Tests: LG Optimus Hub E510 - vēl spēcīgāks budžetnieks

Moderators: janis.wd

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Tests: LG Optimus Hub E510 - vēl spēcīgāks budžetnieks

Post no shady » 01 Mar 2012, 05:28

Pirms kāda laika portāls Notepad.lv apskatīja ļoti veiksmīgu LG budžeta klases tālruni, kurš guva daudz pozitīvas atsauces gan apkārtējos, gan arī tika paslavēts no mūsu puses, protams, tas bija izslavētais LG P500, kura apskatu varat izlasīt šeit: “Tests: LG P500 - labs telefons var būt arī lēts”. Tagad LG man piedāvā apskatīt tā nākošo laidienu, ko paši dēvē par LG P500 jauno versiju, jeb konkrētāk – LG Optimus Hub jeb E510. Ilgi neprātodams paņēmu šo mantiņu uz apskati, lai apmierinātu savu ziņkāri par to, vai jaunais modelis būs tikpat panākumiem bagāts kā tā priekšgājējs, vai tieši pretējais – par to, nu, pavēstīšu tālāk šajā apskatā.

Image

Sāksim ķidāt, kā parasti pa daļām, priekša – var redzēt, ka ir pazudušas fiziskās pogas un tā vietā zem ekrāna ir skārienpogas. Aiztaupīšu gaušanos par zāli zaļāku un zilākām debesīm, tā tomēr ir neizbēgama modernā laikmeta pazīme.

Image

Piesaista uzmanību vizuāli izceltā vidējā poga (home), kam ražotāja dizaineri ir pacentušies ielikt savu knifiņu dizaina izstrādē, neskatoties uz to, ka ir lētā gala tālrunis.

Lai arī man bija iedots melnās krāsas modelis, kas pārstāv klasisko stilu, tas ir pieejams arī baltā krāsā, kas tomēr izskatās labāk (vismaz attēlā).

Image

Ekrāns ir kļuvis arī pateicīgāks, jo P500 modelim bija tikai 3,2 collas lielums, bet šim drusku lielāks – 3,5 collas. Ir uzlabojusies arī tehnoloģija, un ekrāns apveltīts ar Corning Gorilla Glass.Toties izšķirtspēja ir palikusi tā pati: 320 x 480 px, kas īstenībā ir pietiekoša, lai neizjustu apgrūtinājumu sērfojot i-neta plašajos plašumos. Kopsummā sūdzības par ekrānu nav – saskare laba, kā jau kapacitatīvajai tehnoloģijai, apgaismojums un krāsu košums atbilst mūsdienu prasībām.

Image

Atceros, ka biju sajūsmā, ka LG P500 ir spējīgs turēt līdzi bez jūtamas bremzes, lietojot šo jauno versiju – par to pat neaizdomājos, jo uztvēru to kā mūsdienīgu viedtālruni. Ar tālruni galvenokārt caurskatīju internetu un veicu zvanus – nekādu diskomfortu neizjutu, pat neiezagās prātā doma, ka tas tak ir budžeta klases viedtālrunis. Arī ar sistēmas uzkāršanos nesastapos.

Nav arī brīnums, jo tālruņa veikstpēja ir uzlabota. Optimus Hub jeb E510 procesors ir ARM v6 tehnoloģijas ar 800 Mhz takts frekvenci, bet tā priekšgājējam bija tikai ARM 11 ar 600 Mhz ātrs procesors. Toties GPU jeb grafiskais procesors ir palicis vecais - Adreno 200.

Tālruņa veikstpējas mērījumus var grafiski salīdzināt arī ar Antutu benchmark testa programmu:

LG P500 testa rezultāti:

Image

LG Optimus Hub jeb E510 testa rezultāti:

Image

Kā redzat attēlos, tad veiktspējas mērījumi ir tikai auguši un man tikai prieks par to, ka lētā gala tālruņi tiek uzlaboti līdzi laikam, lai budžetnieka lietotājs nejustos kā nonācis akmens laikmetā.

Atgriežoties pie tālruņa ķidāšanas pa skatu punktiem, tad nevar neminēt tā aizmuguri.

Image

Diemžēl tā izskatās diezgan prasti, lai piedod man LG, šajā sakarā neko pozitīvu nevaru teikt. Lēts, plastmasīgs vāciņš. Starp citu, pirmais ko nodomāju, kad šo tālruni paņēmu rokās bija: “Ehs...Kāpēc tā? Kur palika soft-touch plastmasa, kas bija tā priekšgājējam?”. Patiesi, kur palika???

Problēma neizbeidzas tikai ar aizmugures vāciņu vien, viss korpuss ir nenostrādāts – priekšpusē asas kantes, plastmasīgs. Te nu ir divejādi cilvēki, vieni ir tie, kuri vairāk apkārtējo pasauli sajūt ar tausti – tie noteikti šādu tālruni atmetīs atpakaļ veikala plauktā, otriem būs vienalga - galvenais, ka var zvanīt un internetā sēdēt, tādēļ šo kritiku uztvert kā manu tīri subjektīvu viedokli.

Image

Sānos nekā lieka nav, kreisajā sānā ir tikai skaļuma regulators, kura pogas ir ļoti šauras, bet tā viļņotā forma ļauj sevi sataustīt un bažas nerada. Personīgi man pietrūka kameras pogas neesamība, jo aktivizēt fotografēšanas funkciju no darba virsmas (desktop) tomēr ir neērtāk un laikietilpīgāks process, kad vēlies noķert kādu momentu, ko iemūžināt.

Saprotami, ka no kameras neko daudz nevar prasīt, tālrunis tomēr ir budžetnieks, un nevar pārmest zibspuldzes neesamību. Tomēr neskatoties ne uz ko, kamera atbalsta attēla uzņemšanu ar 5 Mpx sensoru pie izšķirtspējas 2592 Ñ… 1944 px, kā arī ir pat autofokusa esamība.

Š eit dažas kameras testa bildes:

Image
(Nesamazināts attēls ir pieejams šeit)

Image
(Nesamazināts attēls ir pieejams šeit)

Pozitīvi, ka pat lētā gala tālruņi tiek nodrošināti ar mūsdienīgiem savienojuma iespējām. Ir gan 3G, gan Wi-Fi, gan microUSB, DLNA, Wi-Fi hotspot, bet nav NFC atbalsts (tiesa, tas šobrīd pie mums nav ieviesies un tā trūkumu visticamāk neizjutīsiet, ja vien nav īpašas vajadzības).

Uz aparāta griežas Android v2.3.4 (Gingerbread) operētājsistēma, kura nodrošina viedtālruņa viedās funkcijas un plašās iespējas. Ir nodrošināts ar 7 darba virsmām (dekstops), bet diemžēl pārvietoties pa apli nevar – tikai pa labi un pa kreisi. Š eit ekrānattēli (screenshots) no sistēmas lietošanas:

Image
Image
Image

Patīk, ka izvēlni (menu) var pārskatīt 3 dažādos veidos:

Image

1) Izkārtojums pēc tipa “kategorija”:

Š eit smuki visas programmas var caurskatīt pa grupām, kā esam tās sagrupējuši. Ir iespēja arī pievienot jaunas kategorijas.

Image
Image

2) Izkārtojums pēc tipa “lapa”:

Š ī ir klasiskā izvēlne, kur programmas sakārtotas pa ekrāniem un pārvietojamies pa labi un pa kreisi. Pozitīvi arī tas, ka augšā ir gaumīgi izcelta informācija par esošo pozīciju.

Image

3) Izkārtojums pēc tipa “saraksts”:

Saraksta skats varētu iet pie sirds katalogu cienītājiem, jo viss sagrupēts pēc alfabēta pirmā burta, kā arī vesela līnija tiek veltīta tikai vienai programmai.

Image

Secinājums:

Priecē fakts, ka tālruņu attīstība iet uz priekšu un arī pa samērā lētām naudiņām var nopirkt labu telefonu, kas atbilst mūsdienu standartiem un kritērijiem. Protams, nekad lētais gals nebūs identisks ar dārgo galu, savādāk neviens nepirktu dārgus tālruņus. Nav pat jāatceras sena pagātne, 1 līdz 2 gadus atpakaļ bija diezgan grūti sameklēt normālu viedtālruni par 100 latiem. LG P500 bija viens no tā laika skaļākajiem tālruņu modeļiem te Latvijā, kurš ar savu cenu un nodrošinājumu pievilināja daudzus, tad arī aizsākās simtlatnieku vied-ēra. Ir pagājis gads un jāsaka, ka ar šo jauno modeli LG Optimus Hub jeb LG E510 situācija ir tikai uzlabojusies. Ja neskaita korpusa platsmasīgo materiālu, kurš kapitāli zaudē pret veco LG P500, tomēr visi pārējie parametri ir vai nu auguši, vai palikuši nemainīgi. Tā pati kopējā veiktspēja ir uzlabojusies, var teikt, ka trīskāršojusies, atsevišķos parametros pat pieckāršojusies.

Ar tālruni var strādāt un nedomāt pa kāršanos vai bremzi, kas, vismaz man, ir būtiski svarīgi, jo mobilo telefonu izmantoju ne tikai zvaniem, bet regulāri tiek darbinātas vairākas aplikācijas gan darbam, gan izklaidei.

Kā arī pozitīvi varu izteikties par tālruņa bateriju jeb, pareizāk sakot – akumulatoru. Ja parasti viedtelefoni “atdod galus” jau tās pašas dienas vakarā, tad šis spēja nodzīvot arī otru dienu. Protams, viss atkarīgs no tā, cik aktīvi un kā tiek izmantots tālrunis. Akumulatoram (bl-44jn) ir 1500 mAh, un izgāja arī baterijas testu:

Image

Cena ir vairāk nekā pieņemama, uz 2012.gada martu, tā cena Latvijas interneta veikalu tirgū ir ap 110 Ls.

Papildus tehnisko specifikāciju var aplūkot šeit: LG E510 tehniskie parametri


Plusi / Mīnusi:
+Batereja tur vairāk par vienu dienu
+ Veiktspēja ir augusi
+ Ir piedomāts arī par dizainu,neskatoties uz budžeta klasi
+ Kamera ar 5Mpx sensoru un autofokusu
+ Mūsdienu savienojumu iespējas
+ Tālrunis strādā stabili un bez jūtamas bremzes

- Plastmasīgs korpuss
- Nav integrēta zibspuldze
- Nav iznesta kameras poga tālruņa korpusā


Image

<iframe src="http://www.salidzini.lv/affiliate/searc ... &type=list" frameborder="0" width="570" height="220"></iframe>
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

User avatar
angelus636
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 10
Pievienojies: 03 Jan 2012, 17:15
Reputācija: 0

Post no angelus636 » 02 Mar 2012, 17:40

Nav jau īsti godīgi salīdzināt lēno 2.2 versiju ar 2.3 versiju, pamēģināju notestēt ar officiālo 2.3 versiju uz lg p500 un tur gluži nesanāk ka 3x labāk viss. :)

Image

Logi
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 26
Pievienojies: 24 Sep 2011, 17:10
Reputācija: 0

Post no Logi » 02 Mar 2012, 23:22

Izskatās neslikti priekš šādas cenas. Uz vasaras pusi plānoju paņemt kādu jaudīgāku telefonu, jānogaida, kad šim cena nokritīsies līdzīgi, kā tas bija P500, un varēs skatīties.

Pievienot atbildi

Return to “Testi”