Tests: Sony Bravia nx72 - viedais 46 collu TV

Moderators: janis.wd

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Tests: Sony Bravia nx72 - viedais 46 collu TV

Post no shady » 31 Jan 2012, 12:29

Gads man iesākās ar atvaļinājumu un atpūtu mājās, tādēļ nolēmu uz testu paņemt kādu palielāku TV, lai bērniem un pašiem būtu prieks. Š oreiz izvēle krita uz Sony firmas televizoru, kurš būtu pietiekoši liels un moderns – izvēlējos BRAVIA KDL-NX720 jeb pilnajā modeļa nosaukumā: KDL46NX720BAEP.

Kad to izņēmu no lielās kartona kastes, tad milzīgais ekrāns ar mazu skrūvīšu palīdzību bija jāuzmontē uz kājas. Pēc padarītā biju ļoti apmierināts, jo TV kāja ir pietiekoši masīva, lai radītu drošuma sajūtu, ka mazie ķipari man, trakojot pa istabu, nenonesīs sev līdzi visu televizoru. Tā kā kāja ir grozāma pa savu asi, tad tas ir ne tikai papildus komforta līmenis, lai to pielāgotu savam skatu leņķim, bet vēl viens pluss drošumam, jo bērns piegrūžoties tam klāt vienkārši to pagriež nevis apgāž.

Image

Tā kā istaba, kurā novietoju šo TV, ir 16 kvadrātmetru platībā, kas īstenībā nav daudz, un pirmā doma bija – kur tādu milzeni novietot? Tad realitātē viss izrādījās gaužām pretēji. Neskatoties uz to, ka Sony nx72 ir apveltīts ar 46 collu lielu ekrānu, tas ir diezgan kompakts (lai cik tas jocīgi neskanētu): 108,4 x 66,3 cm. Tā kā jāpateicas Sony inženieriem, kuri ir pacentušies visu aparatūru ievietot (2,7 cm) biezā korpusā, kā arī neviens neliek izmantot kāju, jo televizoru var arī piekarināt pie sienas.

Lai vai kā, attēlu baudīt bija ideāli arī šajā mazajā istabiņā. Spriežot pēc tehniskās informācijas, tad ekrānam ir 178 grādu redzamības leņķis Un tik tiešām ne reizi viņu pats negrozīju, lai mainītu skata leņķi – viss bija teicami.

Ieslēdzot TV ekrāna vidū parādās SONY logotips, kā arī šī firmas zīme izgaismojas rāmja apakšā. Pozitīvi, ka izslēdzot TV nekas nekur nespīd, līdz ar to miegs netiek traucēts (jā, man ļoti nepatīk, ja naktī istabā, kas spīd).

Image

Turpinot tēmu par ekrānu, tad jāmin fakts, ka tam ir LED aizmugures apgaismojums, kā arī tas atbalsta 3D iespēju. Kā jau mūsdienu tehnoloģijas pieprasa, tad arī šis BRAVIA sērijas TV spēj jebkuru pārraidi konvertēt uz 3D attēlojumu, bet, lai man piedod izstrādātāji, – neredzu no tā nekādu jēgu. Konvertētais attēls neiztur manu kritiku un it nemaz nevēlos to saukt par 3D (ja salīdzina ar 3D, ko redzu kinoteātrī).

Image

Toties par 3D iespēju atskaņot līdzi iedotās filmas, gan man nav sūdzību! Ir skaidrs 3D attēls un triju dimensiju efekti nav jāiztēlojas pašam – vienkārši apsēdies un baudi filmu. Jāpiemetina tas, ka tomēr nāksies izmantot speciālās brilles, kuru “valkāšana” vēl joprojām tiek sabiedrībā uzskatīta par diezgan apgrūtinošu procesu. Kinoteātrī briļļu klātbūtne kaut kā netiek izjusta, jo tu esi atnācis uz filmu bez pārtraukuma, bet mājās ir pavisam savādāk. Personiski uzskatu, ka nākotne pieder 3D attēla uztveršanai bez palīgierīču lietošanas, uz to arī ražotājiem vajadzētu specializēties un pilnveidot šo tehnoloģiju.

Līdzi tika iedotas TDGBR250W brilles, kuru uzlāde notiek caur microUSB savienojumu. Sieva gan sūdzējās par tā konstrukciju, jo ikdienā lieto parastās brilles, un šis 3D brilles lietot pa virsu parastajām bija ļoti apgrūtinoši. Un lai neteiktu, ka 3D brilles nav domātas briļļu nēsātājiem, tad piebilda, ka kinoteātrī esošās gan netraucē baudīt filmu.

Image

Arī par divu dimensiju attēlu nevar sūdzēties, melnas krāsas ir melnas, baltas ir baltas. Tāpat kā par toņu piesātinātību – attēls šķiet nevainojams, ne pa velti Sony izceļas ar savu kvalitātes zīmi..

Image

Starp citu, par attēla kvalitāti rūpējas tādas tehnoloģijas kā: X-Reality PRO un MotionFlow XR 240. TV atbalsta full HD izšķirtspēju (1920 x 1080 px), kas mums dod iespēju izbaudīt pašas labākās kvalitātes video un attēlu uzņēmumus.

Tā kā šis nav tikai parasts televizors, bet gan tā saucamais – SMART TV, kas nozīmē – gudrais televizors, tad mazliet pastāstīšu par tā viedajām iespējām.

Visa kontrole notiek caur TV pulti, kura īstenībā ir diezgan intuitīvi saprotama un tai pašā laikā apveltīta ar visām vajadzīgajām iespējām.

Image

Lai tiktu klāt TV darbvirsmai jeb desktop, tad spiežam Home podziņu, parādās TV apakšā izvēlne, kura ir loģiski sagrupēta pēc opcijām:

Image

Izvēlne sākas no labās puses un pirmā kategorija saucas “Ieejas”. Tajā var atzīmēt vajadzīgo avotu no kurienes televizoram ņemt informāciju: HDMI-1, HDMI-2, HDMI-3, HDMI-4, AV-1, AV-2 / Component, Dators, TV, Atskaņotājs-1.

Image

Tālāk seko “Vide”: Foto, Video, Mūzika.

Image

Nākošā grupa “TV”: Digitālā TV, Analogā TV, Ceļvedis (digitāls).

Image

Grupa “Ieraksti”: Manuālais ier.taimeris, Ieraksta rezultāti, Nosaukumu saraksts, Taimera saraksts, Ceļvedis (digitāls).

Image

Grupa “Interneta saturs”: Bravia interneta video.

Image

Image

Grupa “Lietotnes”: Skype, Interneta pārlūks, Wi-Fi Direct režīms, Mūzikas pārlūks, Video pārlūks, Mājas kinozāles vadība.

Image

Pie šīs grupas mazliet uzkavēsimies, lai pastāstītu mazliet sīkāk par katru aplikāciju.

Tātad skype:

Image

Kā redzat ekrānuzņēmumā, tad skype aplikāciju palaist nevarēju, jo tika pieprasīta kamera. No vienas puses diezgan loģiski, jo normālais komunikāciju veids būtu ar balsi un attēlu, lai gan ir dažādas cilvēku vajadzības, kādēļ skype tiek palaists uz TV ekrāna. Atzīmēšu šo iespēju ar mīnusa zīmi, jo tā nav pilnvērtīga. Vai tiešām tik dārgā televizorā nevar jau integrēt kameras actiņu skype vajadzībām, vai arī ļaut papļāpāt ar draugu neļaujot viņam ielūkoties man acīs?

Interneta pārlūks:

Image

Image

Image

Š ī iespēja mums ļauj ar TV palīdzību aplūkot web lapas. Pieņemu, ka tas var noderēt kādā prezentācijā vai kur citur demonstratīvām vajadzībām, bet, es atvainojos par izteikumu, neviens normāls cilvēks to nedarīs, jo darbs ar to ir arhaisks. Ja pie TV varētu pievienot usb klaviatūru un peli, tad to varētu vēl kaut kā akceptēt, bet tāpat, ja vēlēsimies TV izmantot arī kā monitoru, tad pievienosim to datoram,. Nevis spaidīsim 100x pults taustiņus, lai ieietu kādā web adresē. Intereses pēc izmēģināju pa taisno pievienot savu USB klaviatūru un peli – diemžēl parādījās, ka šī iekārta nav atbalstīta (varbūt vajadzīgas kādas Sony akceptētas iekārtas?).

Wi-Fi Direct režims:

Image

Ar šo režīmu mēs varam savienot mobilās ierīces ar TV pa Wi-Fi savienojumu. Tas mums dod iespēju apskatīt foto, video un mūziku no mobilā telefona.

Mūzikas pārlūks:

Image

Diezgan interesanta aplikācija, jo ievadot vai nu izpildītāju, vai dziesmas / albuma nosaukumu tā atradīs datus par meklēto: žanru, izdošanas datumu un albumu. Meklēto piedāvā vēl papildus atrast interneta video vai video pārlūkā.

Video pārlūks:

Image

Ar šī rīka palīdzību var sameklēt datus par kādu video vai kāda video dalībnieka biogrāfiju.

Mājas kinozāles vadība:

Image

Š is rīks kontrolē tavu pieslēgto mājas kinozāles sistēmu. Jāteic, ka šajā laukā ir ierobežojumi no izstrādātāju puses, līdz ar to kontrolēt var tikai saderīgu ierīci.

Nākošā kategorija ir “Logrīki”: Logrīku galerija, RSS lasītājs, Kalkulators, Modinātājs, Kalendārs, Analogais pulkstenis, Pasaules pulkstenis, Tviteris, Facebook.

Image

Pie šīs kategorijas arī mazliet uzkavēsimies un apskatīsim katru iespēju atsevišķi:

Logrīku galerija:

Image

Kā jau vēsta pats nosaukums, tad ar šo rīku mēs aktivizējam kādu no logrīkiem. Logrīki ir mazas programmiņas, kuras redzamas uz ekrāna, piemēram, tu skaties filmu, bet ekrāna labajā pusē ir aktivizēts twitter`is un redzi jaunākos čivinājumus.

RSS lasītājs:

Image

Nosaukums izsaka visu, var pievienot datu plūsmas no kurām tiks nolasīti jaunumi. Tam var iestatīt krāsu un parādīšanās veidu (virsraksts ar attēlu vai virsrakstu saraksts). Lai arī izklausās labi, tomēr teikšu, ka pat ļoti nepārskatāms logrīks, lietderības koeficients noteikti tuvojas nullei.

Facebook:

Image

Kā tad bez populārākā sociālā tīkla pasaulē? Tagad jaunumiem un ierakstiem var sekot līdzi un dalīties arī uz TV ekrāna. Š ai aplikācijai vismaz ir kāda jēga, jo facebook fani (vai arī tiem, kuram tas saistās ar darbu) var atiet no sava datora un paskatīties kādu filmu, tai pat laikā nepalaižot kādu svarīgu ierakstu gar ausi.

Tviteris:

Image

Tviteris jeb twitter logrīks, vismaz man, ir diezgan saistošs, jo tas dod iespēju tāpat kā facebook pasekot līdzi notiekošajam arī skatoties TV.

Pasaules laiks:

Image

Īsti neizprotu vajadzību pēc šāda logrīka, jo tas rāda laiku dažādās pasaules vietās. Bet vai TV būtu tā ierīce, kur mēs patiešām skatītos laika zonas?

Analogais pulkstenis:

Image

Kā jau visi šie logrīki, tie rādās ekrāna labajā pusē. Pieņemot iespēju, ka TV atrodas tādā vietā, kur nav pulkstenis vai tam ir aktīvi jāseko līdzi, bet ir vēlme paskatīties TV – aplikācija ir akceptējama!

Kalendārs:

Image

Saprotami, ka kalendārs nav tā aplikācija, kurā visu filmas laiku būtu jāskatās un jāgaida, ka tur kas mainīsies. Tomēr tā lieti iederētos kādā birojā, atpūtas telpā, iestāde, lai moderni pavēstītu par esošo dienu un datumu.

Modinātājs:

Image

Izlasījis nosaukumu jau biju sapriecājies, ka tas tagad kalpos par manu rezerves modinātāju, jo no rītiem mēdzu aizgulēties un modinātāju mobilajā telefonā atslēdzu auto pilotā. Bet diemžēl tas ir tikai taimeris, kurš kalpo kā atgādinātājs. Pie tam, tā paziņojums ir tikai vizuāls, nav pat skaņas efekta.

Kalkulators:

Image

Es saprotu, ka šāda opcija ir mobilajā telefonā, bet vai patiesi to vajag uz TV?

Tālāk seko “iestatījumu” jūra un “izlase / vēsture” sadaļas.

Kā jau pēc ekrānuzņēmumiem nopratāt – diez gan intuitīvi saprotami uzstādījumi. Jāpiebilst, ka īpaši konfigurēt neko nevajadzēja – mazliet pielāgojām skaņu, attēlu un pavisam noteikti atslēdzu sensoru, kurš ziņoja par pārāk tuvu pienākšanu ekrānam. Lai arī ideja ir apsveicama un tā patiesi arī darbojas – neļauj bērnam pienākt pārāk tuvu, jo kā tas notiek, tā par to uz ekrāna parādās brīdinājums un tiek traucēts attēls, tāpēc gribot vai negribot tas ir jāievēro, tomēr biju spiests to atslēgt. Tā kā man mājās skaida apkārt bērni kuriem to vēl nevar iestāstīt – tas vienkārši nebija nopietni – sensors tika izslēgts jau pēc pirmajām stundām, kuras pavadījām pie šī TV ekrāna.

Image

Apskatoties televizora aizmuguri, paveras ne mazāk interesanta aina ar dažādām pieslēgvietām. Priecē, ka var pieslēgt vairākas HDMI iekārtas un tiek nodrošināta arī 2 USB, 4 SCART, PCMCIA, Ethernet, VGA u.c. savienojumi. Pilnu sarakstu varat atrast šeit.

Image

Image

Lai arī pozitīvi, ka pie TV var pieslēgt ārējo cieto disku, tomēr tas vairs mūsdienās nešķiet nekas ekskluzīvs. Pamatīgs trūkums ir tas, ka cietajam diskam ir jābūt FAT32 failsistēmā, kas īstenībā ir neprāts. Tas, pēc manām domām, ir pat ļoti liels mīnus, un ja visam piepluso klāt to, ka TV nesaprot pat mkv formātus, tad rezultātā nereti esam kā pie sasistas siles. Š eit var apskatīt TV atbalstāmos formātus: Sony Bravia nx72 supported formats.

Protams, problēmas var risināt ar kādu Blu-Ray atskaņotāju, DLNA vai mājas kino zāli, tomēr, kādēļ gan tik ļoti jāsarežģī nabaga skatītājam dzīve?

Secinājums:

Tā kā šo iekārtu lietoju mājās, tad ar baudu skatījos filmas, jo krāsas ir teicamas un attēls lielisks. Prasījās mazliet kvalitatīvāku skaņu, tā kā mūzikas kanālu piekritējiem ieteiktu iegādāties attiecīgu mājas kino zāles komplektu ar visu akustisko sistēmu. Absolūti šo TV neuztvēru kā viedtelevizoru, drīzāk par lielisku TV ar papildus fīčām, kuru lietderīgumu var noteikt katrs lietotājs individuāli pats. Vēlējos sagaidīt daudz lielāku aplikāciju klāstu un rast arī vairāk ko noderīgu, bet situācija ir tāda, kāda tā ir. Jāpiebilst, ka aplikācijas lietošana samazina filmas / raidījuma izmērus, tāpēc ir labi jāpārdomā – vai vērts vispār aplikāciju ir lietot ikdienā? Ieguvums būs mazs. Š eit piemērs ar jau palaistu aplikāciju “kalendārs”:

Image

Kā jau raksta sakumā uzsvēru, tad man nebūt nesvarīgs kritērijs bija tā stabilitātē – jāpiebilst, ka sūdzēties nevar, un neviens bērns to zemē nenotrieca.
Cena, protams, nav no zemajām – Latvijas interneta tirgū ir virs 800 Ls (cena datēta ar 2012.gada janvāri), bet ja vēlamies izbaudīt Blu-Ray vai augstas kvalitātes ripus, tad par kvalitāti ir jāmaksā.

Plusi / Mīnusi:

+ Stabilitāte
+ Lieliska attēla kvalitāte, pielietotas attēla uzlabošanas tehnoloģijas
+ 3D nodrošinājums
+ Tuvuma sensors
+ Liels ekrāns
+ Elegants dizains
+ DLNA
+ Wi-Fi

- Varēja būt labāka skaņas kvalitāte
- Cieto disku atpazīst tikai ar FAT failsistēmu
- Komplektācijā nav nodrošināta pilvērtīga skype lietošana
- Maza aplikāciju izvēle


<iframe src="http://www.salidzini.lv/affiliate/searc ... &type=list" frameborder="0" width="570" height="220"></iframe>
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

Willis
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1218
Pievienojies: 20 Okt 2008, 16:28
Reputācija: 0

Post no Willis » 31 Jan 2012, 22:03

Jautājums raksta autoram shady, cik maza ir istabiņa un kāds bija vidējais attālums starp televizoru skatoties 46" collu TV ?

User avatar
usins
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2870
Pievienojies: 26 Feb 2007, 08:51
Reputācija: 0

Post no usins » 31 Jan 2012, 23:37

emz, nah vajag tos gudros TV? Man pietiek ar hdmi vadu + pc= skype, geimi, inets, piekļuve visām filmām. Nesaprotu tās app, kas tv tieši paredzētas. es vnk piepērku bezvadu peli klavieri, webkameru pagarinu usb līdz teļukam un gatavs... bet nu tas atkarīg no mājas izkartojuma... man 3m līdz tv no pc, tā veiksmīgi iekārtots. Manuprāt dzīvokļos pietiekami ir ar 32 collām. veikalā izskatās maziņš, bet kad tiek viesistabā, tad nemaz tik mazs nava.
Cietumā nesēž tik ilgi, cik jūs internetā!

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Post no shady » 01 Feb 2012, 00:20

Willis - Kā jau rakstā minēju, tad ap 16 kvadrātmetriem liela istaba. Parasti skatījos no kāda ~ 3m liela attāluma sēžot uz dīvāna, bet skatīts tika arī no 1m attāluma. Godīgi sakot, nekādu diskomfortu neizjutu - kvalitāte teicama, acis nenogura un nebija sajūta, ka jāatkāpjas.
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

Willis
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1218
Pievienojies: 20 Okt 2008, 16:28
Reputācija: 0

Post no Willis » 01 Feb 2012, 00:29

Man ir 32" collu KDL-32EX720, pēc funkcijām ļoti līdzīgs SONY BRAVIA KDL-NX720 46" collu televizoram, daudz funkcijas es diez vai izmantošu un ja arī izmantošu tad ne tuvākajā nākotnē, visi tie 'navaroti' maksā naudu .

Attēls salīdzinot ar Samsung vai LG ir kolosāls un priekš TV tas ir pats galvenais .

Willis
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1218
Pievienojies: 20 Okt 2008, 16:28
Reputācija: 0

Post no Willis » 01 Feb 2012, 00:33

Es jau biju domājis pirkt 40" collu Sony televizoru, bet man istabā viss ir tā iekārtots ka man vienkārši to nebūtu kur normāli nolikt, arī 32" collu TV piestiprināts pie sienas uz kronšteiniem .

User avatar
Nelabojams
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1036
Pievienojies: 03 Sep 2009, 12:20
Reputācija: 0
Atrodas: Naukšēnu novads

Post no Nelabojams » 01 Feb 2012, 10:21

Ko lai izvēlas cilvēks, ja viņš neskatās filmas un nedzenā spēļukus, bet vienkārši ieslēdz TV uz ziņām, kādu sporta vai dokumentālo kanālu, bet vienlaikus gribas kvalitatīvu bildi? + vēl vērtīga opcija būtu "ekrāns ekrānā", lai reklāmas laikā varētu pārslēgt uz citu kanālu vai arī pieciest topmodeļu sacensības un vienlaikus būt lietas kursā par hokeju. Da nafig vispār televizorā Skype?????? un visi tie pribambasi? Vajadzētu arī komplektā podu, tad dīvāna alusvēderi varētu būt vnk laimīgi, jo nebūtu pat pačurāt jāiet. Un ja vēl interneta pieslēgums ir pilnīgi neatbilstīgs TV vajadzībām (alternatīvas nav), kā tas ir visur ārpus lielajām pilsētām? Pati interneta ideja iekš TV nav ne jauna, ne slikta, bet jēdzīga tikai tad, ja to var izmantot pilnvērtīgi. Tātad uzreiz vajadzētu arī bezvadu peli/klavieri. Ar tādu standarta pulti (uz mata kā jaunajam Viasat uztvērējam) internetā var tikai, piedodiet, onanēt.
3d ar brillēm mājās vispār ir kaukas dauņiem un totāliem slamstiem domāts.
Labi, saprotu, ka šis te ir maķenīt ekskluzīvs modelis cilvēkiem, kam to visu vajag, vai vismaz, kas iedomājas, ka viņiem to vajag. Lai viņi maksā, man nav žēl. Bet būs tāpatās, kā ar telefoniem, kas piebāzti ar visādām drazu kaudzēm, ko caurmēra lietotājs nemaz neizmanto, bet jāmaksā ta par to visu ir, jo vienkāršu un vienlaikus kaut cik kvalitatīvu modeļu tirgū vairs nemaz nav!
P.s. Paldies Shady par labu apskatu!
Mana pieredze rāda, ka nav tādas zodiaka zīmes "Kretīns".

User avatar
Ralfie
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 613
Pievienojies: 15 Aug 2008, 10:00
Reputācija: 0
Atrodas: Rīga

Post no Ralfie » 06 Feb 2012, 15:56

Man jau 49" LED LG teļļuks liekas par mazu.. :D

User avatar
GooD`MeN
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 40
Pievienojies: 19 Mai 2008, 16:29
Reputācija: 0
Atrodas: Liepāja

Post no GooD`MeN » 09 Feb 2012, 22:06

Ljoti labs apraksts, pilnigi visam varetu piekrist :)

Pievienot atbildi

Return to “Testi”