Augstais pašmāju žurnālistikas līmenis

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

User avatar
SFiX
E-žurnālists
Atbildes: 198
Pievienojies: 29 Mai 2012, 12:51
Reputācija: 0

Augstais pašmāju žurnālistikas līmenis

Post no SFiX » 30 Jūn 2015, 15:16

Š odien nejauši iemaldījos Delfos un pamanīju dikti svarīgu ziņu:

Image

Virsraksts dramatisks. Vārds "problēma" ietver sevī potenciāli ļoti negatīvu notikumu attīstības gaitu. Kas gan varētu notikt?

Image

Tātad.. nav problēmas? Protams, virsraksts "[notiks šis un tas], gaidāmas problēmas!" ir daudzkārt emocionāli spēcīgāks par "[notiks šis un tas], bet nekādi neietekmēs mūs" , taču šajā gadījumā frāze no mušas uzpūsts zilonis ir kā reizi vietā.

// Starp citu, rakstā ir pieļauta faktoloģiska kļūda. Tā kā laika atšķirība starp CEST (Centrāleiropas vasaras laika josla) un EEST (mūsu, Austrumeiropas vasaras laika josla) ir 1 stunda, mums būtu dikti jāuzmanās plkst. 1:00, nevis 3:00, kā ir norādīts rakstā.

Š is dod man iemeslu parunāt par bēdīgo interneta mediju stāvokli Latvijā. Techlife, kā Delfi apakšlapa, pārmanto mammas click-bait stila rakstus. Raksts par uzņēmumu "Airdog" strikti seko motīvam "mums tik grūti, mums tik smagi", vien beigās garāmejot pieminot, ka ir kaut kādi tur sasniegumi (LETAs ziņa, starp citu). Nav noslēpums, ka emocionāli negatīvas ziņas ir daudz lasītākas par pozitīvajām. Neiztrūkst preses relīzes, šis raksts par Win10, cerams, ir apmaksāts. Dažreiz tas sasniedz kuriozus līmeņus- lūk jums identiski raksti Delfi-Techland un Kursors.lv. Bonusā vēl nāk klāt TVNET, BOOT, FOCUS.

// Klau, varbūt te lielu piķi dod, moš mums arī pārpublicēt un piestādīt rēķinu?


Rodas jautājums, kādēļ šie ziņu portāli ir tik draņķīgi. Lai cik tas ironiski nebūtu, viens no faktoriem varētu būt, ka latvieši ir pārāk gudri. Vairākums LR iedzīvotāju labā līmenī pārvalda vismaz vienu svešvalodu, kas ļauj piekļūt ārvalstu medijiem, kuri ir objektīvi labāki- lielāks budžets, profesionālāki žurnālisti, utt. Līdz ar ko, lai pašmāju ziņu projekti gūtu panākumus (lasi, peļņu), vai nu jāpievilina skatījumi ar click-bait žurnālistiku, vai arī jāiztiek ar apmaksātām preses relīzēm.

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 30 Jūn 2015, 16:14

Man bail, ka Latvidžas žurnaļugām ir tik niecīgas aldziņas, ka darba rezultāts ir tieši proporcionāls tām. Ja nepārtraukti jāskraida pa apburto loku "darbs -> haltūra 1 -> haltūra 2 -> gulta -> darbs", ko var prasīt? Normālos izdevumos ir korektora štata vienība, kas rūpējas par kvalitāti. Pie mums acīmredzami nekā tāda nav.
Image

User avatar
Aldis
E-žurnālists
Atbildes: 5084
Pievienojies: 21 Nov 2008, 15:55
Reputācija: 0
Atrodas: LV

Post no Aldis » 30 Jūn 2015, 16:18

Vispā... jau otrādāk - portāli maksā Letai par ziņu pārpubliskošanu... Par preses relīzem nemaksā neviens...

Bet nu tie raksti.. jā...

Starp citu, ne tikai ar IT rakstiem **dritvai kociņ** notiek... katrā portāla pirmajā lapā, katru dienu būs aptuveni šādi virsraksti:
- Š okējosi! Peška no Varakļāniem savā šķūnī uzgājis ko svešu
- Sinoptiķi brīdina par anomāliel laikapstākļiem: Rīt būs lietus
- Apskati šo: Kardašjanas dupša jaunākais pašīc
- Satraucoši notikumi bārā, lauku sētā pazudis spainis
- Cilvēki «jūk prātā» seksīgas laika ziņu reportieres dēļ
- Beidzot! Atklāti divi notievēšanas triki, kas tiešām darbojas
utt..

Tagad vēl atraduši kārtejo jājamzirdziņu - Grieķijas krīze, štancē rakstu pēc raksta, katru jauno papildinot ar vienu rindkopu no iepriekšejiem...
Image Oh My God = OMG
Image Ak Mans Dievs = AMD

User avatar
Crow
E-žurnālists
Atbildes: 5391
Pievienojies: 10 Mai 2009, 14:22
Reputācija: 0
Atrodas: Ir

Post no Crow » 30 Jūn 2015, 16:49

Normālos izdevumos (ļoti cienu El Reg, ja kādam tāpat nav skaidrs) par attiecīgām tēmām raksta speci, kas rubī fišku par konkrētajām tēmām. Un, protams, ir biedra Samuraja minētie korektori, jā.

Bet vispār, pirmkārt, kvantitatīvais pofigisms ir laikmeta iezīme. Tur nekā nevar padarīt. Cilvēkiem ir vienkārši pofig. Idiokrātija ir neizbēgama. Tāpēc es arī vairs necenšos - hujova es negribu, bet kārtīgi - neprotu. Otrkārt - tas, ko es teicu tēmā par reklāmām. Tik, cik ir ielikts lietderīga darba, tik arī jūs drīkstat pelnīt. Rezultāts - salīdzinoši jūs drīkstat pelnīt figu s maslam.
Дебилы, бл*ть...

Pievienot atbildi

Return to “Cilvēks un Sabiedrība ”