Tests: Sony Ericsson Xperia Ray – elegants viedtālrunis

Moderators: janis.wd

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Tests: Sony Ericsson Xperia Ray – elegants viedtālrunis

Post no shady » 24 Nov 2011, 08:13

Novembra sākumā manās rokās nonāca Sony Ericsson Xperia Ray modelis, kurš manu uzmanību piesaistīja galvenokārt ar savu dizainu. Tā korpusu varētu nosaukt par diezgan slaidu, jo paņemot rokās, tā “šaurums” ir pat ļoti jūtams. Tā izmēri ir 111 x 53 x 9.4 mm. Līdz ar to iegūstam diezgan plānu un pagaru taisnstūrīti, kurš noteikti ies pie sirds “smalkākiem” cilvēkiem, jo pat tā svars ir tikai 100 grami.

Image

Tā elegantums ir saskatāms jau pirmajā acu mirklī, jo dizaineri ir krietni piedomājuši pie tā korpusa izstrādes – augšējā un apakšējā mala ir nošķelta slīpi un rezultātā, skatoties no sāniem, veidojas paralelograma figūra. Arī krāsas nav atstātas novārtā un priekšējais panelītis ir klasiski melnā tonī, bet aizmugure un sāni – zeltītā krāsā, tādā veidā radot diezgan elegantu iespaidu.

Image

Pievēršot uzmanību apakšējām pogām, tad pamanīsiet, ka home podziņa, kura atgriež sākuma stāvoklī vai to paturot – parādā palaistos procesus, ir diezgan izcelta. Tai piešķirta pusapļa forma, kuru dizainiski norobežo zeltīta stīpiņa, kura mēdz izgaismoties dažādu paziņojumu iespaidā. Pārējās divas ir skārienpogas, kuras veic atgriešanas funkciju un izsauc papildiespējas vai konteksta izvēlni kādā programmā.

Image

Neskatoties uz to, ka dizains velk uz daiļā dzimuma piekrišanu, man tas tīri labi patika un, ja vīrietim ir svarīga elegance, tad šis tālrunis būtu labs pirkums. Tomēr ir viena lieta, kam iedotu mīnusu – tas ir ekrāns. Un ne jau tāpēc, ka tas būtu slikts - tīri tehniski ar to viss ir vislabākajā stāvoklī – laba saskare, laba kvalitāte (kapacitatīvā tehnoloģija, LED aizmugures apgaismojums, 16 bit krāsu dziļums). Bet neskatoties uz labo izšķirtspēju (480 x 854 pixels) un 3,3 collām, tā fiziski izstieptais ekrāns (dēļ garenā korpusa) rada neērtu sērfošanu interneta plašumos (pārāk daudz jābaksta pa labi un kreisi apskatot kādu mājas lapu). Protams, pie tā var pierast, jo ekrāns atbalsta gan multi-touch tehnoloģiju, gan rotē vertikālā un horizontālā stāvoklī. Bet pirmais iespaids ir tāds, kāds tas ir...

Image

Nākošā lieta, kas man nepatika arī ir saistībā ar ekrānu. Tas ir jāskatās visu laiku precīzā acu leņķī, jo pagrozot to minimāli, krāsas kļūst salīdzinoši bālākas nekā citiem testētiem telefoniem.

Tīri tehniski par tālruni nekādas sūdzības nav – strādāja labi, nekārās, darbu darīja ātri, bez acīm redzamas aizkaves. Lai uzskatām varētu salīdzināt tālruņa veiktspēju ar citiem, tad veicu arī tā saucamos benchmark testus:

Image

Kā redzam testa rezultātos, tad iekārta ir diezgan ņipra skatoties tās cenu kategoriju un varam pat salīdzināt to ar kādu no augstākas klases tālruņiem, bet no iepriekšējā gada sērijas. Ļoti līdzīgi testa rezultāti ir SE Xperia Arc vecajam modelim, tos var apskatīt šajā rakstā un salīdzināt ar jaunā modeļa rādītājiem.

Arī izklaides jomā tālrunis nav slikts – ir iebūvēts FM radio, var skatīties video, piemēram, no Youtube`s. Protams, filmas uz šāda ekrāna gan nebaudīsim, kā arī komplektā ietilpstošās austiņas (3,5 mm savienojums, apliekamas ap kaklu bez piespraužamā, ausī neieguļas un mēdz izkrist) varēja būt labākas.

Toties kamera gan atbilst mūsdienu prasībām – 8 Mpx, kas nodrošina uzņemt foto attēlus ar 3264 x 2448 px lielu izšķirtspēju, auto fokusa esamība kvalitātes uzlabošanai un LED zibspuldze.

Š eit testa attēli:

Image
(Nesamazinātu attēlu var aplūkot šeit: <spied_te>)

Image
(Nesamazinātu attēlu var aplūkot šeit: <spied_te>)

Image
(Nesamazinātu attēlu var aplūkot šeit: <spied_te>)

Image
(Nesamazinātu attēlu var aplūkot šeit: <spied_te>)

Image
(Nesamazinātu attēlu var aplūkot šeit: <spied_te>)

Tāpat arī savu personīgo video kolekciju varam papildināt ar HD izšķirtspējas (720p) materiāliem.

Pie kameras vēl vēlos piebilst, ka šajos rakstos visas bildes, kuras ir no manis, ir fotografētas ar Xperia Ray tālruni. Tā kā varat apskatīt uzņēmumus arī nepietiekamos gaismas apstākļos, kas rezultātā telefona kamerai nav nemaz slikts rādītājs: “Kino apskats: Krēsla - Rītausma 1.daļa” un “Aptauja: Vai 18.novembris ir iemesls svinībām?”.

Kā jau ierasts, tad visa sistēma darbojas uz Android (šobrīd uz 2.3.4 versijas) un tā sniegtajām iespējām. Tālrunim ir 5 darba virsmas (desktop), kuras var personalizēt pēc savām iegribām. Ritināt tās var pa labo un kreisi (uz apli gan neiet).

Image

Izmantojot multi-touch iespēju – varam ar divpirkstu kombināciju iegūt visu darba virsmu gadžetus vienā, kuri animēti pārvietojas uz ekrāna:

Image

Secinājums:

Patika tā dizains un pilnībā apmierināja arī tā veiktspēja, kuru papildināja laba kamera sniedzot arī izklaides iespējas. Š…emot vērā tā cenu, kura šobrīd (uz 2011.gada novembri) ir ap 200 Ls, tad uzskatu, ka tā ir pilnīgi adekvāta šādam modelim. Ja vēlamies iepriecināt savu dāmu vai vienkārši esam biznesa cilvēki, kuriem nepārprotami ir svarīga elegance, tad šis tālrunis būtu laba izvēle, lai sabalansētu dizainu un tehnisko risinājumu.

Arī par akumulatora darbības laiku sūdzēties nevar, jo, kā jau ierasts viedtelefoniem, nokalpoja pilnu dienu, neskatoties uz to, ka lietoju aktīvi sociālos tīklus, vandījos pa internetu un veicu zvanus.

Plusi / Mīnusi:

+ Elegants
+ Visi vajadzīgie savienojumi (Wi-Fi, Bluetooth, 3G, A-GPS) (izņemot NFC)
+ Laba kamera (8 Mpx, auto fokuss, zibspuldze, HD video)
+ Kompakts (plāns, viegls un diezgan šaurs)
+ Atbilstoša veiktspēja par šādu cenu (laba price/performance attiecība)

- Varēja būt labākas austiņas
- Ekrāns jāskatās precīzā leņķī, lai nezustu krāsu buķete
- Ekrāns ir salīdzinoši šaurs

<iframe src="http://www.salidzini.lv/affiliate/searc ... &type=list" frameborder="0" width="570" height="220"></iframe>
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

Pievienot atbildi

Return to “Testi”