Tests: Samsung Smart TV [UE55ES8000S] - vēl gudrāks, lielāks un ar iespēju uzlabot

Moderators: janis.wd

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Tests: Samsung Smart TV [UE55ES8000S] - vēl gudrāks, liel

Post no shady » 05 Jūl 2012, 11:08

Pirms kāda gada Notepad.lv jau testēja vienu no Samsung gudrajiem televizoriem (kura apskatu var izlasīt šeit: “Tests: Samsung Smart TV – viedais televizors”). Tolaik 40 collas likās kas grandiozs, līdz Notepad.lv neizmēģināja Sony 46 collu TV, un nevaru noliegt, ka tās 6 collas manos istabas “plašumos” bija krietni pamanāmas. Tagad tā ir pagātne, un ja vēlies būt pirmais čalis ciemā, tad ar 40 vai 46 collu TV būs stipri pa īsu... Kurš gan gribēs skatīties filmas uz tik maziem ekrāniem? Padomājiet tak loģiski! Tāpēc Samsung nāk klajā ar savu gudrāko no gudrākajiem televizoriem – 8 sērijas pārstāvi jeb precīzāk modeli: UE55ES8000S. Jā, pilnīgi pareizi sapratāt, tas ir krietni “paaudzies” un ir apveltīts ar veselām 55 collām (jeb 138 cm pa diagonāli)! Ja līdz šim abus iepriekšējos testa TV izdevās novietot uz krievu laiku šujmašīnas “tumbiņas”, tad šo modeli nācās novietot uz divām tādām. Labi, ka esmu tādām atradis pielietojumu ikdienā un varēju izlīdzēties, jo pie sienas īsti šo TV nav kur stiprināt. Bet tagad par visu pēc kārtas.

Image

Dizains. Gribēju jau sarkastiski jautāt – kāds vēl dizains? Milzīgs, plakans ekrāns! Bet kad TV ir izslēgts un acis vairs nežilbina ekrāna krāsu gamma, tad varam pamanīt arī to rāmīti (“One Design” stils), kurā viss turas iekšā. Pirmkārt tas ir ļoti plāns: 30,8 milimetri. Viss rāmītis apkārt pa kanti ekrānam ir darināts no metāla, kas ir gan stila, gan praktikas apvienojums. Komplektācijā nāk līdzi arī statīvs jeb TV kāja, kura ir arkas stila konceptā.

Image

Starp TV kāju un ekrānu ir izveidots korpusā izvirzījums, kurš TV darbības laikā izgaismo “Samsung” logotipu. Tas ir neuzkrītošs un elegants, izslēgtā veidā tas par sevi arī neliks manīt.

Image

Ekrāns un attēls. Nevar noliegt, ka šo abu raksturu lielumi ir galvenie, kam tiek pievērsta uzmanība, pērkot jaunu TV. Kā jau minēju tekstā iepriekš – televizors ir apveltīts ar 55 collu lielu ekrānu. Tā ir Slim LED ekrāna tehnoloģija un nodrošina kvalitatīvu attēlu. Tiek nodrošināta augstākā izšķirtspēja (full HD): 1920 x 1080 px. Tiek pielietota Clear Motion Rate (800), Wide Color Enhancer Plus, Ultra Clear Panel , kas kopumā nodrošina, lai ātras kustības tiek kvalitatīvi attēlotas, uzlabo attēla kontrastu, krāsu un asumu.

”Smart” jeb viedās iespējas.

Kā jau viedierīcēm, tām ir sava veida darba virsma jeb desktop, kurā atrodas iznestas aplikācijas, widžeti utml lietas. Ir iespēja arī nomainīt ekrāna tapeti jeb wallpaper. Uz šo darba virsmu var diezgan ērti nokļūt – tikai ar vienas pogas palīdzību. Ja vēlamo aplikāciju skaits nesalien vienā ekrānā, tā nav problēma, līdzīgi kā viedtelefonos, ir ritināšanas iespēja.

Image

Aplikācijas jeb televizoriem domātās programmas pakāpeniski kļūst vairāk, lai gan tiesa, pēc mana skatījuma, viss vēl bērna autiņos. Tomēr var atrast arī ko derīgu, ne tikai bērniem domātās spēlītes un gaismas mūzikas programmiņas. Uzstādīt tās var ļoti vienkārši, tāpat kā noņemt. Dodamies uz aplikāciju pārvaldnieku (Samsung Apps):

Image

Aplikācijas ir sakārtotas pa kategorijām un izvēlamies sev tīkamo aplikāciju. Uzspiežam uz to un tiek piedāvāta iespēja to lejupielādēt:

Image

Image

Image

Automātiski tiek izveidota arī saīsne jeb shortcut uz desktop un varam baudīt savu izvēlēto aplikāciju:

Image

Diži neieslīgšu aplikāciju ķidāšanā, jo to jau esmu darījis iepriekš testētajos viedtelevizoros. No mūsdienu skata punkta – ir integrēti sociālie tīkli, dažādas izklaides programmas gan bērniem, gan pieaugušajiem. Tiek piedomāts par ziņu resursiem, lai cilvēkus atradinātu no rīta kafijas pie avīzes (ne jau no kafijas, bet gan no avīzes, jo aplikācijas nodrošina jaunāko ziņu iegūšanu arī TV ekrānā). Princips un ideja nemainās. Manu uzmanību piesaistīja interesantā bērnu programma, kas ļauj bērniem ne tikai spēlēt spēlītes, bet to darīt diezgan interaktīvā veidā – pildīt uzdevumus, skatīties video, pelnīt tur dāvaniņas un tamlīdzīgas nodarbes – interesanti! Var iestatīt arī bērna pavadīto laiku pie TV. Tiem, kuriem ir mazi bērni, to sapratīs.

Arī jau ierastā iespēja – aplūkot web lapas TV ekrānā:

Image

To darīt ar pults palīdzību ir neērti, priecē fakts, ka var pieslēgt arī klaviatūru un peli. Ar dzelžu atpazīšanu nebija nekādu problēmu: pievienoju par lētajām naudiņām “Maximā” pirktās – viss strādāja korekti. Tomēr neskatoties uz to, pagaidām vēl internetu baudīt uz TV tomēr nav nopietni.

Image


Īpašās funkcijas.

Tā kā šis ir viedtelevizors uz pilnu klapi, tad saprotami, ka ražotājs, bez aplikāciju instalēšanas, ir integrējis vēl dažas interesantas iespējas. Atceros laikus, kad balss vadība mobilajos telefonos tikai ieviesās, un uz šīs tehnoloģijas lietotāju tauta skatījās diezgan ačgārni, vēl šobaltdien nav komfortabli iet pa ielu un “sarunāties pašam ar sevi”. Toties tagad bez liekiem kompleksiem to varam darīt savās mājās (vai padižoties ciemiņu priekšā). Patiesi, zinātniskās fantastikas filmas pakāpeniski piepildās visās jomās, un dot balss komandu vai žestu savam TV nu ir pavisam normāla parādība mūsdienu tehnoloģiju pasaulē.

Image

Ikdienā šīs, vēl netradicionālās, tehnoloģijas neesmu iemīļojis un tāpēc devu priekšroku klasiskajai pultij. Tomēr izmēģinot tās – jā, strādā. Protams, nebūsim naivi un nesāksim sapņot par latviešu valodas atbalstu – nāksies vien runāt kādā no populārākām pasaules valodām, piemēram, angļu mēlē. Nāksies piedomāt pie savas intonācijas un pareizās izrunas. Arī ar roku žestiem var “paākstīties”, bet neuzskatu, ka tā ir parocīga un ātra komandu ievade / izpilde. Toties sejas atpazīšanas tehnoloģija ir vēl viens veids kā aizstāt paroles ievadi, bet šo gan praksē neizmēģināju, jo biju aizrāvies ar citu TV piedāvāto iespēju baudīšanu.

Image

Otra būtiskā iezīme, kura ir pieminēšanas vērta, ir “Samsung Smart Evolution“ tehnoloģija. Tas nozīmē, ka mums katru gadu nav jāpērk jauns TV, bet mēs to viegli varēsim atjaunināt uz modernākiem risinājumiem (apgreidot jeb upgrade). Tas īstenībā ir lielisks risinājums kurš priecē. Būs iespēja regulāri uzlabot savu televizoru gan programmatūras ziņā (jaunas iespējas, lielāks programmatūras klāsts, utt), gan tīri tehniski, piemēram, iegādāto TV ar divkodolu procesoru diezgan ātri varēsim pārvēst par 4 kodolīgu monstru. Noteikti, ka iespējas atšķirsies no konkrētā TV modeļa, bet tā kā šis nav lētais gals – iespējas būs.

Š eit arī mazs video par šo “Samsung Smart Evolution“ tehnoloģiju:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=PlhmWzP-WgY[/youtube]

Savienojumi.

Visu, ko var vēlēties pieslēgt TV, var arī izdarīt vai nu pa tiešo, vai caur pārēju. Tā kā man mājās ir ierastais Lattelecom dekoders ar SCART – izmantoju pārēju. Visi savienojumi atrodas TV labajā pusē (aizmugurē, skatoties no priekšas). Ir 3 USB, 3 HDMI, LAN, Wi-Fi, Wi-Fi Direct, DLNA, austiņas (3,5mm), DVI audio, AV, u.c. pieslēgvietas satelītam, antenai, kabelim.
Sīkāk savienojumus var apskatīt samusng.lv mājas lapā: šeit.

Image

Image

Kā arī aplūkot attēlu no instrukcijas var šeit: foto:instrukcija.

3D jeb trīs dimensijas tavā istabā

Bez 3D tehnoloģijas mūsdienās vairs neiztikt, to pat nevar uzskatīt par plusu, drīzāk par mīnusu, ja tāda opcija šeit nebūtu integrēta. Lai arī pie mums Latvijā 3D televizoros ir bērnu autiņos un cilvēki to nav iecienījuši ikdienā – toties es aizvien vairāk sāku pie tā pierast un dot priekšroku tieši 3D. Jā, šim televizoram ir jālieto 3D brilles, lai varētu baudīt šo efektu, jā, tas ir apgrūtinoši, bet kvalitāte ir laba. Ja esi noskatījies 3D filmu kinoteātrī, un vēlies pēc tam ģimenes lokā to noskatīties vēlreiz, tad pavisam noteikti nav ne mazākās vēlēšanās to baudīt 2D formātā. 3D attēlojums ir labs, jāņem vērā, ka tas ir atkarīgs arī no paša 3D materiāla, bet TV spēj radīt labu efektu. Jāpiebilst pozitīva atsauce arī par 2D -> 3D konvertoru. Parasti šis konvertors televizoros ir galīgi nederīga spēļmantiņa, bet šoreiz radītais attēls bija pieņemams. Protams, to nevar salīdzināt ar jau uzņemtu 3D filmu, bet simulators strādā labi, vismaz ciešami.

Image

Komplektācijā iekļautas ir 2 aktīvās 3D brilles. Pozitīvi, ka tās ir aktīvās, jo tām ir labāka kvalitāte un labāks skatīšanās leņķis nekā pasīvajām. Jāpiebilst, ka brilles nav lādējamas, bet jāizmanto apaļā (CR-2025) baterija. Tas īstenībā nemaz nav slikti, jo parasti jau gadās tā, ka grib ko skatīties, bet nekas nav uzlādēts. Pēc ražotāja datiem var spriest, ka viena CR-2025 baterija spēj brilles darbināt ~ 150 stundu garumā. Un ja jau varam atļauties iegādāties šādu TV, varam atļauties nopirkt arī baterijas.

Image

Kādam vecpuisim 2 brilles arī pietiks, bet normālā ģimenē parasti ir vairāk nekā 2 cilvēki – nāksies iegādāties papildus aprīkojumu. Precīzais briļļu modelis ir: SSG-3050GB. Briļļu cena nav arī astranomiska: Latvijas interneta tirgū tās maksā virs 20 Ls (cena datēta ar 2012.gada jūliju).

TV pultis

Nepietiek jau ar to, ka katrai iekārtai ir sava pults – tad dekoders, tad atskaņotājs, tad TV (mūždien kāda pults nozūd tieši tad, kad to savajagas), bet nē, tagad pa visu māju būs jāmeklē ne tikai viena TV pults, bet jāspēj sameklēt veselas divas. Jā, šim TV modelim tās ir divas.

Viena ir parastā, kura kā ierasts ir aprīkota ar daudzām podziņām (šai arī devu priekšroku ikdienā):

Image

Bet ja mēs vēlamies būt moderni un izmantot visas balss vadības un citas ekstras – tam ir paredzēta īpaša pults jeb “Smart Touch Control” tālvadība. Tai ir ne tikai jūtīgas pogas, bet arī skārienlaukums kā pieklājas modernā pultī. Ar šo pulti varam vadīt visas smart iespējas.

Image

Secinājums.

Ko lai saka, laiks iet uz priekšu un viss attīstās. Ja pirms kāda laika kāds teiktu, ka būs tādi Smart TV, tad visi sāktu smieties. Atceros laiku, kad parādījās tāds "teleteksts", tad jau tas bija kaut kas "oho" līmenī. Televizori paliks aizvien gudrāki, bēdas sūdzēsim savam tosterim, un, lai jaunā paaudze tiktu uzņemta skolās, tai būs jāsacenšas intelektā ar klozetpodu spēlējot sudoku - tā ir mūsu nākotne...

Bet atgriežoties pie tēmas. Divkodola procesors televizoram? Un uzlabojams nākotnē pat uz 4 kodoliem? Skan iespaidīgi... Strādā patiesi labi. Patika, ka bremze salīdzinot ar priekšgājējiem ir mazinājusies. Galveno plusu dodu ne par gudrajām iespējām, ne balss un žestu vadību, ne labi nostrādāto 3D attēlojumu, bet gan tieši par smart evolution, kas nākotnē paredz uzlabojumu sistēmu un ļautu vismaz biku ilgāk uzskatīt šo tv par konkurētspējīgu.

Plusi / Mīnusi:

+ Labs attēls, attēlu uzlabošanas tehnoloģijas
+ Liels ekrāns
+ Balss vadība
+ Žestu vadība
+ Nākotnē varēs uzlabot esošo TV
+ Gaumīgs dizains
+ Iebūvēta kamera, kura ir arī regulējama
+ Labs gan oriģinālais 3D attēlojums, gan konvertētā simulācija
+ Iespēja instalēt aplikācijas

- Neatradu iespēju atslēgt skaņu skaņas regulatoram
- Augsta cena (~ 1600 Ls)
Last edited by shady on 06 Jūl 2012, 00:44, edited 1 time in total.
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 05 Jūl 2012, 13:20

Kam vispār TV antenas ieeja šim vajadzīga? Lai skatītos Latvidžas miglainās 576i standarta TV pārraides? Svētuma zaimošana... :D
Image

Creep
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1138
Pievienojies: 09 Feb 2008, 20:06
Reputācija: 0

Post no Creep » 06 Jūl 2012, 00:24

E khem. 55" ir 140cm nevis 115...
Tas tā, ievērībai, būtu vēlams palabot.

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Post no shady » 06 Jūl 2012, 00:43

Paldies, uz kastes pat rakstīts abās mērvienībās: 55 collas un 138 cm.
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

User avatar
Nelabojams
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1037
Pievienojies: 03 Sep 2009, 12:20
Reputācija: 0
Atrodas: Naukšēnu novads

Post no Nelabojams » 06 Jūl 2012, 07:46

Nesaprotu 4/5 šo funkciju reālo vajadzību; tam visam kalpo dators. Ja nu vienīgi ierobežotājs bērniem. 3D ar brillēm mājās vispār ir perversija, jo kurš gan var atļauties stundām kvernēt pie TV, neko citu nedarot? Vairumā māju TV tomēr ir tāds fona ļurksteklis, kur uzmest aci, ja dotajā momentā notiek kas īpaši interesants, bet patiešām skatītas tiek tikai atsevišķas pārraides.
Man jau pusgadu vispār nav TV - un nejūtu arī vajadzības. Aizejot kaukur, kur tāds ir, pat nav vēlēšanās skatīties.
Mana pieredze rāda, ka nav tādas zodiaka zīmes "Kretīns".

User avatar
KoЯn
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2219
Pievienojies: 18 Jūn 2009, 20:46
Reputācija: 0
Atrodas: Galvaspilsēta

Post no KoЯn » 08 Jūl 2012, 08:15

u no say .. centralizācija .. darbā dators, mājās smart tv un pa ceļam planšete/viedtālrunis.
Komentāri "to visu var paveikt ar datoru" bija aktuāli gadus 10 atpakaļ, tagad pat leduskapis varēs paveikt to pašu, ko var ar datoru :)

Pievienot atbildi

Return to “Testi”