[Aptauja] Laulību gredzens uz labās vai kreisās rokas?

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Cilvēks un Sabiedrība [Aptauja] Laulību gredzens uz labās vai kreisās rokas?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 20 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #162390
    LooNeY
    Participant

    Tātad mani jau pāris gadus moka šāds jautājums – Latvijā, latvieši precoties laulību gredzenu velk labajā vai kreisajā rokā?

    Krievu laikos visi vilka labajā, jo labā tiek uzskatīta par darba-auglības pusi.

    Centrāleiropā un pāri okeānam velk kreisajā jo kreisā sirds puse-mīlestības puse.

    Cik būts kāzās – pāru domas mainās, pārsvarā labajā jo tā tas bija, bet ir arī pāri, kuri mūsdienojas un kreisajā pusē velk.

    Kādas ir jūsu domas?

    😀 Man šis jautājums interesē, jo vēl jāsadūšojas lai arī kopā dzīvojam daudzus gadus… Un tad vēl jaatrod dziļu kabatu pašam notikumam.

    ‘Pa krievisko’ – zaksā un pēctam lokālajā bārā ar karbonādes porciju un kasti šņabja, negribu.

    Personīgi es tā kā vairāk sliecos uz kreiso roku jo tā – mūža dzīvesbiedre/-rs ir pie sirds visu laiku. Un man tas ir loÄŸiskāk nekā ‘darba’ rokā.

    Būtu baigi interesanti atrast kādu info, pirms okupācijas laikā, kāda latviešiem bija laulību gredzenu puses izvēle, ne jau baigi senā vēsturē, bet teiksim 18/19g.s. un 20g.s. pirmā puse.

    #327038
    Nettwerk
    Participant

    Mes ar sievu laulibas gredzenu neesaajam kreisajaa rokaa. Un nekaa nepareiza tajaa nesaskatu.

    Sieva arii bijapar kreisaa rokaa nesaashanu. Jo tuvaak sirdij, ne tikai gredzens, bet miilestiiba, tas cilveeks ko esi izveeleejies uz muuzhu.

    #327039
    MeistarsUnVergs
    Participant

    Īstais laulības gredzens nēsājas uz abām rokām vienlaicīgi, un aiz muguras ir savienojas ar ķēdi.

    Tīri no praktiskā viedokļa labāk būtu nēsāt uz kreisās rokas. Ar labo roku savienojot laptopam flex kabeļus var nejauši izraisīt īssavienojumu.

    #327040
    Nelabojams
    Participant

    Vispār nenēsāju. Savulaik – strādājot ar diezgan agresīvu ķīmiju. Taču galvenais iemesls – nepatīk klāt metāls, vispār viss kas “uzkarināts”. Nenēsāju arī nekādas citas vērtslietas, arī rokas pulksteni nē.

    #327041
    Participant

    Vajag vēl vienu atbilžu variantu – “Pie d*rsas”. Mauc to gredzenu da uz jebkā, tā ir tikai tradīcija (un piedrāzt tradīcijas). Vari arī gredzenu vispār nevilkt, ja tev gredzens neko nenozīmē, bet attiecības gan.

    #327042
    ruukjis
    Participant

    Neko nezinu par rokām un to simbolismu, tāpēc vadījos no saviem senčiem un senču senčiem – visiem laulības riņkis labajā rokā un ar manas sievas radiem tas pats, attiecīgi arī mēs vilkām gredzenus labajā rokā. Bet manuprāt velc kurā rokā gribi – galvenā nozīme jau tāpat ir pirkstam – zeltnesis.

    #327043
    samurajs
    Participant

    Agrāk bija strikti: ja gredzens uz labās rokas – precējies, ja uz kreisās – šķīries vai atraitnis (un tā ir zīme, ka dabūjams) 🙂 Tagad viss saputrojies, un nav nekādas nozīmes.

    #327044
    Imhoteps
    Participant

    Kādreiz nēsāju uz labās, kā vienmēr Latvijā bija ierasts. Besī visi šie anglo-amerikānismi, sākot no bērniem dotajiem vārdiem – džesikām-eiprilām-deividiem, turpinot ar nomešanos uz ceļa bildinot, un beidzot ar laulības riņķi uz kreisās. Reāli tracina šis kārklu anglicisms!

    Kopš labai rokai pārcietu diezgan nopietnu plaukstas operāciju, laulības riņķi vai citas rotaslietas uz tās vairs nenēsāju, jo доктор запретил.

    #327045
    shady
    Participant

    Protams, ka uz labās rokas. Dažreiz ir bijis, ka maisa remontu darbā, bet nekas slikts nav noticis un esmu jau pa gadiem piešāvies.

    #327046
    russo
    Participant

    Tiem kas strādā bīstamus roku darbus, piem., galdnieki, celtnieki, militārie utml. pēc darba drošības noteikumiem ir aizliegts uz pirkstiem nēsāt gredzenveidīgus priekšmetus, jo tā var ātri palikt bez pirkstiem. Ir bijuši gadījumi, kad gredzens izglābj roku no saspiešanas vai nociršanas, bet statistiski tās ir tikai sakritības. Visbiežāk pirksti tiek norauti.

    Tādēļ ja nēsāt vispār, tad tikai uz kreisās rokas labročiem un otrādāk. Bet labāk atturēties.

    Nav jau slikts variants nesāt iekārtu kaklā.

    #327047
    Imhoteps
    Participant

    Tā i`! Mans čoms zina gateri, kā savus trīs pirkstus.

    #327048
    3Dklucis
    Participant

    Kad tev nebūs savas citas problēmas ,tad padod ziņu…………….

    Man čoms nēsā špori uz krisas kājas pirkstu jo roku nav!

    #327049
    Evers
    Participant

    Nēsāju uz kreisās jo uz labās nēsāt ir krievu mode, sastopama tikai bijušajās PSRS teritotijās. Pārējā Eiropā, Amerikā, Ä€zijā, visur nēsā uz kreisās.

    Ir bijuši vairāki gadījumi gan man latviešu tantiņas saka “kas tu atraitnis esi?”, Es atbildu “Nē, es vienkārši neesmu krievs!”

    No praktiskā viedokļa ar loģiskāk ir uz kreisās valkāt.

    #327050
    ruukjis
    Participant

    Un vēl tu esi idiots. Uz labās rokas gredzenu nēsā Indijā, Vācijā, ÄŒīlē, Spānijā, Grieķijā un arī Latvijā un tam nav nekādā sakara ar PSRS.

    #327051
    shady
    Participant

    Quote:

    Left or right hand[edit]

    In some Catholic and some Orthodox countries[5] such as Austria, Bulgaria, Colombia, Denmark, Georgia, Germany, Greece, Hungary, India (mostly for men), Latvia, Lithuania, Netherlands [if not Catholic], Norway, Perú, Poland, Russia, Serbia, Spain, Ukraine, and Venezuela the wedding ring is worn on the ring finger of the right hand.

    In other countries, such as Australia, Botswana, Canada, Czech Republic, Croatia, Egypt, Finland, France, Ireland, Italy, Jordan, Mexico, New Zealand, Romania, Slovakia, Slovenia, South Africa, Sweden, Switzerland, the UK, and the USA it is generally worn on the ring finger of the left hand. In Brazil, Turkey, Lebanon, and Syria, the ring is worn on the right hand until the actual wedding day, when it is exchanged to the left hand.


    => https://en.wikipedia.org/wiki/Ring_finger

    #327052
    re-mix
    Participant

    LV labā roka un “.”

    Ja gribas tuvāk sirdij jākar pupā kā pīrsings.

    #327053
    opengraybox
    Participant

    Pilnigi nekada nozime kura pirksta, kurai rokai, vairak nozime ir sajega ka tev ir atbildiba par otru – morala un fiziska – parejais ir taa, principa nesvarigi – sajutas kas uzztur veseligas patikamas attiecigas starp 2 cilvekiem, tam ir po*uj kura roka tev ir gredzens un vai vispar ir. Attieksme pret otru – tas ir veiksmigas laulibas keyword

    #327054
    APOC
    Participant

    Uz labās. Uz kreisās jutu diskomfortu, iespējams, ka pierastu, bet ar sievu nēsājam uz labās.

    #327055
    aoma
    Participant

    Tikai un vienīgi uz labās, kā to nēsājuši jau mūsu senču senči. Mūsu сверхамерканский пацан evers arī pakaļu varētu slaucīt ar kreisās rokas pirkstiem, kā to dara lielākā daļa indiešu…

    Agrāk teica: pārvācojies, pārkrievojies…

    Diez, kā labāk skanētu – pāramerikānējies?

    #327056
    Evers
    Participant

    😀 atkrievojies

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 20 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā