DHL Latvija

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 22 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #161853
    web33
    Participant

    Sveiki labdien.

    No interneta sūtu bieži un daudz ,bet ar kko tādu saskāros pirmo reizi

    Neliels ieskats manā veiksmīgajā pirkumā caur DHL Latvija.

    Ar šo kompāniju ir lielas problēmas viņi cilvēkus iedzen strupceļā un lielos naudas izdevumos.

    Man atnāca sūtījums no Ķīnas 25USD vērtībā ,bet lai to atmuitotu man viņiem ir jāmaksā 24,20 EUR + Muitā aprēķinātie nodokļi. Nav strīds par muitas nodevu esmu ar mieru to maksāt ,bet strīds ir par to,ka viņi prasa 24,20 EUR ,ka itkā atmuitošot manā vietā – kaut gan bez manis viņi to nevar un man pašam ir jāiesniedz vesels lērums ar papīriem viņiem lai tos pārnestu pāri ielai un iesniegtu Muitai manus dokumentus,bet tā paciņa nav tik vērta lai es maksātu viņiem tos 24,20EUR kaut gan es par pakalpojumu viņiem jau esmu samaksājis un summa nav maza ,bet reāli piegādāt viņi nevar un prasa papildus summas – tā ir tīrāka cilvēka mānīšana,krāpšana un apzagšana jo par to nekur nekas netika minēts izņemot muitas nodokli ar kuru es arī biju rēķinājies . Pastāv otra iespēja atmuitot pašam ,bet es dzīvoju ventspilī un man šāds brauciens izmaksās tīri degvielā + 30EUR nokavētā darba diena + 50EUR un nedod dievs būšu aizmirsis kādu papīru braukšu 2x uz rīgu no ventspils. Zvanīju uz muitu un prasīju kas notiek uz ko viņi man atbildēja ,ka paciņa stāv pie DHL muitas zona un visas šās nekārtības ir tikai dēļ DHL pārējās firmas ar to lieliski tiek galā un ieteica vairāk neizmanto šo pakalpojumu.

    Tad savelkot visu kopā es esmu samaksājis par pakalpojumu kuru neesmu saņēmis jo tīri dēļ DHL esmu iedzīts stūrī 25USD vērtā paciņa pārvēšas tuvu pie 100EUR ar viņu palīdzību pārnesot pāri ielai manus IESNIEGTOS dokumentus muitai vai variants Nr,2 pašam braukt un atmuitot,kas izmaksās tuvu pie 150EUR 25USD vērtā paciņas ar visiem muitas nodokļiem.

    Principā es uzskatu,ka DHL mani ir apzaguši ar nolūku iedzenot cilvēku stūrī,kas viņiem ir izdevīgi.Ļoti godīgs uzņēmums ar smuku shēmu,kā maksimāli visu sarežģīt un izsūkt no cilvēka maksimāli lielāku summu .

    #323836
    shady
    Participant

    Man ar bija nesen interesanta pieredze. Es gan neizmantoju DHL, jo nebija nekas steidzams un paņēmu defaulto “free shipingu”. Skaidrs, ka būs jāmaksā muita, to es ar apzinājos. Rezultātā man muita ieturēja preci (paldies Dievam man gan nekur nebija jābrauc) – aizsūtīju uz e-pastu savu maksājumu par preces vērtību un man to preci pasts atvilka līdz mājas durvīm. Viss jau būtu ok, tik nafig man paprasīja 7 eiro par preces atvešanu, ja man tāpat jebkuru preci ved uz māju pa velti – tas gan man nebija skaidrs. Kāpēc nevarēja vienkārši samaksāt un tālāk sūtīt kā ierasts (un tā kā norādīts pie pirkuma saņemšanas) pa to “free shipingu”?

    P.S. – tas nav LV. Bet ar jocīgi…

    #323837
    Mini3D
    Participant

    Pagaid pagaid!Man līdzīgs atgadījums tavējam…Man arī pasts uzaicinaja,bet aizejot pazinoja prece atrodas tur pat noliktavā,sanemt es nevaru jo muita bija uzkrāvusi liegumu, sie gribot redzēt cik mana digitāla noverošanas kamera patiesībā maksā!

    Arī nekur nebij jabrauc…caur e-past nosutiju pirkuma kvitanciju,vienkarsi no paypal uztaisīju “PrtSc” un ka JPG nosutiju uz vinu pastu,un jau no pasa rīta bija atbildē ka varu iet pakaļ precei .Kamera maksāj 21ero būtu bijis 22ero tad būtu bijis 21%PVN pasta jasamaksa par preci… jo prece nāk no ķiinas ….

    Tava bija no eropas vai no Azījas….ja parsniedz 22 erik tas ir PVN ,bet ka par ataisīšanu būtu bijis jamaksa arī pirmo reizi dzirdu…mans pamanijis ka daudzkart bijusas vaļa jo cits skočš,muitai savs…

    Tai pašā diena arī saņēmu no ķīnas samsung neoIII pus telefonu par kuru gan samaksaju 52 ero,par to muita neko,vot tur gan būtu bijis pvn ap 10er 🙂

    #323838
    shady
    Participant

    Nevis atpakošanu, bet atvešanu..

    #323839
    Mini3D
    Participant

    A parlasijos.Mana paka bija pasta un to otrā diena ar tur savacu…Pēdēja laika ja ir ta ka daudzas pacinas tiek iestuķētas ar varu paskastē….pat dabūj papalasināt kastiņai lūku lai nesačakarē mantu tur stuķēdama!>Vienreiz pa cik biju majas skatos noverošanas kamerā pastniece cīnās gar kastiņu skrēju lauka …Jā pabranga pacin pa visu var grib dabū iekš,iepakojums jau nodriskāts,es saku nemocies varbūt tapat tagat tas būs izmetams,nuja manas 2 pāri saules briles smuki ietītās burbuļ plēvē ši tur gandrīz ar amur sit iekš kastinā:)…No tā laika paplasinaju kastinai lūku un uzliku jumtinu lai tik vienkarši nevar izcelt !

    #323840
    samurajs
    Participant

    Iepirkšanās Ali, Ebay utml. prasa arī zināmas zināšanas. Pīties ar DHL šeit vispār ir stulbums. Lietojam tikai un vienīgi valsts pastu. Jā, tas ir lēni un ilgi, bet vismaz ietaupīsi nervus. Ja prece maksā ~25 EUR ar bezmaksas piegādi, jāprasa ķīnietim invoisā sadalīt atsevišķi preces cenu un piegādes maksu. Līdz ar to preces cena vienmēr sanāks zem 22 EUR, ko ar PVN neapliek.

    #323841
    vrt56
    Participant

    Vai arī izvēlamies Jevropā balstītos iepirkšanās portālus, kaut ebay.co.uk vai ebay.de, norādām lokācjias vietu JevrŠpas savienība un sūtam. Tas pats ar amazoni. OK, ir lietas, kuras vnk tepat nevar nopirkt, bet ir, kuras var, pietam, šipings ar ir diezgan fikss. Vismaz mana pieredze.

    #323842
    usins
    Participant

    Ja slinkums gaidīt no Azijas, tad pērku to pašu preci no UK vai DE pardevēja. Nav nekāda čakara, ok, es pārmaksāju ap 1 -3 EUR par preci, bet nav nekādu gemoroju un paciņa 5-6 darba dienu laikā ir klāt.

    #323843
    shady
    Participant

    Es ar labāk izvēlos EU lokāciju. Internetā pasūtu praktiski visu. Vienīgi, cik pieredze rāda – Ali tomēr ir lielāka izvēle.

    #323844
    Mad182
    Participant

    Nu tā jau gluži nav DHL vaina, drīzāk jau varētu pārmest muitai, ka nav iespējas to izdarīt teiksim online autorizējoties ar internetbanku un digitāli iesniedzot konta izdruku, bet ir jādodas uz turieni un jāstāv rindā. DHL tikai piedāvā to izdarīt tavā vietā par samaksu. Vari darīt to arī pats, brīva izvēle, esmu vismaz 3x uz muitu braucis ar izdrukātu papīru čupu un sēdējis rindā, gan ar DHL, gan expresspastā saņemtu sūtījumu. Tāda nu ir tā kārtība.

    #323845
    shady
    Participant

    Vai ta LV muita nepieņem printscreenu?

    #323846
    samurajs
    Participant

    Pieņem, ja saņēmējs ir privātpersona un izmanto Latvijas Pasta pakalpojumus. Citos gadījumos mēdz būt visādi.

    #323847
    Mad182
    Participant

    Kā nu kuram – atkarīgs cik aizdomīgs tu izskaties 😀

    Nē nopietni – es gāju ar izdrukātiem invoisiem un bankas konta printscreeniem un man viss bija ok. Bet kamēr sēdēju rindā, esmu arī redzējis, ka čali, kuram tur bija kaut kādas dīvainas summas un kurš gribēja lekties pasūta pēc bankas izsniegtas un apstiprinātas izdrukas un patur viņa iesniegto printsceenu, kuru viņš ļoti vēlējās saņemt atpakaļ

    #323848
    Mad182
    Participant

    Labu veiksmi sūtīt piemēram laptopu ar Latvijas Pastu. Interesanti, cik gabalos tu viņu saņemsi un kurš pārdevējs būs ar mieru sūtīt 😀

    #323849
    Mad182
    Participant

    Vēl varu pieminēt, ka pirmo reizi to darīt nav nemaz tik vienkārši. DHL gan atsūtija e-pastu ar vajadzīģajiem dokumentiem un pat pamācību, kā atrast muitu, kas to diezgan atviegloja, bet citādi tas process ir maksimāli lietotājam nedraudzīgs.

    +/- tieši tas pats, kas man pirmajā reizē tur dodoties: https://oreman.wordpress.com/2011/01/04/privatpersonu-sutijumu-atmuitosanas-process-iesacejiem/ Tagad gan ir drusku vienkāršāk, vismaz samaksāt var uz vietas. Savukārt ja saņem paciņu ekspresspastā, tad jādodas uz citu vietu, pāris ēkas no turienes un jāstāv vēl garākā rindā. Pirmajā reizē es protams no sākuma pēc inerces aizgāju nepareizi.

    24 eur par to, lai nav jābrauc uz turieni, jāmeklē kādu puslegālu vietu kur atstāt auto, jāmeklē muitu, jāsēž rindā un jācūko pusi dienas nav nemaz tik slikts piedāvājums. Ja to jau esi darijis, tad tas viss liekas samērā vienkārši, bet pirmajā reizē neapzīmēto māju meklēšana, vienkāršajiem mirstīgajiem neskaidrie uzraksti, darbinieku stāvvietas, muitas zonas un iebraukšanas aizliegumi rada sajūtu, ka tu dari kaut ko maksimāli nelikumīgu vai kā minimums ļoti neikdienišķu, nevis vēlies vienkārši samaksāt nodokli un saņemt paciņu.

    #323850
    Creep
    Participant

    Neko neparastu vai šausminošu šeit galīgi neredzu. Pats esmu vairākas reizes dabūjis braukt uz muitu, gaidīt garā rindā utt. Kamēr muita uzlikusi liegumu, neko DHL padarīt nevar. A par atmuitošanu tu gan ne grama neesi maksājis, tas ir viņu piedāvāts pakalpojums, lai tev dzīvi atvieglotu. Š ajā gadījumā droši vien, ka tā būs vairāk valsts vaina nekā DHL…

    #323851
    web33
    Participant

    Tu mums varētu nodemonstrēt,kā aizbraukt no ventspilis uz rīgu pēc 25usd vērtas paciņas un tad šeit visu sīki smalki izstāstīt cik tad beigās tev izmaksās šī paciņa !

    #323852
    Creep
    Participant

    Katra paša brīva izvēle kautko pasūtīt. Tāda sistēma valstī un neko tur padarīt. DHL netaisās speciāli ķēpāties ar lietām, ar ko viņiem nav jāķēpājas tikai tāpēc, ka tu no Ventspils…

    #323853
    web33
    Participant

    Nu vo naudu nokāsa preci nepiegādāja pēc savas shēmas un viss basta APZAGA !

    Neesmu antoška kuru fuksēs visos caurumos kā viņiem tīk a tev laikam patīk ka fuksē un ņem priekšā un uz tādiem arī DHL zaļi dzīvo kā tu.

    #323854
    Mad182
    Participant

    DHL tev neko nenozaga un viņiem to tavu lieto nafig nevajag. Ja muita neļauj izsniegt, tad neļauj. Tā nav ne viņu vaina, ne problēma, vai nu tiec galā ar savām formalitātēm, vai samaksā lai viņi to izdara tavā vietā, bet nevajag bļaustīties, ka kāds tev kaut ko ir nozadzis. Atmuitošanas process pie mums ir tāds kāds tas ir, bet to neizdomāja DHL.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 22 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā