Vēlēšanas Baltkrievijā – bloķē opozīcijas web-lapas

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Vēlēšanas Baltkrievijā – bloķē opozīcijas web-lapas

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 22 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #152923
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_310701953_1.jpg[/imgl]Š odien Baltkrievijā notiek kārtējais vēlēšanu farss, kas tik ļoti atgādina vēlēšanas padomijā, kad “tauta lielā vienprātībā nobalsoja par komunistu un bezpartejisko bloka kandidātiem”. Š ai reizē gan uz ceturto termiņu pēc kārtas tiek vēlēts diktatoriskais prezidents Aleksandrs Lukašenko. Lai “pareizi” nobalsojušo procents būtu lielāks, atkārtojas 2001. un 2006. gada scenārijs, kad tiek bloķētas opozīcijas web-lapas (charter97.org, electroname.com, ucpb.org u.c). Lai opozicionāru grupējums “Harta-97” nevarētu izplatīt režīmam nevēlamu aģitāciju – noslēgti arī tiešsaistes E-pasta klienti, ieskaitot Gmail. Baltkrieviem nav pieejams arī ICQ peidžeris, Google Docs. Vairākiem opozīcijas aktīvistiem atslēgti telefoni.

    [imgr]https://notepad.lv/userpix/28_balag_1.jpg[/imgr]Bloķēšana Baltkrievijā ir elementāri izdarāma, jo visas ārzemju līnijas ir operatora-monopolista Balttelecom rīcībā. Par Facebook gan režīms aizmirsis, ko opozīcija uzreiz izmantoja, lai translētu karstos jaunumus. Nav izdevies bloķēt arī Skype un Google Reader.

    Patlaban Minskā notiek plaša tautas manifestācija, Oktobra laukumā sanākuši tūkstošiem neapmierinātu cilvēku. Pienāk ziņas, ka spēka struktūras pielietojušas gaismas-trokšņu granātas, vairāki cilvēki smagi piekauti. Bet pa to laiku atsevišķos iecirkņos balsis jau provizoriski saskaitītas, par Lukašenko esot nobalsojuši ap 90%. Ko jau varēja gaidīt.

    Attēlā: Ja savulaik Latvijā Joahims Zīgerists pirka balsis ar banāniem, tad Baltkrievijā tas notiek ar pīrāgiem un mūziku.

    #256083
    Crow
    Participant

    No vienas puses – pat labāk, ka tauta nobalso “lielā vienprātībā”, kaut arī tas ir blefs. Citādi, visticamāk, notiktu tas, kas pie mums ir jau parasta lieta – nevar izveidot stabilu koalīciju, paredzamā opozīcija apvainojās, mini-prezis visu laiku balansē kā uz kārts, bet beigās enīvej viss pajūk. :p

    #256084
    Wuu
    Participant

    Ä€men…

    #256085
    Kon
    Participant

    Nu mēs neesam pelnījuši nedz runas, nedz rīcības brīvību. Varbūt, kad pāris paaudzes apmirs, tad.

    #256086
    bladez
    Participant

    Ak, jūs komunisti tādi…

    #256087
    dajaNa
    Participant

    Nīdējs wrote:

    …. Varbūt, kad pāris paaudzes apmirs, tad.

    Pēc pēdējiem datiem jau sākam izmirt …

    #256088
    baltvilks
    Participant

    “tauta lielā vienprātībā nobalsoja par komunistu un bezpartejisko bloka kandidātiem”

    nu a mums tagad “demokrātiskajā” latvijā ir labāk?????????????????????????????????????

    latvija vislaik dzīvos sūdos vai ar eirpou vai ar krieviju

    #256089
    guitarman
    Participant

    Ja cilvēku neinteresē nekas vairāk kā “šķīsto sviedru liešana nācijas labā” jebkurā jomā ko valdošā vara uzskata par “pareizo” un nav vēlēšanās realizēt savu cilvēcisko potenciālu jebkurā jomā kura tev patīk un pie kā tu esi strādājis, tad komunisms un citi “es esmu labāks un gudrāks cilvēks par tevi tāpēc man ir dota augstākā priekšrocība valdīt pār tevi” valdības modeļi ir priekš tevis.

    Neesmu arī fanātisks demokrātiķis un dažkārt liekas ka mūsdienu politika ir tādā pašā līmenī kā darbarīki akmens laikmetā, taču demokrātijā tev ir iespējas realizēt sevi jebkurā cilvēciski akceptējamā jomā (protams ja ieguldi nepieciešamo darbu), taču autoritāros režīmos tev ir jādara tas ko liek vara. Un tas ka autoritārā vara saka ka tas ir nepieciešams tautas labā ir krāsainu ziepju burbulīšu pūšana tavā sejā.

    Ja tik ļoti patīk advancēts komunisms un autoritārisms – aizbrauc uz Ziemeļkoreju un atsūti emailu kurā pastāstīsi kā patika (protams ja dabūsi valdības atļauju nosūtīt emailu 🙂 )

    #256090
    Evers
    Participant

    Kāpēc uz Ziemļkoreju, Ķīna ir komunistiska lielvalsts, kura gandrīz saucama par ekonomiski spēcīgāko lielvalsti pasaulē. Lētajam darba spēkam ir tur algas mazas, bet toties darbs ir katram, ja ogļu raktuvēs nelīdīsi, tad dzīvošana būs, jo cenas tur ir mazas, alus maksā smiekla naudu. Zināms viens ap 22 gadu vecs latviešu čalis, kas tur dzīvo tīri tā neko. Gribi lielu biznesu taisīt, laid uz Honkongu.

    #256091
    guitarman
    Participant

    Jā bet Ķīnai kā zini ir arī demokrātijas pazīmes (ļoti lielā mērā vēl pie tam). Es paņēmu Ziemeļkorejas piemēru kā komunismu kurš ir “visvairāk izsities un advancējies savā ideoloģijā” kā arī realizējis to dzīvē.

    #256092
    Evers
    Participant

    Par Ķīnas interneta mūri neesi dzirdējis? Arī iekšpusē mūrim tur stingri uzpasē iedzīvotāju darbības. Dzīvot tur var, saprotot to, ka nedrīkst muti virināt par lietām, par kurām nevajadzētu. Kautvai par to pašu slaveno Tibetiešu apspiešanu. Maz tur no demokrātiskām iezīmēm – esi pelēka pele un dzīvo savu dzīvi. Varbūt Honkongā tik var justies brīvāk.

    #256093
    Kon
    Participant

    Protams, ka sarkanie režīmi nerullē :> Ne jau tāda bija doma.

    Daudzi filozofi ir izteikuši domas, kuras var apvienot īsā patiesībā : “Ja neizmantosi iespēju, tad tā vērsīsies pret Tevi” (no pirksta neizzīdu, bet avots ilgi jāmeklē). Pēdējos gados mums bija tā iespēja, kuras realizācija ir krietni vien nožēlojama, tagad tā sāk vērsties pret mums :>

    #256094
    guitarman
    Participant

    Quote:

    Par Ķīnas interneta mūri neesi dzirdējis? Arī iekšpusē mūrim tur stingri uzpasē iedzīvotāju darbības. Dzīvot tur var, saprotot to, ka nedrīkst muti virināt par lietām, par kurām nevajadzētu. Kautvai par to pašu slaveno Tibetiešu apspiešanu. Maz tur no demokrātiskām iezīmēm – esi pelēka pele un dzīvo savu dzīvi. Varbūt Honkongā tik var justies brīvāk.


    Nu no cilvēkiem kas Ķīnā pabijuši tādus stāstus dzirdējis neesmu, bet no otras puses – drošvien tūristiem šāda režīma valstis parāda kā paradīzes galvaspilsētu…

    Quote:

    Daudzi filozofi ir izteikuši domas, kuras var apvienot īsā patiesībā : “Ja neizmantosi iespēju, tad tā vērsīsies pret Tevi”

    Taisnība. Tādēļ arī demokrātiskajās valsīs dzīvojošajiem vajadzētu vairāk domāt par savām iespējām/potenciālu un mazāk par kaifu ko piedāvā demokrātijas relatīvā brīvība.

    #256095
    Kon
    Participant

    oo jā, izcils piemērs par tūristu redzēto un īstenību ir Kuba. Pa LTV bija raidījums pirms kādiem diviem gadiem, par sievieti, kura nolaida ar kādu Kubas jūrnieku kā rezultātā palika iesprostota Kubā uz visu mūžu (gandrīz) :>

    #256096
    baltvilks
    Participant

    protams ka Padomju laikā nebij viss kārtībā bet es gribu teikt to ka latviešu tauta izmirst ar katru gadu katastrofāli, un tas ir miera laikā kad nav kara!!! tas ir absurds, vnk totālākais absurds!!! ar zkoreju viss sk, bet tiešām paskaties uz ķīnu!! attīstas nenormālā ātrumā kad ekonomiski kad demogrāfiski! lūk strādājošs un efektīvs modelis kā vajadzētu. ja mēs iesim pa ES modeli mums tādu krīžu būs nebeidzami! tapēc uzskatu ka nevajag špļaut padomju savienībā bet gan jāšpļauj 80% deputātiem sākot ar 1991 g.

    #256097
    baltvilks
    Participant

    guitarman wrote:

    Jā bet Ķīnai kā zini ir arī demokrātijas pazīmes (ļoti lielā mērā vēl pie tam). Es paņēmu Ziemeļkorejas piemēru kā komunismu kurš ir “visvairāk izsities un advancējies savā ideoloģijā” kā arī realizējis to dzīvē.


    tad pastāsti mums kā tu šeit LV esi realizējies?cik tālu advancējies esi? es tevi nezinu un iespējams tev tiešām viss kārtībā ar dzīvi bet es šaubos. 95% tāpat ja strādā tad par santīmiem, dzīvo uz vecākiem, aizbraukuši uz ārzemēm, pilns ar kredītiem, nav meitenes tapēc vajag onanēt, līka mugura, utt utj utml!!! bet latvieši tikai dzied kā gaiļi un tikai špļauj uz padomju savienību laigan paši neko nav sasnieguši ne tajos laikos, ne šitajos.

    Un es jau nesaku ka vajad dzīvot pēc Padomju vai Zkorejas modeļa. nevajag ieiet galējības.

    #256098
    guitarman
    Participant

    baltvilks wrote:

    guitarman wrote:

    Jā bet Ķīnai kā zini ir arī demokrātijas pazīmes (ļoti lielā mērā vēl pie tam). Es paņēmu Ziemeļkorejas piemēru kā komunismu kurš ir “visvairāk izsities un advancējies savā ideoloģijā” kā arī realizējis to dzīvē.


    tad pastāsti mums kā tu šeit LV esi realizējies?cik tālu advancējies esi? es tevi nezinu un iespējams tev tiešām viss kārtībā ar dzīvi bet es šaubos. 95% tāpat ja strādā tad par santīmiem, dzīvo uz vecākiem, aizbraukuši uz ārzemēm, pilns ar kredītiem, nav meitenes tapēc vajag onanēt, līka mugura, utt utj utml!!! bet latvieši tikai dzied kā gaiļi un tikai špļauj uz padomju savienību laigan paši neko nav sasnieguši ne tajos laikos, ne šitajos.

    Un es jau nesaku ka vajad dzīvot pēc Padomju vai Zkorejas modeļa. nevajag ieiet galējības.

    Nu neesmu sevi ar darbiem pierādījis tā, ka būtu ar ko lepoties (toties man ir forša draudzene 🙂 ), un arī neuzskatu ka cilvēkiem Latvijā būtu jāspēlē izdzīvošanas spēle. Pats esmu no tiem, kam katra mazākā haltūra ir tā vērta, bet tamdēļ ka es varbūt neesmu tas labākais piemērs, nenozīmē to, ka latvieši ar visu savu sirreālo politiku ir kādā mērā “sliktāka” par citām tautām. Esam guvuši panākumus visdažādākajās jomās: sportā, mākslā, mūzikā.. starp citu padomju laikos arī zinātnē un inženierijā, ko tagad būtu visīstākais laiks attīstīt, bet paliekot pie tēmas – domāju ka latvieši ir daudz spējīgāki un patstāvīgāki cilvēki kuriem nav vajadzīga “stingrā dūre” kas tos vadītu mākslīgos principos.

    #256099
    baltvilks
    Participant

    guitarman wrote:

    baltvilks wrote:

    guitarman wrote:

    Jā bet Ķīnai kā zini ir arī demokrātijas pazīmes (ļoti lielā mērā vēl pie tam). Es paņēmu Ziemeļkorejas piemēru kā komunismu kurš ir “visvairāk izsities un advancējies savā ideoloģijā” kā arī realizējis to dzīvē.


    tad pastāsti mums kā tu šeit LV esi realizējies?cik tālu advancējies esi? es tevi nezinu un iespējams tev tiešām viss kārtībā ar dzīvi bet es šaubos. 95% tāpat ja strādā tad par santīmiem, dzīvo uz vecākiem, aizbraukuši uz ārzemēm, pilns ar kredītiem, nav meitenes tapēc vajag onanēt, līka mugura, utt utj utml!!! bet latvieši tikai dzied kā gaiļi un tikai špļauj uz padomju savienību laigan paši neko nav sasnieguši ne tajos laikos, ne šitajos.

    Un es jau nesaku ka vajad dzīvot pēc Padomju vai Zkorejas modeļa. nevajag ieiet galējības.

    Nu neesmu sevi ar darbiem pierādījis tā, ka būtu ar ko lepoties (toties man ir forša draudzene 🙂 ), un arī neuzskatu ka cilvēkiem Latvijā būtu jāspēlē izdzīvošanas spēle. Pats esmu no tiem, kam katra mazākā haltūra ir tā vērta, bet tamdēļ ka es varbūt neesmu tas labākais piemērs, nenozīmē to, ka latvieši ar visu savu sirreālo politiku ir kādā mērā “sliktāka” par citām tautām. Esam guvuši panākumus visdažādākajās jomās: sportā, mākslā, mūzikā.. starp citu padomju laikos arī zinātnē un inženierijā, ko tagad būtu visīstākais laiks attīstīt, bet paliekot pie tēmas – domāju ka latvieši ir daudz spējīgāki un patstāvīgāki cilvēki kuriem nav vajadzīga “stingrā dūre” kas tos vadītu mākslīgos principos.

    nekādā gadijumā nevēlos teikt ka kāda tauta ir sliktāka vai labāka. visas tautas ir vienādas, starpībā tāda pēc kādas koncepcijas dzīvo. Tas ka Latvija dzīvo pēc nāvējošas un glupas koncepcijas pierādijumu ir vairāk nekā gribētos, ieej tvnet vai delfi un palasi. es arī esmu par to lai visi attīstas bet es uzskatu ka ie nepieņemami kad latviešu jefiņi (es tagad nedomāju Tevi) kuri sēž bez naudas, bez kkādiem panākumiem, bez nākotnes, bez meitenes, bez naudas un ļoti iespējams kad pat bez bērniem, raksta komentāros kādi slikti tie un kādi slikti tie. piem ja palasa tvnet komentus par krieviju, par putinu utt pssss, tas ir ārprāts. piem ja Krievijā uztaida vai pārtūno kāds mašīnu tad komentos uzreiz: “oi šitie urlas sūds, neko normālu nevar uztaisīt utt”, nu klausies, A KO TU VARI DEÄ¢ENERÄ€T?????? gribas pajautāt tam komentētājam.

    Varbūt gribētos domāt kad latviešiem nav vajadzīga”stingrā roka” bet statistika liecina ka bez stingras rokas LATVIEŠ I IZMIRST! cik vēl vajag pierādijumus kad vajag mainīt kko? paskaties kas vada mūsu valsti uz priekšu: https://www.tvnet.lv/zinas/latvija/358684-deputatiem_par_budzeta_projekta_skaitliem_tumsa_bilde

    tas tapēc ka nav atbildības un neviens neko neizdarīs, tapēc piedrāzt! nav mums bijusi stingra roka un kur mēs esam nonākuši?? ja nav stingras rokas tad nevienam neko negribas un valsts pārvēršas par tādu kā želeju. un es nerunāju par stingru Hitlera roku, bet gan par veselīgu konservatismu.

    #256100
    Kon
    Participant

    guitarman wrote:

    domāju ka latvieši ir daudz spējīgāki un patstāvīgāki cilvēki kuriem nav vajadzīga “stingrā dūre” kas tos vadītu mākslīgos principos.

    Cik gadus Esam bijuši kalpu tauta? time to face reality 😀

    #256101
    R3d2
    Participant

    Ja kas, Baltkrievijas vēlēšanas ainiņas: darbvedis.blogspot.com

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 22 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā