Tests: HP ElitePad 900 - vai tās ir PC ēras beigas?

Moderators: janis.wd

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Tests: HP ElitePad 900 - vai tās ir PC ēras beigas?

Post no shady » 14 Mai 2013, 11:40

Kādu laiku atpakaļ es izteicu diez gan skaļu apgalvojumu, ka personālie datori (PC) pamazām izmirst un lēni pazūd no mūsu dzīves. Lielās, masīvās kastes paliek par vēstures atliekām, ko ik pa laikam var redzēt stāvam pie atkritumu konteineriem. Lai arī tas nebija tik sen, šķiet, ka vairums tomēr manam sacītajam nepiekrita un daudzi nepiekrīt vēl joprojām. Te daži piemēri, kas sekoja kā atbildes manis teiktajam:

Image
(Nesamazināts attēls ir pieejams šeit)

Image
(Nesamazināts attēls ir pieejams šeit)

Laiks ir pagājis, bet savas domas neesmu mainījis, pareizāk sakot – mana nostāja ir tikai nostiprinājusies, jo nu tas jau ir nevis vairs kā minējums, bet jau kā realitāte. Mobilās iekārtas (un es pat šeit nedomāju portatīvos datorus) ar katru gadu evolucionē aizvien vairāk un vairāk, tāpēc nav brīnums, ka cilvēki tos savā ikdienā sāk izmatot aizvien biežāk un atrod pielietoju aizvien dažādākiem darbiem / mērķiem. Ja tā paskatās apkārt, tad es aizvien biežāk redzu, ka cilvēkiem mājās stāv vecais kompītis, bet tas netiek atjaunināts vai vispār stāv nolikts apputēšanai. Tā vietā vairums iegādājas kādu planšetdatoru vai pat viedtālruni. Š o novērojumu nesen apstiprināja arī kāds draugs, kurš vada IT veikalu Latvijā. Un patiesi – izrādās, ka cilvēki datorus pērk aizvien mazāk, bet planšetdatoru tirdzniecība tikai pieaug.

Tāpēc, kad uz testu saņēmu jauno HP ElitePad 900, nolēmu veikt eksperimentu un uz testa laiku atsacījos no PC un laptopa – iztiekot tikai un vienīgi ar šo te. Atlika tikai saglabāt darbam nepieciešamos failus un šovs varēja sākties. Secinājumi tika izdarīti un atrastas gan pozitīvās, gan arī negatīvās puses, bet par to jau sīkāk tālāk apskatā.

Image

Dizains un ērtums:

Kā jau ierasts HP, tad iekārta īpaši neizceļas ar ekstravagantu dizainu, bet tā nav arī iesīkstējis vecs onkulis. Kad gāju pakaļ šim brīnumam, tad pie sevis nosmēju – HP un planšete? Vajadzēs ratus, lai to pārvadātu sev līdzi... Tieši ar flegmatiskajiem gabarītiem daudziem asociējās vairums HP produktu. Kad parādījās HP Ultrbook ēra, pat tad HP mazliet atpalika no saviem konkurentiem, un tieši ar kompaktumu. (Tie, kuri nav lasījuši, var izlasīt te: "Tests: HP Folio 13 - pirmais Ultrabook no HP".) Bet izpakojot iekārtu no kastes, biju patīkami pārsteigts. Pirmkārt jau dizains – nebija plastmasīgais korpuss, tā vietā aizmugurē ir sudrabota alumīnija vāks (izņemot raidītāja / uztveramības vietu) un priekšpusē ekrāns ar vienu vienīgu navigācijas pogu. Aizmugures vāks sānos ir noapaļots ar izliekumu uz augšu un no priekšpuses tam pretī tiek veidots noapaļots šķēlums. Rezultātā iekārta iegūst savu dizaina knifiņu un arī rokās to turēt ir diezgan ērti.

Image

Metāliskais piesitiens nav tikai dizaina odziņa vien. Tas liecina par izturību un kvalitāti. Biju pārsteigts, kad specifikācijā uzzināju, ka tas atbilst MIL-STD-810 militārajam standartam, kurš reglamentē izturību pret triecieniem, vibrāciju, putekļiem, kā arī darba temperatūras diapazonu un augstumu virs jūras līmeņa. Tiesa, žēl, ka nav ūdensizturība, jo tas mūsu viedās iekārtas apdraud tikpat ļoti kā neplānots trieciens.

Tā svars (630 grami), kā jau planšetdatoram, nevar būt vienlīdzīgs ar ierasto viedtālruni, tāpēc rokās to jūt, bet tomēr to neierindosim "smagajā kategorijā", un varu teikt, ka to turēt rokās nav nemaz tik nogurdinoši, lai gan pie ilgākas lietošanas, teiksim, lasīšanas gribēsim to atbalstīt, kā to darām ar grāmatu.


Papildus knifiņi jeb “fīčas”:

Jāsāk laikam ar tā “uzvalku” jeb papildus apvalku. Kā noprotat, tad šis apvalks nav domāts smukumam vai mazai papildus drošībai pret skrāpējumiem, lai gan arī šāda funkcija netiek izslēgta, bet tam ir tīri lietderīgs pielietojums. Pirmkārt, tas nav metālisks kā pati tablete, bet ir no taustei patīkamās – soft-touch plastmasas.

Image

Tas saliekas no divām daļām. Visai viegli un ērti uzlikt / noņemt, bet jāuzmanās, lai planšeti nepaņem aiz augšiņas – savādāk pastāv iespēja, ka apvalka vāciņš atdalīsies un pārējais nokritīs zemē.

Image

Otrkārt, uzvelkot šo “uzvalciņu”, iegūstam arī papildus bonusus – akumulatora darbības laiku un savienojuma iespējas. Jautāsiet, vai tad planšetei nav iekšā akumulators? Protams, ka ir! Bet arī šajā apvalkā ir iebūvēts akumulators, kam pateicoties varam strādāt ilgāk. Tas ir pieskrūvēts ar skrūvītēm, bet pēc specifikācijas, tam ir 2.96 Ah, kas nav maz.

Tāpat ir ar savienojumiem, pateicoties apvalkam, iegūstam papildus konekciju portus. Sākotnēji pašai planšetei nav iespējas pieslēgt pat USB perifēriju, kas īstenībā ir diezgan apbēdinoši, jo ne vienmēr vēlos lietot šo apvalku. Pašai planšetei ir tikai garenais savienojuma veids (lādēšana + informācijas apmaiņa) no kura apvalks paplašina visus pārējos. Tomēr ja ir vajadzība, atsevišķi varam pievienot pāreju, lai caur gareno savienojumu varētu pieslēgt USB un citus savienojums.

Image
(Attēlā: HP ElitePad 900 savienojums)

Image
(Attēlā: HP žaketes savienojums)

Rezultātā iegūstam 2 USB, 1 HDMI un SD / MMC atmiņas karšu nolasītāju. Nav slikti, tagad neizmantojot bezvadu tehnoloģiju, var pievienot arī dažādu perifēriju sākot no klaviatūras, peles līdz pat monitoram (ar speciālu uzgali pat divus monitorus) / projektoram / TV. Pozitīvi, ka apvalks nenomāc nevienu pašu planšetes funkciju. Tā kā planšetes aizmugurē ir integrēts skaļuma regulators, kamera ar LED zibspuldzi un augšpusē – austiņas ligzda un izslēgšanas poga – tad viss analoģiski tiek saglabāts arī apvalkā. Visam pretī ir pagarinājums vai attiecīgi caurums, kā piemēram kamerai un zibspuldzei, lai nebūtu nekādas nepieciešamības noņemt apvalku, lai kaut ko izdarītu. Pat planšetes integrētie skaļrunīši netiek apslāpēti. Perfekti pārdomāts un jāuzteic kvalitātes izpildījums – patīkami!

Image

Ir skaidrs, ka rīks ir pārdomāts, lai veiktu savu mobilo datora pienākumu godam, bet kā mēs tādu verķi lietosim uz darba galda? Stutēstim kaut kur? Tas nav nopietni, tāpēc atkal jāuzteic HP (reti kad sanāk tik daudz slavēt HP), jo tie piedāvā līdzi arī planšetdatora dokstaciju. Tieši pateicoties šai dokstacijai es tik komfortabli jutos visu šo laiku, jo man nebija jāuztraucas ne par savienojumiem, ne to, kur to novietot. Tā perfekti uzgūlās uz savienojuma un statīvs to noturēja apmierinošā skata leņķī. Tiesa, žēl, ka to nevar regulēt, bet 3 nedēļu laikā man tas problēmas neradīja. Uz dokstacijas var “uzsēdināt” planšeti gan ar, gan bez apvalka. Tādā veidā varam uzlādēt arī abus akumulatorus.

Image

Toties apvalka savienojumi tiek statīvā nosegti, bet tā nav liela bēda, jo pašai dokstacijai ir savi savienojumi visās pusēs:

Image
Image
Image

Rezultātā iegūstam 4 USB, lineāro audio izeju, HDMI, WLAN un VGA portu. Situācija ir vairāk nekā laba, jo reāli ar to pilnīgi pietiek praktiskam darbam un izklaidei. Es pievienoju klaviatūru, peli, printeri un ārējo cieto disku. Lai arī iekārta paredz ar HDMI vai VGA pievienot monitoru, jo ne katrs vēlas strādāt ar 10,1 collu ekrānu, es tomēr biju izņēmums (laikam slinkums), jo tā arī monitoru nepievienoju – iztiku ar tabletes ekrānu neatkarīgi no veicamo darbu sarežģītības. Pie tam, izbaudīju iespēju pastrādāt “desktop” variantā arī ar skārienekrānu, jo dažreiz ērtāk ir apbraukāt ar pirkstu pa ekrānu nekā ņemties ar peli, bet tas ir tikai dažos, individuālos gadījumos.

Pēc būtības tā tomēr ir planšete un nepietiek ar dosktacijai pievadītu internetu caur WLAN portu vai izmantot planšetes Wi-Fi uztvērēju. Tieši tāpēc, kā jau mobilai iekārtai, tai var ievietot arī SIM karti (pareizāk sakot - microSIM). Es to vēlos uzsvērt papildus, jo tomēr tirgū eksistē ļoti daudzas tabletes, kurām nemaz nav SIM kartes atbalsta, un piedodiet man – bet tāda tablete nav nopietna, tā ir spēļmantiņa. Tieši tāpēc komfortabli varēju justies gan mājās pie galda, gan ārpus tās – vienmēr un visur bija līdzi visa tava iedzīve. Un tieši tā arī ir, jo šāds risinājums aptver gan PC, gan tabletes apvienojumu. Lai ievietotu / izņemtu micro SIM karti, ar asu priekšmetu vajag trāpīt un iespiest mazā caurumiņā, kas, līdz ar to, atver ligzdas vāciņu. Tātad, vēl viena maza drošība, ka ir ļoti maza iespējamība netīšām atraut vaļā vāciņu.

Image

Atļaušos izcelt vēl vienu nozīmīgu faktoru, kas šo tableti ļauj padarīt par datoru – tā ir pilnvērtīga operētājsistēma. Te nav nekāda mobilā sistēma, kura uzliek savu apgrūtinājumu un savu darba vidi. Lai arī neesmu Windows fans, bet biju priecīgs, ka uz šī planšetdatora virsū ir “uzstūķēts” pilnais Windows 8 Pro. Tas nozīmē to, ka varu instalēt jebkuru Windows programmu un lietot to kā ierasts PC un portatīvajos datoros. Kā jau Windows 8, to ir iespējams lietot gan kā “flīžu”, gan ierastajā “desktop” režīmā.

Image
Image

Par to, kā tas viss sastrādājas kopā, es sīkāk pastāstīšu šā raksta “veiktspējas” nodaļā.

Tehniskie parametri:

Gabarīti: 261 x 178 x 9,2 mm / 630 grami
Ekrāns: 10,1 collas / 1280 x 800 px / multi-touch / 400 nit / LED-Backlight / Corning Gorilla Glass 2 aizsardzība
Papildus monitors: atbalsta izšķirtspēju līdz: 1920x1080 @ 60 Hz
Procesors: Intel Dual Core Atom Processor Z2760 / 1,8 GHz / 1MB cache / 32 nm / 2 cores
Operatīvā atmiņa: 2 GB
Video: Intel® Graphics Media Accelerator / 533 MHz / koplietota atmiņa
Audio: Intel Smart Audio DSP / Realtek ALC5642 / Stereo
ÄŒipsets: Intel CloverView
Iekšējā atmiņa (SSD disks): 32 GB
Galvenie savienojumi: Wi-Fi (a/b/g/n) / Bluetooth / 4 x USB (2.0) / HDMI / VGA / micro SIM / Headphone (3,5 mm) / A-GPS
Atmiņas karšu lasītājs: SD / MMC
Operētājsistēma: Windows 8 Professional / 32 bit
Kamera: Priekšā (0,8 Mpx) un aizmugurē – 8 Mpx

Informāciju par tehniskajiem parametriem var aplūkot oficiālajā mājas lapā: HP ElitePad 900.

Veiktspējas tests un tā praktiskā darbība:

Kā jau minēju raksta sākumā – es veicu eksperimentu un atsacījos no saviem datoriem par labu šai iekārtai, lai varētu sniegt pilnīgu novērtējumu. Lai arī ir iespējas un pats esmu reāli bakstījis darbus no mobilajām iekārtām (tabletes un viedtelefoni), to mobilā sistēma vienmēr ir sagādājusi liekas galvassāpes, jo tā saucamās “Desktop” sistēmas ir pielāgotākas praktiskam darbam. Arī funkcionāli bagātu programmu klāsts ir nesalīdzināmi lielāks. Mazliet aprakstīšu savu ikdienas darbu pie PC, lai būtu priekšstats, ko es ar to darīju.

Pirmais, ko izdarīju - uzinstalēju Office darba pakotni: LibreOffice (varat instalēt arī ko citu – kaut vai Microsoft Office) un citas ikdienā lietojamas programmas, piemēram, Chrome, 7-Zip, VLC, GIMP, Adobe Reader, u.c. Visu smuki sainstalēju un varēju sākt to lietot.

Varēja just, ka iekārta nav sacīkšu zirgs, jo Atom mazjaudīgais procesors un 2 GB operatīvā atmiņa dara savu. Pie mūsdienu programmu un OS evolūcijas tas ir par švaku, pat ofisa darbiem. Samaksājot par šādu iekārtu ap 5 simtiem, gribas kaut ko mazliet vairāk....vismaz uz pusi lielākus parametrus. Ja tas būtu mans privātīpašums es noteikti būtu viņu bakstījis arī dziļāk (optimizācija, citas OS izvēle), bet šajā apskatā man ir jāpieturas pie tā, kāds tas ir, jo jāpieņem fakts, ka to lietos ierindas lietotājs.

Pirmais, kas man nepatika ir mobilā klaviatūra uz ekrāna, lai arī to varēja iestatīt vairākos režīmos (pilna, dalīta utml), es to “nonesu nost” un uzliku ierasto “laacz apostrofu”. Rezultātā ieguvu pilnvērtīgu klaviatūru un ierasto rakstības veidu, nav svarīgi – vai ar pievienotu fizisku klaviatūru vai bakstot ekrānā – viss bija identiski, pierasti un ērti.

Image

Ikdienišķām darbībām interneta vidē problēmas nenovēroju, arī video Youtube tīklā mēdzu paskatīties. Vienīgi 720p video varēja novērot mazu aizķeri. Starp citu diezgan interesanti – video straumēšanu labāk sagremoja Internet Explorer nekā Chrome. Kad neskatījos video (filmas no online servisiem), bet nodevos darbam, tad parasti pārlūkā man bija atvērti vismaz kādi 20 – 30 tabi (jeb kā saka latviski – cilnes), piedevām atvērti viens vai vairāki dokumenti un nereti arī GIMP bilžu apstrādei. Š o visu darbu pamazām gremoja HP ElitePad 900, bet vietām jutu, ka ir tā kā par “smagu”, jo dažreiz saglabājot izmaiņas kādā dokumentā, visa sistēma uz kādām 10 sekundēm sastinga, lai paveiktu uzdoto darbību. Neko darīt, pieradu un 3 nedēļu garumā savus ierastos darbus paveicu, arī izklaide necieta. Protams, nācās iztikt bez HD kvalitātes video materiāliem, jo iesākumā 720p tas pavelk, bet paiet laiciņš un sāk rasties aizķere, kura pamazām pieaug, tātad secinājums – HD un FullHD video nav domāts šim aparātam. Nekādu mūzikas sistēmu pie šī verķa klāt nevienoju un ikdienā iztiku ar integrētajiem skaļrunīšiem. Saprotami, ka nekādus “basus” ElitePad 900 “pacelt” nevar, bet, paklausīties fona mūziku vai paskatīties kādu raidījumu internetā, pilnīgi pietiek.

Tā saucamo “benchmark” testu mīļotājiem uztaisīju arī dažas pārbaudes. Stresa testu ierīce izturēja korekti un nekādu dižo pārkaršanu neuzrādīja, lai gan gaidīju mazliet labāku rezultātu. Māca arī aizdomas, ka būs problēmas, jo nekādas “dzesēšanas” atveres aizmugures vākā un sānos nemanīju – viss diezgan noslēgts. Bet ar kāršanos problēmas nemanīju.

Image

Veiktspējas tests nekādus dižos rezultātus neuzrādīja, kas ir arī saprotami, jo aparatūras tehniskajiem parametriem pāri nepārlēksi. Desktop sistēmas lietotāji noteikti “smīn ūsās” un pie sevis saka, ka tāds kompītis bija daudzus gadus atpakaļ, bet nevajag aizmirst, kādā kategorijā ietilpst šī prece. Lūk arī rezultāti.

Image
Image
Image
Image
Image
Image

Kameras tests:

Jā, arī kamera ir iebūvēta šajā aparātā. Kā jau ierasts, ir divas kameras – priekšējā, kura ir tikai 0,8 Mpx liela, un aizmugurē – 8 Mpx. Pozitīvi, ka nav aizmirsts par zibspuldzi, lai var ko iemūžināt arī sliktākos gaismas apstākļos. Neko daudz ko piebilst, te dažas testa bildes:

Image
(Nesamazināts attēls ir pieejams šeit)

Image
(Nesamazināts attēls ir pieejams šeit)

Image
(Nesamazināts attēls ir pieejams šeit)

Akumulatora darbības laiks:

Jāatzīstas, ka strādāju pamatā uz dokstacijas (kā uz desktop sistēmas), jo dokstacija ir maza un to iemest somā kopā ar klaviatūru un peli nesagādāja ne mazākās problēmas. Tās reizes, kad to izmantoju ārpus ēkas, bija niecīgs un akumulatora darbības kritumu pat nenovēroju. Kad gribēju uzņemt laiku akumulatora testam, tad atskārtu, ka neesmu padomājis par elementāru lietu – ja nepievienosi strāvu dokstacijai, tad arī USB perifērija nestrādās. Vienīgais risinājums būtu vienot perifēriju pie pašas tabletes vai tā saucamās “žaketes”. Tomēr... nebija vēlēšanās to kaut kur stutēt un domāt – kā nostiprināt tableti bez dokstacijas, strādājot pie rakstāmgalda, tāpēc atvainojiet, ka neziedoju veselu dienu, lai izdarītu kādus aprēķinus. Toties gluži bez pārbaudes vis neatstāju – testēju ar HD video (720p). Video bez mitas griezās 3h un žakete bija iztukšota, vēl pēc 2h arī pašas planšetes akumulators uzrādīja 50%. Secinājumus izdariet paši. Cilvēks, kurš šo iekārtu lietoja pirms iedeva man uz testu, teica, ka lieto vairākas dienas (bez dokstacijas) un nebija to lādējis, bet “nesēdēja” tajā no rīta līdz vakaram. Manuprāt, labi rādītāji. Tomēr ja runājam skaitļos, tad , kā jau minēju, “žaketes” akumulatoram pēc specifikācijas ir 2.96 Ah, bet planšetei 3,38 Ah, līdz ar to varam panākt iekārtas darbību līdz pat 18h (8h + 10h).

Secinājums:

Jau labu laiku ticēju, ka nākotnē parādīsies mazas iekārtas, kuras pārnēsāsim kabatās un tās aizvietos PC. Tiesa, mana fantāzija bija mazliet savādāka un tehnoloģiski augstāka / bagātāka, bet pieņemu, ka tas ir tikai sākums, un ar laiku sagaidīšu aizvien pilnīgākus produktus gala patērētājam. Dotajā brīdī ir tā, ka ElitePad 900 ir apveltīts ar Desktop OS un līdz ar to tas paver iespējas, lietot ierastos darbus uz planšetdatora. Tomēr, tehnoloģija nav jaudīga un dotajā brīdī teiktu tā: ja vēlies funkcionālu tableti un ik pa laikam pastrādāt uz to kā uz Desktop PC – ideāls variants. Bet “dzelžu” līmenis neatļauj aizvietot pilnībā ierastos datorus, jo rupji sakot – tas iesviež mūs vairākus gadus vecā pagātnē.

Kā nenoliedzamu bonusu var pieminēt arī minēto “žaketi”, bet tāda nav vienīgā, jo HP piedāvājumā tās ir dažādas. Biju aizgājis arī uz HP prezentāciju, kurā tika izrādītas pat triecienizturīgas “žaketes” un ir paredzētas arī ar aizsargstiklu, kas nodrošinās ūdensizturību.

Tā kā...viss notiek un attīstās un gaidu ar interesi jaunus modeļus šajā lauciņā, jo šeit ir liela perspektīva. Ja jau es pats 3 nedēļas spēju “izdzīvot” uz šīs iekārtas, tad tas nozīmē to, ka jau pastāv noteikts cilvēku loks, kuram neko vairāk par šādu iekārtu nevajag.

Plusi / Mīnusi:
+ Kvalitatīvs korpuss
+ Kompakts
+ Ir iespēja pievienot dokstaciju (ērtums un papildus savienojumi)
+ Ir iespēja “ietērpt” dažādās “žaketēs”
+ Pilnvērtīga “Desktop” sistēma
+ Netika novērotas pārkaršanas problēmas
+ 8 Mpx kamera ar zibspuldzi + priekšpusē video čatam
+ Var pievienot monitorus, klaviatūru, peli, u.c. iekārtas
+ Labs akumulatora darbības laiks
+ Iespēja ievietot SIM karti (micro SIM)

- Tabletei bez apvalka / dokstacijas vajag speciālu pāreju, lai pievienotu citas perifērijas
- Zema veiktspēja, ja salīdzina ar mūsdienīgām “Desktop” mašīnām
- Dosktacijai ir jābūt pie strāvas, lai strādātu savienojumu porti

<iframe src="http://www.salidzini.lv/affiliate/searc ... &type=list" frameborder="0" width="570" height="220"></iframe>
Last edited by shady on 14 Mai 2013, 13:26, edited 1 time in total.
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

User avatar
aoma
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2599
Pievienojies: 25 Apr 2007, 12:47
Reputācija: 0
Atrodas: LV

Post no aoma » 14 Mai 2013, 13:19

Tas viss nozīmē tikai to, cik mazam cilvēku skaitam patiesībā ir vajadzīgs pilnvērtīgs dators, vienkārši agrāk nebija alternatīvu interneta un youtubes lūrēšanai, kā arī mazprasīgām spēlītēm, tagad ir.
Žurnālistam, protams, ka nevajag dators, pietiek ar kaut kādu ierakstošu un filmējošu štruntu.
viegls rokenrols pa radio

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Post no shady » 14 Mai 2013, 14:04

aoma - Laiks mainās, rodas jaunas iekārtas, vecās pārkvalificējas. Es domāju, ka te ir vistīrākā analoģija ar dažu desmitu gadu vēsturi - kurš varēja iedomāties, ka katram cilvēkam būs PC uz galda? Neviens, jo iekārtas bija smagnējas, jo mazākos gabarītos tā laika "jaudu" nevarēja iedabūt iekšā. Nu labi, tagad ir PC, laptopi un ultrabooki, kuri ir gana spēcīgi. Vai tā tas paliks mūžīgi mūžos, domāju, ka ne.

Visticamāk šādi PC nākotnē būs kā mazi biroja / mājas / entuzistu serveri, kuri pildīs lieljaudas darbu. Loģiski, ka ir darba specifikas, kur vajag pamatīgus apgriezienus. Bet pārējiem - priekš kam? Ja viss iet uz "kabatā iebāžamu" iekārtu?

Kā jau teicu secinājumos, tas ir tikai sākums, vajag paskatīties uz šo visu mazliet dziļāk. Es arī atlieku naudiņu jaunam kompim, un, jā, es pirkšu PC. Bet, kāds būs mans aiznākošais pirkums, par to es vairs neesmu drošs, redzēsim, cik tālu / ātri attīstīsies tehnoloģijas.
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

User avatar
Nelabojams
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1037
Pievienojies: 03 Sep 2009, 12:20
Reputācija: 0
Atrodas: Naukšēnu novads

Post no Nelabojams » 14 Mai 2013, 14:15

Aoma pareizi pateica - tas parāda, cik nelielam cilvēku skaitam ir vajadzīgs pilnvērtīgs dators.
Pat strādājot ar normāliem dokumentiem un nemaz nerunājot par kartogrāfiju un tamlīdzīgām izvirtibām, es šad tad pieķeru sevi pie domas, ka esmu izlaidies un bez saviem diviem 24" "televizoriem" mana produktivitāte būtiski kristos... un strādāt uz viena vispār ir mocības. Ko es iesāktu ar to desmitcollīgo brīnumu.. labi, lai arī 1920x1080 var piekarināt klāt - nudien nezinu. Par pilnvērtīgo klavieri vispār ieņirdziens. Ja dienā jāuzraksta kaut tikai 5 - 6 lapas vai arī jārediģē kāds apjomīgāks materiāls, ir nepieciešama fiziska klaviere. Uz virtuālās daudz ātrāk nogurst rokas + drukas kļūdu skaits vairojas ārprātīgā ātrumā. Vajadzīgs numpad's arī, ja ir ar skaitļiem kaut cik darīšanas.
Baidos no viena - planšetveidīgie strauji pārvēršas par mainstrīmu (kas pats par sevi nemaz nav slikti), bet konvenciālie PC un to daļas uz tā rēķina var sākt nejēgā augt cenā.
Mana pieredze rāda, ka nav tādas zodiaka zīmes "Kretīns".

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Post no shady » 14 Mai 2013, 14:25

Es jau pie šī vienoju klāt fizisku klaviatūru un peli. Jā, var pieslēgt arī 2 monitorus. Bet patīkami, ka arī touch vide ir ierasta, ja rodas vajadzība rakstīt neatrodoties pie fiziskas klaviatūras.
Tu neuztvēri raksta galveno domu - ka tagad tas ir tikai sākums, tas nekas, ka sākuma stadījā projekts nav pilnīgs un nav tik jaudīgs. Padomā, vai tiešām pēc, teiksim, 10 gadiem nekas nemainīsies?
Pieņemu, ka tavs darbs ir ļoti specifisks un nāksies izmantot tāpat lieldatorus. Arī mūsdienās, piemēram, kino veidošanā izmanto daudz jaudīgu serveru kopumu, tas ir tikai normāli. Bet vai tādam ir jābūt mājās, domāju, ka ne.
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

User avatar
aoma
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2599
Pievienojies: 25 Apr 2007, 12:47
Reputācija: 0
Atrodas: LV

Post no aoma » 14 Mai 2013, 14:48

Uz vietas nekas nepaliks, tā būtu stagnācija, bet kā jau O. pareizi teica, vēl vairāk noslāņosies, kas it kā arī būtu pareizi, ja vien mārketings nediktētu nepamatoti augstas cenas ierīcēm, par kurām, kā samērā nīkulīgām un ierobežota profila, es pat teiktu, temporar, neprasītu vairāk, kā par profesionālam darbam piemērotām.
Par mainstream runājot - pagaidām nekāda reklāma nepiespiedīs mani pāriet uz widescreen kā primāro monitoru, ja nu vienīgi pilnīga ierasto 5:4 ekrānu pazušana ne vien no veikalu, bet arī noliktavu plauktiem.
Tas, ka platekrānā pie vienāda pikseļu skaita varot redzēt vairāk, ir pilnīgs fufelis, jeb reklāmas triks, jūs taču nenovietojat lielo spoguli horizontāli un tad nenoguļaties uz paklāja vai sofas, lai sevi ieraudzītu pilnā augumā. Man dokumenus joprojām patīk lasīt pa vecam - no augšas uz leju, lieki neskrollējot.
viegls rokenrols pa radio

User avatar
piwchix
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 341
Pievienojies: 20 Aug 2010, 13:35
Reputācija: 0

Post no piwchix » 14 Mai 2013, 15:06

Es personīgi, ja darbam jāizvēlas tikai viens monitors - dotu priekšroku widescreen, ja divi monitori - divus 4:3 vai divus 5:4.
01000010 01101001 01101010 01100001 00100000 01110110 11000100 10010011 01110010 01110100 01110011 00100000 01110000 11000101 10101011 01101100 11000100 10010011 01110100 01101001 01100101 01110011 00111111

User avatar
aoma
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2599
Pievienojies: 25 Apr 2007, 12:47
Reputācija: 0
Atrodas: LV

Post no aoma » 14 Mai 2013, 15:22

Man pavisam ir 3 monitori: abās pusēs platekrāna, (viens no tiem TV) bet pa vidu parastais, jau 2x remontēts, bet pagaidām mainīt netaisos.
viegls rokenrols pa radio

User avatar
Inspektors_Caps
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 49
Pievienojies: 11 Feb 2012, 18:55
Reputācija: 0

Post no Inspektors_Caps » 14 Mai 2013, 15:59

Tu neuztvēri raksta galveno domu - ka tagad tas ir tikai sākums, tas nekas, ka sākuma stadījā projekts nav pilnīgs un nav tik jaudīgs. Padomā, vai tiešām pēc, teiksim, 10 gadiem nekas nemainīsies?
Shady, Tu pats neesi uztvēris vienu globālu dabas patiesību - ja tehnika attīstās, tad tā attīstās priekš visiem iekārtu formātiem. Tad, kad nākotnes 5W CPU būs sasniedzis šodienas 50W CPU skaitļošanas jaudu, tad nākotnes 50W CPU jau būs šodienas 500W CPU skaitļošanas jauda, un vēl ar vien būs 10x atšķirība. Un līdz ar to arī būs parādījušās jaunas prasības un uzdevumi, kuriem atkal nepietiks ar to nākotnes planšetes CPU.

Un arī šodien jau planšetes ir sasniegušas tādu jaudu, ka ar tām pietiek pilnvērtīgai satura patērēšanai. Tas, ka Tev tur bremzēja ofisa programmas un nevilka FullHD atskaņošanu ir tikai Tavu roku līkuma rezultāts, jo tie dzelži to spēj. Un šitā visa argumentēšana ar dokstacijām, klaviatūrām, pelēm un monitoriem vispār ir domāšanas trūkuma apliecinājums. Kāda s*da pēc man to visu slēgt pie planšetes lai pēc tam pi*stos ar kaut kādu 5W CPU? Ja jau man ir tās visas iekārtas, lai produktīvi strādātu, tad arī strādāju ar produktīvu 50W CPU. Un nevajag te stacionāro datoru mālēt kā lielu ATX torni. Atveriet prātus - sen jau ir pieejams Mini-ITX un tam jau bija jābūt defaultajam stacionāro datoru formātam, ja vien pircēji nebūtu truli geimeri un domātu ar galvu. Tāpat arī parasto lietotāju stacionārajiem datoriem pusei jau bija jābūt integrētiem monitorā kā tas ir iMac.

User avatar
Crow
E-žurnālists
Atbildes: 5391
Pievienojies: 10 Mai 2009, 14:22
Reputācija: 0
Atrodas: Ir

Post no Crow » 14 Mai 2013, 16:05

Un es domāju, ka mani joki ir nožēlojami...
Дебилы, бл*ть...

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Post no shady » 14 Mai 2013, 16:35

aoma - Man gan ērtāk ir nolikt divus dokumentus blakām, tāpēc izvēlētos w-scr.

Inspektors_Caps - Nu tā jau ir, attīstība norit visās frontēs. Arī tagad dators istabas lielumā ir nesalīdzināmi spēcīgāks, nekā tas bija tolaik. Kāpēc tad mēs lietojam mājās PC? Tie taču ir tik mazjaudīgi, ja salīdzinam ar lielajiem skaitļošanas centriem? Kam tādi vajadzīgi? Tie nekad nespēs panākt skaitļošanas centra veiktspēju... Katram mājās dators uz galda? Muļķības, tā nekad nebūs.

Un atmetot ironiju, runājot par HD, pārāk noslogota sistēma priekš šādas komplektācijas. Ja ierindas lietotājs nopērk šādu tableti, tad viņam defaultā tā nav jānes pie datorspeca, lai tā tiktu optimizēta vai pārlikta pavisam cita sistēma. Es te nerunāju par entuziastiem / datoriķiem - tur katrs dara kā grib, bet par to jau izteicos pašā rakstā. Mans mērķis nebija, piemēram, uzmest uz EilePad vieglu linux ar mazprasīgiem x`iem un paziņot, ka tablete strādā daudz raitāk. Tas ir tas pats, kas es apskatot kādu viedtelefonu, nerakstīšu par tā darbību ar kādu custom rom.
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

User avatar
berils
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 727
Pievienojies: 17 Dec 2009, 18:49
Reputācija: 0

Post no berils » 14 Mai 2013, 16:50

Baidos no viena - planšetveidīgie strauji pārvēršas par mainstrīmu (kas pats par sevi nemaz nav slikti)
Nu vot , vēlviens hipsters kontā , pēc 5 gadiem. B-)
Bet kapēc ,Tu, vispār uztraucies par to MAIN publiku ?
[spoil]kabatas lāpsta NOTE 3 [LTE]

The ROM hunt begins!
Image
  • ROM: Galaxy S5 Stock ROM - Final v40.0 by jamal2367
    KERNEL: AEL Kernel v7.13 [Lionheart+zen+2.7GhzOC+600MhzGPU OC] by friedrich420
    Memory: 32GB internal+16GB external 10class
    Recovery: CWM v6.0.4.7 [/spoil]

User avatar
Jaunzems
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3935
Pievienojies: 20 Apr 2008, 12:19
Reputācija: 0

Post no Jaunzems » 14 Mai 2013, 17:28

kekeke, jūtos slavens :>

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 14 Mai 2013, 17:54

Shady ir pilnīga taisnība: kopš man ir planšete, vismaz par 50% ir atslogots galddators. Ja vajag rakstīt Notepadam, apstrādāt bildes un veikt citus sarežģītākus darbus, tad bez pilnvērtīga PC neiztikt. Bet neta pārlūkošanai, e-grāmatu lasīšanai, filmu skatīšanai un mūzikas klausīšanai naktī, kad citi guļ - planšete ir daudz ērtāka.
Image

User avatar
NPK
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 51
Pievienojies: 08 Mai 2013, 00:22
Reputācija: 0
Atrodas: Rīga

Post no NPK » 14 Mai 2013, 19:13

Cik Windows ir aprijis vietu no tiem 32GB?

User avatar
Nelabojams
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1037
Pievienojies: 03 Sep 2009, 12:20
Reputācija: 0
Atrodas: Naukšēnu novads

Post no Nelabojams » 14 Mai 2013, 19:36

Domu uztvēru gan, tikai negribējās izplūst tekstā.
Cita starpā, ir jēga vienoties par to, kas tad ir galda dators. Tas tiešām nav ATX tower keiss (kā man šobrīd :)). Par galddatora funkcionālām pazīmēm es gribētu definēt:
1. Apjomīga vizuālā "telpa", vismaz 21".
2. Fiziskas ievada saskarnes ierīces - pele (vai kas analoģisks), pilnizmēra klaviere.
3. Dzelziska konfigurējamība vismaz RAM un disku (HDD, SSD, dajebkādu) līmenī, disku telpas pietiekamība datu rezervēšanai vai arī pilnvērtīga datu apmaiņas ātruma pieslēgvieta ārējam diskam.
4. Spēja strādāt lokālajā tīklā (ieskaitot WiFi) ar visdažādāko perifēriju.
Principā dokstacija gandrīz visus šos jautājumus risina, tak es atgādināšu, ka līdz planšetes koncepta parādīšanās brīdim kopš 80.gadu otrās puses konceptuāli datora uzbūvē nekas nemainījās, tātad vairāk nekā 20 gadus. Tas nozīmē, ka koncepcija, kaut gan patiešām sāk novecot, ir gana stabila un sevi apliecinājusi.
Loģiska man šķiet lielizmēra monitora integrācija ar visām pārējām ķidām.
Kā vēl tālāku koncepta attīstību es redzu lielu - vismaz 30" - horizontālu monitoru, jau obligāti skārienjutīgu (šobrīd galddatoram tas nu galīgi nav vajadzīgs) - tas ļaus biroja datorā apvienot skārienjutīgo un "tradicionālo" ievada tehnoloģiju priekšrocības un darba stils tuvosies klasiskajam papīra dokumentu apstrādes stilam, tos virinot, pārvietojot, rediģējot u.t.t., arī CAD un Ä¢IS darbi tuvosies klasiskajam zīmēšanas/rasēšanas stilam, kas patiesībā ir ļoti produktīvs, tikai nedod "apstrādājamu" rezultātu.
Mana pieredze rāda, ka nav tādas zodiaka zīmes "Kretīns".

User avatar
Nelabojams
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1037
Pievienojies: 03 Sep 2009, 12:20
Reputācija: 0
Atrodas: Naukšēnu novads

Post no Nelabojams » 14 Mai 2013, 19:39

Ar jēdzienu "mainstrīms" var apzīmēt ļoti daudz ko un tas nav tikai hipsteru lietots apzīmējums ikdienas "banalitātēm".
Mana pieredze rāda, ka nav tādas zodiaka zīmes "Kretīns".

User avatar
Inspektors_Caps
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 49
Pievienojies: 11 Feb 2012, 18:55
Reputācija: 0

Post no Inspektors_Caps » 14 Mai 2013, 21:14

Shady, bet tur jau tā lieta, ka mēs runājam par PC jeb personālajiem datoriem, nevis istabas lieluma superdatoriem. Mēs te salīdzinām datorus, ko lietot mājās pie rakstāmgalda - stacionāro pret planšeti ar dokstaciju. Un kā var vispār pateikt, ka pienāk PC ēras gals, ja planšete arī ir personālais dators? Planšete ir pat vēl personālāks dators par stacionāro datoru! Tas, ko Tu rakstā esi uzrakstījis un komentāros arī Samurajs un citi apstiprina, ir tas, ka samazināsies stacionāro datoru īpatsvars. Tāpat Tu pats esi uzrakstījis, ka satura patērēšanai ar planšeti pilnīgi pietiek, kam es pat piekrītu! Jā, lielai daļai patērētāju mājās pietiks tikai ar planšeti, bet tas nekādi neiezīmē stacionārā datora galu. Stacionārais dators lielai daļai paliks kā instruments satura vai programmatūras radīšanai, kā arī High-End patērēšanai - daļai tautas stacionārais dators mainīs formu uz HTPC vai televizoru, kas arī jau ir sācies. Bet arī šiem High-End patērētājiem būs planšete, tikai tā kalpos kā gudra bezvadu pults to visu stacionāro iekārtu vadībai. Viņiem šodienas n-tās aparātu pultis aizstās n-tās planšetes aplikācijas... ;)

User avatar
AKMS47
E-žurnālists
Atbildes: 1325
Pievienojies: 14 Mai 2010, 16:44
Reputācija: 0
Atrodas: Liepāja

Post no AKMS47 » 15 Mai 2013, 10:32

Nu ko trīdās. :D
Saliks visu mākoņos un tad vārēsi pat super uber spēles un cad projektus bliezt uz planšetes vai galīgi novecojuša pīšļa. Dators, porķiks, planšete, televizors utt. būs tikai kā ekrāns un būs starta os, lai piekonektētos mākoņošanas servisiem. Pārējo paveiks bleķi, kura softu mēs abonēsim. Pirāti vairs neturēs ISO failus torrentos, bet gan šārēs uzlauztus akountus vai arī, kā tas pašlaik notiek ar satelīt tv, šārēs atslēgas. Lūk arī visa tuvākā nākotne.
Protams, ražos jaunu bleķus. Gaidīsim nākamos iPhone 20...100 un citu zarazu.:D
Brīžam viss ir tā apnicis, bet labo brīžu ir vairāk.

User avatar
aoma
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2599
Pievienojies: 25 Apr 2007, 12:47
Reputācija: 0
Atrodas: LV

Post no aoma » 15 Mai 2013, 10:41

Diemžēl visi mobilo, ultra kompakto un moderno ierīču slavinātāji piemirst vienu būtisku un pasākumu sadārdzinošu lietu - apkopi un remontu, kas vairumā gadījumu pat neatmaksājas. Toties savu galda PC var uzturēt kārtībā un pat veikt sīkus remontus var katrs lietotājs, kam ir kaut primitīva nojausma par tehniku un datora uzbūvi.
Es neko nesaku, tad, kad planšetes un tām līdzīgas ierīces sastāvēs no tādiem kā lego klucīšiem, kas maksās vien dažus zaļos, tās pilnībā kļūs par katram pieejamu masveida produktu, pagaidām tās ir dārgas spēļmantiņas un pie statusa piederīgs ķiņķēziņš.
viegls rokenrols pa radio

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Post no shady » 15 Mai 2013, 11:05

NPK - Diemžēl precīzi nepateikšu, jo biju piefiksejis šo informāciju, bet "pazaudēju". Atceros, kad izdzēsu filmas, tad bija vairāk kā 9 GB brīvi + aizņemtā personiskā vieta uz pārs GB. Tā situācija pašvaka (protams vēl darbojās defaultie iestatījumi - windows rezervācija).

Vienīgais labums, ka ir iespēja šo modeli nopirkt ari ar 64 GB SSD disku un, izmantojot žaketi, papildināt ar atmiņas karti.

----

Inspektors_Caps - Jā, nu virsraksts varbūt nav pareizi definēts, kā arī mazliet provokatīvs. Ideja tāda, ka nākotnē ~ 90% iedzīvotāju pietiks ar planšetveidīgu / viedtālrunim līdzīgu iekārtu. Tā jauda un iespējas apmierināts 100% viņu vajadzības. Tādiem gīkiem kā mums un vēl specializētas profesijas pārstāvjiem vajadzēs lieljaudas datorus (apmēram, mūsdienu PC izpratnē). No klasiskā testa parauga, šo esmu veidojis ar diezgan lielu subjektīvo viedokli un pārdomām par tēmu, vienkārši vēlējos, lai par to cilvēki aizdomājas. Kā redzi, ir cilvēki, kuri dzīvo ar uzskatu "kamēr nenoliek acu priekšā, tikmēr tas nav iespējams".

----

AKMS47 - Uz to arī viss iet. Mākoņservisi attīstās aizvien vairāk un ielaužas dažādās sfērās un atrod jaunus pielietojumus. Arī par šo bija (un vēl ir) strīdi "ka tas nekad nenotiks". Personīgi es pat vairs nespēju iedomāties komfortablu darbu bez mākoņtehnoloģijas.

----

aoma - Mjā...diemžel es arī neesmu par to priecīgs, ka jaunās iekārtas nav tik remontējamas kā klasiskie PC. Š aubos, ka situācija uzlabosies, diez vai ražotāji to pieļaus....
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

User avatar
aoma
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2599
Pievienojies: 25 Apr 2007, 12:47
Reputācija: 0
Atrodas: LV

Post no aoma » 15 Mai 2013, 11:44

Vēl variants ir ierīces būvēt līdzīgi kā motorzāģiem aizdedzes bloku - iekausēt visu silikonā un nebūs vairs jābaidās no ārējās vides kaitīgas iedarbības u.c. neparedzētiem faktoriem. Problēma gan būs liekā siltuma novadīšana, bet tas nav neizpildāms uzdevums.

P.S. Nav kāds ko dzirdējis, vai netiek strādāts pie kompaktām šķidrā slāpekļa vai hēlija dzesēšanas sistēmām, līdzīgi kā tagad ūdens dzese? Lūk, tas gan būtu lēciens jaudas celšanas ziņā - pirmo pentiumu ikdienā vēsi darbināt ar 6-8 GHz taktsfrekvenci :D
viegls rokenrols pa radio

User avatar
usins
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2870
Pievienojies: 26 Feb 2007, 08:51
Reputācija: 0

Post no usins » 18 Mai 2013, 12:03

NEzniu, PC neizmirs vēl igli... Nu nezinu kā rūpniecībā iztiks rasētāji ar planšetēm. Nezinu kurš birojā gribēs veidt piedāvājumus, līgumus uz niecīgā planšetes ekrāna, ok var uztaisīt pāris gabalus, bet pēc nedēļas nojģsies.
Planšete pa lielam der tikai tiem, kuri informāciju patērē un minimāli kaut ko rada, un tas tā, caur sakostiem zobiem un 101 reizi saržģījot paildzinot savu darba laiku. Datos (arī normāls laptop) biznesa vidē ir samērā svarīgs instruments. Prtams, ja planšetē spēs iestrādāt 8 kodolu CPU, kurš atbalstīs 64bit arhitektūru un 32Gb RAM un pro līmeņa grafiku, tad noteikti, ka PC kā suga izmirs. Labi, ka vēl planšete neaizstāj serverus.
Cietumā nesēž tik ilgi, cik jūs internetā!

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Post no shady » 18 Mai 2013, 12:55

usins - Piedod, bet tu neko nesaprati. Tāda sajūta, ka neesi lasījis ne rakstu, ne komentārus...
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

User avatar
usins
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2870
Pievienojies: 26 Feb 2007, 08:51
Reputācija: 0

Post no usins » 18 Mai 2013, 19:58

Nē, es sapratu. es vienkārši komentēju virsrakstu, kurš neatbilst nosaukumam. Reālāk- vidējai mājsaimniecībai PC drīz nebūs aktuāls. Tas skan tuvāk patiesībai.
Cietumā nesēž tik ilgi, cik jūs internetā!

Pievienot atbildi

Return to “Testi”