Tests: HP Photosmart 7510 - All-in-One

Moderators: janis.wd

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Tests: HP Photosmart 7510 - All-in-One

Post no shady » 19 Jan 2012, 09:31

Š odien pastāstīšu par tintes printeri, kuru paņēmu no HP. Lai arī no malas šķiet, ka visi printeri ir daudz maz vienādi, tad manu uzmanību šī iekārta piesaistīja ar “sīkiem nieciņiem”, kas kopumā veidoja diezgan pozitīvu iespaidu.

Sāksim ar to, ka, kā jau mūsdienīgs printeris, tam nav vienkārši ekrāns, bet tas ir krāsains un mūsu ērtības labad apveltīts ar skārienievadi. Lai arī saskare nav ideāla un nesalīdzināsim to ar mūsdienu viedtelefoniem, tomēr patīkami, ka visa navigācija, iespējas ir uzreiz pārskatāmas pietiekoši lielā ekrānā (4,33 collas), kurā attēls un burti nav salikti no melniem klucīšiem uz zaļganīga fona.

Image

Kā plusu vēl var piebilst, ka ekrāna konstrukcija ir atvāžama, līdz ar to tas mums sniedz lielāku iespēju novietojot printeri savā istabā, kabinetā pielāgot optimālu tā ekrāna redzamību.

Image

Noteikti jau attēlā pamanījāt, ka uz ekrāna bija redzama Facebook aplikācija. Jā, tik tiešām, printerim ir jau uzstādītas vairākas aplikācijas, kuras nodrošina populārus servisus. Piemēram, ar šo multifunkcionālo iekārtu no tā paša Facebook varam izprintēt bildi vai skenēt pa taisno uz Facebook galeriju bez datora starpniecības.

Bez Facebook printerī vēl bija uzstādītas arī šādas aplikācijas:
Snapfish, kurš ir populārs foto serviss. DreamWorks, kas ļoti patiks bērniem, jo ar tā palīdzibu varam izprintēt gan spēles, gan krāsojamās lapas un pat maksas no populārākajām bērnu filmām.

Image
Image

Ļoti interesanta fīča šķita Tabbloid aplikācija, ar kuras palīdzibu mēs izvēlamies sev interesējošo informāciju (piemēram, par gadžetiem no Engadget) un aplikācija izprintēs jaunumus.

Image

Toties “Travel Guides” aplikācija ceļotmīļiem dod iespēju izprintēt jau sagatavotus materiālus par konkrēto valsti / pilsētu. Man jau visticamāk škiet, ka šī aplikācija nav populāra, jo visloģiskāk informāciju būtu aplūkot internetā vai kādā ceļojumu birojā, bet, ja nu tomēr ne, tad tāda iespēja pastāv ar printera palīdzību.

Image

Kā jau ierasts uz daudziem printeriem, tad “Quick Forms” mums nodrošina dažādas sagataves un blankas, kā piemēram – līniju, rūtiņu, nošu, piezīmju lapas, kalendāru, faxa sagataves un pat spēles.

Image
Image

Bet, ja nu gadījumā šīs printera aplikācijas ir tik ļoti iepatikušās, ka gribas vēl un vēl, tad nav jāskumst, jo ir iespēja uzstādīt daž ne dažādas programmas pašam:

Image

Tas viss šķiet jauki un skaisti, bet izskatās, ka izstrādātāji ir pārlieku aizrāvušies ar modernajiem servisiem, ka ir aizmirsuši pavisam pašsaprotamu iespēju – izprintēt bildes, dokumentus no USB flash atmiņām. Jā, patiesi – biju diezgan izbrīnīts un vīlies, ka nevarēju pievienot savu zibatmiņu un nācās vai nu izmantot kādu no interneta risinājumiem vai visu padarīšanu vadīt no datora. Par laimi printeris atbalsta SD un MMC atmiņas kartes, bet tas tomēr nav pilnīgs risinājums mūsdienās.

Image

Aizmirsu piebilst, ka tiek atbalstītās jaunākās printēšanas tehnoloģijas, kas sevī ietver gan HP ePrint, gan Apple AirPrint. Par to jau ir daudz stāstīts, bet nezinātājiem īsi paskaidrošu vēlreiz.

Par HP ePrint: Tātad printerim tiek piešķirta unikāla e-pasta adrese, kura izskatās apmēram šāda (piemērs: piemers123@hpeprint.com) – burtu un skaitļu virknējums. Līdz ar to mēs varam nosūtīt gan dokumentus, prezentācijas, attēlus uz šo konkrēto e-pasta adresi, un printeris izdrukās atsūtīto informāciju. Pielietojums šādai opcijai ir milzīgs, un pats mājās to izmantoju vairākas reizes, jo bija slinkums pieslēgt portatīvo datoru vai kopēt informāciju uz atmiņas kartēm – vienkārši nosūti e-pastu un viss! Ja iedomājamies šo iekārtu birojā, tad ePrint noteiktu būtu vēl pieprasītāks, kaut vai izprintējot kādus materiālus, dokumentus no sava viedtelefona!

Starp citu, ePrint ir arī savi mīnusi. Mēs nevaram norādīt, cik eksemplāros ir jāprintē konkrētais materiāls, kā arī veikt kādus papildus uzstādījumus, kā to varam darīt no datora. Vēl viens nepatīkams starpgadījums no šī printera bija foto druka caur ePrint – ieliku A4 formāta foto papīru un nosūtīju uz ePrint e-pastu attēlu, printeris atteicās to printēt, jo pieprasīja, lai ieliek papīru mazajā foto papīra starpliktuvē. Bet es itin nemaz nevēlējos attēlu mazas kartiņas formātā, bet neko darīt – nācās vien slēgt klāt datoru, lai ātri atrisinātu šo problēmu.

Image

Par Apple AirPrint: AirPrint tehnoloģija automātiski atrod drukas iekārtas ar HP ePrint atbalstu un ļauj drukāt tieši no Apple iOS ierīcēm bez nepieciešamības instalēt draiverus.

Par savienojumiem jāizsaka atkal mīnuss, jo nav ethernet (interneta porta) savienojums ar vadu, lai saslēgtu printeri iekšējā tīklā. Tāpēc nāksies iztikt ar wireless (bezvadu, wi-fi, 802.11 b/g/n standarts) savienojumu. Un tiek nodrošināts viens USB (v.2.0) savienojums ar datoru.

Image

Tā kā šī ir multi-funkcionāla iekārta, tad pašsaprotami ir iebūvēts gan skeneris, gan kopētājs. Skeneris nodrošina optisko 1200 dpi kvalitāti, bet ir iespēja izmantot arī mākslīgi radīto 19200 dpi izšķirtspēju. Kopētājs nodrošina gan krāsu, gan melnbalto druku līdz 600 dpi, bet printēšanas režīms melbaltajā 600 dpi un krāsainajā pat optimizēts uz 19600 x 2400 izšķirtspēju (uz speciālo HP foto papīru: 1200 dpi).

Par skenēšanas iekārtu vēlos izteikties pozitīvi, jo tā vāks ir atverams 90 grādu leņķī, bet pats galvenais, ka tā vāks paliek tur, kur to atstāj – respektīvi, tas nekrīt zemē, bet turas noliktajā leņķī.

Image

Tā kā pats nosaukums – HP Photosmart 7510 – norāda uz piederību pie foto printeru klases, tad aplūkosim attēlu kvalitātes testu:

Image
(Nesamazinātu attēlu var aplūkot šeit:<spied_te>, bet izejas bildi te: <spied_te>)

Image
(Nesamazinātu attēlu var aplūkot šeit:<spied_te>, bet izejas bildi te: <spied_te>)

Kā jau foto printerim, bildes ir sanākušas diezgan labas. Tomēr, ja apskatam speciālo krāsu gammu testu, tad redzam, ka pāreja nav tik laba un toņu pārējas apraujas. Bet tas nebūt nav redzams ikdienas foto uzņēmumos, ja printējam ainavas, portretus, ballītes un tamlīdzīgas lietas.

Image
(Nesamazinātu attēlu var aplūkot šeit:<spied_te>, bet izejas bildi te: <spied_te>)

Š ie apļi tika izprintēti uz 10x15cm foto kartiņas, jāteic, ka vissīkākās detaļas var smalki izšķirt un kropļojumus nemanīju.

Image
(Nesamazinātu attēlu var aplūkot šeit:<spied_te>, bet izejas bildi te: <spied_te>)

Jāpiebilst vēl, ka kā jau foto printerim, tam ir 5 kārtridžu sistēma (melna, ciāna, fuksīna, dzeltenā un foto krāsas). Speciālais “foto” krāsas toneris ir paredzēts kvalitatīvai drukai, lai iegūtu foto darbnīcas kvalitāti. Š ie toneri izmanto HP 346 marķējumu, bet ir iespēja iegādāties arī 364 XL tonerus, kuri ir mazliet dārgāki, bet nodrošina lielāku drukas apjomu. Ar parasto 364 toneri var izdrukāt vidēji ~ 250 – 300 lpp, tas nozīmē, ka lapas izmaksas ir aptuveni ~ 2 santīmi (melnbaltajā) drukā. (Cena ņemta ~ 5Ls par toneri – vadoties uz 2012.gada janvāra interneta veikalu cenām).

Image

Secinājums:

Vienmēr esmu devis priekšroku all-in-one jeb daudzfunkcionālajām iekārtām, kāda ir arī šī. Lai arī katram cilvēkam ir savas vajadzības un pērkot konkrētu iekārtu tiek izvērtēti individuāli kritēriji, tomēr mani uzskati ir, ka nav jābūt uzņēmējam, lai rastos vajadzība gan pēc kopētāja, gan skenera un tamlīdzīgām papildiespējām, ko nesniedz parasts printeris. Par tā darbību testa laikā sūdzību nav, strādāja samērā klusi, apveltīts ar mūsdienīgām tehnoloģijas iespējām – krāsainu skārienjūtīgu ekrānu, interneta bezvadu savienojumu, ePrint un AirPrint risinājumiem, kā arī aplikāciju instalēšanas iespējām. Toties ļoti žēl, ka nav USB pieslēgvieta, kas nodrošinātu zibatmiņas pievienošanu, lai bez datora starpniecības izprintētu materiālus. Toties par foto kvalitāti nevar teikt nevienu sliktu vārdu.
Pati iekārta nav arī pārāk dārga, šobrīd tirgū maksā ap 120 Ls (2012.gada janvāris).

Plusi / Mīnusi:

+ kluss
+ ērts
+ kvalitatīva druka
+ daudzfunkciju iespējas
+ ePrint, AirPrnt
+ krāsains touch-screen, maināms leņķis
+ iespēja instalēt papildus aplikācijas
+ bezvadu interneta savienojums
+ papildus tvertne fotogrāfijām

- nav USB pieslēgvietas
- nevar norādīt kopiju skaitu drukājot ar ePrint
- caur ePrint var drukāt tikai maza izmēra fotogrāfijas


<iframe src="http://www.salidzini.lv/affiliate/searc ... &type=list" frameborder="0" width="570" height="220"></iframe>
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

lindinya
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3
Pievienojies: 04 Jan 2012, 15:16
Reputācija: 0

Post no lindinya » 20 Jan 2012, 15:36

Varbūt esmu akla, bet nekur nemanīju izmērus, nez vai šitā ierīce man maz uz galda uzlīdīs? :D

User avatar
RicoPico
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2311
Pievienojies: 09 Jan 2009, 12:54
Reputācija: 0
Atrodas: Jūrmala/Rīga

Post no RicoPico » 20 Jan 2012, 17:26

Ha! kaut kas dikti pazīstams! :)))

https://notepad.lv/testi/9023/tests- ... ll-in-one/
3GHz takts frekvences viļņa garums ir 10cm

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Post no shady » 20 Jan 2012, 18:12

Uzlīdīs, uzlīdīs - man tas stāvēja uz veco laiku šujmašīnās.
Izmēri: 455 x 450 x 220 mm
Svars: 8,4 kg
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

Pievienot atbildi

Return to “Testi”