Kaspersky Lab brīdina: Valentīna dienā - jaunas krāpnieku aktivitātes

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Kaspersky Lab brīdina: Valentīna dienā - jaunas krāpniek

Post no samurajs » 13 Feb 2015, 18:14

Svētā Valentīna dienā daudzi saņems tradicionālās anonīmās Valentīndienas apsveikuma kartītes, kas arvien biežāk tiek nosūtītas elektroniski. Dažkārt savā pastkastītē var ieraudzīt Valentīndienas apsveikuma kartītes no anonīmiem sūtītājiem. Š āda pastkarte var ietvert datora inficēšanas vai ievērojamas naudas summas zaudējuma risku. Kaspersky Lab eksperti stāsta par vispopulārākajiem krāpnieciskajiem lētticīgu datorlietotāju ietekmēšanas paņēmieniem.


Noslēpumaina vēstule no svešinieka


Vieni no vispopulārākajiem slazdiem ir intriģējoša vēstule no svešinieka ar atzīšanos simpātijās, kam pievienota saite uz fotoarhīvu vai pat pikantu videoklipu. Ja upuris noklikšķina uz norādītās saites, viņš tiek novirzīts uz kaitīgu vietni, kas izmanto sistēmas ievainojamības, vai arī viņam var piedāvāt atjaunināt kādu programmu. Abos gadījumos dators tiek inficēts ar ļaunprogrammatūru. Š ī paņēmiena variants ir pikšķerēšanas paziņojums no populāras iepazīšanās vietnes — izņemot pievilināšanas vēstules noformējumu, citu atšķirību noziedzīgajā shēmā nav.

Viltus apstiprinājums

Lai iztukšotu lētticīgu interneta lietotāju maciņus, krāpnieki veido pat veselus viltotus iepazīšanās portālus. Lai varētu apskatīt citu lietotāju anketas visos sīkumos, apmeklētājam ir jāreģistrējas un «jāapliecina pilngadība» — parasti par pierādījumu kalpo īsziņas nosūtīšana uz paaugstinātas maksas numuru. Par to no konta tiek noņemta noteikta summa, taču pēc tam piekļuve vietnei neatveras, jo nekādas papildu informācijas tur nekad nav bijis.

Vēstule no pseidolīgavas

Jau daudzus gadus aktualitāti nezaudē surogātpasts no Nigērijas, Krievijas un Ä€zijas valstu līgavām. Ja saņēmējs atbildēs uz pirmo surogātpasta izplatītāju vēstuli, dialogā drīz iesaistīsies reāla persona. Krāpnieks var sarakstīties ar upuri ilgu laiku, izveidojot tuvu virtuālo pazīšanos, kas nepiespiesti pāraug nepieciešamībā tikties personīgi. Kad mīlētājs piekrīt, izrādās, ka vajag naudu — lai nokārtotu juridiskās formalitātes izbraukšanai no valsts vai nopirktu lidmašīnas biļeti. Pēc naudas saņemšanas krāpnieki sekmīgi pazūd no redzesloka.

«Lai izvairītos no vilšanās, ievērojiet drošības noteikumus: neapmeklējiet mazzināmus iepazīšanās portālus, jo sevišķi, ja tie reklamējas, izplatot surogātpastu, neatveriet nepazīstamu sūtītāju vēstules un neatbildiet uz aizdomīgiem paziņojumiem,» iesaka Kaspersky Lab vadītājs Baltijas valstīs Andis Š teinmanis. Lai izvairītos no nepatikšanām, ir ieteicams izmantot uzticamu drošības risinājumu, piemēram, Kaspersky Internet Security — Multi-Device 2015, kas nepieļauj pāreju uz pikšķerēšanas vietnēm vai ļaunprogrammatūru instalēšanu.

Par Kaspersky Lab

Kaspersky Lab ir pasaulē lielākais privātuzņēmums, kas specializējies IT drošības programmu izstrādē. Uzņēmums ir viens no četriem vadošajiem Endpoint Security klases aizsardzības sistēmu ražotājiem pasaulē. Jau vairāk nekā sešpadsmit gadu Kaspersky Lab rada efektīvus drošības risinājumus lielām korporācijām, maziem un vidējiem uzņēmumiem, kā arī mājas lietotājiem. Apvienotajā Karalistē reģistrētā uzņēmuma Kaspersky Lab tehnoloģijas un risinājumi aizsargā vairāk nekā 400 miljonus lietotāju gandrīz 200 valstīs un teritorijās visā pasaulē.

Image
Image

User avatar
aoma
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2599
Pievienojies: 25 Apr 2007, 12:47
Reputācija: 0
Atrodas: LV

Post no aoma » 13 Feb 2015, 22:06

Ja Kaspersky būtu panaceja, tad viss ok. Diemžēl Jūsu radītais produktks ir kā viens kruķis invalīdam bez abām kājām.
viegls rokenrols pa radio

Pievienot atbildi

Return to “PR”