Tests: Telefons ar divām SIM kartēm - izdevīgs risinājums

Moderators: janis.wd

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Tests: Telefons ar divām SIM kartēm - izdevīgs risinājum

Post no shady » 23 Mai 2012, 12:03

Portāls Notepad.lv ir apskatījis daudzus gudrus tālruņus un plāno to darīt arī turpmāk, bet ne jau visiem cilvēkiem vajag kabatā mazu datoriņu, un ne visi to var atļauties. Vēl šobaltdien dzirdu cilvēkus piesaucam tādus leģendārus modeļus kā Nokia 3310 un 5110 vai pat tā saukto “ķieģeli”: Nokia 1610! Jā, zinu – zāle bija zaļāka, debesis zilākas un tālruņi vienkāršāki un izturīgāki. Tieši tāpēc šodien piedāvāšu saviem lasītājiem trīs mazbudžeta tālruņu apskatu.

Nesen savā pasta kastītē iemestajā reklāmas bukletā ieraudzīju kaut kādu tālruni par padsmit latiem, neatminos tā modeli, bet kļuvu ieinteresēts – kāds tad viņš varētu būt? Tas gan bija kāds no cita zīmola modeļiem, bet šoreiz apskatīsim tieši Nokia lolojumus. Tomēr visiem šiem tālruņiem ir vēl mazs bonuss – tajos var ievietot divas SIM kartes. Arī cilvēkiem ar ierobežotiem līdzekļiem var būt nepieciešamība lietot divus telefona numurus, un tad šāds tālrunis dod iespēju ietaupīt uz vēl viena aparāta iegādi un savā ziņā arī ērtumu, jo nepārtraukti nav jādomā par to, kur palicis otrs.


Nokia 101

Image

Š is praktiski ir visvienkāršākais un lētākais Nokia tālrunis, jo kā nekā, tas jauns maksā ap 16 Ls (cena datēta ar 2012.gada maiju Latvijas interneta tirgū). Bet absolūti nevēlos šo tālruni nosaukt par ķieģeli. Lai arī tas darināts no vislētākajiem materiāliem tā budžeta dēļ, tomēr ir neticami viegls (71 grams) un samērā kompakts tālrunis (110 x 45.5 x 14.9 mm). Pozitīvi, ka plastmasa ir “matēta” un tīkamāka par tā saukto “spīdīgo, plastmasīgo” materiālu. Rokā tālrunis ieguļas labi un piedevām korpuss nav ass un kantains, bet tieši pretēji – noapaļotas malas un stūri papildus komfortam. Mazliet samulsina sen aizmirstā tehnoloģija pogām, ka tās darināja no gumijas, bet pie tā var pierast un, iespējams, vecākas cilvēkam tas pat patiks, jo pogas ir pietiekoši lielas un uz tausti izceļas no korpusa materiāla.

Image


Ja neskaita pašu galveno tālruņa odziņu “Dual SIM” atbalstu, tad ir vēl kāda praktiski noderīga ”fīča” – tas ir iebūvēts lukturītis! Tas atrodas tālruņa augšpusē un to var aktivizēt ļoti vienkārši – nospied un paturi augšējo taustiņu no kursorsviras. Toties esmu neapmierināts, ka šo funkciju nevar aktivizēt ar nobloķētu tālruni. Parasti lukturītis ir vajadzīgs tumsā un diezgan ātri lietojams, bet neko darīt – nāksies vispirms tālruni atbloķēt. Jāpiebilst, ka led spuldzīte nav arī diez ko gaiša, bet kāpņutelpā noderēs, lai atrastu slēdzeni durvīs.

Lācītim puncis arī ir diezgan patukšs, jo nav nekā – ne interneta, ne bluetooth, ne USB, pat ne ierastās kameras, ko štancē iekšā katrā tālrunī. Tālrunis sniedz tā pamatiespējas, tas ir, SMS un zvani! Bet vismaz mp3, radio un dažas spēlītes nav izravētas laukā, tā kā kāds laika kavēklis galējas nepieciešamības gadījumā tomēr būs.

Image

Dual SIM izpaužas ļoti elementāri. Ja esam ievietojuši abas SIM kartes, tad pie tālruņa ieslēgšanas tiek pajautāts: strādāsim ar SIM1, SIM2 vai Dual SIM režīmā. Arī uzņemot numuru vai SMS, tiek vienmēr piedāvāta opcija izvēlēties, kuru SIM karti lietot.

Image

Akumulators ir “BL – 5CB” ar 800 mAh ietilpību. Pēc oficiālajiem datiem, akumulators iztur 6,5h sarunas laiku un 25 dienas gaidīšanas režīmā.

Plusi / Mīnusi:

+ LV rakstība
+ Labi sataustāmas pogas
+ Viegls
+ Lukturītis
+ FM radio + mp3 + microSD
+ Dual SIM
+ Lēts (ap 16 Ls)
+ Labs akumulators

- Vizuāli izskatās “lēts”
- Mazs ekrāns ar zemu izšķirtspēju (1,8 collas, 128 x 160 px)

Papildus specifikāciju var aplūkot šeit: Nokia 101 – Nokia.lv


Nokia X1-01

Image

Š is tālrunis no iepriekšējās apskatītā modeļa atšķiras tikai pamatā ar korpusu un cenu. Tas pats 1,8 collu ekrāns ar 128 x 160 px izšķirtspēju, tā pati programmatūra un iespējas. Toties pretēji Nokia 101, šis X1-01 ir kluciskāks un pārspīlēti masīvs. Noņemot vien aizmugures vāciņu, sajūta, ka esi nokabinājis nost pus telefonu. Tā svars ir arī lielāks: 91,1 grams un tā gabarīti runā paši par sevi: 112,2 x 47,3 x 16 mm.

Telefonam ir tā pati odziņa, lukturītis, kurš mats matā strādā uz tāda paša principa.

Image

Sākumā neredzēju iemeslu, lai cilvēks pārmaksātu ~ 10 latus un iegādātos šo tālruni, Nokia X1-01, par ~ 25 Ls (cena datēta ar 2012.gada maiju Latvijas interneta tirgū). Ja nu vienīgi runa varēja būt par gaumi – tiem, kuriem netīk matēta plastmasa un gumijotas pogas, labāk izvēlas caur caurēm spīdīgo plastmasu visam korpusam. Tomēr drīz pamanīju šī modeļa uzlabojumu – tās ir kreisajā sānā iestrādātas mūzikas pogas ar kurām brīvi pārvietojamies pa savu mūzikas izlasi, un “lēkāšana” pa radio stacijām nesagādāja problēmas. Vēl šī telefona bonuss ir tā akumulatora (“BL – 5J” ar 1430 mAh ietilpību) darbības laiks – tiek solīts ka gaidīšanas režīmā tas var iztikt bez uzlādes pat līdz pusotram mēnesim, bet intensīvi pļāpājot 13h. Pašam noturēja pāris dienas ar pļāpāšanas intensitāti 10h garumā + vēl drusku mūzika.

Image


Plusi / Mīnusi:

+ LV rakstība
+ Lukturītis
+ FM radio + mp3 + microSD
+ Dual SIM
+ Baterijas darbības laiks

- Nepamet lētuma sajūta
- Mazs ekrāns ar zemu izšķirtspēju (1,8 collas, 128 x 160 px)


Papildus specifikāciju var aplūkot šeit: Nokia X1-01 – Nokia.lv


Nokia X2-02

Image

Š is ir lielais brālis tā priekštecim. Jau pēc skata vien var redzēt, ka tas izskatās glaunāk, pielietots labāks materiāls un piedomāts vairāk arī pie tā vizuālā tēla. Tomēr nevajag aizmirsties, ka šis, tāpat kā iepriekšējie, pieder pie mazbudžeta klases un nav salīdzināms ar budžeta, kur nu vēl vidējās klases tālruni.

Iespaids pozitīvs – ir labāks ekrāns, kas sevī ietver lielāku izšķirtspēju (240 x 320 px) un ekrāna izmērus: 2,2 collas. Programmatūras vizuālais noformējums arī neliek vilties – ir ierastā programmu josla, kurā var iznest lietojamākās aplikācijas, un izvēlnes grafiskais noformējums arī ir daudz tīkamāks nekā iepriekš apskatītajiem tālruņiem. Tomēr cena liek par sevi manīt: 40 Ls (cena datēta ar 2012.gada maiju Latvijas interneta tirgū).

Image

Diemžēl ir pazudis lukturītis, bet toties nākušas klāt tādas funkcijas kā internets (gprs, edge), bluetooth, microUSB savienojums un pat kamera! Protams, nekāda dižā sērfošana nesanāks tāpat kā bildēt ar 2 mpx (1600 x 1200 px) kameru, bet tomēr labāk tā, nekā palikt bešā.

Image
(Nesamazināts attēls ir pieejams šeit)

Image
(Nesamazināts attēls ir pieejams šeit)

Image

Akumulators ir “BL – 5C” ar 1020 mAh ietilpību. Pēc oficiālajiem datiem, akumulators iztur 9,7h sarunas laiku un 18 dienas gaidīšanas režīmā.

Plusi / Mīnusi:

+ LV rakstība
+ FM radio + mp3 + microSD
+ Dual SIM
+ Internets (GPRS / EDGE)
+ MicroUSB
+ Bluetooth
+ Fotokamera (2 Mpx)
+ 2,2 collas ekrāns (240 x 320 px)
+ Integrēti soc.tīkli (facebook, twitter)
+ Cena (ap 40 Ls)

- Nav lukturītis

Papildus specifikāciju var aplūkot šeit: Nokia X2-02 – Nokia.lv


Kopējais secinājums:

Lai arī esmu no tiem cilvēkiem, kuri nekādi nespēj izdzīvot bez viedtālruņa kabatā, tomēr patiesi priecājos, ka tiek ražoti arī vienkāršie tālruņi dēļ cilvēku dažādajām vajadzībām. Arī man pašam, kā otrs tālrunis, ir mazbudžetnieks, un esmu ar to ļoti apmierināts. Mūsdienās ir jau pierasts, ka daudzi cilvēki izvēlas staigāt ar vairāk nekā vienu tālruni kabatā, lai arī DUAL SIM tehnoloģija ir parādījusies jau sen, Latvijā cilvēki to kaut kā nav iecienījuši. Ceru, ka šis raksts noderēs kādam, kurš vēlas apvienot 2 SIM kartes vienā tālrunī, tas tik tiešām ir ērti un vienkārši, kā redzat – arī izmaksas ir smieklīgas.

Izvēle starp Nokia 101 un X1-01 ir praktiski niecīga, vairāk gaumes jautājums, tomēr jāpiemetina, ka X1-01 ir labāks akumulators un turēs ilgāk. Cenas atšķirība starp šiem abiem tālruņiem ir ~ 10 lati.

Toties X2-02 ir mazliet advancētāks tālrunis cilvēkiem, kuriem reti ir vajadzība ieskatīties arī internetā un mazliet vairāk nekā tālruņa pamatiespējas. Saprotami, ka cena ir arī dārgāka: ~ 40 lati.

Tālruņi nokalpoja testa laiku godam un nav sūdzības par programmatūras kāršanos vai neatbilstību kvalitātei. Noteikti iesaku tālrunim, pēc to iegādes, atjaunināt programmatūru, ja ir šāda iespēja. To var pārbaudīt tālruņa iestatījumos pie programmatūras atjaunināšanas.


<iframe src="http://www.salidzini.lv/affiliate/searc ... &type=list" frameborder="0" width="570" height="100"></iframe>
<iframe src="http://www.salidzini.lv/affiliate/searc ... &type=list" frameborder="0" width="570" height="100"></iframe>
<iframe src="http://www.salidzini.lv/affiliate/searc ... &type=list" frameborder="0" width="570" height="100"></iframe>
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

buldozers
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 120
Pievienojies: 13 Okt 2011, 21:29
Reputācija: 0

Post no buldozers » 23 Mai 2012, 18:53

101 vislabākais, jo pamatfunkcijas ir un cena ļoti maza.
X1-01 pretīgs dizains, par 10Ls dārgāks un vienīgais ieguvums mūzikas pogas.
X2-02 dizains jau labāks, funkcijas arī normālas un cenai atbilstošs. Tomēr, piemaksājot nedaudz var dabūt telefonu ar Android.

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 23 Mai 2012, 22:58

Pirms gadiem 5 šitie uz urrā aizietu. Tagad 2 SIM kartes vairs nav aktuālas: katrs operators piedāvā kādu tarifu plānu līdzīgu kā Bite 3,5. Uzturēt 2 SIM nemaz nesanāks lētāk, galu galā kredītam ir termiņš! :)
Image

User avatar
msh
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3460
Pievienojies: 06 Apr 2007, 12:21
Reputācija: 0
Atrodas: Latvija

Post no msh » 24 Mai 2012, 00:44

Zelta zives runājamajam VISSam par mazliet mazāku cenu tikai 50 minūtes un 50 īsziņas mazāk :)

Bet par tēmu - kādu laiku atpakaļ paspaidīju viena sīkā hujavei ar apmēram tādu funkcionalitāti kā pirmais.

P.S. 128 x 160 pikseļu ekrāns nav mazs :D
PAKAĻROKS - Fusion A4-5000/ASROCK QC5000-ITX/WIFI/8 GB DDR3 1333/FSP200 50GSV-5K/ST2000VM003-1CT164 2 TB Seagate Pipeline HD/vecs mazs IBM keiss/winxp x64/2 ventilatori

User avatar
Nelabojams
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1036
Pievienojies: 03 Sep 2009, 12:20
Reputācija: 0
Atrodas: Naukšēnu novads

Post no Nelabojams » 24 Mai 2012, 09:59

Gribētos tālruni ar pirmā apskatītā modeļa (Nokia 101) funkcionalitāti, bet ar labu, modernu dizainu un no kvalitatīviem materiāliem. Par tādu labprāt piemaksātu vēl otrus 16 latus klāt - ja ne vairāk.
Mana pieredze rāda, ka nav tādas zodiaka zīmes "Kretīns".

depo
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 69
Pievienojies: 09 Apr 2010, 16:41
Reputācija: 0

Post no depo » 24 Mai 2012, 16:00

Nokia X2-02 ir ļoti laba lieta,kā FM raidītājs un microSD atbalsta līdz 32GB.Iecep savu mūzičku,noregulē autiņā vajadzīgo frekvenci un go!

User avatar
elwins
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 69
Pievienojies: 17 Jūn 2008, 15:03
Reputācija: 0
Atrodas: Latvija

Post no elwins » 24 Mai 2012, 19:57

No septembra jau lietoju Nokia X1-01, ja godīgi, esmu apmierināts, Bite un Tele2 kartes man sanāk uzturēt izdevīgāk, nekā ņemt kādu ūbertarifplānu, Bites tīklā zvanu bez maksas, Tele2 sūtu bez maksas īsziņas, mēnesī kādi 3-5Ls abas kartes izmaksā, bet toties telefons ir draudzīgs ar asfaltu vai betonu, ja netīšām sanāk saskrieties, + vēl ir Micro SD kartes slots un mūzikas atskaņotājs, lai gan primitīvs, bet nav ne vainas, un baterija arī ilgi tur. :)

User avatar
Davis
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 18
Pievienojies: 09 Jūn 2009, 23:20
Reputācija: 0

Post no Davis » 25 Mai 2012, 10:19

Nokia 101 ir manai vecmuterei laukos, labs aparāts, savas pamatfunkcijas pilda, bet 2simkartes vairs nav aktuāli.
Чем больше выпьет комсомолец, тем меньше выпьет хулиган!

zi007
E-žurnālists
Atbildes: 190
Pievienojies: 11 Feb 2009, 19:13
Reputācija: 0
Atrodas: Mančestra

Post no zi007 » 26 Mai 2012, 21:09

CA-101 datu kabeli Ebay paņēmu par 91 sant ar visu piegādi...
Man ir 2 nokia telefoni, katram ir pa 2 sim kartēm... Daudz runāju... ļoti patīk Nokia 101, bet C2 nepatīk, jo taustiņi nav tik izcelti un baterija tur aptuveni 2x mazāk...
....

User avatar
SFiX
E-žurnālists
Atbildes: 198
Pievienojies: 29 Mai 2012, 12:51
Reputācija: 0

Post no SFiX » 29 Mai 2012, 13:12

Vēl nesen lietoju Nokia 101(ar dubulto SIM). Telefons dara tieši to, kam tas ir paredzēts- zvaniem un SMS + lukturītis. Telefons ir labs, ja no tā negaida pārāk daudz.

Pievienot atbildi

Return to “Testi”