Kādi darbavietas faktori palīdz strādāt?

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Kādi darbavietas faktori palīdz strādāt?

Post no samurajs » 02 Aug 2010, 21:55

[imgl]https://notepad.lv/userpix/28_np_2.jpg[/imgl]Nesen Notepad.lv piedalījās „Hewlett-Packard” un „CV-Online Latvia” kopīgi rīkotajā aptaujā, ar kuras rezultātiem jūs tagad iepazīstinu. Materiāls publicēts AS-IS, bez rediģēšanas.

Biroja darbinieku darbspējas Latvijā var uzlabot, ja darba telpas iekārtotas ērti, patīkami un inovatīvi, kā arī piedāvājot darbiniekiem kafijas pauzes. Š ādi dati iegūti, veicot biroju darbinieku aptauju par viņiem svarīgajām lietām darba vietā.

Aptauju veikuši informācijas tehnoloģiju ražotājs „Hewlett-Packard” un interneta personāla atlases uzņēmums „CV-Online Latvia”, lai noskaidrotu ikdienas pievienotās vērtības, ko visvairāk novērtē darbinieki un kas uzlabo to darbspējas, paaugstina produktivitāti.

Pavisam nesen veiktajā aptaujā šomēnes piedalījās kopumā 2477 biroju darbinieki, no tiem 1623 bija sievietes, 854 – vīrieši. Vidējais aptaujas dalībnieku vecums – 32,4 gadi.

Aptaujā biroju darbinieki tika aicināti novērtēt dažādus darba ikdienas faktorus, atzīmējot tos kā darbu veicinošus, vai gluži otrādi – traucējošus. Novērtēšanai aptaujas organizatori piedāvāja novērtēt, piemēram, biroja iekārtojumu, aprīkojumu un tehniku, pusdienu pauzes ar kolēģiem un aktīvo atpūtu no darba brīvajā laikā, kā arī citus aspektus.

Kā liecina aptaujas dati, 47,2% aptaujāto uzskata, ka mājīgs biroja iekārtojums darbu padara ievērojami produktīvāku. Sīkāk analizējot biroja iekārtojumu, 80,4% aptaujas dalībnieku norādījuši, ka visvairāk darbu veicina tieši ērts galds un krēsls. 69,4% kā darbu veicinošu labu apgaismojumu, 89,6% - labi darbojošos biroja tehniku (datoru, drukas iekārtu u.c.).
Salīdzinoši ar citām Eiropas valstīm, Francijas uzņēmumu biroja darbinieku darbspējas uzlabo ikdienas kafijas pauzes, kamēr Spānijas biroju darbinieki par produktivitātes veicinātāju atzīst braukšanu uz un no darba. Savukārt Lielbritānijā strādājošie par veicinošām atzīst pusdienas kopā ar kolēģiem, bet austrieši par absolūtu darbspēju veicinātāju atzinuši sporta zāles apmeklējumu vai atpūtu bārā pēc nogurdinoša darba kopā ar kolēģiem.

51,8% Latvijas birojos strādājošo darba produktivitāti veicina bezvadu un attālinātā piekļuve uzņēmuma iekšējam tīklam, savukārt 67,2% svarīgs ir labs gaisa kondicionieris. Tikai 18,6% aptaujāto atzinuši, ka viņu darba rezultātu var labvēlīgi ietekmēt „brīnišķīgs skats pa biroja logu”.

Aptaujas dati rāda, ka kafijas malkošana darba vietā vai pārtraukumā ir gandrīz vai „svēts” rituāls daudziem biroja darbiniekiem. Par motivējošu faktoru produktīvākam darbam 27,2% aptaujāto atzīst „rīta kafijas pauzi”, 17,9% - „pēcpusdienas kafijas pauzi vai savādāku kafijas pauzi”. Savukārt 59,7% respondentu tomēr svarīgāka par kafijas pauzēm ir svaiga dzeramā ūdens pieejamība birojā.

Latvijā veiktās aptaujas dati dažos jautājumos ir līdzīgi, bet citos – diezgan atšķirīgi no citās valstīs veiktu līdzīgu aptauju datiem. Tā, piemēram, Francijas biroju darbiniekiem svarīgākais darbu veicinošais faktors ir rīta kafijas pauze, bet Austrijā strādājošie kā vislabāko darbu veicinošo faktoru norādījuši sporta zāles apmeklējumu – šādu atbildi norādījuši 40% respondentu, kamēr Latvijā – tikai 20%.

Tomēr ne tikai kafijas pauzes un labs biroja iekārtojums ir svarīgs Latvijā strādājošajiem. Piemēram, 10,2% respondentu norādījuši, ka darba efektivitāti noteikti palielina „kopīgs dzēriens ar kolēģiem pēc darba”, bet 3,2% - „dzēriens bez kolēģiem pēc darba”. Savukārt 7,6% aptaujāto uzskata, ka svarīgs darbu veicinošs faktors ir veikalu atrašanās biroja tuvumā.

Aptauja par biroja darba efektivitāti ietekmējošiem faktoriem ir tikai viena no aktivitātēm informācijas tehnoloģiju ražotāja „Hewlett-Packard” šīs vasaras kampaņā „LaserJet Tev atmaksāsies” („Laser Jet Pays You Back“). Aptauja veikta daudzās Eiropas valstīs un tās mērķis ir noskaidrot dažādu valstu uzņēmumu darbinieku paradumus vai aktivitātes, kas veicinātu darba produktivitāti.

Image
Image
Image

Kā norāda HP pārstāvji, tāpat kā kafijas pauzes, komunikācija ar kolēģiem un citi „mazie bonusi”, arī LaserJet printeri var būt kā uzņēmuma pievienotā vērtība, kas veicina darba efektivitāti, apvienojot vairākas drukas un attēlveidošanas ierīces, patērējot mazāk izejmateriālu un taupot energoresursus.
Jaunākie HP lāzerprinteri ir aprīkoti ar visām uzņēmumam nepieciešamām inovācijām, laika, līdzekļu un dabas resursu saudzīgai lietošanai:
• HP Color LaserJet CM3530 ilgā laika periodā ietaupīs klientu līdzekļus, pateicoties samazinātām papīra, tonera un enerģijas patēriņam;
• HP LaserJet Pro P 1100 – viens no HP energoefektīvākajiem printeriem. Tas ietaupa līdz pat 72% enerģijas, salīdzinot ar vecākiem modeļiem;
• HP LaserJet P1606dn piedāvā divpusēju druku, samazinot papīra patēriņu un drukas izdevumus par 50%.
Visas pasaules mazie un vidējie uzņēmumi lieto HP ražotos lāzerprinterus jau 25 gadus.
Image

User avatar
Aldis
E-žurnālists
Atbildes: 5084
Pievienojies: 21 Nov 2008, 15:55
Reputācija: 0
Atrodas: LV

Post no Aldis » 03 Aug 2010, 04:19

Vēl pavisam jauki ir ne HP printeris [der epsons, kanons un tā] birojā, jo tie HP parasti taisa kataklizmas ar draiveriem. (Vismaz jaunie kombaini).

Vēl forši ja birojā ir laba t° - vasarā ne pārāk karsts, ziemā silts!! :) Ja t° nav prognozējamas, tad tas padara darbu par ļoti nelāgu.
Image Oh My God = OMG
Image Ak Mans Dievs = AMD

User avatar
Nelabojams
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1036
Pievienojies: 03 Sep 2009, 12:20
Reputācija: 0
Atrodas: Naukšēnu novads

Post no Nelabojams » 03 Aug 2010, 07:24

Ar HP iet uz leju. Š itā diletantiskā aptauja... :D
Turklāt, pēc savu 17 gadu pieredzes (no tiem kādi 12 agrākie - visnotaļ pozitīva pieredze) ar HP produktiem, esmu sācis no tiem atteikties... vispirms tieši gļukaino draiveru un neērtās programmatūras dēļ. Vienīgi ploteri esmu spiests pieciest, jo tirgū alternatīvas praktiski nav.
Par plotera drukas kvalitāti nevaru teikt neviena slikta vārda, taču programmatūra dažos aspektos ir tik baisa, ka prasītu atsevišķu stāstu.
Mana pieredze rāda, ka nav tādas zodiaka zīmes "Kretīns".

User avatar
Aldis
E-žurnālists
Atbildes: 5084
Pievienojies: 21 Nov 2008, 15:55
Reputācija: 0
Atrodas: LV

Post no Aldis » 03 Aug 2010, 12:56

Jā, man pašam ir vecs Hapē LaserJet 6L printeris, kuram draiveru atbalsts ir ļoti nosacīts - winda viņu atrod, un ar to arī viss beidzas [slavabogu] :D un pret to man iebildumi nav, jo visu var izkonfigurēt caur iebūvētajiem tūļiem. Bet, birojos kuros esmu uzturējies, un saskāries ar jaunajiem - uff :( Arī parastajiem klientiem mēdz viņi būt. Par kvalitāti gan nesūdzos, bet tieši par driveriem. Esmu viens no tiem tauriem kas viņu autorun (startup) mazjaudīgiem kompjiem diseiblo - atstāju pliku driveri, lai no worda lapu var izdabūt uz papīra! :) jo ja atsāj to smago HP procesu iekš trayiconām - klients sūdzās ka PC velkas! :D
Image Oh My God = OMG
Image Ak Mans Dievs = AMD

User avatar
marr
Vecākais lietotājs
Atbildes: 569
Pievienojies: 23 Mar 2007, 23:05
Reputācija: 0
Atrodas: Rīga

Post no marr » 07 Aug 2010, 23:38

šādā aptaujā ļoti labprāt būtu piedalījies.
Kā darbiniekam, kas sevi uzskata par produktīvu, liekas dīvaini, ka tik subjektīva lieta kā "ērts galds" ir tik svarīgi lielam cilvēku skaitam, jo galdi parasti darbavietā ir standarta, kas manuprāt nozīmē, ka dažādu cilvēku iegribām tie objektīvi nevar atbilst - neticu, ka TIK lielai daļai cilvēku (mainstream) ir vienāda uztvere par ērtu galdu. Drīzāk svarīgs varētu būt darba satura izaicinājuma lielums vai atbildība, bet ne jau galda ērtums.

Par HP pieminot - pēdējā laikā ofisa multifunkcionālā scan/print/fax HP aparāta darbību novērtētu kā bremzīgu, iespējams, šeit jau minēto draiveru dēļ, vien dažkārt krīt mazliet uz nerviem :)

edit: vispārīgi pieminot: ļoti pozitīvi, ka notepad'ā parādās arī šādi statistiki raksturojami pētījuma raksti.

Pievienot atbildi

Return to “PR”