Tests: Samsung WB150F - stilīga kamera ar efektiem

Moderators: janis.wd

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Tests: Samsung WB150F - stilīga kamera ar efektiem

Post no shady » 30 Jūl 2012, 14:46

Atceros laiku, kad vārdu “smart” jeb “viedais / gudrais” lietoja par kādu sensacionālu tehnikas jaunumu, tas bija kas īpašs, jaunais tehnoloģiju brīnums nepārprotami izcēlās uz visu fona. Bet kas notiek tagad? Vai ir kāda iekārta, kurai klāt nav piekabināts “viedais” vārds? Varbūt tosteris? Nē ... arī tāds ir.

Gudrās fotokameras nav nekāds jaunums, tomēr Samsung WB150F fotokamera piesaistīja manu uzmanību ar saviem knifiņiem. Kam tādas vispār ir vajadzīgas? Noteikti ne jau profesionāļiem, kuri “bliežâ€ ar spogulenēm un izmanto dažādus objektīvus, gaismas, objektīva filtrus un veic profesionālu foto apstrādi uz datora ar attiecīgu programmatūru. Tas viss ir jāmāk, tā ir specialitāte, kura nenāk bonusā nopērkot profesionālu foto tehniku, un, protams, nevar aizmirst šī prieka cenu. Cena, ērtums, izskats, fīčas ir tas, ko primāri redz ierindas patērētājs. Un tieši šim, šī kamera ir arī domāta.

Image

Kompakta kamera (106,5 x 59,9 x 32,2 mm), kura nav arī smaga (virs 180 gramiem). Acumirklī piesaista savu uzmanību ar diametrāli lielo objektīvu, ko nevar salīdzināt ar ierasti kompaktkamerās esošajām “ērgļa acīm” - te velk uz rūdītas pūces skatienu.

Image

“Schneider-KREUZNACH” 24 mm platleņķa objektīvs mums sniedz iespēju iekadrēt lielāku attēlu. Š eit vizuāls piemērs, ja salīdzina ar 27 un 35 mm objektīviem:

Image

Objektīvs ir arī apveltīts ar lielu “zoom” jeb “tuvinājuma” iespēju – līdz pat 18x optiskajā režīmā. Protams, ja vēlamies pietuvināt vēl tālākus objektus, tad varam arī izvilkt līdz pat 36x, bet tas nav prāta darbs, jo pēc 18-kārtīgā palielinājuma ieslēdzas attēla tuvinājums ar digitālo metodi, un tas vēl vairāk kropļo visu attēlu.

Image

Lai uzskatāmāk parādītu to saviem lasītājiem, veicu “zoom” jeb tuvinājuma testu:

1) Zoom tests (iekštelpa, sadzīvisks apgaismojums)

Image
(Zoom pie 0x)

Image
(Zoom pie 18x)

Image
(Zoom pie 36x)

2) Zoom tests (ārā, labs apgaismojums)

Image
(Zoom pie 0x)

Image
(Zoom pie 18x)

Image
(Zoom pie 36x)

Kā mums parāda testa rezultāti, tad redzam, ka trokšņu līmenis iekštelpās, ja nav ideāls apgaismojums ir salīdzinoši liels. Ä€rā rezultāti ir labāki, un pielietojumu tik tuvināmam objektīvam var atrast vienmēr, neskatoties uz kvalitātes zudumu.

Toties aizmugurē atrodas ne mazāk liels ekrāns, kurš maksimāli iekļauts gandrīz pa visu aizmuguri. Tam ir 3 collas un tas pieder pie TFT LCD tipa. Protams ekrāns ir iebūvēts un būtu muļķīgi sapņot par iespēju to grozīt tik lētā fotokamerā.

Image

Labajā pusē ekrānam ir novietotas galvenās navigācijas pogas: attēlu apskate / izdzēšana, izvēlnes izsaukšana, atgriešanas opcija un fokusa, zibspuldzes, taimera, ekrāna iestatījumi, kā arī saīsne video uzņemšanai.

Lai arī augšpuse no pirmā acu uzmetiena neatšķiras no ierastām pogām, tieši šeit apslēptas durtiņas uz viedo pasauli.

Image

Ieslēgšanas poga, attēla uzņemšana, tuvinājuma “kloķis” un visbeidzot – ritentiņš ar daudziem jo daudziem režīmiem.

Image

Programmas, smart, video un kopējie kameras iestatījumi mums nekādu izbrīnu neizraisa, šādas opcijas ir teju vai katrā fotokamerā. Tomēr vēlos šeit izcelt četrus ritentiņa režīmus:

ASM – Š eit varam izvēlēties dot prioritāti diafragmas atvērumam vai aizslēga ātrumam, kā arī izvēle kontrolēt visu manuāli pašam.

Image

SCN jeb sižets – Š eit ir liels klāsts dažādu režīmu: ādas retušēšana, nakts, ainava, teksts, rītausma, saulriets, pretgaisma un pludmale / sniegs.

Jēga tajos visos ir un savu efektu tie dod, šeit testa piemērs ar pretgaismas režīmu:

Image
(parastais režīms)

Image
(pretgaismas režīms)

Ekstrass

Image

Ir iespēja uzņemt panorāmas skatu gan horizontālā, gan vertikālā virzienā. Viss notiek vienkārši un ērti – bez nekādas aizķeres:

Image
(Nesamazināts attēls ir pieejams šeit)

Zem maģiskā rāmīša slēpjas dažādi efekti, ar kuru palīdzību var ietilpināt uzņemto objektu, piemēram, pilnmēnesī vai “uzmest” to uz žurnāla vāka.

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Interesanta fīča ir sadalītā uzņemšana, kur var salīmēt kopā pat līdz 3 kadriem gan horizontālā, gan vertikālā virzienā. Pusaudžiem noteikti patiks samainīt galvas vietām fotogrāfijā vai sev blakus piefotografēt kādu seksīgu modeli.

Image
(attēlā “salīmēts” viens un tas pats koks otram blakus)

Manuprāt, noderīga funkcija ir uzņemt attēlu attēlā, rezultātā uz fotogrāfijas varam izcelt kādu sīkāku (tālāku) objektu vai gluži pretēji – pietuvinātā attēlā parādīt arī visu kopainu.

Image

Varam arī attēlus pārvērst mazos video, kur tiek simulēta attēla gleznošana – par to rūpējas mākslinieka ota.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GAhuOsxM3AM[/youtube]

Kā arī kaudze ar dažādiem fotoattēlu filtriem: miniatūra, vinjetēšana, tintes gleznojums, eļļas gleznojums, karikatūra, škērsfiltrs, skice, maigs fokuss, zivs acs, veca filma, pustoņa punkts, klasisks, retro, attēla tālummaiņa.

Image
(attēlā: tālummaiņas filtrs)

Tādi paši filtri ir pieejami arī uzņemot video un, ja esam aizmirsuši izmantot kādu filtru, tad tur pat kamerā ir iespējama pēcapstrāde, izmantojot fotoattēla redaktoru.


Wi-Fi – Š ī ir fotokameras odziņa, jo ir integrēti dažādi “gudrie” servisi, kā piemēram, mākoņtehnoloģija. Fotogrāfjas un video varam saglabāt ne tikai mākonī, bet to visu iespējams uzsūtīt arī uz facebook, picasa, youtube un photobook servisiem, kā arī izmantot vecmodīgo metodi – vienkārši nosūtīt pa e-pastu tieši no kameras. Kamerā ir iebūvēts Wi-Fi nodrošinājums, un, lai izmantotu šos gudros pakalpojumus, atliek vien piekonektēties bezvadu tīklam. Ir arī iespēja veikt automātisku datu dublēšanu, kur dati tiks pārsūtīti uz datoru ar bezvadu savienojumu, kā arī savienot fotokameru ar tālruni vai TV.

Image

Un visbeidzot arī ierastais ISO tests. Samsung WB150F fotokamera nodrošina ISO jeb gaismas jūtību iestatīt no 80 līdz 3200 (auto; 80; 100; 200; 400; 800; 1600; 3200). Tomēr attēlu kvalitāte ir ļoti zema, arī pie mazas ISO vērtības labos gaismas apstākļos. Diemžēl, bet tur neko darīt nevar – kameras cenai atbilstoša kvalitāte.

Š eit ISO testa bildes:

ISO:100
Image
(Nesamazināts attēls ir pieejams šeit)

Image
(Nesamazināts attēls ir pieejams šeit)

ISO:400
Image
(Nesamazināts attēls ir pieejams šeit)

Image
(Nesamazināts attēls ir pieejams šeit)

ISO:800
Image
(Nesamazināts attēls ir pieejams šeit)

Image
(Nesamazināts attēls ir pieejams šeit)

ISO:1600
Image
(Nesamazināts attēls ir pieejams šeit)

Image
(Nesamazināts attēls ir pieejams šeit)

ISO:3200
Image
(Nesamazināts attēls ir pieejams šeit)

Image
(Nesamazināts attēls ir pieejams šeit)

Toties par tuvplānu jeb macro attēliem sūdzēties nevar – fokusējas labi un arī smart režīms pareizi atpazīst macro attēlus.

Image

Ir iespējams arī uzņemt HD video (1280 x 720). Protams, ir dzirdams objektīva “staigāšanas” troksnis un būtu vēlams piesegt mikrofonu, lai nerastos vēja radītais troksnis.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=fKLJ37rz6-M&hd=1[/youtube]

Secinājums:

Pirms mēs sākam kritizēt kameras kvalitāti un pārmest ražotājam, ka tas cenšas izbraukt laukā ar programmas efektiem, attēlu filtriem, kas patiesībā nesastāda nekādas izmaksas. Vajadzētu pievērst uzmanību uz šis fotokameras cenu – Samsung WB150F Latvijas interneta tirgū maksā tikai ~ 105 Ls (cena datēta ar 2012.gada jūliju). Vai mēs tiešām varam pārmest, ka konkrētā fotokamera nenodrošina augstas kvalitātes foto uzņēmumus? Domāju, ka ne!

Kamerai ir savi plusi un savi mīnusi. Par teju vai 100 latiem kamerā ir sabāztas daudzas fīčas, sākot ar parastiem attēlu apstrādes filtriem, efektiem, beidzot ar wi-fi iespēju, kas nodrošina piekļuvi sociālajiem tīkliem, mākoņtehnoloģijai, saslēgšanos ar datoru un citām iekārtām. Domāju, ka neko labāku šajā cenu kategorijā arī neatradīsiet.

Plusi / Mīnusi:

+ 18x optiskais zoom (līdz 36x digitālais)
+ Daudz dažādi attēlu efekti, filtri
+ Wi-Fi nodrošinājums
+ Sadarbība ar soc.tīkliem, mākoņtehnoloģiju, sinhronizāciju ar datoru, TV, mobilo telefonu, u.c.
+ Gan manuālā, automātiskā (smart) kontrole
+ Optiskā attēlu stabilizācija
+ 24mm platleņķa objektīvs

- Salīdzinoši zema attēlu kvalitāte
- Nepārprotama hromatiskā aberācija, attēla graudainums pat labos gaismas apstākļos

Pilnu tehnisko informāciju par produktu var meklēt ražotāja mājas lapā: Samsung WB150F

<iframe src="http://www.salidzini.lv/affiliate/searc ... &type=list" frameborder="0" width="570" height="220"></iframe>
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

User avatar
Jaunzems
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3935
Pievienojies: 20 Apr 2008, 12:19
Reputācija: 0

Post no Jaunzems » 30 Jūl 2012, 15:18

WOOOOOOOOOOOW EFEKTI! PUBLIKA SAJŠªSMÄ€ LAUŽ KRĒSLUS

tas nekas, ka līmenis ir kā vecajos sony ericsson telefonos, kur arī bija visādi tāda stila efekti. PhotoDJ, ja nemaldos.
- Salīdzinoši zema attēlu kvalitāte
Varēji aiztaupīt savu laiku, sākt ar šo frāzi un nerakstīt pārējo apskatu, jo, ja attēlu kvalitāte ir slikta, no kameras nekāda jēga nav.

User avatar
Raivix
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 537
Pievienojies: 10 Jūn 2009, 14:34
Reputācija: 0

Post no Raivix » 30 Jūl 2012, 16:15

To frāzi vajadzētu likt kamerām uz korpusa, lai nemaldinātu cilvēkus.

User avatar
iKey
E-žurnālists
Atbildes: 1460
Pievienojies: 25 Apr 2007, 16:55
Reputācija: 0
Atrodas: Aizkraukles morālā anomālija

Post no iKey » 31 Jūl 2012, 15:22

un kā ar Samsung fotoaparātiem raksturīgo "slimību"?
objektīva ieklemmēšanās?
Reset poga domāta tam, lai parādītu datoram, kurš te ir galvenais.

Jolla Sailfish
Image

kuuminsh
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 241
Pievienojies: 28 Jan 2010, 01:54
Reputācija: 0

Post no kuuminsh » 02 Aug 2012, 13:05

Aparāts ir pilnīga ateja.
Bildes zem jebkādas kritikas.
Krāsu dinamiskais diapazons kā 10mit gadus vecai nokijai. To var ļoti labi redzēt bildē kur ir koks un debesis.
Tikko kā nav perfekts apgaismojums bildes ir miglainas un izplūdušas.
No zooma vispār nekādas jēgas nav ja viens nefošē pludmali saulainā dienā, jo proporcionāli zoomam samazinās gaismas daudzums un bildes kļūst vēl briesmīgākas.
Krāsas vispār kaut kādas dīvainas.. viss tāds nedabīgs.
Aparāts ir briesmīgi lēns.
Teorētiski ir iebūvēts wi-fi, bet no viņa nav nekādas jēgas.
Video ierakstam limits.. ja nekļūdos ~ 20sec, kas var būt arī ir labi, jo bilde tā pat ir briesmīga.
Labāk paņemt fočuku mazāk funkcijām, bet nu bik jēdzīgāku bilžu kvalitāti.
(42*0)^0=1

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Post no shady » 02 Aug 2012, 20:21

iKey - Ar objektīva darbību testa periodā problēmas nenovēroju, dažreiz nokārās pie efektu/filtru izmantošanas.

----
Tā jau ir, tie, kuri vēlas kvalitatīvus attēlus (pat no tik lēta gala) šo kameru neizvēlēsies, bet cilvēki ir dažādi - skolnieku paaudze, kura vēlas "fīčīgus" attēlus un neko vairāk par kādu tusiņu / sanākšanu nobildēt nevajag. Ja kamera vēl būtu triecienizturīgā par tādu pašu cenu, tad tas būtu pat ļoti labs risinājums jauniešiem. Bet kamera ir tāda, kāda tā ir, tāpēc jau ir apskati.
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

User avatar
Jaunzems
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3935
Pievienojies: 20 Apr 2008, 12:19
Reputācija: 0

Post no Jaunzems » 02 Aug 2012, 21:19

Tos "fīčīgos" efektus var mierīgi pievienot fotošopā, vai pat atsevišķās tīmekļlapās (photofun.od.ua, piemēram). Tāpat tā nav vienīgā kamera ar wifi, ir daudzas labākas. Tie (d)efekti nav pietiekams iemesls, lai nepirktu Canon vai Olympus ziepjutraukus par to pašu cenu.

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Post no shady » 02 Aug 2012, 23:46

Jaunzem - Ne jau visi cilvēki to prot! Un, piemēram, neatzīstu šitādu efektu lietošanu, kur nu vēl to pēc tam darīt uz datora. Bet, ja jau man tie pa rokai grozas, tad dažus pat izmantoju pats - interesanta kadra iemūžināšanai konkrētajos apstākļos, bet nekad to nedarītu uz datora, esmu par slinku, ja tas nav pieejams uzreiz telefonā, fotokamerā. Iemācies domāt uz vairākām pusēm, cilvēki ir dažādi, tāpat to vajadzības. Tas tāpat, kā tu visur apkārt skandini, ka planšetes ir mēsls, ja tu tās neproti vai negribi pielietot, tas tas nenozīmē, ka citi tās neizmanto un neatzīst par labu esam. Tikpat labi kāds 15gadīgs puika/meitene būs stāvā sajūsmā par esošās kameras fīčām - iedomājies, pat savienojas ar facebook :D
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

kuuminsh
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 241
Pievienojies: 28 Jan 2010, 01:54
Reputācija: 0

Post no kuuminsh » 03 Aug 2012, 15:40

Nekādas tusiņu bildes ar šo aparātu nesanāks.
Vari droši aizmirst.
Tusiņos gaismas ir stipri pa maz priekš šī verķa.
Tusiņu bildes sanāks ūber izsmērētas dēļ ilgās ekspozīcijas un ar grandioziem trokšņiem.
Es atvainojos...tu paskaties kāds šai kamerai ir sensora izmērs :)
Samsungs sabāza iekšā softiskas fīčas un taupīja katru centu uz dzelžiem.
Softiskās fīčas jau faktiski neko nemaksā :)
Finālā sanāk ar fīčām pārkačāts un dzelžu līmenī ārkārtīgi vājš aparāts.
Bilžu kvalitāte pat pie laba apgaismojuma ir nožēlojama.
Es atvainojos.. man ar S2 bildes ir kvalitatīvākas kā ar šo "fotoaparātu"
(42*0)^0=1

Pievienot atbildi

Return to “Testi”