Tests: HTC Sensation XE ar Beats Audio austiņām

Moderators: janis.wd

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Tests: HTC Sensation XE ar Beats Audio austiņām

Post no shady » 22 Mar 2012, 19:02

Sen nebiju aplūkojis HTC tālruņus. Atceros laiku, kad te, Latvijā, HTC firmu zināja tikai retais un ja vēlējies būt pirmais čalis ciemā, tad tev noteikti vajadzēja pasūtīt no ārzemēm HTC tālruni. To pat īsti nevarēja uzskatīt pa tālruni, jo atmiņā palika iespaids, ka HTC ir kas vairāk – kā mazi datoriņi kabatā (pocket pc klase), kamēr citiem bija tikai telefons. Ja atmiņa mani neviļ, tad HTC arī bija pirmais tālrunis, kur sastapos ar Android, bet pietiks kavēties atmiņās un tā laika iespaidos.

Ikdienā pietiekoši daudz esmu aplūkojis Samsung, LG, Nokia u.c. brendus, tāpēc bija vēlme noskaidrot - cik tad tālu ir tikusi firma, kuras moto ir “quietly brilliant”. Interesentiem par šo brendu ir mazs video:

<iframe width="560" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/pwpaxbXDecg" frameborder="0"></iframe>

Gribējās sajust “viedu” garšu, tāpēc no tirgū esošajiem izvēlējos HTC Sensation XE modeli. Lasītājiem nejaukt ar parasto HTC Sensation, jo XE versija ietver dažas izmaiņas – galvenokārt tas skar mūzikas cienītājus un tālruņa ātrdarbību.

Image

Dizains kā parasti ir elegants un korpuss darināts no patīkami matēta un neslīdoša materiāla, kuru dēvē par soft-touch plastmasu. Tā priekšpusē vēlos izcelt augšdaļu, kurā atrodas skaļrunītis. Pirmām kārtām tas ir iegarens ar sudrabainu maliņu, bet pārvilkts ar sarkanu pārvalku, kurš dod savu dizaina piesitienu. Tā labā stūrītī zem pārvalka ir arī signāllampiņa, kura izgaismojas.

Image

Tieši tādā pat stilā ir ieturēta telefona apakša – pogu nodalījums. Kā jau pēdējā laikā ierasts, fiziskas pogas tiek aizmirstas un tā vietā nāk sensorpogas. Atšķirībā no citiem ierastajiem brendiem, šeit tiek piedāvāts 4 pogu izkārtojums (sākums, iestatījumi, atpakaļ un meklēt), kuras izgaismojas sarkanā krāsā.

Image

Arī aizmugures daļa liecina par savu kvalitāti. Gumijotajai plastmasai šķērsām pāri ir pārlaista metāla plāksne, kuru rotā HTC preču zīmes gravējums. Toties apakšā ir Beats Audio logo ar sarkanās krāsas salikumu. Pat kameras actiņas maliņa ir sarkanā krāsā! Nevar noliegt, ka šajā modelī uzsvars tiek likts uz sarkano krāsu, kas ir diezgan izaicinoši. Nav arī brīnums, jo šī modeļa odziņa ir tieši īpašās Beats by Dr.Dre austiņas.

Image

Jā, tieši tā – arī tās ir ar sarkanu akcentu, un pat tikai aplūkojot tās vizuāli ir redzams, ka šīs nav “plukatas”. Skan patiesi labi, par to sūdzību man nav. Vienīgi apbēdināja radio klausīšanās, nē, ir, ir tam FM uztvērējs, bet šausminoši slikta kvalitāte. Pārvietojoties pārsvarā dzirdu tikai šņākoņu un atliek likt lietā iztēli, lai atmiņā atsauktu skanošo melodiju... Nevēlos pat to komentēt, ja ir vēlēšanās dzirdēt kādu raidījumu, kur tomēr ir svarīgi dzirdēt runāto tekstu. Nesaprotu, kādēļ tik labam aparātam, pie tam tādam, kurš tiek pozicionēts kā īpašais audio super centrs tālrunī, ir tik slikts radio nodrošinājums. Varbūt radio vairs mūsdienās neviens neklausās? Tādā gadījumā viss ok – tava mūzikas kolekcija skanēs labi!

Image

Ja jau man ir jāuztver, ka kabatā ir pārnēsājams mūzikas centrs, tad vēlos paturpināt tēmu par skanējumu ar integrēto skaļrunīti. Kad esam atraduši vietu, kur ir ideāla uztvere un fonā nenāks trokšņi (gan atradīsiet, miera stājā tas tomēr ir iespējams), radio beidzot būs klausāms. Kvalitātes izpildījums skaņai nav slikts, bet šķiet, ka tiek upurēts skaļums. Tik tiešām, skaņa ir diezgan klusa un rosīgā darba vidē nāksies vilties. Risinājums ir telefonu vienot klāt ārējai akustiskajai sistēmai.

Turpinot audio tēmu – pozitīvi, ka austiņas tiešām ir kvalitatīvas, un ne tikai tā daļa kura “spraužas” ausīs, bet tās ir aprīkotas arī ar navigācijas pogām.

Bet kādēļ tik augstvērtīgām austiņām ražotājs nav iestrādājies kādu knaģīti ar ko piespraust vadus pie drēbēm? Es saprotu, ka komplektācijā ietilpst stilīgs austiņu maciņš, kuru ērti var ievietot kabatā un austiņas patvaļā nemētājas un nepiņķerējas pa kabatu. Viss ir baigi forši, bet vai tiešām nevar iestrādāt arī piespraužamo? Ja es eju pa ielu un klausos mūziku, te pēkšņi satieku kādu vai ieeju veikalā, utml. situācijas – kas, man tagad jāvieno nost austiņas, jāvelk ārā maciņš, jāieloka tās maciņā un jānoglabā atpakaļ kabatā? Nē, nu, eleganti, es neko...


Image

Sānos nekā lieka nav – kreisajā pusē ir skaļuma regulators un lejas daļā ir micro USB pieslēgvieta. Tā mazliet traucē, ja tālrunis jātur vertikālā pozīcijā un atrodas pievienots pie vada – es būtu tam izvēlējis citu novietojumu. Vairāk arī nekā nav, augšā tikai bloķēšanas poga un austiņu pieslēgvieta.

Image

Pietrūkst iznestās kameras pogas neesamība, bet par to rūpējas HTC Sense izvēlne pirms atbloķēšanas. Respektīvi, kad tiek nospiesta atbloķēšanas poga, tad parādās ekrāns ar 4 programmējamām funkcijām un atbloķēšanas iespēju. Tas nozīmē, ka varam iznest šeit svarīgākās saīsnes (shortcuts), piemēram, kamera, zvanīt, internets, utt.

Patīk, ka viss ir labi personalizējams un jau no rūpnīcas tiek piedāvātas bagātīgs iespēju klāsts, var pat iestatīt animāciju vai atslēgt to vispār. Par visiem krāšņumiem un noformējumu rūpējas HTC Sense 3.0. Vienīgi jāpiebilst, kādēļ Sense 3.0 versija, ja ir jau izlaista jaunāka?

Image

Ekrāna apakšā uz noformētas izvēlnes ir integrētas 3 pogas: izvēlnes izsaukšana, zvani un personalizācijas saīsne.


Image

Toties nepatika izvēlnes izpildījums. Izvēlnei ir 2 skati – režģis un saraksts.

Image

Saraksta skats ir kā ierasti ritināms, bet režģa skats diemžēl šķiras pa “veselai lapai”. Iespējams, ka ir kādam, kam tas patīk, bet man tas vismaz traucē, jo esmu ieradis ar acīm sekot līdzi ritināšanai.

Priecē, ka iekārta ir apveltīta ar diezgan lielu ekrānu – 4,3 collas un nodrošina 540 x 960 px lielu izšķirtspēju. Lasīt rakstus, caurskatīt interneta plašumus mobilā tālruņa ekrānā nesagādāja ne mazākās raizes – ērti, ātri un kvalitatīvi. Lai arī nav tik ļoti ierastais Super Amoled, bet gan ekrāns darināts no Super LCD tehnoloģijas – par ko arī lauzīt galvu nevajadzētu. Ja noliktu vienu otram blakus un salīdzinātu, tad noteikti pamanītu košuma un energo patēriņa atšķirības, bet lielu jēgu tam visam neredzu. Ja cilvēks būs iegādājies šo tālruni un nebūs apveltīts ar ērgļa aci, tad visticamāk nekādu jūtamu atšķirību nemanīs.

Image

Tehniskie parametri:

Izmēri: 126.1 x 65.4 x 11.3 mm
Svars: 151 grami
Ekrāns: 4,3 collas / 540 x 960 px / S-LCD / 16bit / multitouch / kapacitatīvais
CPU: 1,5 Ghz / divkodolu / Scorpion
GPU: Adreno 220
RAMP: 768 MB
Iekšējā atmiņa: 4 GB (pieejams 1 GB) + microSD
OS: Android 2.3.4
Kamera: 8 Mpx / 3264 x 2448 px / autofokuss / dual-LED zibspuldze
Savienojumi: 3G / Wi-Fi (802.11 b/g/n) / Bluetooth 3.0 / microUSB / 3,5mm

Papildus specifikāciju var aplūkot HTC mājas lapā: HTC Sensation XE - specifications

Kā redzat pēc parametriem, tad ir diezgan spēcīgs aparātiņš. Arī praktiski tas nelika vilties – strādāja teicami, nesastapos ar uzkāršanos un bremzi.

Lai nebūtu tikai tukši vārdi, veicu arī veiktspējas testu jeb benchmark:

Image

Attēlā redzams, ka Antutu testā tika iegūti 4528 punkti, un nenoliedzami savu lomu spēlē divkodolu procesors, kuri aizvien vairāk ienāk mobilo tālruņu lauciņā. Un pērkot tālruni šādā cenu kategorijā, būtu pat jocīgi, ja tiktu iegādāts tālrunis ar vienu kodolu.

Fotokamera:

Kamera šim tālrunim ir laba, kā nekā, 8 Mpx. Nodrošina arī full HD izškirtspējas ierakstu ar 30 kadriem sekundē. Autofokusa un dubultās zibspuldzes esamība darīja savu, pat sliktos gaismas apstākļos varēja ko nofotografēt. Protams, nesalīdzināsim ar īstu fotokameru, tomēr jāatzīst fakts, ka ikdienas vajadzībām pilnīgi pietiek 95% gadījumos ar mobilā telefona iespējām.

Š eit dažas testa bildes:

Image
(Nesamazināts attēls ir pieejams šeit)

Image
(Nesamazināts attēls ir pieejams šeit)

Image
(Nesamazināts attēls ir pieejams šeit)

Un video, kurš filmēts naktī:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Rdf5horM ... e=youtu.be[/youtube]

Secinājums:

HTC manās acīs vienmēr ir saglabājis savu kvalitāti, arī šoreiz neesmu vīlies. Patika gan tālruņa dizains, kurš atšķiras ar savu odziņu no ierastajiem, vienmuļajiem klasikā tipa tālruņiem, gan arī patīkami to turēt rokās, jo HTC izstrādātāji nav centušies ieekonomēt uz materiāla kvalitātes rēķina.

Lai arī esmu vīlies tā radio uztvērēja kvalitātē, tomēr jāatzīst, ka ir padomāts arī par mūzikas mīļiem, kuri tālruni izmanto kā mūzikas atskaņotāju. Ir kvalitatīvas austiņas un skaņa, kā nekā Beats Audio ir zināms zīmols.

Š is bija tālrunis no kura bija žēl šķirties, un ne tikai tādēļ, ka tas visu darbu darīja raiti bez aizķeršanās, ne tikai tādēļ, ka tam bija pietiekoši liels ekrāns ar labu izšķirtspēju, lai ikdienā varētu sērfot virtuālajā pasaulē, bet arī tādēļ, ka tam bija pietiekoša kamera, lai iemūžinātu kādu ikdienas momentu, un tie dažreiz ir tie vērtīgākie...

Bet nevajag aizmirst katru vakaru uzlādēt savu lolojumu, savādāk nākošajā dienā nebūs ar ko dižoties.

Plusi / Mīnusi:

+ Laba veiktspēja
+ Pārdomāts dizains
+ Kvalitatīvs korpuss
+ Beats Audio skaņas kvalitāte
+ Kvalitatīvas austiņas
+ Komplektācijā atbilstošas kvalitātes austiņu maciņš
+ Atbilstoša kamera mūsdienu prasībām
+ Ekrāns ar lielu izšķirtspēju

- Slikta radio uztvērēja kvalitāte
- Pietrūka speciālās pogas, piemēram, foto poga sānos
- Par kvalitāti jāmaksā, cenu kategorija virs 300 Ls, kas īstenībā nav pārspīlēti
- Saskarne nav latviešu valodā, arī klaviatūra (bet LV klaviatūru var uzinstalēt)
- HTC Sense 3.0 (kāpēc nav jaunākā Sense?)
- Izvēlne šķirstās pa “veselai lapai” nevis ritinās

<iframe src="http://www.salidzini.lv/affiliate/searc ... &type=list" frameborder="0" width="570" height="220"></iframe>
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

User avatar
Jaunzems
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3935
Pievienojies: 20 Apr 2008, 12:19
Reputācija: 0

Post no Jaunzems » 22 Mar 2012, 19:17

Beats audio austiņas ir pārdārdzinātas. Pārāk lieli basi, vārgi vidējie un augšas, un tās pa lēto štancē uzņēmums Monster, lai pēc tam uzliktu Beats zīmolu.

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Post no shady » 22 Mar 2012, 21:12

Austiņām nav ne vainas, tās ir daudz patīkamākas un kvalitatīvākas par ierastajām komplektācijā. Un mosties no ziemas miega, visi brendi taču izvēlās lētāko ražotāju, un pat slaveniem VEF telefoniem ražotājvalsts ir norādīta Ķīna...
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

User avatar
Kreejums
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 11
Pievienojies: 29 Jūn 2010, 03:06
Reputācija: 0

Post no Kreejums » 23 Mar 2012, 13:13

Pats nesen iegadajos un ir 2 lietas, ka pagaidam nepatik (1 svariga, 1 nesvariga) :
http://www.youtube.com/watch?v=TWBaPUHyy78

*[s]video ierakstot skana pretigi carkst. Meginaju ari ierakstit pliku balss ierakstu, bet tad skanas kvalitate perfekta, bez nekadam papildus carkstonam.
Cik esmu redzejis, tad salidzinot htc sensation xe un iphone 4 vienu un to pasu video ierakstu konkretam koncertam, ar iphone visu var samera skaidri dzirdet, bet ar htc sensation xe viss ir viena briesmiga un ausis griezosa carkstona. Ir kadas idejas, kas varetu but pie vainas?[/s]
Izradijas, ka vajadzeja atslegt stereo ierakstisanu, pec noklusejuma ir ieslegta.


*Skaluma regulesanas poga regule gan skalumu zvana tonim, gan atskanotajai muzikai/video (piem., ja austinas ir iznemtas un klausies muziku, tad spiezot pogu tu nogriezisi gan dziesmas skalumu, gan zvana toni). Ta poga reizem medz nokarties, kad vinu spiez taja pasa laika, kad tiek atvienotas austinas.


Kopuma telefons loti labs, erts un kvalitativs. Nenozeloju, ka panemu.

P.S. Runajot par to knibuci, tad komplektacija naca viens lidzi ar kuru var piestiprinat vadu pie kadas kabatas vai jakas, bet vins ir tads mazs un viegli pazaudejams. ( cik atceros no sava veca telefona, tad man vienmer kaitinaja tas knibucis un parslegsanas pogas, jo parak daudz vietas aiznema kabatas, kad neklausijos muziku. Beigas vinu kaut kur aizkeru un nolauzu.)

Runajot par radio - nav bijusas tadas izteiktas problemas ar uztversanu.
Last edited by Kreejums on 25 Mar 2012, 22:42, edited 1 time in total.

User avatar
Jaunzems
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3935
Pievienojies: 20 Apr 2008, 12:19
Reputācija: 0

Post no Jaunzems » 23 Mar 2012, 20:31

Starp citu, pirmais Tevis apskatītais Android tālrunis ir LG GW620.

User avatar
rizhee
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 130
Pievienojies: 26 Apr 2011, 00:55
Reputācija: 0

Post no rizhee » 23 Mar 2012, 20:44

kādēļ pie mīnusiem ir Izvēlne šķirstās pa “veselai lapai” nevis ritinās? Manuprāt tas pat ir foršāk, bet nu ok, katrs jau dod plusus pēc saviem ieskatiem :)
Show me your configuration.

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Post no shady » 27 Mar 2012, 15:51

rizhee - Man tas bija traucējoši, bet piekrītu - katram savs.
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

Ivis
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 68
Pievienojies: 31 Aug 2007, 00:36
Reputācija: 0

Post no Ivis » 22 Mai 2012, 10:57

Shady, tu maciņu priekš austiņām esi atvēris? Tur iekša ir austiņu turētājs klipša veidā un papildus gumijas izmēriem.

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Post no shady » 22 Mai 2012, 11:06

Ne jau es vienīgais Latvijā testēju tehniku, iespējams, ka kāds bija ko nozaudējis. Kur nu vēl tas, lai viss tiek sapakots kā no rūpnīcas... Tev mati sirmi paliktu, ja zinātu, ko ir nācies atrast testējamās iekārtās - un ne tikai neizdzēstas SMS, ziņas, kontaktus utml, bet pat visus pieejas datus ne tikai interneta lapām, e-pastiem, servisiem, bet pat visiem paypal u.c sensitīviem kontiem :)

Bet, paldies, ka pateici - vismaz noderēs informācija citiem apskata lasītājiem!
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

Pievienot atbildi

Return to “Testi”