Kaspersky: sievietes par kiberdraudiem satraucas mazāk

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Kaspersky: sievietes par kiberdraudiem satraucas mazāk

Post no samurajs » 08 Mar 2015, 12:33

Kaspersky Lab un uzņēmuma B2B International Starptautiskās sieviešu dienas priekšvakarā veiktais pētījums atklāja, ka interneta lietotājas mazāk raizējas par tiešsaistes draudiem un aizsardzību pret tiem nekā vīriešu kārtas interneta lietotāji. Š āda attieksme ir bīstama galvenokārt tāpēc, ka kibernoziedznieki vienādi interesējas par lietotāju datiem un naudu neatkarīgi no dzimumu atšķirībām.

Katrs ceturtais aptaujātais vīrietis (27%) Eiropā piekrīt apgalvojumam, ka viņš var kļūt par kibernozieguma upuri, bet tikai 18% Eiropas sieviešu tic šādai iespējai. Turklāt saskaņā ar aptauju sievietes vidēji par kiberdraudiem zina mazāk nekā vīrieši. Piemēram, Eiropā par izspiedējvīrusiem nav informēti 26% vīriešu un 39% sieviešu, par mobilajām ļaunprogrammatūrām — 21% vīriešu un 34% sieviešu un tā tālāk.

Zinot nedaudz mazāk par viņām draudošajām briesmām, sievietes arī biežāk nevērīgi izturas pret aizsardzību no kiberdraudiem. Ļaujot citiem cilvēkiem (piemēram, bērniem, draugiem vai kolēģiem) lietot savu galveno ierīci, 32% Eiropas sieviešu neko nedara, lai aizsargātu savus datus, jo «nesaskata riskus». Vīriešu vidū šādi rīkojas tikai 28%. Eiropā drošības risinājumus savās ierīcēs neizmanto 9% vīriešu un 12% sieviešu.

Salīdzinot šis atbildes ar informāciju par kiberdraudiem, kādiem aptaujātie interneta lietotāji ir bijuši pakļauti gada laikā, noskaidrojas, ka Eiropā ar ļaunprogrammatūrām vairāk saskaras vīrieši (37% salīdzinājumā 21% sieviešu), kā arī šāda kiberuzbrukuma radītos izdevumus biežāk sedz vīrieši (17% salīdzinājumā ar 14% sieviešu). Zīmīgi, ka vīrieši vairāk tērē naudu, lai iegādātos īpašas programmas, kas ļauj attīrīt sistēmu vai to turpmāk aizsargāt, savukārt sievietes biežāk vēršas pēc palīdzības pie IT speciālistiem.

Tomēr pastāv draudi, ar ko vairāk saskaras vīrieši, piemēram, ar kiberuzbrukumiem, kuru mērķis ir finanšu datu zādzība, Eiropā gada laikā ir saskārušies 54% vīriešu un tikai 49% sieviešu. Iespējams, tas ir saistīts ar faktu, ka atšķirībā no citiem draudiem finanšu darījumu drošība vairāk satrauc daiļā dzimuma respondentes. Piemēram, par iespējamu krāpšanu ar bankas kontiem tiešsaistē raizējas 59% vīriešu un 64% sieviešu, bet 46% vīriešu un 51% sieviešu jūtas neaizsargāti norēķinu laikā internetā. Turklāt respondentes Eiropā nedaudz vairāk raizējas par to, ka kāds varētu viņas novērot caur viņu tīmekļa kameru (44% salīdzinājumā ar 39% vīriešu).

«Reālajā pasaulē jūs varat mierīgi staigāt pa ielām, taču jūs vienmēr atceraties, ka bezatbildīga attieksme pret savām vērtīgajām lietām paaugstina iespēju piesaistīt zagļu uzmanību. Viss tas pats attiecas arī uz noziedzību internetā: ne visiem lietotājiem draud saskare ar svarīgu datu zaudējumu vai finanšu krāpšanu internetā, taču drošas uzvedības tīmeklī noteikumu ievērošana un atbilstošu aizsardzības līdzekļu lietošana ļauj līdz minimumam samazināt šādu iespēju,» dod padomu Kaspersky Lab Mājas lietotāju produktu pārvaldības nodaļas vadītāja Jeļena Harčenko.

Kaspersky Lab risinājumi Kaspersky Internet Security — Multi-Device un Kaspersky Total Security — Multi-Device dod iespēju lietotājam justies pasargātam no visu veidu kiberuzbrukumiem visās ierīcēs, vai tās būtu Windows, Mac vai Android platformas. Cita starpā izstrādājumi ietver speciālu tehnoloģiju tiešsaistes finanšu darījumu aizsardzībai Safe Money* un moduli Webcam Protection*, kas informē ierīces īpašnieku par katru savienojumu ar tīmekļa kameru. Turklāt uzņēmuma drošības risinājumi ir ērti un saprotami pat nepieredzējušiem lietotājiem.
* Safe Money ir pieejama operētājsistēmām Windows un OS X. Webcam Protection ir saderīgs ar operētājsistēmu Windows.

Image

Par Kaspersky Lab

Kaspersky Lab ir pasaulē lielākais privātuzņēmums, kas specializējies IT drošības programmu izstrādē. Uzņēmums ir viens no četriem vadošajiem Endpoint Security klases aizsardzības sistēmu ražotājiem pasaulē. Jau vairāk nekā sešpadsmit gadu Kaspersky Lab rada efektīvus drošības risinājumus lielām korporācijām, maziem un vidējiem uzņēmumiem, kā arī mājas lietotājiem. Apvienotajā Karalistē reģistrētā uzņēmuma Kaspersky Lab tehnoloģijas un risinājumi aizsargā vairāk nekā 400 miljonus lietotāju gandrīz 200 valstīs un teritorijās visā pasaulē.

Papildu informācija
www.kaspersky.com
Informāciju par risinājumiem Latvijā var atrast izplatītāja mājaslapā kaspersky.antivirus.lv
Image

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Post no shady » 08 Mar 2015, 12:54

Ja veiktu pētījumu par valstīm, tad atklātos, ka Latvijā cilvēki vismazāk uztraucas par kiberdraudiem, jo tikai Latvijā katrs otrais cilvēks ir datorspeciālists un, ja nu tiešām daba nav apveltījusi, tad vienmēr atradīsies labs kaimiņš, kas par pudeli savedīs visu kārtībā.
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

User avatar
Y
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 258
Pievienojies: 30 Sep 2013, 18:10
Reputācija: 0
Atrodas: IP

Post no Y » 08 Mar 2015, 13:27

Sievietes slepeni vēlas būt **dritvai kociņ**, un labākā iespēja ir kļūstot par upuri internetam, fotogrāfijas nopludinātas internetā un visi laimīgi. Kā upuris, tu saņem mazāk nosodījumu kā pieķerta apmerinot katru 2. Latvieti.
Labas atlaides Steam spēlēm @ http://www.greenmangaming.com/?gmgr=nucuteko
Ar mums abiem izdevīgu ielūgumu sistēmu.
Reģistrējoties zem mana linka, tikko kā nopirksi spēli vērtībā virs 2 euro, abi saņemsim . . . . . . 2 euro bonusu mūsu greenmangaming maciņos :>

User avatar
Crow
E-žurnālists
Atbildes: 5392
Pievienojies: 10 Mai 2009, 14:22
Reputācija: 0
Atrodas: Ir

Post no Crow » 08 Mar 2015, 14:43

Nez vai nu tā ir tikai Latvidžai un tikai kompjiem raksturīga problēma. Visiem visur gribās lielus specus mētāt, akurāt tikai kompji ir tāds lauciņš, kur, ja proti atrast krustiņu, tad jau omei esi baigais Einšteins.
Дебилы, бл*ть...

Pievienot atbildi

Return to “PR”