Pieci padomi, lai telefona pazušana nekļūtu par katastrofu

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Pieci padomi, lai telefona pazušana nekļūtu par katastrof

Post no samurajs » 14 Nov 2017, 19:03

Tie, kuri piedzīvojuši nepatīkamo situāciju ar telefona pazušanu vai zādzību, noteikti ieguvuši vērtīgu atziņu par to, cik svarīga ir personīgo datu aizsardzība. Informācijas nokļūšana nepareizajās rokās var radīt ne vien iekšēju trauksmi, bet arī finansiālus zaudējumus, tāpēc Samsung Electronics Baltics produktu eksperts Dāvis Kurēns sniedz piecus padomus, ko katrs var veikt priekšlaikus savu datu aizsardzībai.

1. Bloķē sava telefona ekrānu
Tāpat kā izejot no mājas vai izkāpjot no auto mēs to vienmēr aizslēdzam, arī telefonā pirmais drošības priekšnosacījums ir ekrāna bloķēšanas funkcijas aktivizēšana. Līdzās jau ierastajai parolei, figūrai, PIN kodam un pirkstu nospiedumu skenerim, nu tiek piedāvāti vēl drošāki risinājumi telefona bloķēšanai. Jaunajos Samsung Galaxy viedtālruņos iebūvētas arī tādas biometriskās autentificēšanas iespējas kā sejas atpazīšana un acs varavīksnenes skeneris.

2. Parūpējies par saziņas iespējām
“Lai telefona pazušanas gadījumā tā atradējam nebūtu jālauza galva par to, kā sazināties ar tā īpašnieku, viedtālruņa uzstādījumi ļauj uz bloķēta ekrāna saglabāt ziņojumu ar īpašnieka vārdu vai par to, kam zvanīt vai rakstīt ierīces atrašanas gadījumā,” stāsta produktu eksperts Dāvis Kurēns. Š ī pavisam vienkāršā, bet mazāk zināmā un izmantotā funkcija var būtiski atvieglot gan atradēja rūpes, gan ierīces īpašnieka uztraukumus.

3. Dublē savus datus

Telefons jau sen vairs nav tikai saziņas ierīce – tas glabā gan darba informāciju, gan privātas bildes no dzimšanas dienas svinībām vai ceļojuma. Tāpēc, lai līdz ar telefona pazušanu, nebūtu jāviļas par zaudētajiem iemūžinātajiem mirkļiem vai jāuztraucas par svarīgas biznesa informācijas iespējamu pazušanu, atliek savā telefonā iestatīt saglabātās informācijas automātisku dublēšanu mākonī, piemēram, Samsung Cloud, Google Drive vai citviet. To izdarot, arī rūpes par līdz ar telefonu pazudušajiem kalendāra ierakstiem un kontaktu sarakstu būs liekas.

4. Nodrošini dubultaizsardzību privātajai informācijai
Ja telefonā glabā datus, ko paredzēts skatīt tikai divām acīm, visdrošāk izmantot jaunajos Galaxy S8 sērijas un Galaxy Note8 viedtālruņos pieejamo Secure Folder jeb drošo mapi. Tajā var nošķirt darba un privātos failus, kā arī glabāt īpaši sensitīvu informāciju, kurai piekļūt varēs vien ar paroli. “Ja svešiniekam būs izdevies iekļūt telefonā, tad šajā drošajā mapē saglabātais saturs viņam paliks nepieejams,” paskaidro D. Kurēns.

5. Lejuplādē aplikāciju telefona atrašanai
“Kamēr vienā reizē gadās pazaudēt lietussargu vai aizmirst cimdus, nākamajā tas var būt arī telefons,” saka Samsung produktu eksperts un tādēļ aicina telefonā lejuplādēt lietotni Find My Mobile. Ja telefonu gadījies pazaudēt telpā, to varēs ātri atrast, jo no datora uz šo aplikāciju savā telefonā būs iespēja nosūtīt uzdevumu sākt atskaņot skaļu signālu. Savukārt, ja šķiet, ka telefons vairs nav tuvumā, tad caur datoru būs iespēja redzēt tā atrašanās vietu – turklāt arī tad, ja GPS būs izslēgts. Tāpat ar šīs lietotnes palīdzību vari attālināti iegūt telefonā saglabāto informāciju, izdzēst to no ierīces, nobloķēt ekrānu vai veikt citas darbības.

Image

Samsung PR
Image

User avatar
macbeton
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3510
Pievienojies: 01 Nov 2008, 18:43
Reputācija: 1
Atrodas: Libau

Post no macbeton » 14 Nov 2017, 20:00

No. 3. sponsored by NSA

User avatar
Mr.Death
Lietpratējs
Atbildes: 1779
Pievienojies: 17 Apr 2007, 19:13
Reputācija: 0

Post no Mr.Death » 15 Nov 2017, 00:01

nu tiek piedāvāti vēl drošāki risinājumi telefona bloķēšanai... biometriskās autentificēšanas iespējas kā sejas atpazīšana un acs varavīksnenes skeneris
Mhhhh, Es Samuraja vietaa stipri apdomaatu vai publiceet sjitik dezinformeejosju rakstu. :> Tam biometriskaas autentifikaacijas pakaljdarinaajumam, kas sjobriid ir iesjuuts jaunaakajos smartphonos nav nekaada sakara ar drosjiibu - ja nemaldos tepat notepadaa ir vismaz 5 raksti par to, ka visi sjie jaunieviesumi tapusji uzlauzti paaris dienu-nedeelju laikaa peec to ieviesjanas.

Manupraat PIN/Password ir vieniigaa metode, kas tiesjaam ir vaarda "drossj" cieniiga (pie nosaciijuma, ka peec X neveiksmiigiem ievades meegjinaajumiem telefons tiek blokjeets).
Ja telefonu gadījies pazaudēt...
Viss tas ir triplo! Pilna mentene ar iesniegumiem par nozaudeetiem telefoniem, kurus taa arii nav izdevies atrast. Nevienu naher neinteresee, kaut kaadi nozaudeesjanas pazinjojumi un tamliidziigas utopiskas huinjas - ja telefonu kaads atrod, pirmais solis buus samekleet kaadu, kas to nonullees, otrais = sludinaajumi, lombards vai sava kabata.

Kameer vien nebuus risinaajuma, kas lauj iesjuut iipasjnieka "atkopsjanas telefona numuru" taalrunii uz muuzju (ok, kaut vai ar paarrakstiisjanas iespeeju, kur pirms procesa jaaievada master parole vai kas tamliidziigs), un SMS pazinjojumi, kas nosuuta uz sjo numuru koordinaatas ar atrasjanaas vietu tikko kaa nomainiita SIM karte + SMS komandas atkaartotai lokaacijas izguusjanai = nekas atrisinaats nebuus!


Elementaara fiicja, kas atrisinaatu tik daudz probleemas, bet gadiem neviens nav pat aizdomaajies par taas ieviesjanu - visus razjotaajus tikai interesee, lai pateereetaajs dodas uz veikalu aatraak peec jauna telefona, taapeec jaabaazj aciis jauni miiti un maldiiga informaacija.


P.s. un jaa... ja domaajat, ka juusu nozaudeetos telefonus meklees peec IMEI koda, "triangulees", vai kaa savaadaak advanceeti meegjinaas atrast - aizmirstat - Juus neesiet tik svariigi - menti gar to nenjemsies, ja vien neesat valsts iereednis. Viss ko vinji paskataas ir Google/Samsung kontaa uzraadiitaa peedeejaa lokaacija, un ja taadas nav, iesniegumu atsviezj atpakalj! Zinu divus taadus gadiijumus, kas notikusji peedeejo meenesju laikaa!

Pievienot atbildi

Return to “PR”