Tests: ACME Peanut mouse - peles ņiprums zemesriekstā

Moderators: janis.wd

User avatar
Graafiene
E-žurnālists
Atbildes: 140
Pievienojies: 12 Apr 2008, 15:41
Reputācija: 0

Tests: ACME Peanut mouse - peles ņiprums zemesriekstā

Post no Graafiene » 19 Feb 2013, 13:14

Lai arī esmu lielu un spēcīgu “dzelžu” piekritēja, un uzskatu, ka jebkurai tehnikai svarīga ir pamatfunkciju kvalitāte, jauda un ērtums. Ceturtajā vietā varu ievietot cenu, jeb tā saukto price / performance attiecību. Tomēr sievišķīgā daba šad tad nomāc visu pārējo, un gribas niekoties ar dizainiskiem nieciņiem, kuri varbūt neizceļas ar saviem rādītājiem, bet vairāk uzrunā ar vizuālo tēlu un sava veida funkcionalitāti. Tādēļ pēdējā laikā esmu sākusi apskatīt tehnoloģiju jaunumus, kuri atšķiras vai izceļas ar savu ideju, vai arī vienkārši ir ar savu knifu.

Image

Kādu laiku atpakaļ biju lasījusi PR par godalgoto ACME Peanut mouse, un iedomājos, kas dizainerus ir pamudinājis uz tik kreatīvu ideju, jo formu variāciju taču ir bezgala daudz, un kurš gan par zemesriekstiem runā esot nost no ēdamgalda. Atbildi saņēmu pavisam drīz, jo mani puikas saskatījušies Sūkli Bobu pa māju staigāja dziedādami: ”Es esmu zemesrieksts. Tu esi zemesrieksts. Mēs visi esam zemesrieksti, stulbi, stulbi zemesrieksti”. Tā nu nolēmu izmēģināt, kā ir paņemt kādu aiz riekstiem.

Kādu laiku atpakaļ jūs iepazīstināju ar Logitech M310 un HP Wi-Fi Mobile Mouse bezvadu pelēm, kuras bija savdabīgi interesantas gan vizuāli, gan arī ar saviem dotumiem. Tad nu arī šoreiz izvēlējos pārbaudītu vērtību un mēģināju aiz astes noķert peli, kuru varētu nosaukt par lielu divkosi, jo pirmajā acu uzmetienā savā priekšā ieraudzīju tipisku bezvadnieci, bet to “izķidājot” pavērās pavisam cita aina, un izrādās, ka peli var savaldīt liekot tai komunicēt ar datoru izmantojot vadu. Tas gan vairāk paredzēts tikai peles enerģijas atjaunošanai, bet nu par visu pēc kārtas.

Image

”Dabīgs” produkts

Kā ja sapratāt, tad šīs datorpeles forma atgādina zemesriekstu. Simetriskās formas dēļ ACME Peanut mouse ir īpaša funkcionālā atšķirība – ar to vienādi ērti strādāt gan labročiem, gan kreiļiem. Ne velti šī pele ir godalgota, un prestižā konkursā „Plus X Award” tā tika apbalvota nominācijā „Design” - dizains, ko iedvesmojusi daba, un par īpašo ērtumu un vienkāršo lietošanu ieguva nomināciju „Ease of Use”.

Lobjam laukā

Tātad šoreiz peles spēks ir riekstos. Atverot iepakojumu, uz galda uzliku interesantas formas peli, un, lai ar to sāktu strādāt, tā bija “jāizloba” ārā no čaulas. “Sašķeļot” korpusu uz pusēm paveras interesants vada / bezvada risinājums. Lai nesanāktu misēklis, un pele vienā brīdī man neatteiktos strādāt, jāparūpējas par tās enerģijas rezervēm, jo optiskajā bezvadu pelē integrēta 500 mAh litija polimēru baterija, ko uzlādē no datora ar metru garu USB vadu. Lai to aizsargātu, dizaineri pelē integrējuši īpašu vada aizsargu, tāpēc USB vads nekur nepazudīs, jo tas ērti ierullējas peles korpusā. Tik pat veiksmīgi tur ir noslēpts arī Nano USB uztvērējs, kuru, darba uzsākšanai, izķeksējam no peles un iespraužam datora USB pieslēgvietā.

Image

Tomēr lai veiksmīgi uzsāktu darbu, ar pareizu saspraušanu vien nepietiks, jo peles apakšā ir mazā ieslēgt / izslēgt poga, ar kuru dodam galīgo startu peles kontaktam ar datoru.

Image

Iedarbinam

Tā nu paņēmu un atritināju peles asti, aizvākoju korpusu, un ar Avatara cienīgu eleganci tai radīju saikni ar datoru. Neskatoties uz to, ka pele “barojās”, darbs nav jāpārtrauc, jo, pat lādēšanas laikā, ar peli iespējams strādāt kā ar vadu peli. Pilnai uzlādei pietiek vien ar pāris stundām, bet uzlādēta pele par enerģijas vajadzību var neziņot pat mēnesi. Peles darbības zona ir 6 līdz 10 metri, bet nezinu kam gan tāds diapazons ir vajadzīgs. Pele ir ne tikai stilīga un funkcionāla, bet arī ilgstoši lietojama – pogu kalpošanas laiks ir iespaidīgs – vairāk nekā trīs miljoni klikšķu. Jāmin gan vēl viens savdabīgs peles akcents – tas nav strikti nodalīta labā un kreisā peles poga.

Ērtums

Lai arī mana plauksta uzskatāma par vidējo proporcionālo sievietes standartu, tomēr pele man liekās drusku par mazu, bet, ja oponējam uz tās mobilitāti, tā ir pietiekoši liela, lai ar to varētu strādāt. Kad ar peli iedevu padarboties savam sākumsokolniekam, tad tā bija kā radīta viņa plaukstai. Pašai darbojoties, brīžiem likās, ka pele negrib mani klausīt, bet tad iemanījos to spaidīt tuvāk uz vidu, un viss gāja kā pa sviestu. Tomēr strādājot ar bērna roku šāda problēma netika novērota. Cik esmu novērojusi, tad ir cilvēki kuri peles pogu spaida ar saliektu pirkstu, tiem varbūt ir savādākas izjūtas, bet es rādītāja pirkstu vienmēr turu izstieptu, līdz ar to šis viedoklis ir tīri subjektīvs. Bet varbūt pie vainas ir peles pogu risinājums, jo tās, kā jau minēju, ir sapludinātas kopā, kas arī rada sava veida aizķeršanos līdz pie tāpierod.

Image

Izmērs un parametri

Pele savos izmēros ir salīdzinoši maza 96 x 63 x 33 mm un arī paviegla, jo sver vien nieka 88g. Rezolūcija ir 1000 dpi, nominālā izejas jauda: 3,7 V, līdz 8 mA, darbojas 2,4 GHz frekvencē.

Secinājumi

Š oreiz varu teikt, ka šī pele ir savdabīga, un visticamāk nederēs cilvēkiem, kuriem pie datora jāpavada vairākas stundas dienā un ar to jānoslidina vairāki kilometri. Ja esat geimeris, tad arī būtu jāskatās citas peles virzienā. Š o es varētu pozicionēt kā peli tiem, kuriem gribas ko neordinārāku. Tātad, ja patīk plūdlīnijas, meklē vadu / bezvadu risinājumu, neesi prasīgs un nevēlies izdot vairāk par 10Ls , tad šis risinājums ir optimāls.

Plusi / mīnusi

+ Simetriskas formas (var lietot labroči un kreiļi)
+ Savdabīgs dizains
+ pieejamas vairākas krāsas (balta / pelēka / sarkana)
+ Vada / bezvada risinājums
+ Ilgs baterijas darbības laiks
+ Kompakta (vads + uztvērējs satilpst pelē)
- Apvienotas pogas
- Masīvākai rokai varētu būt par mazu

<iframe src="http://www.salidzini.lv/affiliate/searc ... &type=list" frameborder="0" width="570" height="220"></iframe>
Gribēt nav kaitīgi, kaitīgi ir negribēt, bet vēl kaitīgāk ir dabūt negribot...

User avatar
root
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 2173
Pievienojies: 16 Mar 2010, 15:26
Reputācija: 1

Post no root » 19 Feb 2013, 15:27

Mīnusi cont.
- Pele ir daudz par vieglu. Robežojas ar nekontrolējamu papīra lapas stumdīšanu ar kreisās kājas labo īkšķi.
- Peles svara izdalījums ir nu, nekāds. Pakaļa karājas bezsvara stāvoklī, lai gan jābūt otrādi.
- Lai arī pele var tikt lietota gan labročiem gan kreiļiem, tā īsti tā neder ne vienam ne otram.
- Grauzējs ir tramīgs un neprecīzs.
- Izpildījums ir zem katras kritikas (materiālu kvalitāte).

Unikāls dizains (unikāls nebūt nenozīmē labs) ir viss, kas šai pelei ir.

User avatar
Crow
E-žurnālists
Atbildes: 5391
Pievienojies: 10 Mai 2009, 14:22
Reputācija: 0
Atrodas: Ir

Post no Crow » 19 Feb 2013, 15:48

Lielisks review, bet īsāk varētu raksturot ar vienu vārdu "acme" :D
Дебилы, бл*ть...

User avatar
root
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 2173
Pievienojies: 16 Mar 2010, 15:26
Reputācija: 1

Post no root » 19 Feb 2013, 16:33

Also, this.

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 19 Feb 2013, 21:26

Diemžēl neatradu testā pašu galveno: kā šis žurkulis jūtas uz dažādām virsmām? Piem. uz pulēta rakstāmgalda?
Image

User avatar
Nettwerk
E-žurnālists
Atbildes: 452
Pievienojies: 12 Nov 2009, 17:44
Reputācija: 0

Post no Nettwerk » 20 Feb 2013, 00:14

Samurajs, ja svariigi lai straadaa uz gandriiz jebkuras virsmas tad iesaku mekleet peli ar Bluetrack tehnologiju. Bet taas nebuus leetas peles.
Lenovo Thinkpad W520 4284-4LG | SL510 2847-6LG | Lenovo Thinkpad T400 2768-EE2
OS: Windows 8 Professional (x64)
CPU: Intel i7-2760QM | Intel Core 2 Duo (T9600) | Intel Core 2 Duo (P8600)
HDD: 256Gb SSD Primarais un sekundarais 500GB | 120Gb Intel SSD (330 Series) | 160Gb
RAM: 32Gb | 8Gb | 8Gb

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 20 Feb 2013, 09:31

Ai, kam man to bluetrack... vecā lāzeržurka Logitech RX-1000 pat pa stiklu brīvi šļūkā :) Jā - ir dārgāk, bet atmaksājas.
Image

Willis
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1218
Pievienojies: 20 Okt 2008, 16:28
Reputācija: 0

Post no Willis » 27 Feb 2013, 04:07

Nesaki vis, "ACME" salīdzinot ar "Logitech" pārsvarā ražo daudz ērtākas peles un lietošanas ērtuma ziņā tās neatpaliek no "ACME" .

User avatar
ruukjis
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1980
Pievienojies: 16 Apr 2009, 15:39
Reputācija: 0

Post no ruukjis » 27 Feb 2013, 09:17

Jā, bet, protams, ka ACME lietošanas ērtuma ziņā neatpaliek no ACME. Logitech gan te nepiesauc, ērtums ir idividuāla lieta, es personīgi neesmu atradis neko piemērotāku par G5, kura nu jau sesto gadu bez problēmām kalpo pie mana spēļu kompja.

User avatar
Graafiene
E-žurnālists
Atbildes: 140
Pievienojies: 12 Apr 2008, 15:41
Reputācija: 0

Post no Graafiene » 27 Feb 2013, 23:30

Pagaidīju ko tad tauta teiks par šito grauzēju, un tā arī nojautu, ka par ACME noteikti ir gaidāms negatīvisms. Ko varu teikt - vienam māte, otram meita, bet man kleita. Ikdienā lietoju daudzas preces no ACME, un viņu piedāvātās klavas un peles mani nav pievīlušas. Teikšu kā ir - patīk man kafiju dzert pie PC, līdz ar to nezinu ko nozīmē klaviatūru lietot ilgāk par gadu, bet pelēm ir mode strauji piezemēties uz grīdas, tādēļ arī tās regulāri tiek atjaunotas. Tā nu katru reizi izvēlos ko jaunu, jo neapstājos pie pārbaudītām vērtībām, un ACME tiešām nav tas sliktākais variants. Ir bijusi arī Logitech kura nesagaidīja savu pēdējo kritienu, jo ar to veinkārši nespēju atrast kopīgu valodu. Tad kādēļ gan man būtu jāizdod vairāki desmiti Ls par "lidojošu" grauzēju, un saviem pamatskolniekiem nemaz neskatos uz pelēm kuras summas rakstās jau ar diviem cipariem.
Samurajam - tā kā veselu mūžību strādāju tieši uz pulēta galda, tad pat neiedomājos par šādas opcijas pieminēšanu, bet varu teikt, ka kursors nemaldīgi slidinājās līdzi manai peles vadībai.
Gribēt nav kaitīgi, kaitīgi ir negribēt, bet vēl kaitīgāk ir dabūt negribot...

User avatar
Nettwerk
E-žurnālists
Atbildes: 452
Pievienojies: 12 Nov 2009, 17:44
Reputācija: 0

Post no Nettwerk » 02 Mar 2013, 16:59

Es labāk izvēlos samaksāt par peli krietnāku summu, bet par to iespēju ko dod un kā strādā. Iepriekšējā pele man bija Arc Touch Mouse, ja tiek lietots portatīvais dators, tad līdzi ņemt tiešām ir ērti. Tikai iztaisno un viss. Kad lieto saloci un peleieslēdzas. Tikai žēl ka nav Bluetooth savienojums, bet caur USB resieveri. Ja lasīji tad šobrīd lietoju Microsoft Wedge Mouse, kas ir ērta, kompakta un slēgums caur bluetooth. Un labākais šo abu peļu trumpis ir un paliks Bluetrack.
Lenovo Thinkpad W520 4284-4LG | SL510 2847-6LG | Lenovo Thinkpad T400 2768-EE2
OS: Windows 8 Professional (x64)
CPU: Intel i7-2760QM | Intel Core 2 Duo (T9600) | Intel Core 2 Duo (P8600)
HDD: 256Gb SSD Primarais un sekundarais 500GB | 120Gb Intel SSD (330 Series) | 160Gb
RAM: 32Gb | 8Gb | 8Gb

User avatar
Wuu
E-žurnālists
Atbildes: 2918
Pievienojies: 23 Aug 2008, 10:32
Reputācija: 0

Post no Wuu » 10 Mar 2013, 20:10

Tā nav pele, ja nav teflonā spilventiņu un DPI slēdzis! :D
Image

Pievienot atbildi

Return to “Testi”