Tests: HP Folio 13 - pirmais Ultrabook no HP

Moderators: janis.wd

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Tests: HP Folio 13 - pirmais Ultrabook no HP

Post no shady » 30 Mai 2012, 13:16

Nesen portāls Notepad.lv apskatīja Ultrabook datoru no Samsung, patiesību sakot, tas bija viens no retajiem datoriem, kas īpaši gāja pie sirds un bija žēl atdot atpakaļ. Tieši tāpēc uz testu ar lielu prieku paņēmu pirmo Ultrabook no HP, precīzāk: “HP Folio 13”. Ne reizi vien ir sacīts, ka HP pēdējā laikā kaut kā neiet ar datortehnikas produktiem, to visu arī pastiprina sen bijušais, bet vēl neaizmirstais skandāls ar brāķu partijām. Vai šis Ultrabook sagraus negatīvos priekšstatus vai turpinās ierasto ceļu – to noskaidrosim tālāk apskatā.

Image

Tā kā HP Folio 13 ir orientēts uz biznesa segmentu, tad tā vizuālais tēls arī tam pilnībā atbilst. Ir pielietotas standarta klasiskās krāsas, kuras mijās no melna līdz sudrabam. Kā jau Ultrabook, tas nav smagnējs (18 x 220.2 x 318.5 mm) ar 1,5 kg “ķermeņa” masu, bet savā Ultrabook saimē tomēr nebūt nav tas kompaktākais modelis. No praktiskā viedokļa tas nav vērtējams negatīvi, jo sajūta, ka strādā ar tīri kompaktu laptopu. Tomēr, būšu piekasīgs, tādēļ atzīstu, ka biju gaidījis ko plānāku par 18 milimetriem un citos parametros kompaktāku.

Image

Tomēr patīk, ka korpuss ir ar alumīnija pārklājumu un vāks veras vaļā viegli un ir bez nekādiem knibuļiem. Arī pozitīvi, ka klaviatūra nav saspiesta, un taustiņi ir normālos izmēros, pie tam ir pietiekoši liela atstarpe starp katru taustiņu (uz tausti tie ir labi izjūtami), lai samazinātu kļūdas procentu pārrakstoties.

Image

Kā redziet, tad tā ir ierastā QWERTY tipa klaviatūra ar tik pierasto “fn” novietojumu aiz “ctrl” taustiņa. Tomēr ir kāds interesants knifiņš, taustiņu “fn” pielietosim nevis, lai aktivizētu īpašās funkcijas, bet gan tieši pretēji. Pirmo reizi pat mazliet apjuku, jo biju ieslēdzis video un vēlējos noregulēt attiecīgu skaļumu – bet pēc pieraduma jau automātiski spiedu “fn + attiecīgais “F..” uz kura uzzīmēts skaļuma indikators – rezultātā aplauzos. Bet pa testa laiku pie šīs iezīmes jau paspēju pierast un tas liekas pat labāk, nekā ierasts uz vairums citu datoru. Patiesi, cik bieži ikdienā mēs izmantojam “F..” taustiņus un cik bieži ir vajadzība pārnēsājamajam datoriņam pēc skaļuma, wi-fi, ekrāna apgaismojuma u.c. iestatījumu konfigurēšanas?

Image

Vēl vēlos paslavēt šo HP Ultrabook par klaviatūras apgaismojumu. To var aktivizēt ļoti ērti un vienkārši – nospiežot speciālo taustiņu uz klaviatūras. Apgaismojums ir no klaviatūras apakšas, līdz ar to gaisma ir gan taustiņiem apkārt, gan speciāli izgaismojas arī paši uzraksti uz taustiņiem. Naktī ir viss labi saskatāms un izskatās diezgan eleganti – daudz labāk nekā kaut kāda lampiņa, kuras gaisma krīt uz klaviatūru un traucē korekti aplūkot ekrānu.

Toties touchpad gan varēja būt ērtāks. Pirmkārt, nav fiziski uz tausti izceltas touchpad pogas, un tās var sajust tikai nospiežot. Otrkārt, šīs pogas spiežas pārāk stingri – tas traucē komfortabli strādāt. Treškārt – kreisajā, augšējā stūrītī ir skārienpoga, lai atslēgtu pašu touchpad`u – aktīva darba laikā, to itin viegli var nejauši izdarīt. Vismaz labi, ka par šādu darbību ir ekrānā paziņojums un iedegas LED gaismiņa virs paša touchpad. Pavisam noteikti iesaku nēsāt līdzi peli, lai bez liekām galvassāpēm ar to varētu strādāt ērti, bet stacionāri. Toties, kad vajadzība spiež būt mobiliem – nekas neatliks kā pieciest esošo situāciju.

Image

Lai arī HP Folio 13 nodrošina interneta (RJ-45) vada savienojumu, pievienot HDMI iekārtas un nolasīt dažādas atmiņas kartes, tomēr uzskatu, ka ar 2 USB portiem ir stipri par maz. Mobilais internets vien automātiski aizņem vienu USB portu, tad atliek sadalīt otru uz flash, ārējo cieto disku, mobilo telefonu, kur nu vēl pieminēt tādu ekstru kā biroja perifēriju vai kaut vai bezvadu peles uztvērēju. Gan priekša, gan aizmugure ir brīva no savienojumu ligzdām, viss atrodas abos sānos, arī barošanas pievads.

Image

Image

Par karšanu arī sūdzēties šim modelim nevar. Ventilācija ir izvietota datora apakšā un aizmugurē. Normālā darba režīmā nekas nav sakarsis – var mierīgi turēt klēpī neizjūtot diskomfortu. Jāpiebilst, ka arī pašam lietotājam nevajag izprovocēt nepatikšanas un neturēt to tādā vietā, kur tiktu aizsprostota ventilācija, piemēram, gultā.

Image

Image

Tehniskie parametri:

Gabarīti: 18 x 220.2 x 318.5 mm
Ekrāns: 13,3 collas / 1366 x 768 px / BrightView / LED-backlit
Procesors: Intel Core i5-2467M (1.60 GHz, 3 MB L3 cache)
Operatīvā atmiņa: 4 GB / DDR3 / 1333 MHz (tikai viens SODIMM slots)
Video: Intel HD Graphics 3000 / koplietota ar sistēmas atmiņu
ÄŒipsets: Intel HM65 Express
Cietais disks (SSD): 128 GB
Galvenie savienojumi: HDMI / Wi-Fi (b/g/n) / Bluetooth 3.0 / USB (2.0 / 3.0) / RJ45
Atmiņas karšu lasītājs: SD / SDxC / SDHC / UHS / MMC
Operētājsistēma: Windows 7 Professional / 64 bit

Papildus specifikāciju var aplūkot šeit: HP Folio 13

Kā redzat, tad tehniskie parametri ir gana spēcīgi, lai tiktu galā ar ikdienas darba pienākumiem un darba dienas beigās nodotos arī mazām izklaides aktivitātēm.

Tehnikas veiktspējas (benchmark) testu cienītājiem piedāvāju arī dažus mērījumus no testa programmām:

Veiktspējas jeb benchmark tests:

Jau integrētais Windows sistēmas rīks, veiktspējas salīdzināšanai, kā vājāko komponenti atzīst grafisko procesoru, tas nozīmē, ka jaudīgu spēlīšu dzenāšanai dators nav domāts, bet ikdienas darba lietām resursu ir vairāk nekā pietiekami. Kā ne kā, šis ir biznesa segmenta dators.

Image

Un tiem, kuriem ir padziļināta interese benchmark mērījumos, apskatīsim 3.puses programmatūras mērījumus no PassMark:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Temperatūras tests:

Lai arī augstāk tekstā jau minēju, ka ar temperatūru problēmas nav un normālos apstākļos tā turas ap ~ 45 grādiem pēc C. Tomēr stresa apstākļi īpašos testos nebūt nav mazsvarīgi, ko parāda Aida programmatūra:

Image

Akumulatora tests:

Iegādājoties pārnēsājamo datoru parasti ļoti svarīgs aspekts ir akumulatora darbības laiks. Ražotājs oficiāli šai iekārtai ir piešķīris 9,5h darbības laiku, kas īstenībā ir pat ļoti liels rādītājs. Bet ne vienmēr var paļauties uz ražotāja datiem, jo tie parasti ir veikti tādos apstākļos, lai maksimāli izspiestu sev labvēlīgāku rezultātu. Tāpēc pašrocīgi veicu arī baterijas testu un rezultāts ir pat ļoti pozitīvs. Lai arī 9,5 stundas izvilkt neizdevās, radīju normālus darba apstākļus (web, dokumentu apstrāde, utml). Dators godam nokalpoja virs 6 stundām.

Secinājums:

Esmu tas cilvēks, kurš dod priekšroku kompaktām un ērtām iekārtām, tāpēc Ultrabook klases datori iet vairāk pie sirds nekā standarta portatīvais dators. Nenoliedzami ir svarīga arī veiktspēja, jo ar gliemezi pie mūsdienu straujās tehnoloģiju / programmatūru attīstības nepastrādāsi, tāpēc priecē, ka arī Ultrabook ir gana spēcīgi datori.

Konkrētais modelis ir paredzēts biznesa segmentam, tātad dokumenti, internets, dažādas lietojumprogrammas darba veikšanai. Nevajag arī satraukties, dators ir gana spēcīgs, lai izbaudītu izklaides iespējas – izbaudām augstas kvalitātes filmas, mūziku un pat arī kādu spēlīti var “uzkapāt”, kurai nav pārāk lielas prasības pret dzelžiem, īpaši video procesoru.

Lai arī šis ir Ultrabook pārstāvis, tomēr prasījās pēc mazliet kompaktākiem izmēriem, lai sacenstos ar saviem konkurentiem. Tomēr... priekš HP šis dators pavisam noteikti skaitās Ultrabook!

Iepriekš testētie HP tomēr bija masīvi savos apmēros un vairumam bija problēmas ar pārkaršanu. Tad, nu, pēc HP Folio 13 testa varu apgalvot, ka beidzot HP ir radījis ko patīkamu, lai to varētu izvērtēt – pirkt vai nepirkt? Ja HP turpinās šādu ceļu un pieslīpēs karu modeli aizvien vairāk, drīzumā varēsim gaidīt HP augšāmcelšanos cilvēku atzinībā, bet to rādīs laiks.

Cena par šādu produktu gan nav maza - ~ 600 – 700 Ls (cena datēta ar 2012.gada maiju pēc Latvijas interneta veikalu cenām).

Plusi / Mīnusi:

+ SSD disks
+ Klaviatūras apgaismojums
+ Tieša / ērta speciālo funkciju aktivizēšana (bez “fn”)
+ Metāliska apdare
+ Kompakts
+ Akumulatora darbības laiks
+ Gana spēcīgs
+ Nav problēmas ar pārkaršanu

- Tikai 2 USB porti
- Neērts touchpad`s
- Kā Ultrabook klases pārstāvis varēja būt kompaktāks
- Viens operatīvās atmiņas slots
- Nav CD lasītājs (tiesa, nav korekti Ultrabook`am to uzskatīt par mīnusu)


<iframe src="http://www.salidzini.lv/affiliate/searc ... &type=list" frameborder="0" width="570" height="220"></iframe>
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

User avatar
Jaunzems
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3935
Pievienojies: 20 Apr 2008, 12:19
Reputācija: 0

Post no Jaunzems » 30 Mai 2012, 15:54

Prieks secināt, ka tavi klēpjdatoru apskati paliek arvien labāki un labāki. Ar baudu izlasīju.

>Pirmkārt, nav fiziski uz tausti izceltas touchpad pogas, un tās var sajust tikai nospiežot.
Tas tādēļ, ka HP kopē Apple, kuram viss Trackpad ir viena liela poga. Tāpat arī ar tām F1-12 pogām - tur tās ir funkcijpogas, piemēram, skaļuma regulēšanai, Dashboard izsaukšanai un stuff.

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 30 Mai 2012, 18:44

Galvenais mīnuss modelim ir pārmērīgā cena, kas padara to pieejamu bezmaz vai tikai oligarhiem. Par to naudiņu sanāk 2 normāli laptopi :)
Bet tā jau kārdinošs :)
Image

User avatar
garaisezis
E-žurnālists
Atbildes: 1186
Pievienojies: 15 Nov 2009, 08:41
Reputācija: 0
Atrodas: Kanāda

Post no garaisezis » 30 Mai 2012, 19:44

kaut ko nesaprotu, man ir praktiski tāds pats dators pēc parametriem, vienādām iekšām, bet ar švakāku procesoru i3 otrās paaudzes, un cietnis nav SSD, bet vēl oldschool - HDD, bet prametri vienādi ja neskaita svaru 3kg (bļedz) un izmēru 15.4 collu ekrānu...
Kaut kas no MEKSIKAS un ne tikai https://www.facebook.com/groups/1729959473959509/

User avatar
Ralfie
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 613
Pievienojies: 15 Aug 2008, 10:00
Reputācija: 0
Atrodas: Rīga

Post no Ralfie » 31 Mai 2012, 12:51

Kas par sviestu?! Visur citur pasaulē šis maksā 900$-1000$, bet te iekš LV no 1150$!!! Tiešām pasta izmaksas no Polijas ir 100$?!

User avatar
piwchix
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 341
Pievienojies: 20 Aug 2010, 13:35
Reputācija: 0

Post no piwchix » 31 Mai 2012, 13:09

Man pašam ir pirms 2gadiem pirkts HP Probook 4520s ar i5. Plānoju upgreidoties uz SSD, tikai žēl ka SATA 2, bet nu jādzīvo kā ir :)

Kā nu kuram, bet man f1-f5 ir bieži izmantojamas pogas šortkaktiem(terminālis, home direktorija, netbeans utt.), tāpēc man šī izmaiņa traucētu, lai nu kas, bet F1 un F2 tiek spaidīts traki daudz.

Kopumā apskats patika, pats lapsis un tā cena - ne visai :)
01000010 01101001 01101010 01100001 00100000 01110110 11000100 10010011 01110010 01110100 01110011 00100000 01110000 11000101 10101011 01101100 11000100 10010011 01110100 01101001 01100101 01110011 00111111

User avatar
Ralfie
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 613
Pievienojies: 15 Aug 2008, 10:00
Reputācija: 0
Atrodas: Rīga

Post no Ralfie » 31 Mai 2012, 14:02

Un vispār.. rekur normāls Ultrabūks ar ogļšķiedras korpusu.. Sver VIENU kilogramu.
http://gizmodo.com/5914500/this-all+car ... -21-pounds
Image

User avatar
Ralfie
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 613
Pievienojies: 15 Aug 2008, 10:00
Reputācija: 0
Atrodas: Rīga

Post no Ralfie » 31 Mai 2012, 14:11


Pievienot atbildi

Return to “Testi”