Lietotāja acīm: Acer Iconia Tab A210 - Tegra 3 triumfs (papildināts)

Moderators: janis.wd

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Lietotāja acīm: Acer Iconia Tab A210 - Tegra 3 triumfs (pa

Post no samurajs » 26 Aug 2012, 16:26

Kad nesen viņpus okeānam iznāca planšetdators Google Nexus 7, man tūdaļ pat radās vēlēšanās tādu iegādāties. Bet tad nu man sanāca paturēt rokās 7" planšeti, un es sapratu, ko domājis nelaiķis Stīvs Džobss ar vārdiem "nedzīvi dzimušais". It kā jau visu var darīt, bet komforta sajūtas nav. Tāpēc nolēmu pameklēt sev alternatīvu, kas atbilstu šādiem nosacījumiem:

1. Modelim jābūt vis-vis-visjaunākajam
2. Modelim jābūt jaudīgam, ar vismaz 16 GB atmiņas + atmiņas karte
3. Ekrāna izmērs - 10"
4. Jābūt vairāk iespēju nekā Nexus 7
5. Jābūt zīmola precei
6. Cena nedrīkst būt pārskrūvēta

Pēc šā gada izstāžu sortimenta pārskatīšanas jūnijā notikušajā Computex-2012 uzgāju Acer A200 budžetnieka daudzsološu atjauninājumu A210, kurā Tegra 2 procesors nomainīts pret jaunāko 4-kodolu Tegra 3. Informācija par modeli internetā bija ārkārtīgi skopa, tas pat vēl nebija iekļauts Acer mājaslapā. Bet kas neriskē, tas nedzer šampanieti - un tāpēc tika atrasts internetveikals, kurš uzņēmās šo preci sagādāt no noliktavas Francijā [Atkāpe: nu jau šo preci piedāvā vairāk veikalu].
Pēc nelielas nervu pabendēšanas 8. dienā planšete bija manās rokās. Ražota 2012. gada 21. jūlijā, ierīce tika piegādāta neskartā rūpnīcas iepakojumā.


Image
Image
Image

Bez gadžeta vienkāršajā, bet gaumīgajā iepakojumā atradās īsais manuālis, vesela ķīpa ar nevērtīgām licenču, garantijas, servisa brošūriņām daudzās valodās, lādētājs un USB vads savienošanai ar PC. Biju lasījis, ka kāds pircējs iegādājās Google Nexus 7 ar taukainu pirkstu nospiedumiem uz displeja, tāpēc visai aizdomīgi nopētīju ierīci pēc aizsargapvalka noņemšanas - nekā, viss laistās kā spogulis, Acer ražošanas kultūra izrādījās visaugstākajā līmenī.

Displejs pārklāts ar Corning Gorilla Glass stiklu, pelēkā aizmugure izgatavota no specifiskas plastmasas ar reljefiem punktiņiem, kas ļoti ērti pieguļ rokai. Konstrukcija vispār ir ļoti solīda; nekas neļurkājas.

Ieslēgšana

Ieslēgšanas process no "nulles" prasīja sekundes 40; laikam ātrāk neviena Android ierīce to nespēj. Pēc starta animācijas parādījās Acer firmas virsbūve, kuru neiedomājos uzreiz nofotografēt, tāpēc attēlu aizņēmos internetā:

Image

Nākamajās bildēs darbvirsma jau sākta pārveidot pēc "mana ģīmja un līdzības":)

Image
Image

Tā kā Android 4.0.4 šai ierīcē demonstrē apskaužamu stabilitāti, izslēgšana-ieslēgšana praktiski netiek lietota. Iemidzināšana un arī atmošanās prasa vien pussekundi.
Uz darbvirsmas pieejams tāds firmas rīks kā Acer Ring - to ieslēdz ar zaļo pogu displeja lejasdaļā. Š inī animētajā rīkā var meklēt, regulēt skaļumu, ieslēgt 4 iepriekš programmētas darbības, kā arī atvērt grāmatzīmes. Pats svarīgākais - no Acer Ring var izgatavot ekrānuzņēmumus, un tam nevajag root tiesības.

Image

Jāpiebilst arī, ka noklusējuma ekrāns sastāv no 5 desktopiem. Pats 1280x800 displejs gan nav ne AMOLED, ne IPS, bet ir ļoti kvalitatīvs, ar plašu apskates leņķi. Taisnību sakot, no lielāka leņķa to skatīt nav parocīgi - krāsas un spilgtums gan nemainās, bet traucē atspīdumi no stikla.

Specifikācijas, perifērija un savienojumi

Pie specifikācijām varu tikai ievietot bildīti no izstādes:

Image

Tegra 3 procesora taktsfrekvence patiesībā sasniedz 1,3 GHz; pēdējā vērtība tiek lietota turbo režīmā:
(Pilnizmēra attēls)

Image

Kreisajā malā atrodas ieslēgšanas poga ar mainīgas krāsas LED indikatoru, austiņu ligzda, microUSB Client savienojumam ar PC un pilnizmēra USB 2.0 Host ligzda ar OTG (On-The-Go) funkcionalitāti.
Augšā - skaļuma regulēšanas pogas un ekrāna pagriešanas bloķēšanas slēdzis.
Labajā malā - lādēšanas ligzda.

Image

Daži vārdi par USB Host: pateicoties tam, atkrīt problēmas par varbūtējo atmiņas trūkumu; bez problēmām tiek pieņemtas zibatmiņas, fotokameras, ārējie HDD, un bāzes modelim A200 var arī pieslēgt populāros Huawei 3G modemus mobilā interneta iegūšanai. Š im nolūkam vienīgi nepieciešams ierīci rūtot un veikt dažas manipulācijas ar permisijām (līdz tam vēl neesmu ticis).
Arī ar fizisko klaviatūru un peli nebija problēmu; lielisks risinājums produktīvam darbam. Diemžēl neizdevās izdabūt latviešu zīmes, bet domāju, ka tam varēs atrast risinājumu.
Modelī aizmirsts par HDMI pieslēgvietu, bet manā gadījumā tas nav īpaši svarīgi.

Stereo skaļruņi skan tīri, skaņa nav spiedzoša, bet skaļums varētu būt lielāks. Uz austiņām skan normāli. Ja vajag skaļāk - Google Play lejuplādējam kādu ekvalaizeru.
Priekšējā kamera - tipveida 2 MPix kamera, tāda pati, kā klēpjdatoros.

Mobilā 3G interneta A210 nav (tas ir tikai A211, kurš LV vēl nav pieejams), bet Wi-Fi ir uzdevumu augstumos. Pie 100 Mbit/s pieslēguma ar Ubiquiti AirRouter nav problēma sasniegt 30 Mbit/s ātrumu:

Image

Sistēma un programmatūra

Par Android 4.0.4 sliktus vārdus teikt nevar: vēl nav izdevies to ne piespiest uzkārties, ne restartēties. Diemžēl nav latviešu valodas (ierīce domāta Francijas tirgum), bet ir angļu, vācu, krievu. Rakstīšanai latviski labākā izrādījās Smart Keyboard Pro klaviatūra. Acer štata failu pārlūks tīri lietojams, tāpat arī citas īpašniekprogrammas - foto, video, mūzikas atskaņotāji. Ja par maz ar .AVI, .MKV, MPEG-4, H.263/H.264 video formātiem, kas dekodējas ar aparatūras metodēm, var uzlikt VLC atskaņotāju. Tas gan ir beta, bet darbojas pieklājīgi.

Ofisa vajadzībām kā bāzes programma ietilpst Polaris Office pilnā versija, kas labi darbojas ar pierastajiem MS Office formātiem.

Lielākās problēmas izrādījās ar interneta pārlūku. Izbrāķēju gan štata pārlūku, gan Firefox un Chrome; lapas jau attēlo labi, bet ļoti trūcīgs iestatījumu opcijas klāsts, un neērti piekļuve grāmatzīmēm. Labākais izrādījās speciāli planšetēm pielāgotais Maxthon HD: ērti lietojams, ar plašām konfigurācijas iespējām. Š is gan paretam mēdz nokauties, bet ne tik bieži, lai traucētu.

Image
Image

Baterija

Baterija šim modelim it kā nav spīdoša; tās ietilpība ir tikai 3260 mAh. Varētu likties, ka 10" ekrānam un 4-kodolu procesoram tas ir daudz par maz. Tomēr Acer inženieri bijuši uzdevumu augstumos, un vairāk kā vienreiz dienā planšeti lādēt nenākas. Pie saprātīga ekrāna spilgtuma 30-50% (pie 100% izteikti žilbst acis) interneta pārlūkošanas vai video atskaņošanas režīmā baterija izvelk 8 stundas.
Miega režīmā ar ieslēgtu Wi-Fi baterijas lādiņš nokrītas par 2-3% nakts laikā. Bez Wi-Fi tas vispār nekrītas.

Salīdzinošie testi

Lai apskatam piedotu asumiņu un ļautu objektīvāk novērtēt Acer Iconia Tab A210 jaudas, izdzinu cauri vairākus benchmark testus.

1. Antutu

Image

2. Quadrant

Image

3. Vellamo

Image

4. PassMark Mobile

Š eit jau redzam detalizētu salīdzinājumu, kurš parāda testējamās ierīces stiprās un vājās vietas:

Image

5. CF-Bench

Image

6. Baterijas tests

Š eit testa programma saslēdza iekšā visu, kas iespējams: CPU ar 100% noslodzi, displeju pilnā spilgtumā, visus savienojumus utt., un sāka izlādēt bateriju. Mērot laiku no 100% uzlādētas baterijas izlādei līdz 20% atlikumam, process prasīja 3,5 stundas, kas deva 574 punktus. Patīkams rezultāts, jo 3x ietilpīgākā (9800 mAh) Acer A500 baterija dod tikai nedaudz vairāk punktu.

Testa laikā planšete uzsila līdz 34,6 grādiem.

Image

Plusi un Mīnusi

+ Solīda, gaumīga konstrukcija
+ Lieliska veiktspēja skaitļošanas un 2D grafikas uzdevumos
+ USB 2.0 Host pieslēgvieta ar pilnu funkcionalitāti
+ Laba cena (240 Ls)


- Aizmirsts par HDMI
- Viduvēja veiktspēja 3D grafikas uzdevumos
- Sistēmai nav latviešu valodas


Papildinājums: parādās aizvien vairāk informācijas, un no nesen izplatītā user manual izriet, ka gadžetā lietoti divi 3260 mAh akumulatori - katrs savā pusē. Tāpēc arī ierīce labi izcentrēta un svars relatīvi liels - 700 gramu. Tātad kopējā energoietilpība = 6520 mAh

Image

<iframe src="http://www.salidzini.lv/affiliate/searc ... &type=list" frameborder="0" width="570" height="220"></iframe>
Last edited by samurajs on 02 Sep 2012, 09:16, edited 3 times in total.
Image

User avatar
Nettwerk
E-žurnālists
Atbildes: 452
Pievienojies: 12 Nov 2009, 17:44
Reputācija: 0

Post no Nettwerk » 27 Aug 2012, 13:40

Paldies par rakstu ir interesanti palasiit, bet lai nu ko, personigi Android tablete un telefoni ir izsleegti no mana saraksta jebkaados veidos, par briivu, vai par cenu. Ja taa ir kaa pirmaa planshete tev tad pareizi dari ka noperc brandoto, nu ne labaako bet ir ok, vismaz garantija daudz maz buus ok. Es sev un draudzenei panemu Blackberry Playbook par labu cenu. Jaasaka ka man ar 7" tableti ir tieshi laikaa. Ir lietotas 10" tabletes, manai lietoshai ir par lielu. Nav ne izziists no gaisa ne iedomas. Bet lietojot ikdienaa sapratu ka par lielu. Kaapeec visur veerteejot android ieriices tiek likti benchmarki? Kraaninju staipiishanaas taa kaa beernudaarzaa. Nav tur veerts staipiit kraaninjus, kameer google:"NEPAARAKSTIS VISU SISTEMU NO NULLES UN NEOPTIMIZES PAREIZI SISTEMU DZELZIEM. KAD TAS TIKS VEIKTS TAD ARI BUS NORMALA ATRDARBIBA UN NEKRASHOS."
Lenovo Thinkpad W520 4284-4LG | SL510 2847-6LG | Lenovo Thinkpad T400 2768-EE2
OS: Windows 8 Professional (x64)
CPU: Intel i7-2760QM | Intel Core 2 Duo (T9600) | Intel Core 2 Duo (P8600)
HDD: 256Gb SSD Primarais un sekundarais 500GB | 120Gb Intel SSD (330 Series) | 160Gb
RAM: 32Gb | 8Gb | 8Gb

User avatar
berils
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 727
Pievienojies: 17 Dec 2009, 18:49
Reputācija: 0

Post no berils » 27 Aug 2012, 17:11

Tavs heiterisms krešo :D
Opera priekš brovzēšanas ir kā laikā ;)
Jauks apskats.
[spoil]kabatas lāpsta NOTE 3 [LTE]

The ROM hunt begins!
Image
  • ROM: Galaxy S5 Stock ROM - Final v40.0 by jamal2367
    KERNEL: AEL Kernel v7.13 [Lionheart+zen+2.7GhzOC+600MhzGPU OC] by friedrich420
    Memory: 32GB internal+16GB external 10class
    Recovery: CWM v6.0.4.7 [/spoil]

User avatar
GooD`MeN
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 40
Pievienojies: 19 Mai 2008, 16:29
Reputācija: 0
Atrodas: Liepāja

Post no GooD`MeN » 28 Aug 2012, 22:45

Iepriekšējais A200 bija ļoti viegli pārvaldāms un parocīgs,bet šis ir krietni uzlabotāks variants... Cena un kvalitāte ir super laba izvēle...

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 02 Sep 2012, 09:18

Papildinājums: parādās aizvien vairāk informācijas, un no nesen izplatītā user manual izriet, ka gadžetā lietoti divi 3260 mAh akumulatori - katrs savā pusē. Tāpēc arī ierīce labi izcentrēta un svars relatīvi liels - 700 gramu. Tātad kopējā energoietilpība = 6520 mAh

Image
Image

budzis
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 130
Pievienojies: 02 Mar 2010, 10:16
Reputācija: 0

budzis

Post no budzis » 07 Sep 2012, 10:54

Man jau niezēja aizrādīt, ka A500 akji ir akurat tadi pasi 2x3260mAh ;)

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Re: budzis

Post no samurajs » 07 Sep 2012, 17:39

Genau. Bet interesanti, ka apgreidā A510 salikuši pamatīgākus aķus - 9800 mAh.
Image

Pievienot atbildi

Return to “Testi”