Tests: Samsung Galaxy Note 10.1 – planšete nevis telefons

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Testi Tests: Samsung Galaxy Note 10.1 – planšete nevis telefons

Tiek skatīts 4 ierakstu – 1 līdz 4 (no 4 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #157414
    shady
    Participant

    Sen zināma lieta: ja kas jauns parādās ārzemēs, tad Latvijā tas nonāk tikai pēc krietna laika sprīža, un parasti tad jau tuvojas ziņas par ko labāku. Š oreiz notika savādāk! Š ā gada augustā iznāca Galaxy Note 10.1 jeb GT-N8000 un tas jau kādu brītiņu ir pieejams Latvijā. 31.augustā tirdzniecības centrā Alfa notika Samsung kampaņa, kur, kopā ar citiem tehnoloģiju žurnālistiem, pirmo reizi ar to iepazinos klātienē. Tagad esmu to saņēmis uz testu, lai iepazītu to tuvāk un savas domas pavēstītu arī jums. Tā kā arī Latvijā Samsung produkti ir izcīnījuši savu vietu patērētāju vidū, interese par šo produktu ir. Vairs neiegrimšu pārdomās par planšetdatora lietderību un pielietojumu – cilvēki to pamazam sāk apjaust un pielietot arī dzīvē. Arī man ir personiska interese par šo aparātu, jo pirms nepilna gada veicu testu pirmajam Galaxy Note, ko interesenti var izlasīt šeit: “Tests: Samsung Galaxy Note (GT-N7000) – planšete vai telefons”, bet nu par visu pēc kārtas.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_kopskats_11.jpg[/img]

    Dizains”>[/color]

    Visupirms jāsaka, ka cepuri nost par iespēju izvēlēties krāsu – tiek piedāvāta baltais un tumšais tonis. Lai arī praktiķi mēdz izvēlēties melnās krāsas, es par visiem simts esmu par balto variantu – izskatās vienkārši eleganti. Tomēr ne viens, ne otrs variants nav “tīri” vienā krāsā – Galaxy Note 10.1 ir divkrāsu modelis. Tā kā manās rokās ir mans favorīts baltā krāsā, tad šajā variantā mijas balta un metāliski sudrabota krāsa.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_balta__melna_versija_1.jpg[/img]

    Korpuss darināts no glancētās plastmasas, lai arī lietošanā diskomfortu neizjutu, tomēr labpatiktos turēt rokās kādu no “soft-touch” izcelsmes materiāliem. Neesam tak mazi bērni, kurus var “uzpirkt” ar spīdīgām mantiņām.

    Ekrāns un attēls”>[/color]

    Planšetes gabarīti (262 x 180 x 8.9 mm) neparedz to nēsāt kabatā vai rokas maciņā – ar to ir jārēķinās, ja vēlamies planšetdatoru ar 10,1 collu lielu ekrānu. Lai arī “tauta runā”, ka 7 collu izmērs ir zelta vidusceļš, es tam gluži nepiekrītu. Planšetei ir jābūt vismaz 10 collām, lai ar to varētu sākt strādāt (es uzsveru vārdu: strādāt), nevis tikai caurskatīt internetu un “sēdēt draugos”.

    Ekrāns nodrošina 1280×800 px izšķirtspēju, kas ir pietiekama šādam aparātam un nerada problēmas pārlūkot vairums interneta vietņu bez liekas “ritināšanas” horizontālā virzienā. Attēls ir lielisks, tā skārienjūtīgā ekrāna tips ir PLS TFT, kas pieder pie IPS tehnoloģijas jeb pareizāk sakot – PLS ir advancēts IPS. Līdz ar to krāsu attēlojums ir reālistiskāks nekā Super Amoled ekrāniem, kā arī tam ir praktiski neierobežots skatīšanās leņķis. Tomēr “multeņu” cienītājiem, kuriem vajag krāsu košumu, labāk patiks Super AMOLED ekrāns.

    Toties kā lielu trūkumu var minēt ekrāna aizsardzību – nav ierastais “Gorilla Glass” aizsargmateriāls, kas ir iekļauts gandrīz vai katrā jaunākajā iekārtā. Jautājums – kāpēc Samsung nav padomājis par šādu opciju? Iekārtas cena nav zema, un neredzu reālu iemeslu, kādēļ to nevarētu prasīt arī šai iekārtai, tāpēc te es ievelku treknu mīnusu. Tā kā apzinīgākiem lietotājiem ieteiktu iegādāties kādu aizsargplēvi, lai negaidīti nešokētos par nesmuku švīku uz ekrāna.

    Lietošana un ērtums”>[/color]

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_desktop_3.png[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_menu_1.png[/img]

    Sākumā nespēju saprast, kādēļ Samsung nav paredzējis veikt uzlādi caur ierasto microUSB portu Tas patiesībā ir pamatīgs trūkums mūsu komfortam, jo microUSB jau ir centralizēts savienojums, kuru pielieto daudzi vadošie mobilo telefonu un planšetdatoru ražotāji. Kāpēc šeit vajadzēja ko savādāku? Cilvēkam tagad, visticamāk, būs papildus jānēsā līdzi vēl viens lādētājs vai jāiegādājas otrs, ko atstāt, piemēram, darbā. Lieks apgrūtinājums dēļ nestandarta savienojumiem. Tomēr intereses mākts sazinājos ar Samsung, lai noskaidrotu – kas tad īsti slēpjas aiz šāda gājiena. Atbildē viss tapa skaidrs, patiesībā sakot – viss vienkāršais ir ģeniālais. 30pin savienojums ir pielietots tikai drošības nolūkā, lai savienojumam būtu lielāks virsmas lauks, kas pasargātu to no nejaušas nolaušanas. Tas īstenībā ir pamatoti, jo planšetdatoriem vienot klāt klaviatūras, Dock-stacijas un tamlīdzīgas lietas / aksesuārus ir pavisam normāli. Turklāt lādētājs ir dalītais tips, kas nozīmē, ka atvienojot lādētāja “galviņu” varam to pievienot datoram ar USB savienojuma palīdzību.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_apaksa__ladesanas_gals_1.jpg[/img]

    Abas sānu malas ir brīvas no savienojumu ligzdām, un visi pārējie savienojumi / ligzdas atrodas uz planšetes augšējās malas.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_augsa_12.jpg[/img]

    Priekšpusē, katrā sānā, ir pa skaļrunītim, kas sudrabotā krāsā tīri labi iederas kopskatā. Skaļums un kvalitāte ir pat ļoti laba – nav problēmas skatīties video vai klausīties mūziku. Protams, nevajag aizmirst fiziku un nesalīdzināsim to ar speciālām audio sistēmām, tas būtu nekorekti.

    Rakstīšana uz Galaxy Note 10.1 ir neticami ērta. Saskare teicama. Sākumā to turēju abās rokās un centos piešauties rakstībai, beidzās ar to, ka ne tikai piešāvos, bet iekārtu mierīgi novietoju klēpī un rakstīju uz tās kā uz fiziskas klaviatūras. Tiesa, tas nav gluži tas pats – fiziska klaviatūra ir labāka. Uz skārienvirsmas rodas daudz vairāk kļūdas un atliek ātrumā nepietiekami pieskarties kādam burtam, lai tas nepiefiksētos. Personīgi man visvairāk problēmas sagādāja atstarpes taustiņš (kāpēc – nezinu). Tas ir pietiekoši liels un neredzu uzskatāmu problēmu, bet rakstībā nereti saplūda vārdi kopā. (Iespējams, ka problēma ir tikai man).

    Pie rakstības priekšrocībām nevar neminēt, ka tam ir 3 klaviatūras veidi, kurus var aktivizēt ar vienas rokas kustību.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_visas_3_klaviaturas_1.png[/img]

    QWERTY tastatūra:

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_qwerty_klaviatura_2.png[/img]

    Peldoša tastatūra:

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_peldosa_klaviatura_1.png[/img]

    Sadalīta tastatūra:

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_sadalita_klaviatura_1.png[/img]

    Tas nenoliedzami ir vēl viens plus šim modelim, jo katrs var izvēlēties sev ērtāko risinājumu atkarībā no konkrētajiem apstākļiem.

    Kārtīgi ir padomāts arī pie korpusa uzbūves, jo gar ekrānu ir diezgan platas malas. Pirmā doma bija – kam tas vajadzīgs? Bet tad atskārtu, ja malas būtu šaurākas, tad daudz biežāk notiktu nevajadzīga (nejauša) ekrāna “saspaidīšana”. Ar visu to tas mēdz notikt, tomēr daudz retāk nekā uz tā priekšgājēja – “Galaxy Note (GT-N7000)”.

    Turpinot tēmu par rakstības veidu un precizitāti, nevar neminēt tā papildus bonusu – digitālo pildspalvu jeb S-Pen. Piedevām tā ir iebūvēta pašā Galaxy Note korpusā un nav jāuztraucas par tās pazušanu. Starp citu, S-Pen ir spiedienjūtīga, kas ļauj ne tikai izvēlēties, piemēram, attiecīgu rakstības / zīmēšanas līniju, bet arī pašam ar savu izjūtu operēt ar iekrāsošanu, tonējumu utml.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_spen_1.jpg[/img]

    Lai arī daudzi uzskata, ka šādi irbulīši ir novecojuša pieeja, atļaušos nepiekrist. Tiesa, lai caurskatītu internetu, rakstītu īsziņas vai komentārus kādā portālā / blogā tas nav nepieciešams. Tomēr precīziem darbiem, kā piemēram, zīmēšana vai pieraksti rokrakstā – ideāla manta, un dažreiz rodas vajadzība tieši pēc tā. Patīkami, ka tas ir neuzkrītoši integrēts un neliek par sevi manīt līdz brīdim, kad to ievajagas pielietot.

    Ļoti interesants šķita vairāku ekrānu atbalsts jeb “multi-screen”. Nē, nē – es nedomāju darba virsmas (desktop). Darba virsmas ir kā ierasts Android planšetdatoros un viedtelefonos, bet Galaxy Note 10.1 atbalsta vairākuzdevumu izpildi vienā ekrānā. Tas nozīmē, ka ekrānu var sadalīt 2 daļās un vienlaicīgi operēt ar divām programmām. Piemēram, lasīt kādu rakstu un blakus izdarīt savas piezīmes vai lasīt internetā jaunākās ziņas un tai pat laikā klausīties / skatīties kādu interesantu video, vai tik pat labi vienlaicīgi salīdzināt līdzīgu iekārtu parametrus.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_multiscreen_poga_1.png[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_sadalitais_ekrans_1.png[/img]

    Kas lācītim vēderā?

    Izmēri: 262 x 180 x 8.9 mm

    Svars: 600 grami

    Ekrāns: 10,1 collas / 1280 x 800 px / LPS TFT LCD / 16bit / multitouch / kapacitatīvais / ~149 ppi

    CPU: 1.4 Ghz / četrkodolu procesors / ARM Cortex A9

    GPU: Mali-400MP

    ÄŒipsets: Exynos 4412

    RAM: 2 GB

    Iekšējā atmiņa: 16 / 32 / 64 GB versijas + microSD līdz 64 GB

    OS: Android 4.0.3 (Ice Cream Sandwich). Apgreida iespēja uz Android 4.1.

    Kamera: 5 Mpx / 2592 Ñ… 1944 px / autofokuss / LED zibspuldze / 720p video / + 1,9 Mpx sekundārā kamera.

    Savienojumi: 3G / Wi-Fi (802.11 a/b/g/n) / Wi-Fi Direct / Bluetooth 4.0 / Wi-Fi hotspot / 3,5mm audio

    Sīkāku tehnisko specifikāciju var aplūkot ražotāja mājas lapā: Galaxy Note 10.1 – specifikācija

    Benchmark jeb veiktspējas tests”>[/color]

    Iekārtas palikušas aizvien jaudīgākas un tie laiki, kad to veiktspēju varēja noteikt skaitot sekundes, no aplikācijas palaišanas brīža līdz tās ielādei, ir pagājis. Tāpēc visuzskatāmākais veids kā salīdzināt iekārtas ir sintētiskie testi jeb tā saucamie – benchmark`i.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_antutu_2.png[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_antutu_11_1.png[/img][img]https://notepad.lv/userpix/29_benchmark_02_1.png[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_benchmark_03_1.png[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_benchmark_06_1.png[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_benchmrk_08_1.png[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_passmark_01_1.jpg[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_passmark_02_1.jpg[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_passmark_03_1.jpg[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_passmark_04_1.jpg[/img]

    Kā parāda iekārtas veiktspējas testi ar dažādām programmām, tad novērtējums ir ļoti augsts. Rezultāti izvirza iekārtu TOP augšgalā pie spēcīgākajiem mobilajiem telefoniem un planšetdatoriem. Nav arī nekāds brīnums, jo iekārtu uz priekšu dzen četrkodolu procesors, kas praktiski ir šā gada tendence. Arī GPU (Mali-400MP) ir konkurējošs tirgū, un to izmanto tādās spēcīgās iekārtās, kā piemēram, Galaxy SIII vai tam līdzvērtīgās. ÄŒipsets (Exynos 4412) ir šā gada laidiens, kas atbalsta četrkodolu procesorus no 1,4 līdz 1,6 Ghz takts frekvencēs. Vienkāršiem vārdiem sakot – spēcīga manta.

    Kameras tests”>[/color]

    Nu kā tad bez kameras? Ja jau katrā telefonā tiek štancēta kamera, kādēļ lai tiktu apdalīta arī šī iekārta? It īpaši, ja Galaxy Note 10.1 ir pamatīgs jauktenis, kurā tablete sakrustota ar mobilo telefonu. Samsung ir izvēlējies pielietot vidējas klases risinājumu un ievietojis Galaxy Note 10.1 aparātā tikai 5 Mpx kameru, kura nodrošina 2592 Ñ… 1944 px izšķirtspēju. Ir arī priekšējā kamera, kuru var izmantot video zvaniem, un tā nodrošina 1,9 Mpx attēla lielumu. Nevaru arī neminēt, ka papildus ir integrēta LED zibspuldze un auto fokuss, kas kopumā veicina labākus foto uzņēmumus, arī sliktos gaismas apstākļos.

    Š eit dažas testa bildes:

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_testa_bilde_02_1.jpg[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_testa_bilde_1.jpg[/img]

    Akumulatora darbības laiks”>[/color]

    Tas bija pirmais, kas man radīja bažas, bet kārtējo reizi biju pozitīvi pārsteigts. Ierīcē ir Li-Ion 7000 mAh akumulators, kas nodrošina pat ļoti labu ilgizturību. Praktiski es to lādēju tikai katru otro dienu un tas priecē. Pieņemu, ka “lielāki dīdītāji”, it īpaši video mīļotāji, lādēs katru dienu, bet pat oficiālā informācija liecina par labu akumulatoru. Runāšanas laiks norādīts ap 33 stundām, bet gaidīšanas režīmā – 1500 stundas.

    Veicu arī akumulatora testu ar “Antutu” programmatūru, un nešaubīgi arī tas uzrādīja labus rezultātus:

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_baterijas_tests_01_1.png[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_baterijas_tests_02_1.png[/img]

    Patīkami, ka planšetei nebija problēmas ar pārkaršanu, un ikdienas darbībā siltumu vispār nevarēju just, arī testa laikā tas neuzkarsa līdz “cepeškrāsns” līmenim, un tā nu tests par olas cepšanu izpalika.

    Secinājums”>[/color]

    Esmu bakstījis ne vienu vien planšetdatoru, bet šis modelis man kaut kā patika vislabāk, tiesa – šī arī ir jaunākā un spēcīgākā planšete (no mana sortimenta), bet īsti pat ne tāpēc. Patika un viss – tīri subjektīvi. Ja man šogad būtu jāpērk šāda manta, mana izvēle kristu tieši uz Galaxy Note 10.1. Tā ir ērta, spēcīga, pietiekams ekrāns ar labu krāsu atveidi un izšķirtspēju, un dažādām fīčām, piemēram, ekrāna sadale, dažādi klaviatūru veidi, integrēts elektroniskais rakstāmais, u.c. Bet pati lielākā fīča ir SIM kartes atbalsts, lai veiktu zvanus un sūtītu īsziņas. SMS vispār ikdienā sūtu reti, bet, kad pie rokas bija Galaxy Note 10.1 – atsāku rakstīt SMS un tas nemaz vairs nešķita neērti.

    Vienīgi jāatzīst, ka nespēju šo iekārtu nodēvēt par telefonu, jo, lai arī ar to var veikt un saņemt zvanus, tas nav nopietns risinājums. Jā, ok – kā palīgiekārta (rezerves telefons vai ziņu sūtītājs) ir laba, un arī braucot pie auto stūres lieti noder šāds saziņas veids, bet tā tomēr nekādi nespēj aizstāt mobilo telefonu. Es nerunāju par to dēļ tā gabarītiem, bet lietojamība neatbilst mūsdienu kritērijiem. Zvanu kvalitāte ir vienkārši drausmīga, un, lai sarunātos, ir jāizmanto brīvroku režīms, un vienīgais loģiskais risinājums ir bezvadu austiņu pielietošana, jo savādāk atbildēt uz zvanu publiskā telpā būtu ne tikai nekorekti, bet arī komiski. Turpretī neko tādu nevar teikt par tā priekšgājēju – tas bija labs kompromisa risinājums starp abām frontēm.

    Tā tad rezumējot – laba planšete, bet nekam nederīgs telefons.

    Cena arī nav astronomiska, ja salīdzina tā konkurentus. Samsung savu latiņu ir pacēlis un brends maksā naudu. Skatoties Latvijas interneta tirgus cenas, tad jaunu aparātiņu var nopirkt ap 320 LS (cenas datētas ar 2012.gada novembri). Tas nav slikts rādītājs, ja padomājam par to, ka spēcīgs viedtelefons, kurš varētu konkurēt ar šo planšeti, maksātu pat vairāk.

    Plusi / Mīnusi”>[/color]

    + Pieejams vairākās krāsās

    + Laba skaņa

    + Ērta rakstīšana, pielāgotas ekrāna klaviatūras

    + Iebūvēts S-Pen (elektroniskā pildspalva)

    + Iespēja sadalīt ekrānu (multi-screen)

    + Augsti veiktspējas rādītāji (4 kodolu procesors)

    + Labs akumulators (tur 1 – 2 pilnas dienas)

    + Gan Wi-Fi, gan mobilais internets

    + Iespēja veikt / saņemt zvanus un rakstīt SMS no SIM kartes

    + Atbilstoša cena

    + 48 GB Dropbox mākonī uz 2 gadiem

    + Nav problēmas ar sakaršanu

    – Korpuss ir no glancētas plastmasas

    – Ekrānam nav aizsargmateriāls

    – Nav microUSB porta

    – Nav USB porta

    – Izteikti slikta balss kvalitāte zvanot brīvroku režīmā

    – Nav NFC

    #291858
    Arturs
    Participant

    Vēl tik pietrūka par GPS pieminēt.

    #291859
    intrudery
    Participant

    šis brīnums man mašīnā kā navigācija un mediju centrs stāv 🙂 laba mantiņa

    #291860
    Foxsk8
    Participant

    Jāpagaida, kad mob operātori nolaidīs cenas zemē, šobrīd būtu neprāts ņemt uz pieslēgumu, piesaisti, ja pēc 6 mēn, cenas būs lejā. Enyway, esmu izdarījis secinājumus, ja gribi ko labu, jaunu, foršu, labāk ir nopirkt uzreiz, nevis visādos piedāvājumos, akcijās, utt… kad viss ir beidzies, reāli jau ir jaunāki modeļi, a tu turpini maksāt par pilnu programmu.

Tiek skatīts 4 ierakstu – 1 līdz 4 (no 4 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā