Tests: Xerox Phaser 3250 – melnbaltais lāzernieks

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Testi Tests: Xerox Phaser 3250 – melnbaltais lāzernieks

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 15 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #153578
    shady
    Participant

    Līdz šim portāls Notepad.lv ir testējis gan birojiem paredzētos tintes printerus, gan foto printerus. Tāpēc šoreiz uz apskati tika paņemta Xerox Phaser 3250 drukājamā iekārta. Tas ir melnbaltais lāzerprinteris, tāpēc izpaliks krāšņas fotogrāfijas un krāsu testi – akcentēsim uzmanību uz ko citu.

    Pēc iekārtas uzstādīšanas to kārtīgi aplūkoju un jāteic, ka priekš printera tā ir diezgan masīva iekārta, jo tā nav „All in One” mašīna pie kurām jau esam pieraduši. Tajā nav ne kopētājs, ne skeneris, kas mājās īstenībā reizēm lieti noder, un darbā tā ir ikdienas nepieciešamība. Tāpēc jāsaka, ka mazam uzņēmumam būtu jāpiedomā par savām vajadzībām un jāizsver – piemeklēt savām prasībām citu, atbilstošāku modeli, vai, ja izvēlas šo, tad piepirkt klāt vajadzīgo.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_kopskats_5.jpg[/img]

    Tad nu bez garām runām uzreiz pie lietas. Izprintēju pirmo testa lapu un jutos mazliet pārsteigts. Paņēmu lielāku testa dokumentu un izlaidu vēl kādas 10 lapas vienā rāvienā – skaidrs! Š is printeris tik tiešām drukā ātri, pat ļoti – ar ierastajiem tintiniekiem pat negribas salīdzināt. Pēc tehniskajiem datiem – drukā līdz 30 lpp minūtē un tas īstenība ir diezgan labs rādītājs. Par skaļumu arī nevar sūdzēties – ne tas grabēja, ne taisīja kādu troksni – maza dūkoņa veicot darbu, bet esmu patīkami apmierināts.

    Nākamais, ko aplūkojam ir darba rezultāts – cik tad kvalitatīvi printējās. Izprintēju laukā dažādus testus ar toņu pāreju no melna uz baltu, gan attēlus ar sīku detalizāciju – manuprāt, priekš melnbaltā drukas printera tas tīri labi tiek galā. Melns ir melns, balts ir balts. Toņu pāreja arī ir diezgan laba un printējot uzskatāmus attēlus, prezentācijas nebūsiet vīlušies. Tas tīri labi tiek galā arī ar fotogrāfijas izdruku melnbaltajā versijā.

    Te ir daži testa paraugi (neaizmirstiet, ka skenēšanas procesā ir kvalitātes zudums un aplūkojiet nesamazinātos attēlus – linkus zem attēliem!).

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_taurenis_2.jpg[/img]

    Nesamazināts attēls:

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_krasas_apli_1.jpg[/img]

    Nesamazināts attēls:

    Patīkami pārsteidza arī printēšanas iespēju konfigurācija, kuru var uzstādīt izmantojot Xerox programmatūru datorā. Neskaitot tādu pamatlietu kā printēšanu uz abām pusēm, mēs varam ērti izdrukāt arī plakātus, lielformas prezentācijas, jo printējamo materiālu ir iespēja sadalīt uz vairākām lapām:

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_plakatu_printesana_1.png[/img]

    Iepriecina arī tāda papildiespēja kā uz printējamā virsū uzprintēt vēl ūdenszīmi:

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_wm1_1.png[/img]

    Xerox Phaser 3250 tehniskie parametri:

    – Printē līdz 30 lpp. minūtē

    – Printēšana no abām pusēm pie visiem konfigurācijas uzstādījumiem

    – Pirmās lapas izdruka 8,5 sekunžu laikā

    – Papīra izmērs – A4

    – Standarta papīra ietilpība – 250 lapu krātuve

    – Maksimālā papīra ietilpība – 501 lapa

    – 600 x 600 dpi (līdz 1200 x 1200 uzlabota attēla kvalitāte)

    – 400 MHz procesors

    – 32 MB standarta atmiņa, 160 MB – maksimums

    – Darbojas ar Windows, MAC un Linux sistēmām

    – Maksimālais darbības cikls – 30 000 lapu mēnesī

    – Izmēri – 364 x 370 x 239 mm

    Pilns specifikācijas apraksts pieejams šeit: office.xerox.com

    Secinājums:

    Š ī iekārta labi iederas darba vietā un mājās, ja var iztikt ar melnbalto drukas režīmu. Printeris par sevi neliks vilties, jo savu darbu dara labi – klusi un ātri.

    Xerox Phaser 3250 uz doto brīdi maksā ap Ls 150 robežās (Latvijas interneta veikalos), bet cena par šo lāzernieku noteikti sevi attaisnos, jo tiks ieekonomēts uz tintes kārtridžu rēķina.

    Iegādāties Latvijā šo printeri var arī Dateks veikalā: Xerox Phaser 3250.

    #263969
    Jaunzems
    Participant

    Vai patiesi ir vērts maksāt 150 latus? Es lietoju Samsung ML2015, un mans smaids ir līdz pierei.

    #263970
    deivs001
    Participant

    Cik tad ir vienas lapas izmaskas lāzerprinterim, tintes printerim?

    Vēl neskaidrs ir “- Maksimālais darbības cikls – 30 000 lapu mēnesī”, ja izprintēju 30001, kas notiek?

    #263971
    tox3
    Participant

    man arī ir neskaidrs tas cikls, kas viņu ierobežo?

    #263972
    Crow
    Participant

    Ierobežo veselais saprāts. Vienā mēnesī ir ~44000 minūšu. Tātad tu vari drukāt vienu lapu katras 88 sekundes, mēnesi bez pārtraukuma. Par maz? Marš uz tipogrāfiju 😀

    #263973
    E.R
    Participant

    Īsti nesaprotu priekš kam vajaga to watermark likt printera uzstādījumos, jo parasti jau formējot dokumentu, ja ir nepieciešamība uzmet virsū watermark, nevis pirms printēšanas..

    #263974
    shady
    Participant

    Par to ciklu domāju, ka tas ir tā nosacīti, lai saprastu – kādam darba zirgam ir paredzēts. Piemēram, ja printeris ir domāts slodzei (100 lapas dienā), tad viņam tā arī ir jānokalpo savu garantijas laiku. Bet, ja tu printē dienā 1000 lapas, tad tu jau iekārtu nodzen vairāk kā tā ir paredzēta. Tā vismaz to saprotu es.

    (P.S. -Lietotājs Crow labi pateica šajā sakarā)

    Par izmaksām – Ja šim konkrētajam modelim ir paredzēts standarta kārtridžs, kurš maksā ~ LS 50 un oficiāli ir paredzēts 3500 lapām, tad vidējā izmaksa par lapu ir LS 0.014. Mazliet piemaksājot var iegādāties arī kārtridžu priekš 5000 lapām, kas ir vēl izdevīgāks pirkums.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_toner_for_3250_1.png[/img]

    Ja salīdzina, piemēram, ar jau testēto HP tintes printeri: HP Officejet 4500 (Tests – HP Officejet 4500), kuram ir CC653AN, tas maksā ~ LS 12 un ir paredzēts 200 lapu drukai, tad izmaksas 1 lapai ir ~ LS 0,06.

    Par ūdenszīmēm. Protams, var uzlikt tās arī atsevišķi dokumentiem, bet printeris piedāvā šādu iespēju neatkarīgi no dokumenta – kad un kā labāk, izvēles iespēja.

    #263975
    Foxsk8
    Participant

    Nezinu, mājas vajadzībām der jebkurš printeris, kurš var ātri izprintēt kaut kādu dokumentu, etc.

    P.S. Es esmu vienīgais, kurš pie kārtridžu izbeigšanās ņem jaunu kombainu? 🙂

    #263976
    garaisezis
    Participant

    Quote:

    P.S. Es esmu vienīgais, kurš pie kārtridžu izbeigšanās ņem jaunu kombainu? 🙂

    apsveicu, tad tu esi vienīgais muļķis, jo parasti komplektācijā nāk kārtidzi ar mazu ietilpību, bet pērkot atseviski tā ir krietni lielāka, tā tā par tintiniekiem.

    Mn ir samsung CPL315w lāzernieks, ar pilnu pietik videēji 5000 lapām, bet tā es lādēju katrā 3x pulveri un tad pērku jaunu, sanāk kādi 10usd uzpildīsana, pēc tam caur ebay jauns izmaksa 100usd. Pusgadu var novilkt doši!

    Tik problēma, nevar drukāt uz glancēta papīra un visādām plēvēm… 🙁 tam man tintinieks kas ir gatavās šausmas, tad krās sakalst, tad beidzās… utt… brrr….

    #263977
    janculis
    Participant

    Jāatzīst, ka tonera izmaksas ir pārāk augstas.

    Ir redzētas šādas pat iekārtas ar zemākām izdrukas izmaksām.

    #263978
    E.R
    Participant

    garaisezis wrote:

    Quote:

    P.S. Es esmu vienīgais, kurš pie kārtridžu izbeigšanās ņem jaunu kombainu? 🙂

    apsveicu, tad tu esi vienīgais muļķis…


    Apsveicu, Tu esi vienīgais ar sliktu humorizjūtu !

    To shady:

    Pieņemsim, ka neesi uzlicis dokumentam watermark, jo zini, ka pirms printēšanas to uzliksi, un pēkšņi printeris vai sistēma nobrūk, ko nu, bez watermark paliksi. Tapēc arī uzskatu, ka watermarks jāliek formatējot nevis printera uzstādījumos. Bet nu katrā gadījumā brīva izvēle kad un kur likt.

    #263979
    shady
    Participant

    E.R – Tikpat labi var būt arī cita situācija. Piemēram, izprintēt dokumentus ar ūdenszīmēm, kurus agrāk lietoja bez apzīmogošanas. Ko tagad? Taisīt dokumentiem 2 versijas, vienu ar un otru bez? Ja to piedāvā printera uzstādījumi, tad tas šķiet ērtāk un vieglāk. Situācijas var būt daudz un dažādas, bet fakts, ka tāda iespēja ir arī printerim, ir tikai pozitīvi (izmanto vai nē, tā jau katra individuāla darīšana).

    #263980
    runcio
    Participant

    Nu man darbā ir viens vecāks modelis Xerox 3150, nu es jums teikšu maziņš zvērs! 🙂 Ļoti ātrs un uzticams!

    Krāsainie lāzernieki mums ir bijuši HP 3500 un HP 3600, bet nu sory HP lāzerniekiem man offisa durvis ir slēgtas. Tagad ir iepirkts KYOCERA krāsainais lāzernieks FS-C5150DN vnk. superīgs (ātrs,kluss, ērts).

    Xerox neizvēlējāmies tāpēc, ka šamajam Latvijā nav stabilas pārstāvniecības un serviss.

    #263981
    garaisezis
    Participant

    kadel jus visi minat kad ta udenszimju drukasana ir printera iespeja, drizak taa ir softa iespeja. 2002 gada ms office ar gar uzlikt lai druka ara ar udenszimem.

    #263982
    runcio
    Participant

    Nu “ūdenszīmju” druka nav nekas jauns – daudzi printeri to piedāvā

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 15 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā