Tests: HP Workstation Z1 - jauda, kas savaldzina

Moderators: janis.wd

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Tests: HP Workstation Z1 - jauda, kas savaldzina

Post no shady » 26 Sep 2012, 11:31

Š ajā reizē Notepad.lv lasītājus pamielošu ar diezgan ekskluzīvu testu, un šī testa galvenais varonis ir kāds paprāvāks dators. To gluži nesauc vis par parasto datoru, bet gan par darbstaciju (Workstation). Iekārtu piedāvā kompānija HP un tā cena ir vairāk nekā „smuka” – ap 3000 Ls! Tiesa, Eiropā un ASV šādu iekārtu var dabūt arī par zemāku cenu, bet oficiāli pasūtot no HP uz Latviju jārēķinās tieši šādu summiņu, kā arī nevajag aizmirst, ka „HP Workstation Z1” pieejams dažādās komplektācijās. Š o darbstaciju paņēmu ar lielu interesi un to sev uzstādīju kā primāro „darba zirgu”, lai varētu pilnvērtīgi izbaudīt un novērtēt. Ar ko tā izceļas uz ierasto datoru fona? Ko varam sagaidīt no datora, kura cena pirmajā brīdī pat drusku nošokē? Turpmākajā apskatā varēsiet izlasīt manus iespaidus un atziņas.

Ekrāns:

Image

Vispirms jau sāksim ar to, jo ekrāns ir lieta uz kurā mēs lūkojamies, lūkojamies un tā pat vairākas stundas no vietas.... Tīri vizuāli tas atgādina lielu monitoru kurš izpleties līdz 27 collu gabarītiem, un pateicoties LED aizmugures apgaismojumam un IPS tehnoloģijai, attēls ir vienkārši lielisks. Kvalitāte un datora jauda atļauj darboties ar profesionālu video un foto apstrādi. Ekrāns ļauj attēlot 1,07 miljards krāsas ar 2560x1440 px izšķirtspēju, un tam nav problēmas ar skata leņķi, jo to var aplūkot, pēc tehniskajiem datiem, pat 178 grādu leņķī. Strādāt pie šāda ekrāna ir vienkārši bauda, ne jau tikai dēļ kvalitātes un grafisko darbu iespējām, bet šāda izmēra ekrāns pamatīgi atvieglo darbu arī biroja darbiem un nav jāmežģī acis, jo ir ļoti ērti strādāt ar vairākiem dokumentiem vienlaicīgi, jo viss ir ideāli pārskatāms.

Uzbūve / kvalitāte:

Neskatoties uz to, ka ekrāns, pašsaprotami, uzsēdināts uz kājas, mēs varam regulēt tikai tā augstumu, jo diemžēl uz sāniem to grozīt nav iespējams, un ja rodas šāda nepieciešamība, tad izkustinām visu konstrukciju.

Image

It ka jau par monitoru viss būtu skaidrs, bet kur ir pats dators? Tad, nu lūk, ja atceraties no vēstures Apple`s laikus, kad modē bija veidot apvienotos risinājumus (All-in-One), un šajā gadījumā HP ir realizējis līdzīgu konceptu. Tieši tā, dators ir iebūvēts monitorā (vai monitors datorā?), vai precīzāk tā aizmugurē. Runa nav pat par stilu, tas ir neticami ērts un kompakts risinājums, un šeit es 100% dodu žetonu HP inženieriem, kuri ir parūpējušies gan par koncepta izstrādi, gan kvalitāti. Sajūta, ka datora nemaz nav – ir tikai monitors, un līdz ar to nav liekas kastes, kas maisītos pie kājām vai aizņemtu vietu uz darba galda.

Bet visvairāk mani pārsteidza tieši komfortablā transformējamā konstrukcija. Vispirms nolokam ekrānu guļus pozīcijā (sanāk smuks kafijas galdiņš):

Image

Ekrāna apakšējā malā ir divi knibuļi – pavelkam tos, un viegli paceļam vāku (ekrānu):

Image

Iekšā paveras burvīga aina, kas vienkārši savaldzina. Tagad saprotu, kā jūtas auto fans, paceļot ekskluzīva auto motora pārsega vāku...

Image
Image

Viss ir kvalitatīvi nostrādāts un padomāts par to, lai katru komponenti var nomainīt dažu sekunžu laikā. Piemēram, paskatāmies uz cieto disku – pavelkam kloķīti un ar vienu rokas kustību to izņemam, un tik pat ērti ievietojam atpakaļ bez nevienas skrūves.

Image
Image
Image
Image

Uz vāka iekšpusē atrodas arī maza shēma, lai vieglāk saprastu – kur un kas atrodas:

Image

Dizains:

Lai cik tas jocīgi nešķistu, par dizainu ir padomāts pat datora iekšienē. Viss ir noslīpēts līdz maksimumam, nekur “nemētājas” nekādi vadiņi, daudzas komponentes vizuāli noslēptas, katra savā apvalkā. Viss ir kvalitatīvs, nav nekādu redzamu artefaktu. Bet to jau jūs noteikti pamanījāt iepriekšējos attēlos.

Tagad pievērsīsimies ikdienā redzamajam. Priekšpusē mijas melnā un pelēkā krāsa. Materiāls ir glancēts un, datora priekšpusi, zem ekrāna, rotā “HP” logotips ar modeļa zīmi.

Image

Toties tā aizmugure ir sudrabotā krāsā un darināta no metāla, tas vienlaikus ir stila un kvalitātes zīmogs.

Image

Sāni ir biezi un tas ir pašsaprotami, ņemot vērā specifiku, toties vietas ietaupījums ir nesalīdzināmi lielāks, jo nav papildus datora kaste, un ja vēl iedomājamies par CTR monitoru, tad vienkārši vairs nav ko piebilst. Dizainiski tas lieliski iederas gan mājās, gan ofisā, jo nav jādomā ne par vietu, ne par kaut kādiem vadu mudžekļiem – ir tikai viens barošanas vads un viss. Viss pārējais notiek ar bezvadu tehnoloģijas palīdzību.

Komplektā ietilpst arī bezvadu klaviatūra un pele no HP, bet nekādu pieminēšanas vērtu faktu šeit nekonstatēju, jo kā jau pienākas šādam monstram, tad klaviatūra un pele strādā labi. Taustiņi spiežas bez piepūles un pele nelika sevī vilties. Savienojumu nodrošina USB ieliekams resīveris, kurš saprot abas iekārtas.

Image

Kas lācītim vēderā un kas noslēpts kažociņā?:

Priekšpusē ir iebūvētas divas lietas: augšā ir 1080p Web kamera ar maināmu leņķi, un kura nodrošina HD kvalitāti, bet apakšā ir iebūvēts skaļrunis. Web kameru praksē nelietoju, bet par skaļruni jāsaka – varēja būt labāks. Ikdienas darbiem pilnīgi pietiek, bet ja vēlas mājās / birojā sarīkot mini ballīti– būs jākabina klāt atsevišķa audio sistēma. Jebkurā gadījumā filmu, mierīgā gaisotnē, var skatīties bez bažām, kā arī nav problēmu klausīties mūziku (bet negaidiet no iebūvēta skaļruņa basus un trīcošus stiklus).

Image

Labajā sānā ir ieslēgšanas poga ar darbības indikatoriem, Blu-Ray diskdzinis un 2 x USB 3.0 porti, mikrofona un austiņu pieslēgvietas, kā arī atmiņu karšu lasītājs.

Image

Apakšā (aizmugurē) atrodas 4 x USB 2.0, interneta, audio un video savienojumi.

Image

Tehniskie parametri:

Gabarīti: 58.42 x 66.04 x 41.91 cm
Ekrāns: 27 collas / 2560 x 1440 px / LED-backlit / IPS
Procesors: Intel Xeon E3-1280 / 3.5 GHz / 8MB cache / 4 cores
Operatīvā atmiņa: 8 GB / DDR3 / ECC / 1600 MHz (4 sloti, max 32 GB)
Video: Nvidia Quadro 3000M / 2 GB / GDDR5 / 256 bit
ÄŒipsets: Intel C206 (BD82C206 PCH)
Cietais disks : 1 TB / Hitachi HDS721010CLA630
Galvenie savienojumi: Wi-Fi (a/b/g/n) / Bluetooth 3.0 / USB (2.0 / 3.0) / RJ45 / IEEE 1394a / Display Port / SPDIF / Line (in/out) / Mic / Headphone / Media Card Reader (xD/MMC/MS/SD)
Atmiņas karšu lasītājs: SD / xD / MS / MMC
Operētājsistēma: Windows 7 Professional / 64 bit

Jāņem vērā to, ka HP Workstation Z1 var būt komplektēti dažādi, tāpēc pasūtot Z1 darbstaciju, noteikti pārliecinieties par to kas tiek piedāvāts. Š eit var atrast vispārīgo komplektāciju: HP.com – Workstation Z1

Veikstpējas tests jeb benchmark:

Benchmarku mīļotājiem sagatavoju vairākus testus, lai varat salīdzināt iegūtos rezultātus ar saviem vai palīdzētu izvēlēties sev optimālāko pirkumu.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Kā redzam veiktspējas testā, tad rādītāji ir ļoti augsti un ne pa velti, piemēram, procesors Passmark benchmark testos atrodas visu procesoru augšgalā pie “High-End CPU” klases.

Image

Temperatūras tests:

Lai arī šis nav portatīvais dators, kuriem parasti visvairāk piegriež vērību tieši temperatūrai un gaisa apritei korpusā, tomēr nevaru šādu nodaļu izlaist arī attiecībā uz šo modeli. Tā interesantā uzbūve un kompaktums mazliet radīja bažas par temperatūru, bet izskatās, ka uztraukumam nav pamata un korpuss ventilējas normāli un mazie ventilatori, kuri izvietoti uz komponentēm spēj tikt galā ar attiecīgajiem darba apstākļiem.

Š eit piedāvāju “stress testa”rezultātus:

Image

Secinājums:

Š eit iederas sen senais teiciens: “Mazs cinītis gāž lielu vezumu”. Lai arī 27 collu monitors kopā ar korpusu nav nekas mazs, tomēr tas ir daudz kompaktāks nekā stacionārais dators kopā ar monitoru, piedevām tas “zvērs”, kas tur sēž iekšā, pārspēj visas cerības.

Pateicoties IPS tehnoloģijai ekrānam un grafiskajam procesoram, tas ir ideāls darba rīks dizaineriem un datorgrafiķiem, kuriem vajag precīzu krāsu attēlojumu un grafisko jaudu.
Protams, šādu mantu nevar atļauties ikviens patērētājs, bet tikai tie, kuriem tas patiešām ir vajadzīgs, jo 3000 Ls (cena datēta ar 2012.gada oficiālajiem datiem no HP pasūtījuma uz Latvijas teritoriju) zemē nemētājas. Neskatoties uz Latvijas ekonomisko situāciju, uzskatu, ka šai iekārtai noteikti vajadzētu izvērst kādas reklāmas kampaņas no HP puses, kaut vai ielikt kāda populāra veikala TOP plauktā. Pirks, ticiet man – pirks arī šādu iekārtu Latvijā, jo tā ir ērta, kvalitatīva un nav aizmirsts ne pa dizainu, ne veiktspēju. Cik saprotu, tad Z1 nav paredzēts Latvijas tirgum (tikai ar pasūtījumiem), tāpēc ceru, ka šis raksts vismaz palīdzēs kādam lasītājam saprast, ka nav jāaprobežojas tikai ar to piedāvājumu, kāds ir pieejams populārākajos LV veikalos, jo ja gribi labu mantu, un esi ar mieru par to maksāt, tad ir visas iespējas pie tādas arī tikt, un sapni var pārvērst realitātē.

Nobeigumā vēl vēlos piebilst, ka oficiāli tiek piedāvāts supports ne tikai Windows sistēmām, bet tiek atbalstīts arī Linux.

Plusi / Mīnusi:

+ Kompakts
+ Liels ekrāns
+ Precīzs krāsu attēlojums
+ Jaudīgi parametri
+ Kvalitatīvs gan no iekšpuses, gan ārpuses
+ Dizainiski pārdomāts
+ Ērti un ātri nomaināmas detaļas

- Augsta cena
- Ekrāns negrozās uz sāniem
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

User avatar
valters.vasilis
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 191
Pievienojies: 01 Jūn 2012, 21:22
Reputācija: 0

Post no valters.vasilis » 26 Sep 2012, 13:03

"un ja vēl iedomājamies par CTR monitoru,"

User avatar
Jaunzems
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3935
Pievienojies: 20 Apr 2008, 12:19
Reputācija: 0

Post no Jaunzems » 26 Sep 2012, 15:40

Beidzot kāds all in one ar nomaināmām detaļām.
Citādi būtu kā iMac, kur cietnis jāmaina šādi:
Image

User avatar
Nelabojams
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1036
Pievienojies: 03 Sep 2009, 12:20
Reputācija: 0
Atrodas: Naukšēnu novads

Post no Nelabojams » 26 Sep 2012, 19:46

Vot šitais verķis kā reiz priekš manis. Sālīts gan, bet krāniņš uzreiz kudī garāks, nekā jebkuram ābolfanam :D
Tas tā, joks, bet normālam, stacionāram biroja stila darbam patiešām grūti iedomāties kauko labāku.
Mana pieredze rāda, ka nav tādas zodiaka zīmes "Kretīns".

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 26 Sep 2012, 19:51

Teicama konstrukcija. Vienīgi HDD velk performanci uz leju. Te vēl papildus SSD iederētos.
Image

User avatar
romajo
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 315
Pievienojies: 20 Feb 2011, 11:33
Reputācija: 0

Post no romajo » 26 Sep 2012, 21:12


user
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 13
Pievienojies: 24 Nov 2010, 23:52
Reputācija: 0

Post no user » 29 Sep 2012, 13:53

Nav padomāts par putekļiem un akustiku, ja jaunam visi ventilatori pieputējuši jau izskatās, kā mauros, kad visi seši uz max, apgriezieniem, pastāvīgi griezīsies pēc pus gada....

Pievienot atbildi

Return to “Testi”