Tests: Samsung Ultrabook 5 sērija - plāni, kompakti un pietiekami jaudīgi datori

Moderators: janis.wd

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Tests: Samsung Ultrabook 5 sērija - plāni, kompakti un pie

Post no shady » 16 Apr 2012, 01:46

Ne tik sen presē parādījās informācija par to, ka Samsung gatavo jaunu portatīvo datoru kategoriju, ko dēvēs par “Ultrabook”. Portālos un forumos pavīdēja negatīva attieksme, ka tas ir kārtējais mārketinga triks, ka patiesībā šie kompaktie datoriņi tie paši tīmekļdatori jeb Netbook vien būs. Tā nu beidzot ir izdevība arī Latvijā aptaustīt pirmo Ultrabook modeli no Samsung 5. sērijas: Samsung Ultrabook NP530U3B A01.

Image

Vizuāli tas tik tiešām atgādina kādu Netbook pārstāvi, tomēr, jau pat izpakojot no kastes, nevarēja nepamanīt, ka tas ir diezgan plāns (14,9 ~ 17,6 mm). Protams, nav pats plānākais dators pasaulē, tomēr ir patīkami plāns. Nāk prātā raksts par plānāko laptopu pasaulē, kur atceros negatīvos komentārus par tā nejēdzību, ka plānums it nemaz nav būtisks parametrs ar ko “mērīties”. Jāpiekrīt, ka no sākuma tā šķiet taisnība, bet uzskats sabrūk acumirklī, kad pats izbaudi to praksē. Tik tiešām to ir komfortabli turēt klēpī, vien paņemot rokās, lai to ieliktu somiņā – tas šķiet ērtāks nekā citi. Samsung uzsver arī to, ka tas esot ļoti viegls, es tam gluži negribētu piekrist, protams, tas nesver kā nīlzirgs, bet ~ 1,45 kg ir jūtams svars un par pūciņu to nenosauksi.

Image

Saprotami, ka kompaktuma dēļ tiek upurēts ekrāna lielums, bet es neteiktu, ka 13,3 collas būtu pārāk maz, lai uz tā nevarētu pilnvērtīgi strādāt.. Lai arī ikdienā darbus veicu uz stacionārā datora, testa nolūkā no tā atsacījos un pēc iespējas vairāk strādāju tieši uz šī Ultrabook. Jāsaka, ka diskomfortu neizjutu (pārsvarā web, dokumenti, attēlu apstrāde, dažādas aplikācijas darbam). Nevar arī neminēt, ka ekrānam ir pielietota speciāla tehnoloģija, ko dēvē par Image Enhancer un SuperBright. Kopumā tas veido kvalitatīvu attēlu (HD detalizēts nodrošinājums) un ļoti košu apgaismojumu. Ekrāna tehnoloģija arī pasargā no gaismas atstarošanās. Kopumā, ko mums tas dod? Apgaismojumu mēra sveču gaismās jeb kandelos, kas konkrētajam modelim ir 300 cd/m2 (sveču gaisma uz kvadrātmetru), bet tehnoloģiju pasaulē vairāk tiek pielietots apzīmējums – niti (nit). Lai arī 300 cd/m2 mūsdienās nav nekas ekstra liels, bet jāatzīst, ka tā spilgtums ir pietiekošs. Tas mums uzlabo saskatāmību uz ekrāna arī tad, ja spīd virsū koša saules gaisma, iekštelpu apgaismojuma apstākļos tas nav vajadzīgs, un ar speciālajiem “fn+F2/F3” taustiņiem varam to noregulēt atbilstoši vajadzībām.

Image

Kā mazu trūkumu var pieskaitīt ekrāna atlocīšanās leņķi. Strādājot pie galda vai klēpī – viss ok, bet, ja turi klēpī atgūlies gultā, tad prasījās atvāzt ekrānu tālāk, bet fiziski tas tiek ierobežots.

Ja neskaita dažas “lampiņas” priekšpusē, tad dators praktiski ir bez indikatoriem, nav arī skārienjūtīgie sensori, ar kuru palīdzību varētu noregulēt, teiksim, skaļumu. Jāiztiek vien ar klaviatūras vai peles iespējām.

Image

Toties definētās darbības tiek pastiprināti izceltas uz ekrāna – ar pietiekoši lielu paziņojumu par notiekošo darbību:

Image

Noteikti būs cilvēki, kuri teiks, ka tas absolūti nav vajadzīgs, bet man personīgi pietrūka klaviatūras apgaismojums. Ne reizi vien strādāju pilnīgā tumsā un ne reizi vien nācās variēt ar ekrāna leņķi, lai saskatītu vajadzīgo taustiņu.

Toties patīkami, ka klaviatūras taustiņi spiežas “mīksti”, “neklab” un nav “sačakarēts” klaviatūras izkārtojums.

Image

Pozitīvi ir arī tas, ka to var viegli atvērt un aizvērt – nav nekādi knibuļi, slēdzīši vai citi atribūti, kuri kavē procesu.

Lai arī datoriņš ir pats par sevi diezgan kluss, tam ir jau iebūvēta interesanta “fīča” - tāds kā “super klusais režīms”. To ir ļoti viegli ieslēgt / izslēgt – izmantojam speciālo taustiņu kombināciju: FN + F11. Jāpiezīmē fakts, ka pie lielas noslodzes to darīt nebūtu vēlams, jo dzesēšanas sistēma strādā uz minimālo, līdz ar to var nākties saskarties ar pārkaršanu.

Image

Ja neskaita šo īpaši kluso režīmu, tad ar dzesēšanu problēmas nesaskatīju. Ir nācies lietot/testēt ne vienu vien “cepeškrāsni”. Tad šo Samsung Ultrabook var droši turēt klēpī un nebažīties, ka apsvils spalvas uz kājām.

Image

Ar savienojumiem parasti ir tā, ka vienmēr gribas plašāku klāstu, bet arī par šī modeļa piedāvāto klāstu nevar sūdzēties. Dators nodrošina 3 USB pieslēgvietas (viena ar 3.0 atbalstu), HDMI, LAN (RJ45), austiņas / mikrafona, kā arī atmiņu karšu lasītāju, kurš var nolasīt 4 populārākos standartus (SD, SDHC, SDXC, MMC), un VGA adapteri.

Image

Tehniskie parametri:

Gabarīti: 315,1 x 218,9 x 14,9-17,6 mm
Ekrāns: 13,3 collas / SuperBright / 300 cd/m2 / Image Enhancer / 1366 x 768 px
Procesors: Intel Core i5-2467M (3M Cache)
Operatīvā atmiņa: 4 GB / DDR3 / 1333 MHz
Video: Intel HD grafika 3000 / koplietota ar sistēmas atmiņu
ÄŒipsets: Intel HM65
Cietais disks (HDD): Hitachi (HTS545050A7E380) / 500 GB / SATA 300 / 2,5” / 5400rpm
Cietais disks (SSD): SanDisk iSSD P4 / 16GB
Galvenie savienojumi: HDMI / Wi-Fi (abg/n; 300 Mb/s; WIDI) / Bluetooth 3.0 / USB (2.0 / 3.0) / RJ45 / VGA adapteris[/u]
Operētājsistēma: Windows 7 Home Premium / 64 bit

Papildus specifikāciju var aplūkot šeit: Samsung Ultrabook (NP530U3B)

Kā redzat, tad datoriņš ir pietiekoši spēcīgs, lai tiktu galā ar darba lietām un izklaidi. Veiktspējas testu mīļotājus varu iepriecināt dažiem ekrānattēliem:

Image
ImageImage
Image
Image
Image

Vēl pieminēšu interesantu uzsvaru no Samsung puses. Tiek solītas tikai 20 sekundes no datora ieslēgšanas līdz Windows sistēmas ielādes brīdim. Man gan sanāca mazliet vairāk, bet jebkurā gadījumā starts tik tiešam ir ātrs!

Secinājums:

Tiem cilvēkiem, kuriem nevajag ko diži maketēt, konstruēt un tamlīdzīgas lietas, kurām vajadzīgs pēc iespējas lielāks ekrāns – šis būs ideāls variants, kurš apvieno ērtumu, kompaktumu un veiktspēju.

Š is Ultrabook jeb portatīvais dators iepatikās. Grūti nosaukt kādu mīnusu, ja nu vienīgi būs jāapbēdina tie cilvēki, kuri ir pieraduši uz saviem laptopiem cept kādus produktus (olas?). Siltums, protams, izdalās, bet nesalīdzināsi ar citām testētām “cepeškrāsnīm”. Kā arī tas ir pietiekoši kluss.

Kā ļoti nozīmīgu parametru varu minēt tā akumulatora darbības laiku. Normālos apstākļos (internets, dokumenti, bilžu apstrāde, kāds youtube video) izturēja veselas 5 stundas!

Lai arī nav pats plānākais un jaudīgākais datoriņš pasaulē, tā cena nav arī kosmoss. Maksā virs 500 Ls (cena LV interneta tirgū uz 2012.gada aprīli) – tā arī maksā pieklājīgi laptopi.

Rezumējot visu, citreiz ir grūti noteikt iekārtas vērtējumu, tāpēc es iedalu preces 3 kategorijās:
1) Prece, kura neatbilst mūsdienu prasībām un cenai.
2) Prece, kura atbilst mūsdienu prasībai un cenai, bet kaut kāda iemesla dēļ to pats negribētu.
3) Prece, kura atbilst prasībām / cenai – un kuru pats vēlētos iegādāties.

Tad šim Samsung Ultrabook dodu augstāko novērtējumu. Tik tiešām, ja vēlētos iegādāties tagad šādas cenas kategorijas datoriņu – noteikti šo ietvertu izvēles sarakstā, ko rūpīgi pārdomātu un salīdzinātu.

Plusi / Mīnusi:

+ Veiktspēja mūsdienu prasībām
+ Kompakts, īpaši plāns
+ Viegli atveras / aizveras
+ Ilgs akumulatora darbības laiks (pat līdz 5h “normālos” darba apstākļos)
+ Nav problēmas ar dzesi
+ Kluss, ir arī īpaši klusais režīms (bet to neiesaku lietot)
+ QWERTY klaviatūras izkārtojums (arī “ctrl” un “fn” taustiņi atrodas ierastajās vietās)
+ Ātrs starts
+ Košs ekrāns, neatstarojošs.

- Nav klaviatūras apgaismojums
- Nav CD lasītāja (pamatoti, CD ir pagātne un neiederas kompaktumā, bet dažreiz to var ievajadzēties)

<iframe src="http://www.salidzini.lv/affiliate/searc ... &type=list" frameborder="0" width="570" height="220"></iframe>
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

User avatar
Stormbird
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 381
Pievienojies: 11 Sep 2008, 09:34
Reputācija: 0
Atrodas: Grobiņa

Post no Stormbird » 16 Apr 2012, 23:19

Man vienīgam tā mazā bildīte pirmajā acu uzmetienā atgādināja kaut kādu šaujamo? :D

Willis
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1218
Pievienojies: 20 Okt 2008, 16:28
Reputācija: 0

Post no Willis » 17 Apr 2012, 00:02

Ne pa tēmu bet, Samsung Unpacked pasākums norisināsies 3. maijā Londonā un nav šaubu, ka tas būs tieši Samsung Galaxy S III. :) Vot tas būs zvērs!!! Samsung Galaxy S III

User avatar
msh
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3460
Pievienojies: 06 Apr 2007, 12:21
Reputācija: 0
Atrodas: Latvija

Post no msh » 17 Apr 2012, 08:44

Jā, tāds pats zvērs kā citi krapfõni - tu iebaksti ar pirkstu ekrānā un uz tā redzamā bilde izmainās!

Vai man rādās vai tiešām šitentajam porķikam ir normāls 4:3 ekrāns?
PAKAĻROKS - Fusion A4-5000/ASROCK QC5000-ITX/WIFI/8 GB DDR3 1333/FSP200 50GSV-5K/ST2000VM003-1CT164 2 TB Seagate Pipeline HD/vecs mazs IBM keiss/winxp x64/2 ventilatori

Logicspread
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 10
Pievienojies: 16 Apr 2012, 00:27
Reputācija: 0

Post no Logicspread » 17 Apr 2012, 12:39

Kur šajā "review" ir minēts vai Fn pogas ir hardwariskas vai softiskas?
Kur viņam par dzesi ir aprakstīts? Izņemot to ka ar apakšējo virsmu nekas nedzesējas. Un 74 grādi CPU? Kas tas par mēslu?

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Post no shady » 18 Apr 2012, 13:20

Tie ~ 70 grādi jau nav nekas traģisks, tas ir testa rezultāts uz max slodzi. Normālos apstākļos problēmas ar karšanu nav, un kā jau teicu - neiesaku lietot "silent mode". Fn pogas nepārbaudīju ārpus windows vides, bet visticamāk jau hw.
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

Logicspread
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 10
Pievienojies: 16 Apr 2012, 00:27
Reputācija: 0

Post no Logicspread » 18 Apr 2012, 15:13

Visticamāk arī atdosi naudu tiem kas iegrābās? Svarīgās lietas vajag testēt, nevis rakstīt apcerējumus.

User avatar
Mednieks
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 27
Pievienojies: 12 Mar 2011, 21:31
Reputācija: 0
Atrodas: Rīga

Post no Mednieks » 19 Apr 2012, 09:07

Paldies par apskatu, tieši interesēja tāda tipa dators.

Pievienot atbildi

Return to “Testi”