Vai Tu jau aizlīmēji webkameru?

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Vai Tu jau aizlīmēji webkameru?

Post no samurajs » 30 Jūn 2016, 10:47

Tāpat kā Marks Cukerbergs 15 % lietotāju Latvijā aizsedz tīmekļa kameru, cenšoties aizsargāt konfidencialitāti. Lai aizsargātu savu privāto dzīvi, paranoiski lietotāji izmanto visdažādākos paņēmienus personīgo datu nobēdzināšanai no okšķeru acīm interneta vidē, tostarp slēpj datoru. Tomēr vairāki Kaspersky Lab pētījumi liecina, ka nepietiekami daudz lietotāju ir informēti par riskiem un tie, kuri ir, izmanto nepiemērotus paņēmienus drošības saglabāšanai internetā.
Pētījums liecina, ka interneta lietotāji izmanto dažnedažādas metodes, lai rūpētos par konfidencialitāti. Piektdaļa (22 %) eiropiešu atzīst, ka, mēģinot aizsargāt privāto dzīvi, viņi aizklāj tīmekļa kameru. Lai gan tas ir noderīgi, tomēr ir svarīgi apzināties, ka tīmekļa kameras aizklāšana nevar novērst skaņas pārtveršanu un pasargāt lietotājus no hakeru vai ļaunprātīgu grupu veiktas noklausīšanās.
Š ī problēma ir ne mazāk aktuāla arī lietotājiem Latvijā. Aptuveni 15 % aptaujāto atzina*, ka aizlīmē datora kameras objektīvu, lai izvairītos no novērošanas. Par novērošanu ar mobilajām ierīcēm (planšetdatoriem un viedtālruņiem) lietotāji izrādījās daudz mazāk noraizējušies — šo ierīču kameras aizlīmē tikai 2 % aptaujāto.

Image

Vairāk nekā ceturtdaļa interneta lietotāju (27 %) Eiropā glabā konfidenciālo informāciju ierīcēs, kas nav saistītas ar internetu, kļūdaini domājot, ka tas garantēs viņu datu drošību. Lai gan šī teorija ir loģiski pamatota un ir svarīgi nodrošināt rezerves kopijas pret izspiedējvīrusu uzbrukuma sekām, pat bez interneta pieslēguma ir iespējams inficēt ierīci, pievienojot tai viedtālruni vai USB atmiņu.

Neraugoties uz to, ka mūsdienās gandrīz visu tīmekļa vietņu parastā prakse ir izsekot lietotājus un vākt kādus lietotāju datus, 19 % aptaujāto norādīja, ka viņi cenšas izvairīties no populāru tīmekļa vietņu, piemēram, Google un Facebook, izmantošanas, jo tās vāc personīgo informāciju.
Turklāt 8 % paranoisku respondentu atzina, ka slēpj datoru no citiem, lai gan tas nepalīdzēs aizsargāt viņus no apdraudējumiem internetā. 7 % arī sacīja, ka viņi nežēlo laiku, lai ievadītu un pēc tam izdzēstu kredītkartes datus, kad maksā tiešsaistē, tādējādi cenšoties apmānīt vīrusus, lai gan ļaunprogrammatūras, jo īpaši taustiņspiedienu pierakstītājus, šādi piemānīt nevar.

Kaut arī daži izmanto šos galējos, bet neatbilstošos paņēmienus, statistika liecina, ka citiem interneta lietotājiem ļoti trūkst kiberpratības. Tikai 20 % sacīja, ka jūtas apdraudēti internetā, un 21 % teica, ka nesaskata drošības risinājuma nepieciešamību, tādējādi izraisot jautājumu par savu informētību par internetu un spēju aizsargāt sevi no kaitējuma.

Kaspersky Lab galvenais drošības pētnieks Deivids Emms saka: «Š ie rezultāti parāda divas galējības — no vienas puses, ir personas, kas domā, ka var parūpēties par datu drošību, piemēram, noslēpjot datoru, bet, no otras puses, joprojām ir tādi, kas vispār neveic nepieciešamos piesardzības pasākumus internetā. Ir jākļūst kiberpratīgākiem — ar modernajiem drošības risinājumiem ir iespējams pasargāt sevi no kiberdraudiem, neveicot tādus galējus pasākumus kā datora slēpšana.»

Jūs varat pārbaudīt savu kiberpratības līmeni https://blog.kaspersky.com/cyber-savvy-quiz/. Lai izlasītu vairāk padomu, kā pasargāt sevi tiešsaistē, noklikšķiniet uz saites https://blog.kaspersky.com/tag/cybersavvy.

Kaspersky Lab PR

Image
Image

User avatar
msh
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3460
Pievienojies: 06 Apr 2007, 12:21
Reputācija: 0
Atrodas: Latvija

Post no msh » 30 Jūn 2016, 12:46

Nav jēgas līmēt, jo nemaz nav piesprausta... :D
PAKAĻROKS - Fusion A4-5000/ASROCK QC5000-ITX/WIFI/8 GB DDR3 1333/FSP200 50GSV-5K/ST2000VM003-1CT164 2 TB Seagate Pipeline HD/vecs mazs IBM keiss/winxp x64/2 ventilatori

User avatar
MeistarsUnVergs
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1392
Pievienojies: 22 Aug 2014, 15:14
Reputācija: 1

Post no MeistarsUnVergs » 01 Jūl 2016, 00:52

Nē, kameru nelīmēju ciet! Mans dators ir drošs, tā ka neviens viņu nevar uzlauzt lai skatītos uz manām spalvainajām krūtīm. Otrkārt, ja dators ir uzlauzts, webkameras aktivizācija būtu mazākā no bēdām.

Tā līmēšana ir **dritvai kociņ** gājiens tiem, kuri nav droši par kastes drošumu.
Legālās programmatūras lietotāji ir vēl lielāki stulbeņi par legālo narkotiku lietotājiem

uldics
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 428
Pievienojies: 26 Sep 2009, 11:59
Reputācija: 0

Post no uldics » 07 Jūl 2016, 09:58

Nu Kasperskija tests ok. Diemžēl Windows orientēts, jo atbildot atbilstoši manai OS, sanāk švaka sajēga man par IT drošību. Drusku arī FUD spīd cauri un mārketings. Bet nu standarta mietu pilsonim ir ok.

User avatar
atlans
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 150
Pievienojies: 11 Aug 2007, 20:01
Reputācija: 0
Atrodas: Riga, Vecmilgravis

Post no atlans » 26 Jūl 2016, 15:44

nja win xp kad meģināja uzlauzt kodolu izmetas blue screen of dead, vismaz pēc ilgas lietošnas un malweares sistēmā. kaspeskys ir krievu firma, kas dažreiz ķeras skeneris kad uziet neorģinālas spēles, parasti glabāju visu privāto rar arhīvos, daži faili jaļiek iz'nēmumos. avg gan liekas mierā, nopirku licensi antivirusam avg. par kameru gan nesatraucos plansetie ir avg antivirus. paratam galda datoram vnk nesledzu klāt un vispār nav kameras.
www <--- wild wild west (Will Smith)

User avatar
jonjs
E-žurnālists
Atbildes: 971
Pievienojies: 08 Sep 2009, 12:11
Reputācija: 0

Post no jonjs » 26 Jūl 2016, 22:16

Web Kameru nelietoju. Fāterim gan ir, bet viņam LINUX. Palasot apollo.lv un DELFI.lv vai ko līdzīgu un lietojot LINUX gan jau, ka Web kameru nav vērts līmēt :)

Ieteicams. gan lietot web kameru, kuras darbību indicē gaismas diode. Kamera darbojas diode deg, nedarbojas nedeg. Hardwari vēl neviens hakers un nekad nav apgājis, jo fizikas likumus nav iespējams apiet. :)
ritenis vienkārši ripo
Jāsaka paldies tam, kas radīja bumbu uz kuras mēs dzīvojam un gravitācija arī ir tam visam pamatā.
Kvantu fiziku neskarsim, jo no tās es tā pat nekā nejēdzu.
Starp citu, kas tā tāda relativitātes teorija?

User avatar
Crow
E-žurnālists
Atbildes: 5391
Pievienojies: 10 Mai 2009, 14:22
Reputācija: 0
Atrodas: Ir

Post no Crow » 26 Jūl 2016, 23:23

Te cienītais pilsonis zināmā mērā alojas. Konkrēti Logitech brīvi ļauj savā kontrolpanelī minēto LED pilnībā izslēgt. Ja malwārei ir admina tiesības, tā var nemanāmi šo settingu izmainīt reģistrā un pēc tam ar ACL visiem aizliegt uz to tālākas rakstīšanas tiesības. Iespējams, ka arī Linux priekš tā pastāv kloķītis uvc configā (kam, ja nemaldos, root nav vajadzīgs). Par citiem ražotājiem/modeļiem nepateikšu, bet pieļauju, ka reti kur LED būs tīri dzelzisks, jo taču fīčas! Un tas ir tikai vieglākais ceļš.

Baidos, ka vienīgais drošais veids ir fiziski atslēgt no aparāta. Portatīvajiem gan tas nav... ē... visai praktiski. Tad var aizlīmēt. Taču ja kameru tas "izslēgs", arī aizlīmēts mikrofons skaņu parasti uzķer. Vienkāršam balss ierakstam pietiks ar nieka pāris dB virs noise floor. Vobšem ja līmē, tad kārtīgi, ar švammes gabalu, putoplastu vai tamlīdzīgu skaņu slāpējošu materiālu.
Дебилы, бл*ть...

User avatar
MeistarsUnVergs
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1392
Pievienojies: 22 Aug 2014, 15:14
Reputācija: 1

Post no MeistarsUnVergs » 27 Jūl 2016, 04:53

Ir kameras, kurām ir hardwarisks, un kurām ir softwariski kontrolējams LED.

Un vēlreiz atkārtoju - ja sistēmā ir malware, webkamera būtu mazākais par ko jāuztraucas! Kas ir vērtīgāks - manu spalvaino krūšu attēls, vai Bitcoin privātās atslēgas, full disk encryption atslēgas, GPG privātās atslēgas, kontaktu liste ar Islāma Valsti, saglabātie logini webam un emailam?

Bet ja malwares nav, kamera nav jālīmē. Atgādina tos laikus, kad ekrānam lika priekšā papildus stiklus vai blakus novietoja kaktusu, lai "pasargātu no monitora radiācijas".
Legālās programmatūras lietotāji ir vēl lielāki stulbeņi par legālo narkotiku lietotājiem

User avatar
jonjs
E-žurnālists
Atbildes: 971
Pievienojies: 08 Sep 2009, 12:11
Reputācija: 0

Post no jonjs » 27 Jūl 2016, 13:05

Fu ... k, šo es palaidu garām, nu tagad man viss ir skaidrs, izeja ir acīm redzama, ja nopērc kameru, lai netērētos skočam labāk ir kameru vispār neņemt ārā no iepakojuma. :D
ritenis vienkārši ripo
Jāsaka paldies tam, kas radīja bumbu uz kuras mēs dzīvojam un gravitācija arī ir tam visam pamatā.
Kvantu fiziku neskarsim, jo no tās es tā pat nekā nejēdzu.
Starp citu, kas tā tāda relativitātes teorija?

Pievienot atbildi

Return to “PR”