[Aptauja] Laulību gredzens uz labās vai kreisās rokas?

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

Laulību gredzens uz labās vai kreisās rokas?

Uz labās
17
52%
Uz kreisās
16
48%

Total votes: 33

LooNeY
E-žurnālists
Atbildes: 755
Pievienojies: 10 Okt 2010, 18:51
Reputācija: 0
Atrodas: Rīga

[Aptauja] Laulību gredzens uz labās vai kreisās rokas?

Post no LooNeY » 20 Sep 2016, 00:07

Tātad mani jau pāris gadus moka šāds jautājums - Latvijā, latvieši precoties laulību gredzenu velk labajā vai kreisajā rokā?
Krievu laikos visi vilka labajā, jo labā tiek uzskatīta par darba-auglības pusi.
Centrāleiropā un pāri okeānam velk kreisajā jo kreisā sirds puse-mīlestības puse.

Cik būts kāzās - pāru domas mainās, pārsvarā labajā jo tā tas bija, bet ir arī pāri, kuri mūsdienojas un kreisajā pusē velk.
Kādas ir jūsu domas?

:D Man šis jautājums interesē, jo vēl jāsadūšojas lai arī kopā dzīvojam daudzus gadus... Un tad vēl jaatrod dziļu kabatu pašam notikumam.
'Pa krievisko' - zaksā un pēctam lokālajā bārā ar karbonādes porciju un kasti šņabja, negribu.
Personīgi es tā kā vairāk sliecos uz kreiso roku jo tā - mūža dzīvesbiedre/-rs ir pie sirds visu laiku. Un man tas ir loÄŸiskāk nekā 'darba' rokā.

Būtu baigi interesanti atrast kādu info, pirms okupācijas laikā, kāda latviešiem bija laulību gredzenu puses izvēle, ne jau baigi senā vēsturē, bet teiksim 18/19g.s. un 20g.s. pirmā puse.

Nettwerk
E-žurnālists
Atbildes: 452
Pievienojies: 12 Nov 2009, 17:44

Post no Nettwerk » 20 Sep 2016, 00:20

Mes ar sievu laulibas gredzenu neesaajam kreisajaa rokaa. Un nekaa nepareiza tajaa nesaskatu.
Sieva arii bijapar kreisaa rokaa nesaashanu. Jo tuvaak sirdij, ne tikai gredzens, bet miilestiiba, tas cilveeks ko esi izveeleejies uz muuzhu.
Lenovo Thinkpad W520 4284-4LG | SL510 2847-6LG | Lenovo Thinkpad T400 2768-EE2
CPU: Intel i7-2760QM | Intel Core 2 Duo (T9600) | Intel Core 2 Duo (P8600)
HDD: 256Gb SSD Primarais un sekundarais 500GB | 120Gb Intel SSD (330 Series) | 160Gb
RAM: 32Gb | 8Gb | 8Gb

MeistarsUnVergs
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1392
Pievienojies: 22 Aug 2014, 15:14
Reputācija: 1

Post no MeistarsUnVergs » 20 Sep 2016, 00:30

Īstais laulības gredzens nēsājas uz abām rokām vienlaicīgi, un aiz muguras ir savienojas ar ķēdi.

Tīri no praktiskā viedokļa labāk būtu nēsāt uz kreisās rokas. Ar labo roku savienojot laptopam flex kabeļus var nejauši izraisīt īssavienojumu.
Legālās programmatūras lietotāji ir vēl lielāki stulbeņi par legālo narkotiku lietotājiem

Nelabojams
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1038
Pievienojies: 03 Sep 2009, 12:20
Atrodas: Naukšēnu novads

Post no Nelabojams » 20 Sep 2016, 21:13

Vispār nenēsāju. Savulaik - strādājot ar diezgan agresīvu ķīmiju. Taču galvenais iemesls - nepatīk klāt metāls, vispār viss kas "uzkarināts". Nenēsāju arī nekādas citas vērtslietas, arī rokas pulksteni nē.
Mana pieredze rāda, ka nav tādas zodiaka zīmes "Kretīns".

Hominidae
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 569
Pievienojies: 26 Jan 2011, 11:35

Post no Hominidae » 20 Sep 2016, 21:27

Vajag vēl vienu atbilžu variantu - "Pie d*rsas". Mauc to gredzenu da uz jebkā, tā ir tikai tradīcija (un piedrāzt tradīcijas). Vari arī gredzenu vispār nevilkt, ja tev gredzens neko nenozīmē, bet attiecības gan.

ruukjis
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1980
Pievienojies: 16 Apr 2009, 15:39

Post no ruukjis » 20 Sep 2016, 21:38

Neko nezinu par rokām un to simbolismu, tāpēc vadījos no saviem senčiem un senču senčiem - visiem laulības riņkis labajā rokā un ar manas sievas radiem tas pats, attiecīgi arī mēs vilkām gredzenus labajā rokā. Bet manuprāt velc kurā rokā gribi - galvenā nozīme jau tāpat ir pirkstam - zeltnesis.

samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 20 Sep 2016, 23:03

Agrāk bija strikti: ja gredzens uz labās rokas - precējies, ja uz kreisās - šķīries vai atraitnis (un tā ir zīme, ka dabūjams) :) Tagad viss saputrojies, un nav nekādas nozīmes.
Image

Imhoteps
E-žurnālists
Atbildes: 1117
Pievienojies: 11 Aug 2009, 16:11

Post no Imhoteps » 21 Sep 2016, 11:59

Kādreiz nēsāju uz labās, kā vienmēr Latvijā bija ierasts. Besī visi šie anglo-amerikānismi, sākot no bērniem dotajiem vārdiem - džesikām-eiprilām-deividiem, turpinot ar nomešanos uz ceļa bildinot, un beidzot ar laulības riņķi uz kreisās. Reāli tracina šis kārklu anglicisms!
Kopš labai rokai pārcietu diezgan nopietnu plaukstas operāciju, laulības riņķi vai citas rotaslietas uz tās vairs nenēsāju, jo доктор запретил.

shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20

Post no shady » 21 Sep 2016, 13:05

Protams, ka uz labās rokas. Dažreiz ir bijis, ka maisa remontu darbā, bet nekas slikts nav noticis un esmu jau pa gadiem piešāvies.
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

russo
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 314
Pievienojies: 02 Nov 2014, 21:00

Post no russo » 21 Sep 2016, 13:24

Tiem kas strādā bīstamus roku darbus, piem., galdnieki, celtnieki, militārie utml. pēc darba drošības noteikumiem ir aizliegts uz pirkstiem nēsāt gredzenveidīgus priekšmetus, jo tā var ātri palikt bez pirkstiem. Ir bijuši gadījumi, kad gredzens izglābj roku no saspiešanas vai nociršanas, bet statistiski tās ir tikai sakritības. Visbiežāk pirksti tiek norauti.
Tādēļ ja nēsāt vispār, tad tikai uz kreisās rokas labročiem un otrādāk. Bet labāk atturēties.
Nav jau slikts variants nesāt iekārtu kaklā.

Imhoteps
E-žurnālists
Atbildes: 1117
Pievienojies: 11 Aug 2009, 16:11

Post no Imhoteps » 21 Sep 2016, 13:47

Tā i`! Mans čoms zina gateri, kā savus trīs pirkstus.

3Dklucis
Klauns
Atbildes: 1049
Pievienojies: 29 Dec 2012, 00:38

Post no 3Dklucis » 21 Sep 2016, 23:07

Kad tev nebūs savas citas problēmas ,tad padod ziņu................
Man čoms nēsā špori uz krisas kājas pirkstu jo roku nav!

Evers
Vecākais lietotājs
Atbildes: 4340
Pievienojies: 11 Feb 2009, 15:13

Post no Evers » 25 Sep 2016, 10:33

Nēsāju uz kreisās jo uz labās nēsāt ir krievu mode, sastopama tikai bijušajās PSRS teritotijās. Pārējā Eiropā, Amerikā, Ä€zijā, visur nēsā uz kreisās.
Ir bijuši vairāki gadījumi gan man latviešu tantiņas saka "kas tu atraitnis esi?", Es atbildu "Nē, es vienkārši neesmu krievs!"
No praktiskā viedokļa ar loģiskāk ir uz kreisās valkāt.

ruukjis
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1980
Pievienojies: 16 Apr 2009, 15:39

Post no ruukjis » 25 Sep 2016, 20:33

Un vēl tu esi idiots. Uz labās rokas gredzenu nēsā Indijā, Vācijā, ÄŒīlē, Spānijā, Grieķijā un arī Latvijā un tam nav nekādā sakara ar PSRS.

shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20

Post no shady » 25 Sep 2016, 22:46

Left or right hand[edit]
In some Catholic and some Orthodox countries[5] such as Austria, Bulgaria, Colombia, Denmark, Georgia, Germany, Greece, Hungary, India (mostly for men), Latvia, Lithuania, Netherlands [if not Catholic], Norway, Perú, Poland, Russia, Serbia, Spain, Ukraine, and Venezuela the wedding ring is worn on the ring finger of the right hand.

In other countries, such as Australia, Botswana, Canada, Czech Republic, Croatia, Egypt, Finland, France, Ireland, Italy, Jordan, Mexico, New Zealand, Romania, Slovakia, Slovenia, South Africa, Sweden, Switzerland, the UK, and the USA it is generally worn on the ring finger of the left hand. In Brazil, Turkey, Lebanon, and Syria, the ring is worn on the right hand until the actual wedding day, when it is exchanged to the left hand.
=> https://en.wikipedia.org/wiki/Ring_finger
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

re-mix
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 94
Pievienojies: 28 Aug 2012, 12:13

Post no re-mix » 26 Sep 2016, 10:36

LV labā roka un "."
Ja gribas tuvāk sirdij jākar pupā kā pīrsings.

opengraybox
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 126
Pievienojies: 06 Sep 2012, 20:50

Post no opengraybox » 26 Sep 2016, 11:26

Pilnigi nekada nozime kura pirksta, kurai rokai, vairak nozime ir sajega ka tev ir atbildiba par otru - morala un fiziska - parejais ir taa, principa nesvarigi - sajutas kas uzztur veseligas patikamas attiecigas starp 2 cilvekiem, tam ir po*uj kura roka tev ir gredzens un vai vispar ir. Attieksme pret otru - tas ir veiksmigas laulibas keyword

APOC
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 525
Pievienojies: 05 Feb 2009, 02:51

Post no APOC » 26 Sep 2016, 18:38

Uz labās. Uz kreisās jutu diskomfortu, iespējams, ka pierastu, bet ar sievu nēsājam uz labās.

aoma
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2599
Pievienojies: 25 Apr 2007, 12:47
Atrodas: LV

Post no aoma » 26 Sep 2016, 22:29

Tikai un vienīgi uz labās, kā to nēsājuši jau mūsu senču senči. Mūsu сверхамерканский пацан evers arī pakaļu varētu slaucīt ar kreisās rokas pirkstiem, kā to dara lielākā daļa indiešu...

Agrāk teica: pārvācojies, pārkrievojies...
Diez, kā labāk skanētu - pāramerikānējies?
viegls rokenrols pa radio

Evers
Vecākais lietotājs
Atbildes: 4340
Pievienojies: 11 Feb 2009, 15:13

Post no Evers » 26 Sep 2016, 23:23

:D atkrievojies

Pievienot atbildi

Return to “Cilvēks un Sabiedrība ”