Kāda vīrieša datorā Datorologs uzgājis 110 vīrusus!

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Kāda vīrieša datorā Datorologs uzgājis 110 vīrusus!

Post no shady » 28 Mar 2012, 09:38

Kāds uzņēmējs no Rīgas līdz baltkvēlei nomocījis Datorologu, kurš, cenšoties izārstēt datoru, atradis tajā 110 dažādas bīstamības pakāpes vīrusus. „Š im pacientam bija gandrīz viss, kas e-dabā sastopams: neatjauninātas antivīrusa un internetpārlūk programmas, neapdomīgi atvērti pielikumi nepazīstamiem e-pastiem, kas parasti ir labākais datorvīrusu palaišanas mehānisms un vēl vesels vezums ar daudz mazām kaitēm, kas datoru padarīja tik lēnu, ka nācās pielietot datora reanimāciju” sirdījās Datorologs.

Kopumā diagnosticējot datorveselības stāvokli sabiedrībā, Datorologs secina, ka 1/3daļa datorlietotāju vispār nav instalējuši kaut bezmaksas antivīrusa programmas. Taču pat tie, kas tās iegādājušies bieži aizmirs atjaunināt un izmatot datora regulārai pārbaudei. Par populārāko vēl aizvien Latvijā izplatīto datorvīrusu Datorologs šodien nominējis Conficer vīrusu, kas, lai arī ir pāris gadus vecs, tomēr ieperinājies daudzu iedzīvotāju zibatmiņas kartēs un diskos.

Image

Lai pārliecinātos, ka viņa dators nav inficēts un izārstētu jau iegūtos vīrusus, otrdien daudzi cilvēki pulcējās pieņemšanā pie Datorologa - Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas CERT.LV telpās Raiņa bulvārī 29. „Spriežot pēc neiepriecinošā datorveselības vispārējā stāvokļa sabiedrībā – datorologa pieņemšana nākotnē būs noteikti jāatkārto,” secina CERT.LV vadītāja Baiba Kaškina.

Kā jau ziņots, e-prasmju nedēļas ietvaros katrs Latvijas iedzīvotājs varēja saņemt valsts apmaksātu datorpārbaudi pie datorologa. Regulāra pārbaude noder jebkuram datorlietotājam, kurš saskāries ar sava datora patvaļīgu rīcību internetā, acīmredzamu lēnīgumu tā darbībā vai citiem e-veselības traucējumiem. Datorologa konsultācija var palīdzēt arī tiem, kuri nezina kā pasargāt savu datu, privātās dzīves un naudas drošību e-vidē.

Datorologs ir valsts Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas CERT.LV darbinieks, kurš var diagnosticēt un, ja iespējams, novērst e-slimības un ļaunprātības Jūsu datorā, kā arī īsi pastāstīt, kā sargāt savu datoru nākotnē. Visi datorologa padomi ir bez maksas. Datorologs nereklamē konkrēta ražotāja izstrādātās antivīrusu programmas. Datorologs nepārbauda Jūsu datora programmu legālo izcelsmi un neuzņemas atbildību, ja esat uzstādījis nelegālu saturu savā datorā.

Lai arī konkrētu datoru un datorizētu iekārtu skaitu Latvijā ir grūti noteikt, tiek lēsts, ka kopā valstī reģistrētas apmēram 1 600 000 IP adreses (zem kurām tīklā var darboties daudz vairāk datoru). Pēc CERT.LV datiem šobrīd 12 000 šo IP adrešu ir inficētas un noteikti būtu jāpārbauda.

Ikdienā katram datorlietotājam iesakām pārbaudīt sava datora veselību, apmeklējot portālu www.esidross.lv. Gadījumā, ja jūsu datora IP adrese ir inficēto adrešu sarakstā, parādīsies sarkans brīdinājums. Taču pilnu diagnozi un ārstēšanu iespējams veikt klātienē, pie Datorologa.

Eurostat pagājušajā gadā veiktā analīze secinājusi, ka katrs trešais ES datorlietotājs saskāries ar datorvīrusu pēdējā gada laikā. Visbiežāk ar to galā tikusi datorā jau uzstādītā antivīrusu programma, tādēļ problēma parasti tiek momentā novērsta, ja vien lietotājs laikus atjaunina antivīrusu un interneta pārlūkprogrammas. Tomēr pēc speciālistu aplēsēm ap 5% datoru valstī ir vīrusa nēsātāji un izplatītāji – to paši nemaz nezinot.

„Tas nepatīkamākais šajā situācijā jebkuram datora īpašniekam ir fakts, ka, mums nenojaušot, Jūsu dators, patvaļīgi izsūtot mēstules vai uzbrūkot citiem datoriem, pats izplata infekciju. Pat, ja ikdienā esat likumpaklausīgs un pieklājīgs pilsonis, e-vidē Jūsu inficētais dators var padarīt jūs par līdzvainīgu rupjību un pat nelikumību izplatībā, kas galējā variantā var būt pat kriminālsodāms noziegums ,” brīdina CERT.LV vadītāja Baiba Kaškina.

Vairāk informācijas:
www.cert.lv, www.esidross.lv, www.e-prasmes.lv

Avots:PR
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

User avatar
Jaunzems
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3935
Pievienojies: 20 Apr 2008, 12:19
Reputācija: 0

Post no Jaunzems » 29 Mar 2012, 00:07

Meh, nekas īpašs. Gadījās paretināt klasesbiedra datoru, bija 670 trojāņi.

User avatar
Oxys
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 332
Pievienojies: 11 Jan 2012, 15:39
Reputācija: 0

Post no Oxys » 29 Mar 2012, 21:10

Man ir bijuši kadi 30 dns changeri gan wormi gan trojani nekas īpaš. Tagat nekā :D

MCBoss
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 60
Pievienojies: 25 Nov 2009, 11:49
Reputācija: 0

Post no MCBoss » 29 Mar 2012, 22:38

thats is really nasing spešal.
Pēdējo reizi labojis MCBoss 32 Marts 2017 07:07:07; labots 1 reizi

robis97
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 6
Pievienojies: 13 Jan 2012, 21:21
Reputācija: 0

Post no robis97 » 29 Mar 2012, 23:10

Atceros pāris gadus atpakaļ draugs raksta : Dators kaut kā leni iet nevaru neko padarīt... Ieju caur remote viņa datorā... :O tam pat antivirusa nav ... Es tam prasu cik gadus jau lieto ?...Š is atbild jau kadus 6 gadus (bez antivirusa)... Nu tad uzliku kaut kadu tur antivirusu saku skenēt un pēc 8 stundām jau uzradijās pie 6000 - 10000(precizi neatceros) inficetu failu ...
Tāpec 110 virusi nav nekas ipašs...

User avatar
KoЯn
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2219
Pievienojies: 18 Jūn 2009, 20:46
Reputācija: 0
Atrodas: Galvaspilsēta

Post no KoЯn » 29 Mar 2012, 23:44

Robčik, viedais prāt, tajā brīdī, kad Tu velc paralēles starp vīrusiem un inficētajām datnēm .. vnk iesit sev pa seju :*

Antivīrusu neizmantoju jau gadus četrus datorlog vai kā viņu tur sauca .. NÄ€C Š URP!

User avatar
natolv
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 233
Pievienojies: 09 Okt 2009, 22:13
Reputācija: 0

Post no natolv » 30 Mar 2012, 10:18

ehh, vajadzēja aiziet ar savu debiāni, nez ko man pateiktu...

Pievienot atbildi

Return to “PR”