaubāmi pārsniegts, tas bija neizbēgami. Tas ir, kamēr viss vairāk vai mazāk darbojas. Man tikai šķiet, ka progress nav pietiekoši - biedra Samuraja vārdiem - veiksmīgs. Tas ir, kad kaut kas saiet grīstē, ļoti ātri parādās, cik neefektīvi ir mūsu risinājumi. Tiek likts ielāps uz ielāpa, bet tie reti kad atrisina problēmu tās saknē - jo sakne ir tik sasodīti dziļi, ka to atrakt nav vairs praktiski reāli.

Ē, un jā. Atsaldētiem ļautiņiem kā man tomēr akurāt padodas tukši spriedelēt, ne? Tas ir pēdējais, ko mašīnas vēl īsti labi nespēj. Varbūt drīz mūs aizvietos Jozefa Nesvadbas "pelēkie līdzinieki"? Varbūt mēs jau esam pelēkie līdzinieki, tikai to nezinam?

P. S. Jāni P., lūdzu ej projām.
Дебилы, бл*ть...

Jānis Paeglis

Post no Jānis Paeglis » 22 Mar 2015, 22:41

Es jau, piedodiet, ka patraucēju.

User avatar
grisha
E-žurnālists
Atbildes: 1130
Pievienojies: 25 Jūn 2007, 18:43
Reputācija: 0

Post no grisha » 22 Mar 2015, 22:49

Pameegjinam vienu stundu nodziivot bez interneta. Ne jau aiziet pastaigaaties, bet, lai kaads atsleedz. Protams ka tehnologjijas taad daudz ko nosaka. Reti kursh tagad vareetu mezhaa izdziivot. Tagad visiem beerniem pat ir iedaliiti mobilie telefoni.

User avatar
Crow
E-žurnālists
Atbildes: 5391
Pievienojies: 10 Mai 2009, 14:22
Reputācija: 0
Atrodas: Ir

Post no Crow » 22 Mar 2015, 23:17

E, cik jauki tomēr šitā tēma izšķiro plānprātiņus no tiem, kas vismaz domā, ka domā.

Nē, nopietni. Labi, šitā diskusija ir bleķis pašos pamatos, bet reducēt jebkuru tās postulātu līdz "nejauc sūdus ar kāpostiem" var tikai īpaši... apdāvināts indivīds.

Vobšem, te ir kāposti.
Дебилы, бл*ть...

User avatar
usins
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2870
Pievienojies: 26 Feb 2007, 08:51
Reputācija: 0

Post no usins » 22 Mar 2015, 23:28

Te izskatās vārīšanās pa tukšo. Vienkārši ir jāsaprot pamatprincipi lietu darbībai. Visam pamatā ir un paliek fizika. Gan IT ,gan mehānikā, gan celtniecībā, visu ir fizika. Visu var izskaidrot ar fizikas likumiem. Gan sūknī, gan elektriskajā ķēdē notiek darbs, ir jēdziens sinusoīdi utt.
Darba vietā iz viens ļoti zinošs cilvēks par hidrauliku, pneimatiku, sūkņiem, elektrībām, mehatroniku.. viņš pat divgadīgajam spēj ieskaidrot iekārtu darbības principus un parādīt cik fundamentāli viss darbojas vienādi.
Protams, paņēmieni un pielietojumi ir visdažādākie. Bet kaut vai IT- programmēšanas valodas beigās nonāk līdz mašīnkodam, valodās fundamentālas izmaiņas nav bijušas, un cik valodu ir izveidotas pēc 2005. gada? Pārsvarā viss turās uz vecajām + "forkoti" atzari un pachi izlaisti. Pieliktas dažas funkcijas, ko varēja pats koderis caur pakaļu un 100 liekām rindām panākt.
Mākoņošana- tikai smuki nosaukti ftp serveri + "dzīvā" informācijas atainošana. Bet datubāzu tehnoloģija nav mainījusies entos gadus. Tikai pieslīpē esošo.
Nekas nav sarežģīts, ja saprot lietas būtību un pamatprincipus.
Bet tas, ka cilvēce ir atļāvusies visu informāciju neiegaumēt, bet tikai sameklēt un lietot paraugus, nevis pati domāt, tas ir cits stāsts. Mēs vienkārši sakot, paliekam **dritvai kociņ** ar katru gadu, ne jau paaudzi.... Tie kuri saprot pamatprincipus un cenšas, tie tiek līdzi, bet pārējie krīt bezdibenī... un viņu atvases pa lielam seko.

Jā, vēl pieminēšu- lielākais posts, ko esam izdarījuši, esam visu elektroniku maksimāli saspieduši līdz līmenim, ja datoram nomirst RAM, tad jāmaina viss dēlis, nevar tikai atsevišķu moduli mainīt.
Nesen (1-3 gadi), bija viens kruīza laineris, kurš 100% elektroniskā vadības sistēma, nekādas mehānikas, nekas nav pieejams kuģu mehāniķim manuāli grozīt, tikai kapitālā remonta laikā, vai mainot konkrētos mezglus pa tīro. Tāds laineris okeāna vidū pazaudēja vienu vienīgu plati, pārdega shēma un viss. nepilnu nedēļu vilka atpakaļ, jo nebija iespēja manuāli ko salabot, palaist rezerves sistēmas utt. Tas ir **dritvai kociņ** risinājums, padarīt visu tik modulāru un sarežģītu, ka nevar fiziski ietekmēt, apiet konkrētās instrukcijas un palaist vajadzīgās iekārtas, lai sistēma darbotos, kaut vai avārijas režīmā, bet būtu spējīga izgābt situāciju...

P.S.- saite par valodām: http://en.wikipedia.org/wiki/Timeline_o ... _languages
Reāli viss jaunais balstās uz veco, tikai pielitkas sev vēlamās funkcijas, instrukcijas, kuras varēja mierīgi realizet vecajā valodā, bet gribējās slavu un atpazistamību.
Cietumā nesēž tik ilgi, cik jūs internetā!

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Post no shady » 22 Mar 2015, 23:56

Crow - vajadzētu mazliet sagrupēt domas un paskatīties uz visu no dažādiem rakursiem. Vai tu vari definēt, kas tavuprāt ir idiots? Man ir divi tuvi cilvēki, kur viens ir ar labu IQ, bet gribas saukt par muļķi un otrs - kuram ar IQ smagi pieklibo, bet ir daudz gudrāks par pirmo. Pareizi pateici - cilvēks nav mašīna un atšķiras ne tikai ar to, ka māk dzīt offtopiku, bet to raksturo daudz parametri un katram ir savas prioritātes, vajadzības, vēlmes utml...

Kā jau teicu sākumā - attīstās darbu dalīšana un cilvēks iziet uz konkrētu specifiku kādā nozarē, upurējot vispārīgās zināšanas. Nav vairs, kā saka, krievu laiki, kad viss bija jādara pašam. Tagad cilvēki pat sienā naglu nemāk iedzīt, lai pakārtu gleznu, bet toties māk izdarīt ko citu. Un, ja vajadzēs naglu, tad pasauks speciālistu, kas varbūt ne naglu iedzis, bet smuki ieskrūvēs āķīti, nocentrēs gleznu un satīrīs aiz sevis.

Jāskatās uz sabiedrību kā uz vienotu organismu, tad tā bilde nav tik traka, neskatoties uz faktu, ka katra šūniņa bišu stropā kļūst aprobežotāka. Mēs savā ziņā visi esam saistīti savā starpā un, ja neesi "MacGyver", tad viens neko nepadarīsi...

Ja man būtu teikšana, es sāktu ar to, ka likvidētu patreizējo skolu programmu (sākot par sākumskolu) un pārstrādātu visu izglītības sistēmu. Skolotājiem vispār vajadzētu saņemt vislielākās algas un tā rezultātā varētu atlasīt visģeniālakos cilvēkus šajā nozarē, kas no bērna kājas mācītu cilvēcei domāt. Es atceros skolas gadus un uz sitiena man nāk prātā divi cilvēki. Viens vidusskolā, kurš mācīja vielu neatverot grāmatu - nostāstot visu vielu lekcijās un kontroldarbā paprasot to, par ko burtiski nebija pateicis - bet to varēja izsecināt un izdomāt no kopainas. Un otrs interesantais cilvēks bija universitātē, kuram bija savdabīga atzīmju sistēma - ja izpildi uzdoto - nu ok, bet ja izpildi to inovatīvi, tad baigi labi, bet, ja zipildi uzdevumu pirms uzdevuma uzdošanas - maksimālā atzīme :) Lai cik tas glupi skanētu - bet tā tas bija.

Tiesa, mani uztrauc vairāk nevis katra indivīda vispārīgo zināšanu līmenis, bet gan citi faktori - slinkums, nevīžība, vienaldzīgums utml aspekti, kas situāciju pasaulē padara sliktu visās jomās. Jebkur, pat IT nozarē. [s](Gribēju teikt, ka kaitina arī visparējs stulbums, bet to var arī kads nesaprast un vilkt pretrunas ar manis iepriekš teikto)
[/s]
usins wrote:Visam pamatā ir un paliek fizika.
Kad nonāksi dzīves situācijā, kad tu savu fiziku vari noraut podā, cerams, ka tu atcerēsies šo :)
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

User avatar
usins
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2870
Pievienojies: 26 Feb 2007, 08:51
Reputācija: 0

Post no usins » 23 Mar 2015, 08:53

Vēl nav vēlēšanas.

Runa pārsvarā iet par tehnoloģijām, kuras tiek uzskatītas par nepamatoti sarežģītām. Bet realitāte ir tāda, ka 99% cilvēku neseko līdzi, nemācās, neiedziļinās pamatprincipos utt. Un tad vienu dienu, izmantojot to, ka viņos klausās milijoni, paziņo šādus neapdomātus izteicienus.

Pareizāk būtu teikt, cilvēce nepamatoti sarežģī vienkāršas lietas un tiecas uz automatizāciju. Bet pat idiotam skaidrs, ja viss tiks automatizēts, tad kāda jēga no cilvēka kā tāda? Nebūs jāstrādā, dzīvot vajadzēs no pabalstiem utt? Tā ir vislielākā problēma, mēs visu optimizējam līdz nejēdzībai un tad raudam, ka ir bezdarbs, taisam naudu no nekā un mēģinam izdzīvot. Laikam labākais variants bija pirms industriālās revolūcijas, kad tiešām tika izmantoti maksimāli cilvēku resursi.

Piemēram, tagad visi raudz, ka jāiet uz laukiem strādāt, jāapstrādā zeme utt. Reāli, viens cilvēks mūsdienās bez problēmām var apstrādāt tos pašus 50-100 ha Tātad, saimniecība ar 10 zemniekiem mierīgi apstrādās tos 1000ha bez lielas piepūles, jo mūsdienu tehnika būtiski atvieglo darbu.

Tehnoloģijas ir padarītas nevajadzīgi sarežģītas, bet ne nesaprotamas. Ja domāšana strādā un ir vēlme iedziļināties, tas viss notiek.


P.S.- Par to fiziku, tehnikā, industrijās visur to izmantot, pat pavāram ir atsevišķi priekšmeti. (Lab viņiem arī ķīmija speciāla)
Cietumā nesēž tik ilgi, cik jūs internetā!

User avatar
Crow
E-žurnālists
Atbildes: 5391
Pievienojies: 10 Mai 2009, 14:22
Reputācija: 0
Atrodas: Ir

Post no Crow » 23 Mar 2015, 10:43

Tad kāpēc lietas nedarbojas? Cik tālu vajag iedziļināties? Tieši par to ir runa - ka nevar iedziļināties tik tālu, lai atrisinātu problēmu *tās saknē*. Tiek likti ielāps uz ielāpa, bet problēmas kā ir, tā ir.

Kaut vai tavs paša piemērs ar lainera vadības sistēmu. Par to tieši ir runa, tieši par to. Pirmajā daļā tu stāsti, ka vajag tikai iedziļināties, otrajā - ka iztaisīts **dritvai kociņ**. Var tikai visu nomainīt, bet nevis atrisināt, kāpēc plate saplīsa. Labi, laineris dārga štelle - tur vienam otram pamazgās galvu, tā sacīt. Bet tad kāpēc iztaisīja **dritvai kociņ**?

Tas nav vienīgais piemērs, kur, saprotot pamatprincipus (vai pat nē), ir skaidrs, ka iztaisīts ir **dritvai kociņ**.

Un kā vispār var iztaisīt "**dritvai kociņ**", ja pie lietas ķērās gudri, spējīgi cilvēki, kas tika domājuši, centušies, *iedziļinājušies*. Pēc notikušā var norādīt uz acīmredzamiem gandrīz vai noziedzīgiem trūkumiem - nebija dublējošas sistēmas, nebija pietiekamas modularitātes, no sevis pielikšu, ka gan jau bija arī kāds drošības caurums, kas ļautu visu laineri iestūrēt pirmajā bākā, ja tikai kāds būtu pietiekami pacenties (Rusinoviča Zero Day palasīt šai sakarā - fantastika, bet tomēr diezgan zemu Moha sci-fi cietības skalā).
Дебилы, бл*ть...

User avatar
Crow
E-žurnālists
Atbildes: 5391
Pievienojies: 10 Mai 2009, 14:22
Reputācija: 0
Atrodas: Ir

Post no Crow » 23 Mar 2015, 10:49

Ja 99% neiedziļinās un nespēj, mans postulāts ir pareizs - tehnoloģija ir pārāk sarežģīta. Varbūt ne tavam prātam, ne citiem tiem, kas spēj un arī iedziļinās, bet sabiedrībai kopumā. QED?
Дебилы, бл*ть...

User avatar
usins
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2870
Pievienojies: 26 Feb 2007, 08:51
Reputācija: 0

Post no usins » 23 Mar 2015, 11:01

Pēc būtības tehnoloģija pati par sevi nav sarežģīta, tā vienmēr saglabā loģiskus principus. Darbojas pēc noteiktas shēmas. Pat nenoteiktībai ir vairākas teorijas, kaut vai FUZZY.

Problēma ir tajā, ka cilvēki negrib sekot līdzi. Par varēšanu nedrīkst nemaz i runāt. Nav gribēšana un 'velme visam izsekot, jo informācijas kļūst aizvien vairāk.

Tāpēc rodas situācijas, kad izstrādātājs kaut ko sameistero, jo nepārzin savu sfēru un tad nespēj izlabot elementāras kļūdas. Un tas tiek pasniegts ar to, ka tehnoloģija nav attīstījusies, vajag vairāk naudas, laika. Bet taja pašā laikā, tehnoloģijas un dokumentācijas izstrādātājs konkrēto problēmu spēj atrisināt pāris minūšu laikā vai ar pāris procesu izmainīšanu pašā darbības principā.
Cietumā nesēž tik ilgi, cik jūs internetā!

User avatar
Crow
E-žurnālists
Atbildes: 5391
Pievienojies: 10 Mai 2009, 14:22
Reputācija: 0
Atrodas: Ir

Post no Crow » 23 Mar 2015, 11:20

Labi, stop. Te aiziet offtopiks, pats esmu vainīgs.

Vai izlasīji pašu pirmo paragrāfu par TCAS?
Vai tālāk to, kā mašīnas tirgojas ar mašīnām finanšu tirgū?

Tās ir globālas problēmas. Problēmas, kas adekvāti risinātas netiek, jo tas vairs *nav iespējams* - tas prasītu pārāk daudz laika un līdzekļu, vismaz tik, cik šajās sistēmās gadu desmitu laikā ir jau ieguldīts.

Tehnoloģijas un dokumentācijas (ja tāda ir, bet tā jau ir atsevišķa sāpe) izstrādātāji ir tik daudz un dažādi laika gaitā, ka nav, ko saukt pie atbildības. Ar pamatprincipu izpratni tur ir par maz. Pēc tiem var saprast, kā tam būtu jāstrādā, bet nevis kā tas pašlaik strādā.

Piedod, man šķiet, ka nav gan tā, ka varētu pāris minūšu laikā atrisināt, citādi tas tā arī tiktu darīts. Neba tač esam tik lieli idioti, lai speciāli šautu sev kājā?

Nepārzin savu sfēru? Sfēru nav reāli pārzināt. Elektroinženieris nevar adekvāti pārzināt avioinženieriju vai programmēšanu. Kur nu vēl pārējās saistītās sfēras - normatīvus vai politiku.

Tas, kas tev liekas optimizēts un reducēts, man šķiet gluži pretēji - līdz bezjēgai sarežģīts. Aiz katra if ir vēl viens if, bet visus gadījumus *nav* iespējams paredzēt - un to ir teikuši lielāki un gudrāki vīri par mani.

Es jūtu gan, ka runāju pret vēju.
Дебилы, бл*ть...

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 23 Mar 2015, 12:24

Nu kas tālāk būs?
Mašīnas būvē mašīnas.
Mašīnas tirgo mašīnas.
Cilvēkiem aizvien grūtāk paslēpties no kamerām.
Purnus automātiski atpazīst ar 99,6% precizitāti.
Atliek gaidīt X stundu.

Visilgāk mākslīgā intelekta apstākļos izdzīvos stulbeņi, kuri gudrajām mašīnām nav bīstami. Bet tikai tādi, kuri prot izdzīvošanas iemaņas mežā utml.

Biedri Crow, runāt pret vēju nav kaitīgi. Daudzi gudrie dzīves laikā nav atzīti. Vot čurāt pret vēju ir kaitīgi.
Image

User avatar
Crow
E-žurnālists
Atbildes: 5391
Pievienojies: 10 Mai 2009, 14:22
Reputācija: 0
Atrodas: Ir

Post no Crow » 23 Mar 2015, 16:02

Kur es tagad tāds slapjš un netīrs likšos, mhh?
Дебилы, бл*ть...

User avatar
Hominidae
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 569
Pievienojies: 26 Jan 2011, 11:35
Reputācija: 0

Post no Hominidae » 23 Mar 2015, 18:35

Roc jau bunkuru, Samuraj. Mākslīgo intelektu sola pēc desmitgadēm, ne simtgadēm.
Vienīgais, kas nedaudz manu prātu nomāc ir tas, vai ir iespējama tehnoloģiskās attīstības singularitāte. Ja ir, tad varbūt arī tās auzas būs.

bumbulis
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 343
Pievienojies: 13 Sep 2008, 17:41
Reputācija: 0

Post no bumbulis » 24 Mar 2015, 11:58

Problēma nav tehnoloģijās, bet uztverē. Man personīgi nav iespaids, ka "nekad nekas nedarbojas kā tam vajadzētu", jo es negribu tādā pasaulē dzīvot. Sajūta gan ir, ka vairums izfiltrē labo un uzsūc negatīvo, attiecīgi arī pats to dodot (kas starp citu šajā forumā ir diezgan izteikti novērojams), kaut vajadzētu otrādi. My point - vai viss strādā vai nestrādā ir atkarīgs tikai no Tevis paša, jo visādus par/pret piemērus var saukt mūžīgi, svarīgi ir kā uz lietām skaties Tu pats.

User avatar
Crow
E-žurnālists
Atbildes: 5391
Pievienojies: 10 Mai 2009, 14:22
Reputācija: 0
Atrodas: Ir

Post no Crow » 24 Mar 2015, 13:30

Tātad strausa princips?
Дебилы, бл*ть...

bumbulis
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 343
Pievienojies: 13 Sep 2008, 17:41
Reputācija: 0

Post no bumbulis » 24 Mar 2015, 18:12

Drīzāk "glāze ir pa pusei pilna, nevis pa pusei tukša" princips.

User avatar
Crow
E-žurnālists
Atbildes: 5391
Pievienojies: 10 Mai 2009, 14:22
Reputācija: 0
Atrodas: Ir

Post no Crow » 24 Mar 2015, 21:14

Glāze ir netīra...
Дебилы, бл*ть...

User avatar
foxsk8
Moderators
Atbildes: 5070
Pievienojies: 22 Feb 2007, 12:33
Reputācija: 0
Atrodas: Liepāja, www.notepad.lv

Post no foxsk8 » 24 Mar 2015, 21:59

Kāpēc lietas nedarbojas = pavisam vienkārši. Katra lieta der kaut kādam konkurētam risinājumam. Tiklīdz tu sāc šo sadarbības modeli lieta vs risinājums veidot multi variantā, jeb y = x, tad tas neapšaubāmi noved pie problēmas. Pavisam vienkārši, karote un dakša. Dara vienu un to pašu funkciju, palīdz cilvēkam barību ielikt rīklē, bet ir ēdieni, kur dakša vai karote vienkārši neder. Ķīniešiem gan šis smuki strādā, irbuļi, der jebkam, un zupu lej pa tiešo rīklē.

Ik dienas sastopos ar to, ka ir kaut kāds kods, risinājums, kas strādās tikai konkurētā gadījumā, vajadzībām, nāk 90% līdzīga vajadzība, protams, ka jāveido šie 10% savādāk, tas ko aprakstīja Šªsiņš, kad veidojas forki, atzari, utt..

Tas būtu tā, kā šveices nazītis, kuru kopā tur korpus, jeb struktūra, un kuru var adaptēt, papildināt, izmantot veicot papildus darbības pie jebkādas vajadzības.

flasherr
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 158
Pievienojies: 27 Apr 2008, 10:55
Reputācija: 0
Atrodas: Rīga

Post no flasherr » 25 Mar 2015, 01:17

nonācu pie domas, ka tuvāko 100 gadu laikā gandrīz viss būs automatizēts un 80% - 90% strādās IT sfērā - programmēs dažādos līmeņos,supports, dzelžu uzturēšana
ja vien nebeidzas izejmateriāli viņu ražošanai, mēs varam visur pie darba pielikt robotus, dronus, 3d printerus utt.
Protams, viņi gļukos, būs zilie logie, savā starpā konfliktēs, tāpēc viņus vajadzēs uzturēt.
sākot no vienkāršām uzturēšanām pēc a-b-c pamācībām gan jaunu funkciju pielikšanas
aizmirstam par mākslīgo intelektu, vienā brīdi mēs viņu nesapratīsim un nevarēsim kontolēt.
pēc ielāpu principu tiks veidoti arvien jauni risinājumi, pamatlietas netiks mainītas, jo tas nozīmētu visu pārtaisīt.tas ir solis atpakaļ, mums vajag uz priekšu.
Tā kā tagad, būs liela cilvēku grupa, bez pieejas tehnoloģijām.
Teorētiski mēs viņiem varētu palīdzēt bet laikam jau nē
Viņi būs pret mums (mēs Homo Tehno, piemēram labs nosaukums).
Viņi centīsies atņemt, sabojāt mūsu automatizētās sistēmas.
Par cik viss būs būvēts kā kāršu namiņš, vienā brīdi viss sagrūs.
Mēs būsim haosā, apjukuši un zaudēsim beztehnoloģiju grupai, jo būsim godīgi - mēs būsim resni, tizli un kartupeli paši neizaudzēsim.
Beztehnoloģiju grupu nosaucu par Homo Uber.

Variants A
Homo Uber cenšas apgūt izdzīvojušās tehnoloģijas bet īsti nesanāk. Par laimi, ir izdzīvojušie Homo Tehno (nebija tizli).
Visi dzīvo +- draudzīgi, baltā rase saplūst ar krāsām.

Variants B
**dritvai kociņ**. Pa pieskari aizgāja atomreaktori, transports - izdzīvojušie saujiņa. Tehnoloģijas viņiem nepatīk jo redz kāds ir rezultāts.
Pēc desmitiem tūkstošiem gadu arheologi sāk izvirzīt teorijas, ka ir dzīvojusi augsti attīstīta rase.
Arheologi kopā ar IT meklē veidu, kā automatizēt fosiliju ieguvi un analizēšanu..
https://www.visicelojumi.lv/ - Tūraģentūru piedāvājumi, kartes, informācija

User avatar
jurgenz
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 329
Pievienojies: 15 Mar 2007, 19:04
Reputācija: 0
Atrodas: Rīgas rajons.

Post no jurgenz » 25 Mar 2015, 10:17

Battlestar galactica pēdējā epizode, pēdējā aina ir otrais variants.

i nemaz nebrīnītos, ja kas tāds ir noticis iepriekš. Tas pats battlestar galactica stāsts ir ļoti interesants, kur tehnoloģija attīstījās pārāk tālu, pārņēma varu, iznīcināja kapriku kara laikā un tapēc šie devās meklēt jaunu planētu, kur visu uzsākt bez tehnoloģijām.


Kas attiecas uz topiku - pilnībā piekrītu. Te Īrijā arī katrai darbībai ir savs speciālists. Ja ēkā neiet internets, tad man pajautās vai datora restartēšana palīdzēs ><

Ja iepriekš bija "webmasters", kas bija spējīgi uz visu, tad tagad arī mājaslapu izstrāde ir kļuvusi, manuprāt, daudz sarežģītāka, kur tiek miksēts viss, nav vairs tikai lapa ar kādu dzini, tagad visam vajag būt labam, skaistam, daudzfunkcionālam, ar APIiem utt, tapēc vajag vairākus izstrādātājus, back end, front end. full stack vairs viens pats visu nepavilks.

Pēdējo 3 (?) gadu laikā parādījās tikai tas jēdziens - front end developer. Iepriekš visi darīja visu, tagad tiešām tiek nolīgti cilvēki, lai cīnītos ar css/html/js.

Ir palicis nevis pārāk sarežģītī, bet pārāk apjomīgi. Vairāk funkcionalitātes = vairāk koda = vairāk laika

Ja vēlies mazāk laika, vajag vai nu atteikties no funkcionalitātes, vai arī nolīgt vairāk cilvēku, sadalīt darbus utt utjp
life sux and then you die..

dexsters
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 355
Pievienojies: 08 Dec 2012, 10:48
Reputācija: 0

Post no dexsters » 27 Mar 2015, 20:01

Tas tāpēc ka tehnoloģijas iet nepareizā virzienā,nu vismaz pagaidām.Tā vietā lai būtu pēc iespējas mazāk visādu rīku viss tiek darīts lai gluži pretēji,to būtu vairāk.Stulbuma kalngals ir tas ka ierīces savā starpā nav savienojamas.Pat elementārāko štruntu līmenī katrs ražotājs kakā savu versiju,tas nekas ka no tā nav nekāda fiziska labuma.

User avatar
MeistarsUnVergs
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1392
Pievienojies: 22 Aug 2014, 15:14
Reputācija: 1

Post no MeistarsUnVergs » 27 Mar 2015, 23:12

Ehh, biedri sacepuši garu un pārdomas izraisošu palagu. Neteikšu ka tehnologijas būtu palikushas par sarezgiitu man, bet diemzheel dator un IT tehnologijas ir par sarezhgiitu videejam cilveekam. Datorus lieto visi, bet sajeegas no vinjiem lielaakai daljai nav. Taapeec notiek visaadi briinumi. Komercializaacija un dziishanaas peec peljnjas no razhotaaju puses situaaciju padara tikai sliktaaku.

Runaajot par bloatware, pie vainas ir high-level un interpreteetaas valodas kaa Java, Python un tamliidziigas. Ar C/C++ un ASM var panaakt praktiski visu, bet rezultaataa softs ir mazaaks, aatraaks, un mazaak rij resursus. Pie vainas ir developeru slinkums, nemaakuliiba un priekshnieku uzspiestie terminji. C un ASM rakstiits softs prasa vairaak laika izstraadei, prasa dziljaakas zinaashanas kaa patieshaam straadaa PC, bet rezultaats nedod vilties.
Legālās programmatūras lietotāji ir vēl lielāki stulbeņi par legālo narkotiku lietotājiem

User avatar
Y
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 258
Pievienojies: 30 Sep 2013, 18:10
Reputācija: 0
Atrodas: IP

Post no Y » 28 Mar 2015, 02:48

Slinkums lasīt ko par AI sarakstījuši. Bet teiksim tā, AI kā programmatūra beidzas ar kabeļa izraušanu. Un bez kvantu skaitļošanas mazā kastītē ar visu barošanu mobīlās platformas jeb roboti arī nav drauds. Nebūs jau tā, ka šeku reku slepenībā veselu armiju mašīnu saražos + kas spētu AI prātu uzturēt. :D
Labas atlaides Steam spēlēm @ http://www.greenmangaming.com/?gmgr=nucuteko
Ar mums abiem izdevīgu ielūgumu sistēmu.
Reģistrējoties zem mana linka, tikko kā nopirksi spēli vērtībā virs 2 euro, abi saņemsim . . . . . . 2 euro bonusu mūsu greenmangaming maciņos :>

rt25
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 32
Pievienojies: 21 Jūl 2008, 12:57
Reputācija: 0

Post no rt25 » 28 Mar 2015, 09:15

Interesanta diskusija.
Dažas manas subjektīvās piezīmes.
CIlvēces progress kopumā ir atkarīgs no specializācijas. Specializējoties vienā jomā, objektīvi nav iespējams uzturēt vispārējā augstā līmenī citas jomas.
Vai sevi sauksim par tupu? Ja nē, vai mums ir tiesības saukt par tupu to, kas specializējies sociālajā jomā, bet no IT neko nesaprot?
Domāju, ka tas ne labi, ne slikti. Tā ir izvēle neizvēlē.
Ja salīdzināsim divas grupas, skaidrs, ka uzvarēs tā, kurā indivīdi ir specializējušies.

Gatis Timbelis

Post no Gatis Timbelis » 31 Mar 2015, 12:33

Diskusija par sekām, ne cēloņiem.

Cēlonis ir nauda. Katrs grib līdz 30 gadiem nopelnīt ļimonu un neko vairs nedarīt, tāpēc arī tiek taisītas jaunas aplikācijas, jauni risinājumi, jaunas tehnoloģijas, utt. - jo tas viss ne tikai padarīs dzīvi ātrāku, vieglāku, skaistāku - bet nopelnīs izstrādātājam/īpašniekam naudiņu.

Un neko nedarīt (ar ļimonu kabatā) ir dabiska cilvēka vēlme.

User avatar
Crow
E-žurnālists
Atbildes: 5391
Pievienojies: 10 Mai 2009, 14:22
Reputācija: 0
Atrodas: Ir

Post no Crow » 31 Mar 2015, 15:11

Ta beidzot kāds atbildēja pēc lietas būtības. Pilsoni Gati, цепурност!
Дебилы, бл*ть...

Pievienot atbildi

Return to “Cilvēks un Sabiedrība ”