Tests: Nokia ASHA 300 – pogainais touch

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Testi Tests: Nokia ASHA 300 – pogainais touch

Tiek skatīts 3 ierakstu – 1 līdz 3 (no 3 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #156042
    Graafiene
    Participant

    Nesen portālā Notepad.lv bija konkurss ar galveno balvu Nokia Asha 300, un tas bija piesaistījis diez gan lielu interesi, un gribētāju tikt pie telefona bija gana daudz. Arī mani šis telefons ieinteresēja, bet nevis kā balva, bet gan kā izpētes objekts. Vizuāli tas man iepatikās, jo likās tāds “dāmisks”, kā arī jautājums par Angry Birds lika pasmaidīt, un radās neatvairāma vēlme, pēc ilgiem laikiem, atkal padauzīt rukšus. Kā arī sen nebiju rokas turējusi telefonu, kurā nav ielīdis mazais zaļais Android puika.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_nokia_asha_300_apskats_2.jpg[/img]

    Nu tad pie lietas. Kā jau minēju, tad man telefons likās tāds elegants un salīdzinoši smalks, un paņemot rokās tā arī varu teikt – lielā ķepā viņš varētu apmaldīties, lai gan tā izmēri nav pavisam miniatūri: 112,8 x 49,5 x 12,7 mm. Manās rokās bija nonācis “grafīta” eksemplārs, bet ir pieejams arī sarkans tonis. Matētais pelēkums plūdlīniju formas korpusā lieliski saskanēja ar spīdīgo maliņu un sudraboto zvanīt / ziņapmaiņas / atteikt, izslēgt taustiņu rindu zem proporcionali lielā 2,4 collu skārienjūtīgā ekrāna ar 240×320 pikseļiem, kurš attiecībā pret fiziskajām pogām aizņem 3/5 no telefona priekšēja paneļa “platības”. Tieši šāda kombinācija – skārienekrāns + fiziskās pogas ir viens no lielākajiem šī modeļa plusiem. Tas varētu patikt tiem, kuri mūžīgi kurn, ka ja ir “spaidāmais” ekrāns, tad pogu, ko paspaidīt, vairs nav. Mans pirksts ar pogām tika lieliski galā, bet lielākai plaukstai, sanāktu diez gan piedomāt pie telefona satveres, jo pogu zemais izvietojums ietekmē svara balansu plaukstā, kā arī tā korpuss ir nedaudz slīdīgs. Bez fiziskajām pogām priekšējā panelī, tam vēl trīs ir izvietotas labajā sānā, un ar tām mēs varam visas skaņas pavairot vai apklusināt, kā arī vienkārši nobloķēt telefonu. Atbloķēšana jau ir kompleksāks pasākums, un, lai to veiktu, ir nepieciešams ne tikai nospiest pogu, bet ar pirkstu jāslidina arī pa ekrānu.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_nokia_asha_300_apskats_tests_2.jpg[/img]

    Bet nav ko te daudz tīksmināties par telefona portretu, jo vissvarīgākais jau ir paslēpts zem ārējās čaulas. Viss tur iekšā riņķo uz Series 40 (9.2 izdevuma), tam ir 140 MB iekšējā atmiņa un MicroSD atmiņas kartes ligzda, un tiek atbalstītas kartes līdz 32 GB. Tā ekrāns mirgo 262 000 krāsu gammā un diemžēl ir resistīvs, bet ir cilvēki, kuriem tas nav traucēklis. Arī svarā tas tāds paviegls padevies un sver nieka 85 gramus, kas ir drauds telefona nemanītai izslīdēšanai no kabatas. Lai gūtu pārliecību, ka tas eleganti ievietosies arī manas rokassomiņas kabatā, noskaidroju, ka tā tilpums ir 59 kubikcentimetri, kas ir pilnībā atbilstoši kabatiņai, kura jau kopš pirkšanas brīža bija integrēta somiņā. Mazā verķīša smadzenes strādā ar 1GHz procesoru, un tā operatīvā atmiņa ir 128 MB.

    Š is telefons ir arī diez gan “savienojams”, jo tam ir Bluetooth versija 2.1. To var uzlādēt ar 2 mm uzlādes savienojumu un tam ir saderība arī ar Nokia velosipēda lādētāja komplektu DC-14, bet, ja gribu uzlādēt telefonu ar savienojumu zem nosaukuma micro USB, tad droši to izmantojam. Bet, lai klausītos mūziku, ausis tiek spraustas 3,5 mm AV savienojuma ligzdā, un visi šie spraužamcaurumi izvietoti telefona augšpusē.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_asha_300_augsa_up_1.jpg[/img]

    Daži jau gaida, kad pieminēšu arī vārdu internets, un tad nu arī par to ko bildīšu. Milzu mīnuss ir Wi-Fi neesamība, līdz ar to jaiztiek ar mobilo internetu, bet tas jau varbūt arī būtu sīkums, ja vien nebūtu kāds bet … paņemu telefonu, sāku sērfot pa saviem favorītportāliem, un šad tad palieku ar garu degunu, jo telefons izmisīgi protestē paziņojot, ka atmiņa ir pilna, un līdz ar to nevar ielādēt lapu.

    Un, protams, aplūkojot Nokia Asha 300 no aizmugures, mums pretī lūkojās 5Mpx pilnfokusa (EDOF) kamera ar četrkārtēju digitālo tālummaiņu. Tai ir pilnekrāna skatu meklētājs un baltās krāsas balansa un krāsu toņu efektu iestatījumi, bet ir viens liels bet – tai nav zibspuldzes, līdz ar to, lai tiktu pie salīdzinoši laba attēla ir vajadzīgs arī salīdzinoši labs apgaismojums. Ja kādam ir ļoti liela nepieciešamība, tad var arī pacensties ko uzfilmēt, bet es ar to neaizrāvos.

    Ielieku dažas bildes, lai variet paši izvērtēt uz ko šī kamera ir spējīga, un saku uzreiz – nenoslogoju sevi ar ideālā apgaismojuma meklējumiem.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_valentindienas_kruzite_1.jpg[/img]

    šeit[/url])

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_engelisi_un_sirsninas_1.jpg[/img]

    šeit[/url])

    Gudri gan te sarakstīju par tiem parametriem, bet kā tad viss notiek reālajā darbībā? Ir tā, ka darbojoties un atverot vai aizverot šādas tādas programmas telefons liek arī uzgaidīt, bet ir redzēti arī lēnāki eksemplāri. Galvenais nekur nesteigties, un šis telefons ir kā radīts mierīga dzīvesveida piekritējiem, jo arī steigties vajag apdomīgi.

    Vienīgo darba virsmu varam konfigurēt pēc savas izvēles, un pie viena ir iespēja izveidot arī savu mīļāko programmu izlasi. Protams, ka es tajā iekļāvu arī spēles, jo nolēmu padzenāt jau pieminēto Angry Birds Lite. Teikšu kā ir – maniem “apgriezieniem” ekrāns bija par mazu, un nespēju pilnībā izbaudīt spēli, bet tas jau dēļ mana pieraduma braukāt pa daudz lielākiem ekrāniem. Bet vismaz pozitīvi, ka putni gaisā nesastinga.

    Dodoties ikdienas gaitās, šad tad paklausījos arī radio, un ar līdzi nākošām austiņām WH-102, tas bija tīri baudāms pasākums, un skaļums bija manu ausu pieradumam atbilstošs, lai gan pašas austiņas nav manas favorītes, un pārsvarā lietoju savējās.

    Neskatoties uz neveiksmēm ar sērfošanu interneta plašumos, es šim pasākumam neatmetu ar roku pilnībā, un turpināju to veiksmīgi darīt tajos saitos, kur telefona resursi to ļāva. Līdz ar to tas arī bija pārbaudījums telefona baterijai, un ar šo pārbaudījumu Nokia Asha 300 lieliski tika galā, jo telefona uzlādi veicu tikai katru otro vai pat trešo dienu.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_asha_300_sani_images_1.png[/img]

    Nu tad visbeidzot centīšos dažos vārdos apkopot savu savārstījumu, un izteikt mazu rezumē. Telefons pilnībā atbilst savai cenu kategorijai un tā šobrīd (2012.gada februāris) pēc salīdzini.lv datiem ir sakot no 68Ls. Baterijas darbības laiks ir apmierinošs, un tas, ka netiku iekšā kādā no interneta lapām, pierādīja vien to, ka esmu drusku “atkarīga” no šī saziņas veida, un lielāka apjoma lapas baudīju pie datora. Kā viens no plusiem, protams, ir skārienjūtīgais ekrēns, kurš diemžēl ir resistīvās tehnoloģijas dzīvs piemērs, un līdz ar to arī kāds vairāk izlutināts lietotājs izjutīs nelielu diskomfortu darbā ar šo telefonu. Nepieciešamības gadījumā arī veiksmīgi varēju paklausīties radio, un bija iespēja noķert arī kādu fotomirkli.

    + Pieņemama cena

    + Skārienekrāns apvienots ar fiziskajām pogām

    + Mazs un viegls

    + Labs baterijas darbības laiks

    + Laba ziņa Angry Birds faniem – putni gaisā nepakārās

    – Nav Wi-Fi

    – Resistīvais ekrāns

    – Nav zibspuldzes

    – Nepietiekoša atmiņa kura traucēja pilnībā izbaudīt interneta plašumus

    #282864
    Oxys
    Participant

    Ļoti līdzīgs Nokia C2-01 tikai nav skarienjūtīgs ekrāns. Man pašam ir C2-01 ar 3.2 mpix kameru. Fotogrāfēju un sapratu ka C2 ir labāks priekš mani. Kā Jums spriediet paši.

    #282865
    Rainy
    Participant

    The question is: Ko Nokia ar šiem telefoniem grib pierādīt? 😀

Tiek skatīts 3 ierakstu – 1 līdz 3 (no 3 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā