Tests: Sony Ericsson Arc S – viedā atdzimšana

Moderators: janis.wd

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Tests: Sony Ericsson Arc S – viedā atdzimšana

Post no shady » 09 Nov 2011, 15:59

Š ā gada augustā iznāca jaunais Sony Ericsson tālrunis, kurš slēpjas zem nosaukuma “Xperia Arc S”. Jau tad es zināju, ka šo tālruni noteikti vēlos uz testu, jo tā priekšgājējs Sony Ericsson Arc mani bija saviļņojis ar savu ērtumu. Nemelošu, ja teikšu, ka SE Arc bija manā TOP 3 tālruņu sarakstā, un ne vienu vien reizi esmu ieteicis to potenciālajiem pircējiem. Tie, kuri ir palaiduši šo apskatu gar ausi, var izlasīt šeit: Tests: Sony Ericsson Arc - viedākais no viedajiem

Image

Beidzot tas ir ieradies arī pie mums – letiņu zemē, kur viss nonāk ar zināmu aizkavi, bet tas ir saprotami, ko gan var gribēt valsts ar tik mazu iedzīvotāju skaitu un pirktspēju. Tāpēc nav brīnums, ka šo tālruni atpakoju jau ar lielām cerībām un gandarījumu. Biju mazliet vīlies, nezinu... gaidīju ko inovatīvi jaunu un pārsteidzošu, jo tā priekšgājējs bija mani “paņēmis” ar savu odziņu. Beigu beigās esmu ieguvis to pasu labo Arc, tikai uzfrišinātu ar tehniskajiem parametriem. Tomēr, ja paskatās mazliet ar saprātu nevis sajūtām, tad tas nemaz nav slikti – firma ir izlaidusi jaunu modeli, kurš ir tehniski spēcīgāks par priekšgājēju, tomēr saglabājis tā labās īpašības.

Image

Kā redzat attēlā, tad Arc S ir izliekts tāpat kā Arc. Tā nav tikai dizainiska īpatnība, kas sagudrota mārketinga trikiem, bet gan reāli strādājoša fīča, kura palīdz mums noturēt perfektu balansu un nejauši neizmest šo viedo tālruni no rokām. Nez cik reizes esmu turējis rokās viedtelefonus ar 4 collu ekrānu, bet parasti bija sajūta, ka tas ir nevis tālrunis, bet gan smagnējošs klucis. Š oreiz ta nav! Ekrāna lielumi aug, un SE Arc S ekrāns vien ir 4,2 collas liels. Tieši pateicoties tā plānumam (8,7 mm), vieglumam (117 grami) un speciālajam izliekumam – ne kā ērtāka nav!

Pietuvojoties tēmai par ekrānu – saskare teicama! Tīri tehnoloģiski runājot, LCD matrica ar LED aizmugures apgaismojumu, kas nodrošina 16 bit krāsu dziļumu. Ekrānā izšķirstpēja (480 x 854 px) ļauj kvalitatīvi baudīt ne tikai sērfošanu interneta plašumos, bet nodarboties arī ar tādu mazohismu kā video materiālu skatīšanos tālrunī bez liekas sūrošanās. Protams, ar datora vai planšetes ekrānu nesalīdzināsi, bet, ja tavs vienīgais laika kavēklis ir šis tālrunis – diskomforts velkot laiku krietni samazinās.

Kā jau minēju iepriekš, tad jaunais modelis ir tehniksi spēcīgāks par veco SE Arc. Ja vecajam modelim bija 1 Ghz proserors, 512 MB operatīvā atmiņa un 320 MB iebūvētā atmiņa, tad SE Arc S vēderiņā iestumts 1,4 Ghz Scorpion procesors, tā pati 512 MB operatīvā atmiņa, bet ar palielinātu iekšējo atmiņu uz 1 GB. Biju gaidījis mazliet krasāku atšķirību parametros, bet praksē nebija tāds brīdis, ka būtu jādomā par tehnisko nodrošinājumu – viss strādāja perfekti, naski un bez acīm redzamas aizkaves. Intereses pēc tika veikti arī veiktspējas testi jeb benchmark, šeit rezultāts:

Sony Ericsson Arc S:

Image

Un intereses pēc veicu arī iepriekšējā modeļa (SE Arc) benchmark testus, lai varētu salīdzināt:

Sony Ericsson Arc:

Image

Tehniskie parametri nav vienīgie, kuri ir pacelti laktiņu augstāk, arī pati sistēma ir apdeitota uz jaunāku Android versiju (Andoid 2.3.4). No sistēmas īpatnībām, tālrunim ir 5 darba virsmas jeb desktops, kuri neiet uz apli. Tieši tāpat arī izvēlne ir jāritina no labās puses uz kreiso un otrādi. Katru desktopu var atsevišķi modificēt, bet apakšējās 5 skārienfunkcijas ekrāna lejas daļā paliek nemainīgas, toties 4 no tām var ieprogrammēt pēc savām vajadzībām. Centrālā skārienfunkcija kalpo izvēlnes izsaukšanai, bet abām malējām var piešķirt vai nu kādu programmu, vai pārveidot kā mapi. Ko mums dod mape? Tas nozīmē, ka uz vienas skārienfunkcijas varam uzstādīt kaudzi programmas, tas ir, izvēlne ar programmām sāk kļūt nevajadzīga.

Image

Pārejot pie dizaina, kurš nebūt nav mazsvarīgs mūsdienās, tad tālrunis Sony Ericsson Arc S ir ieturēts klasiskā stilā – melns tonis, bet sānu un pogu apdare ir sudrabota. Arī pieminētais izliekums piedod savu dizaina knifiņu.

Image

Kā attēlā var redzēt, tad labajā sānā ir ierastie skaļuma regulatori un salīdzinoši miniatūra kameras poga. Pēc manām domām tā ir mazdrusciņpar mazu, jo to ir neērti sataustīt un nospiest. Pieņemu, ka tas ir darīts kādas dizaina idejas vārdā, tomēr ir upurēt ērtumu neatmaksājas. Bet pierast var pie visa.

Image

Arī augšdaļā var just miniatūrisma pazīmes, ierastā bloķēšanas poga nu jau ir kļuvusi par mazu podziņu. Pie šīs īpatnības pieradu daudz ātrāk nekā samazinātās kameras pogas.

Image

Lielu atzinību varu izteikt Sony Ericsson par to, ka nav aizstājuši 3 fiziskās pogas ar skarienpogām, jo vēl joprojām pieturos pie uzskata – nekas nevar būt labāks par fiziski nospiežamu taustiņu. Lai arī ar šīm pogām nevar atbildēt uz zvanu, tomēr veikt noteiktas darbības ir ērti.

Kamera ar nav no mazajām, tai ir 8 Mpx un spēj uzņemt ar 3264x2448 px izšķirtspēju. Autofokusa esamība un LED zibspuldze padara fotografēšanas iespēju vēl tīkamāku, jo bildes sanāk labākas:

Image
(Nesamazinātu attēlu var aplūkot šeit: <spied_te>)

Image
(Nesamazinātu attēlu var aplūkot šeit: <spied_te>)

Image
(Nesamazinātu attēlu var aplūkot šeit: <spied_te>)

Ar telefona kameru var uzņemt arī HD video materiālus ar 720p izšķirtspēju pie 30 kadriem sekundē:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=dBCdhq8r6RA[/youtube]

Secinājums:

Tā kā tālruņa konstrukcija ir perfekti pārdomāta, lai tas stabili un ērti turētos rokā, neskatoties uz lielo ekrānu, tad tam es piešķiru lielu plusu. Tālrunis ir ērts, ātrs un nebūt ar sliktu dizainu. Ja salīdzina interneta tirgū esošo veco (~240 Ls) un jauno (~270 Ls) modeli, tad cenas starpība ir niecīga (cenas fiksētas uz 2011.gada novembri). Rekomendēju iegādāties Sony Ericsson Arc S tiem cilvēkiem, kuri nevēlas iegādāties viedtelefonus ar lieliem ekrāniem, jo ir iekrituši uz smagnējiem modeļiem.

Plusi / Mīnusi:

+ ērts, labs svara balanss
+ Kamera 8 Mpx
+ Zibspuldze, auto fokuss
+ Visi mūsdienu savienojumi (Wi-Fi; 3G; Bluetooth; DLNA)
+ Pieņemama cena
+ Liels ekrāns (4,2 collas, 480 x 854 px) un laba saskare

- Kameras poga pārāk maza
- Nav NFC atbalsta
- Akumulators tur ~ 1 dienu (kā jau vairums viedtālruņu)

<iframe src="http://www.salidzini.lv/affiliate/searc ... &type=list" frameborder="0" width="570" height="220"></iframe>
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Post no shady » 10 Nov 2011, 09:05

Aizmirsu piebilst, ka visas bildes rakstam par jauno draugu biroju, ir fotografētas no šī paša tālruņa: SE Arc S.
Interesenti šīs bildes var aplūkot šeit: https://notepad.lv/raksti/12134/drau ... elevizija/
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

vrt56
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 129
Pievienojies: 19 Jūl 2011, 11:28
Reputācija: 0

Post no vrt56 » 14 Nov 2011, 13:58

Nezinu kāpēc, bet tās iekštelpu bildes man kaut kā pat vairāk patika, nekā šīs, kas piedāvātas apskatam. Vispārīgi ir pievilkušas SE kameras no CyberShot sērijas, kā arī Walkman sērijas telefoni. Š is te nav īsti ne šis, ne tas. Rokās, diemžēl, vēl neesmu turējis, bet labprāt izmēģinātu, kā tas ir sastapties ar savā ziņā interesantu telefona formu.
Pētot aprakstu un parametrus, diemžēl, jāsaka, ka neko neuzgāju par Carl Zeiss kameras optiku. Varbūt nemāku meklēt. Tā lieta gan mani apbēdināja. Personīgi, šo te telefonu ņemtu, ja būtu pieejams ar Win Phone 7 vai ko citu. Android nu galīgi nesaista, pagaidām.

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Post no shady » 14 Nov 2011, 14:02

Cik zinu, tad tiek izmantota Sony tehnika optikai, jo Sony ir pazīstams brends arī kameru ražošanā. Un kā jau saproti, tad Sony Ericsson ir apvienotais uzņēmums.
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

vrt56
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 129
Pievienojies: 19 Jūl 2011, 11:28
Reputācija: 0

Post no vrt56 » 14 Nov 2011, 15:09

tad jau laikam es esmu viens no tiem, kam svarīgi visvisādas nozīmītes klāt, bet nu tas tā :)
edit: jo vairāk es uz viņu skatos un meklēju info, jo vairāk man viņš sāk patikt :D

Pievienot atbildi

Return to “Testi”