Tests: Nokia Lumia 920 - Nokia atkal uz viļņa?

Moderators: janis.wd

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Tests: Nokia Lumia 920 - Nokia atkal uz viļņa?

Post no shady » 19 Jūn 2013, 09:04

Bija laiks, kad Nokia ieņēma pirmās vietas zīmolu topā un citiem, ar nokārtiem deguniem, bija jācīnās par atlikušajām vietām. Nokia ietekme pie mums bija tik stipra, ka vēl joprojām sastopu cilvēkus ar uzskatiem - “nekā labāka par Nokia nav”. Diemžēl tie laiki ir sen kā pagājuši un jau vairākus gadus cilvēkiem nācās ieteikt lietot citus zīmolus, jo līdz šim izmantotā “Symbian” sistēma bija morāli novecojusi. Ne velti Nokia izdarīja drastisku izvēli – sadarboties ar Microsoft, jo bija pienācis laiks radikālām pārmaiņām. Diemžēl, kliedzienus pēc “ir laiks ko mainīt”, Nokia vadība saprata pārāk vēlu, un līdz ar to zaudēja lielu daļu lietotāju. Kad parādījās pirmie Nokia tālruņi ar Windoes Phone (WP), situācija bija gaužām bēdīga, jo sākotnējās WP sistēmas līdzinājās pusizceptai vistai, kura uzdurta uz iesma ar visām spalvām... Briesmīgi... patiesi briesmīgi. Praktiski, tirgus daļa sastāvēja no ļautiņiem, kuri nemāk darboties vai tiem vienkārši nav vajadzības pēc viedtālruņa iespējām, jo viņiem vajag tālruni ar kuru pazvanīt, uzrakstīt SMS un kaut ko palasīt internetā. Nesen pašam nojūdzās Android viedtālrunis, un par lētām naudiņām no paziņas nopirku budžeta klases tālruni ar veco Windows Phone. Lai arī to dažādi esmu pielāgojis savām vajadzībām, tomēr tās ir pamatīgas galvassāpes. Bet stāsts nav par to – aprīļa beigās Latvijā oficiāli pārdošanā parādījās jaunais Nokia lolojums – Lumia 920. Redzēju lielu ažiotāžu un dzirdēju pozitīvas atsauksmes. Nolēmu, ka šo modeli gar ausi nelaidīšu un pārliecināšos pats – kas tad ir paveikts un galu galā – kāds dotajā brīdī ir Nokia potenciāls atgūt tirgus daļu. Un par to arī tālāk apskatā.

Image

Dizains un ērtums:

Dizains ir vienkārši lielisks. Beidzot var redzēt sen aizmirsto Nokia kvalitāti un jāatzīst, ka tā korpuss ir viens no labākajiem, kas šobrīd dominē tirgū. Tas ir viengabala konstrukcijas un darināts no polikarbonāta materiāla. Lai arī tas ir glancēts, tomēr taustei ir patīkams, un jāatzīst, ka Lumia 920 man patīk labāk par izlavēto Galaxy S4 un pat nopelniem bagātais HTC One tiek nolikts kādu pakāpi zemāk..

Image

Aizmugurē, korpusā, ir iestrādāta metāla plāksnīte, kurā iegravēts uzraksts “Nokia” un iekļauta kameras “actiņa”. Viss korpuss ir noapaļots un ērti iegulstas rokās. Vizuāli izskatās tā, ka ekrāns ir nevis integrēts korpusā, bet uz viengabalainā (monobloka) korpusa virsū ir uzlikts ekrāna stikls, kurš piedevām arī ir noapaļots, tāda veidā radot savdabīgu izskatu.

Image

Jāpiebilst arī par krāsu izvēli – tā ir pietiekoši liela un vizuāli akcentējas uz jauniešu un ekstravagantu cilvēku auditoriju. Ne velti arī pati Nokia šo tālruni dēvē par novatoriskāko tālruni pasaulē. Tas ir pieejams spilgti dzeltenā, sarkanā, baltā un lietišķākiem cilvēkiem – protams, arī klasiski melnajā ietērpā (citviet pasaulē ir pieejami arī citu krāsu modeļi, piemēram - pelēkais, tāpēc der ielāgot, ka, labi meklējot, Latvijā varēs atrast arī neoficiālos modeļus).

Image

Nevar nepateikt, ka šis modelis īpaši izceļas ar savu svaru – tas ir 185 grami. Tas ir daudz, pat ļoti, ja salīdzina ar ierastajiem viedtālruņiem, kuriem ir līdzvērtīga lieluma ekrāns / korpuss. Tā bija viena no pirmajām lietām, ko es pamanīju – to vienkārši nevar nejust. Bet, vai tas ir slikti? Es domāju, ka ne – ātri vien pie tā pieradu un tas pat iepatikās. Iespējams, ka daiļā dzimuma pārstāvēm tas var nepatikt, bet no vīriešu kārtas dzirdēju pārsvarā pozitīvas atsauksmes, jo tas rada sajūtu, ka tev kabatā ir “īsts” telefons!

Atzinība jāizsaka arī par pogām. Bloķēšanas poga ir novietota tālruņa labajā sānā, līdz ar to - to ir ērti nospiest. Tur pat atrodas arī skaļuma regulators un kameras aktivizācijas poga. Viss darbojas teicami, un nekas netraucē.

Image

Tieši to pašu varu teikt par priekšējām navigācijas pogām (atpakaļ / sākums / meklēšana), pie kurām nav aizmirsts par apgaismojumu, lai tās var saskatīt arī tumsā.

Image

Arī austiņas priecē, jo komplektācijā ir iekļautas ausīs iebāžamās austiņas jeb tā saucamais – In-the-Ear tips (Nokia WH-208). Par kvalitāti sūdzību nav un jāpiebilst, ka arī šīs ir dizainiski saskaņotas ar telefona krāsu. Tā kā man uz testu tika iedots dzeltenās krāsas modelis, līdz ar to – arī pašas austiņas bija viscaur dzeltenas. Š īs modeļa austiņas ir aprīkotas arī ar mikrofonu un zvana atbildes iespējām. Austiņu cena ir pieņemama, un ja gadījumā ir vajadzība iegādāties jaunas, tad par kādiem 7 Ls tās ir iespēja nopirkt (cena datēta ar 2013.gada jūniju Latvijas interneta veikalu tirgū).

Image

Ekrāns:

Arī ekrāns ir lielisks. Nokia ir pamatīgi piestrādājusi arī šeit un parūpējusies, lai ekrāns būtu labi saskatāms arī tiešu saules staru iedarbībā. Ekrāna regulāciju uzticēju automātikai un tā diezgan labi tika galā ar automātisko ekrāna apgaismojumu. Bet visi lauri nav jādod tikai ekrāna apgaismojumam – tika izmantota arī ClearBlack tehnoloģija, kas pastiprina melno krāsu un kontrastu, līdz ar to tiek uzlabota attēla redzamības kvalitāte sevišķi ārpus iekštelpām. Vēl ekrānam tiek izmantots polarizācijas filtrs un daudzas citas tehnoloģijas, lai radītu patiesi labu iespaidu par Lumia 920 ekrānu (tiek izmantota arī RGB matrica un izšķirtspēja [1280 x 768] ar labu pikseļu blīvumu [322 ppi]). Arī par skata leņķi un dabisko krāsu atveidi sūdzību nav – nav jau arī brīnums, jo tiek izmantota IPS ekrāna tehnoloģija.

Image

Vēl patīkami priecē ekrāna aizsardzība, jo tiek izmantota jaunā versija Gorilla’i - Corning Gorilla Glass 2. Praksē gan to nemēģināju saplēst, lai pārbaudītu tā izturību (kā redzams šajā video), bet pieņemu, ka savs labums tur ir. Vismaz pēc 2 nedēļu tālruņa testēšanas, nemanīju uz ekrāna drastiskas pēdas – ļoti sīkas švīciņas gan, kuras varēja nebūt pie tik izslavētas aizsardzības....

Starp citu, ekrānam ir paaugstināta jūtība, līdz ar to, mēs varam strādāt ar ekrānu nenovelkot cimdus. Tiesa, ne ar visiem cimdiem sanāks vēlamais rezultāts, bet pozitīvi, ka ir kas darīts, lai situāciju uzlabotu. Turklāt, šo jūtību ir iespējams arī konfigurēt – pārliekot režīmu no augstas jūtības uz parastu. Iespējams, ka kādam tas ir nepieciešams, bet es visu laiku izmantoju “augstās jūtības” režīmu un man tas problēmas nesagādāja. Gan par spilgtumu, gan skāriena jūtīgumu atbild PureMotion HD+ tehnoloģija.

Image

Papildus knifiņi jeb “fīčas”:

Ja neskaita ekrāna jūtīgumu, tad ir vēl kas pārsteidzošs – tā ir tālruņa uzlāde. Skaidrs, ka jebkuru tālruni ir iespējams uzlādēt, bet viss āķis slēpjas faktā – kā to izdarīt? Jau pirms kāda laika tika prezentēta bezvadu lādēšanas tehnoloģija, ko var palasīt šajā rakstā (Kā darbojas Nokia Lumia 920 Qi bezvadu lādētājs). Viss, kas tev nepieciešams, ir bezvadu lādēšanas paliktnis. Tiesa, žēl, ka Latvijas teritorijā bezvadu lādētājs neietilpst oficiālajā komplektācijā un nāksies to iegādāties pašam par papildus naudiņām. Ja manā īpašumā būtu iegādāta Lumia 920, noteikti šo lādēšanas gadžetu piepirktu klāt, jo zinu, cik ērti ir lietot dokstacijas, tādēļ šis visticamāk ir vēl komfortablāks pasākums. Tomēr nevajag satraukties, to var uzlādēt arī ar ierasto microUSB savienojuma portu un standarta lādētājs ir iekļauts komplektācijā.

Image

Skatos, ka arī šajā telefonā ir padomāts par drošību, kas attiecas uz bērniem. Tiem, kam bērni ir mājās, labi saprot, ko es ar to domāju – ir neizbēgams fakts, ka tiks īdēts pēc tava telefona, lai iedod paspēlēt kādu spēlīti un tamlīdzīgi. Tāpēc apsveicami, ka šeit sistēmā ir integrēts tā saucamais “bērnu stūrītis”, kuru var konfigurēt pēc saviem ieskatiem. Sākumā tas ir jāaktivizē iestatījumos, tālāk viss notiek ar bloķēšanas opciju. Kad tālrunis tiek atbloķēts priekšplānā parādās ierastais atbloķēšanas attēls darba virsmai:

Image

Tad atliek ar pirkstu pārvilkt pāri ekrānam no labās puses uz kreiso un iegūstam jaunu attēlu jeb pavisam tīru darba virsmu:

Image
Image
Image

Tagad, var teikt, esam ieguvuši papildus darba virsmu (desktop) un izvēlamies, kuras spēles, programmas, video vai mūziku, būs atļauts lietot. Nesapratu, kādēļ nav iespēja pievienot, piemēram, interneta pārlūku, pieņemu, ka tā ir drastiska kontrole un internets bērniem nav vajadzīgs. Nezinu, kas to izdomāja, bet tas ir absurds.... Ja jau man ir iespēja konfigurēt, tad kādēļ tiek ierobežotas manas iespējas un brīvā izvēle – ko atļaut un ko aizliegt?

Image

Patīkami, ka bērna darba virsmu var modificēt absolūti neatkarīgi no savējās darba virsmas – krāsu izvēle, bloķēšanas ekrāns, ikonu (flīžu) izmērs utml – viss ir brīva izvēle.

Image

Kā arī jāpiemetina, ka par drošību ir padomāts visaugstākajā mērā. Piemēram, atļaujot bērnam lietot kameru – mēģināju uziet uz attēliem un video – jā, apskatīt tos var, bet izdzēst gan nav iespējams! Teicami! Bet ir viens bet – drošības apiešana ir vairāk nekā elementāra, ja ne pat sadzīviska nejaušība. Atliek tikai nobloķēt tālruni un lieta darīta – priekšplānā būs jūsu atbloķēšanas darba virsma un šaubos vai bērns speciāli pārslēgsies uz savējo. Tomēr iespēja izvairīties no nepatīkamiem brīžiem pastāv. Lai būtu maksimāla garantija, ka bērns nesaspaidīs neko jūsu pašu darba virsmā (desktop), tad iesaku aktivizēt tālruņa iestatījumos arī opciju “parole”, kas atrodas sadaļā “bloķēšanas ekrāns”. Līdz ar to pēc nobloķēšanas bērnam nāksies pienākt pie jums, lai jūs viņu „ielaižat” atpakaļ aktīvā tālrunī (žēl, ka nevar uzstādīt dažādus PIN kodus – katrai darba virsmai savu). Rezultātā iegūstam maksimālo drošību, jo, ja bērns aktivizēs, piemēram, kameru, tad bildes / video apskatīt varēs, bet izdzēst gan neko nespēs.

Image
Image

Nākošā interesantā lieta ir jau integrēta aplikācija, ar kuras palīdzību varam veidot animāciju jeb kustīgos attēlus. Aplikācija saucas “Cinemagraph”, un tā darbība ir gaužām vienkārša. Startējot aplikāciju, atveras kamera un varam veikt it kā ierasto foto uzņēmumu. Atliek vienīgi izvēlēties kaut ko kustībā esošu un jāuzgaida dažas sekundes, rezultātā iegūstam kustīgo attēlu. Turklāt, ja aplikācija attēlā ir fiksējusi kustību vairākās vietās, tad pirms attēla saglabāšanas ir iespēja konfigurēt – kuriem objektiem atļaut kustību un kuriem ne. Patīkami, ka aplikācija ir papildināta ar tik ierastajiem izskaistinājuma veidiem – līdz ar to varam mainīt attēla krāsas no melnbalta, sēpijas un tamlīdzīgām nokrāsām. Ir iespēja pat mainīt kustības virzienu (esošais un ačgārnais) un noregulēt kustības ātrumu (no palēninātām līdz paātrinātām darbībām). Attēli tiek saglabāti “GIF” formātā un ar samazinātu izšķirtspēju: 800 x 448 px. Š eit arī mans veikums: spied te

Ir arī integrēta “Creative Studio” aplikācija, kura attēliem vienkārši nomaina krāsu efektus, bet no šīs aplikācijas gan jēgu neredzu. Kopumā efekti ir pārāk maz un nekādas papildus opcijas nav iespējamas. Iesaku lejupielādēt kādu 3.puses aplikāciju, kura savu darbu paveic pilnvērtīgāk. Lai arī populārais “Instagram” uz Windows Phone nav pieejams, ir pietiekoši daudz citas aplikācijas, kuras cenšas to atdarināt.

Image

Aplikācija “Gudrais foto” nofotografē objektu ar 5 kadriem un ļauj tev saglabāt veiksmīgāko uzņēmumu. Ir arī iespēja likt atpazīt attēlā sejas un tās samainīt jeb pareizāk sakot – no šīs 5 sēriju foto sesijas piemeklēt veiksmīgākajā attēlā visveiksmīgāko seju. Aplikāciju vērtēju pozitīvi – dažreiz var noderēt.

Dažādu karšu īpašniekiem varētu patikt aplikācija “Maks”, kurā ir iespējams pievienot savas kredītkartes, debetkartes, lojalitātes, akciju u.c. kartes. Ir jāsavada visi dati no attiecīgas kartes, un ir iespēja tās sasaistīt ar dažādām specializētām programmām, lai tās varētu izmantot. Godīgi sakot, īsti visā šajā neiedziļinājos, tāpēc papētiet paši – varbūt kāds raksta komentāros var padalīties ar savu pieredzi?

Image

Ļoti iepriecināja fakts, ka tālrunī ir jau uzstādīta biroja pakotne no Microsoft, līdz ar to, mēs varam lasīt un pat rediģēt / formatēt dokumentus Word, Exel, PDF un PowerPoint formā. Tas ir vienkārši lieliski, jo nereti sanāk strādāt ar dažādiem dokumentiem un tālrunis kabatā var “izglābt dzīvību”, ja ir kas steidzams jāapskata un jāizdara sīkas izmaiņas. Dokumentus var saglabāt gan tālrunī, gan mākonī – uz SkyDrive konta. Ir iespēja arī pieslēgt Office 365 kontu un darboties sinhroni ar visiem saviem datiem / dokumentiem.

Image
Image

Klāt var piemetināt par lielisku piezīmju grāmatiņu, par kuru esamību uz Windows sistēmām arī noteikti esat dzirdējuši, tā ir “OneNote” aplikācija. Ir iespēja veidot piezīmes, kurās var iekļaut ne tikai tekstus, bet arī uzdevumus, audio failus un attēlus. Piezīmes tiek sinhronizētas ari ar SkyDrive kontu. Arī šī aplikācija tāpat kā iepriekš minētās ir bezmaksas – bez nekādām “izmēģinājuma” versijām.

Image

Navigācija – tās iespējas un darbība:

Ir pārdomāta arī navigācijas sistēma un izstrādātas dažādas papildus iespējas, un pats galvenais – tas viss ir pa brīvu. Agrāk pazināt “Nokia Maps”, tagad šī aplikācija ir nodēvēta par “HERE Maps”. Ir iespēja skatīt atrašanos vietu gan parastajā karšu veidā, gan satelīta skatā.

Image

Varam paņemt “vietas” un kartē parādīsies tuvākās sabiedriskās vietas – ēdināšana, izklaide, aprūpe un tamlīdzīgi. Zemāk, zem kartes, parādās arī to pašu vietu saraksts, kur var iegūt detalizētāku informāciju par vietu, adresi utml.

Image

Bet manu uzmanību piesaistīja “LiveSight” režīms. Š is režīms ļauj izmantot kameru, lai redzētu ekrānā “vietas” atrašanos reālajā skatā, nevis kartē vai satelīta attēlā. Grozot tālruni – kamera seko līdzi notiekošajam un uzrāda attiecīgās vietas (tiesa, var saputroties un ne vienmēr korekti attēlojas). (Līdz Windows Phone nesaņēma atjauninājumu, šādu iespēju varēja lietot ar speciālu aplikāciju: “HERE City Lens” - tagad tas nav nepieciešams.)

Image
Image

Otra interesantā lieta šķita tirdzniecības centri – tie ir atzīmēti kartē un ir pieejama to iekšējā detalizācija – ēkas plāns ar veikalu nosaukumiem (plāns ir ļoti detalizēts, ja to palielina, tad parādās pilnīgi visu veikalu nosaukumi, pat mazie kioskiņi). Līdz ar to, ja esi apmaldījies lielveikalā, nebūs jāmeklē norādes – atver navigāciju un izpēti. Nezinu gan, cik korekti (svaigi) atjaunojas veikalu izmaiņas šajā navigācijā, bet tāda iespēja ir.

Image

Nākoša svarīgā lieta, kas attiecas uz navigāciju ir iespēja lejupielādēt kartes. Interneta trafika plāni katram operatoram ir savādāki, īpaši ārzemēs internets ir salīdzinoši dārgs un katrs megabaits var radīt nepatīkamu sejas izteiksmi, ieraugot saņemto rēķinu. Tāpēc bez liekām galvassāpēm varat droši lejupielādēt ne tikai Latvijas karti, bet arī citu valstu (gan Eiropā, gan pārējos kontinentos). Katras kartes izmērs gan atšķiras, vienam lielāks, citam mazāks, bet ieteicams to darīt caur Wi-Fi, lai nebūtu lieki jūsu datu tarifa zaudējumi.

Image
Image

Toties auto braucējus priecēs “HERE Drive” navigācijas aplikācija, kura ir paredzēta braucot satiksmes līdzeklī. Ir iespēja kartes skatu pārslēgt no 2D režīma uz 3D, jo katrs cilvēks ir individuāls un līdz ar to patīkami, ka varam izvēlēties sev tīkamāko režīmu.

Image

Tieši tāpat ir iespēja konfigurēt kartes krāsas – izvēlēties redzēt to dienas vai nakts atveidā, kā arī uzticēt izvēli automātikai, kas pārslēgs režīmu pats, vadoties pēc pašreizējā laika.

Drošības labad ir iespēja uzlikt brīdinājumu par ātruma pārslēgšanu un konfigurēt to – pēc cik km/h tas aktivizēsies. Iespējams, kādam pārgalvīgākam braucējam tas var nepatikt, tad to ir var arī atslēgt.

Image

Tāpat arī ir iespēja navigācijai ieslēgt balss paziņojumus, kas dos norādes par ceļu. Pozitīvi, ka ir var lejupielādēt ne tikai latviešu valodu, bet arī citu – līdz ar to derēs dažādiem tautību pārstāvjiem.

Image

Arī kājāmgājēji nav apdalīti un ir iekļauta navigācija sabiedriskajam transportam, kuru nodēvējuši par “HERE Transit”. Ne jau autobusa šoferim, bet parastajiem pilsoņiem, lai varētu saplānot savu maršrutu. Diemžēl...šobrīd tā izskatās pēc nevajadzīgas mantas, jo tur ir iekļauta tikai tramvaju satiksme, līdz ar to visi pārējie sabiedrisko transportu veidi ir apdalīti. Piedodiet man, bet tas nav nopietni.... Te uzskatāms veids, kā nokļūt no Purvciema (Purvciems, Dzelzavas un Ilūkstes ielas krustojuma) līdz Juglai (Jugla-3, Juglas iela 25). Zinātājam ir skaidrs, ka visātrākais veids ir turpat uz Ilūkstes ielas ielēkt 15. vai 31. autobusā un (20 – 25 min) un kādas 10 min ar kājām, un esam klāt ~ pusstundas laikā. Toties “HERE Transit” kā visātrāko veidu piedāvā maršrutu veselas 1 stundas un 40 minūšu garumā. Tas nozīmē, ka programma iesaka sperties no Purvciema ar kājām (54 min) uz rūpnīcu “VEF”, kur iesēsties 6.tramvajā un braukt (26 min) līdz Jugla-1, tad doties ar kājām uz norādīto vietu (20 min). Piekritīsiet, absurds!

Image
Image

Sakaru kvalitāte:

Par sakaru kvalitāti sūdzēties nevar – dzird labi gan telpās, gan ārpus tām. Brīvroku režīms gan nav tiks labs kā iepriekš testētajā Samsung Galaxy Note 8.0, jo sarunu biedram šķiet, ka esi iebāzis tālruni mucā un var just, ka esi attālinājies. Bet neuzskatu šo par problēmu, jo tā parasti ir vairumam tālruņu.

Kas lācītim vēderā?:

Izmēri: 130,3 x 70,8 x 10,7 mm
Svars: 185 grami
Ekrāns: 4,5 collas / 1280 x 768 px / IPS LCD / 16bit / multitouch / kapacitatīvais / ~332 ppi / Corning Gorilla Glass 2 / PureMotion HD+ / ClearBlack
CPU: 1.5 Ghz / divkodolu procesors (Dual-core) / Krait
GPU: Adreno 225
ÄŒipsets: Qualcomm MSM8960 Snapdragon
RAM: 1 GB
Iekšējā atmiņa: 32 GB
OS: Windows Phone 8
Kamera: 8,7 Mpx / 3552 x 2000 px / autofokuss / 1080p video (1920 x 1080 px pie 30 Hz) / Carl Zeiss optika / attēla stabilizators / dubultā LED zibspuldze / PureView tehnoloģija
Sekundārā kamera: 1,3 Mpx / 1280 x 720 px
Savienojumi: 3G & 4G / Wi-Fi (802.11 a/b/g/n) / Wi-Fi hotspot / DLNA / Bluetooth 3.1 / NFC / Dual-Band / MicroUSB / 3,5 mm audio / A-GPS + GLONASS / bezvadu lādēšanas iespēja
SIM karte: microSIM
Statuss: Anonsēts: 2012.gada septembrī / Pieejams pasaulē: no 2012.gada novembra / Pieejams Latvijā: no 2013.gada aprīļa

Sīkāku specifikāciju var aplūkot ražotāja mājas lapā: Nokia Lumia 920 (latviski).

Benchmark jeb veiktspējas tests:

Ko lai te saka, tālruņa tehniskie parametri nav pielīdzināmi šā brīža TOP modeļiem. Žēl, ka Lumia 920 Latvijā ir nonākusi diezgan vēlu, bet telefona parametri ir ierindojami vidējās klases segmentā. 1 GB operatīvā atmiņa mūsdienās nav “high-end” klasei atbilstošs parametrs, tāpat kā grafiskajam procesoram (Adreno 225) ir vieta vēstures mēslainē, to pašu var teikt arī par čipsetu.

Bet... ir viens liels “BET” - Windows Phone sistēma nav tik prasīga kā, piemēram, Android. Līdz ar to, uz krietni vājākiem dzelžiem mēs varam raiti strādāt un neizjust nekādu diskomfortu. Patiešām, ja es nezinātu tehniskos parametrus es to mēģinātu nolikt uz vienas strīpas ar šā gada TOP flagmaņiem. Tā kā... ja spējam psiholoģiski to pieņemt, tad nav īpaši par to jābēdā. Un šis telefons noteikti konkurēt var starp sev līdzīgajiem – WP tālruņiem.

Diemžēl programmas Android un WP sistēmai atšķiras, tāpēc nevar tik viegli salīdzināt sintētiskos testus, bet arī šai sistēmai pameklēju dažādas “benchmark” tipa aplikācijas, lai būtu kāds vizuāls ieskats. Š eit veiktie testi:

[Screen: benchmarks]Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image


Windows Phone 8 – pati sistēma:

Parasti es nerakstu par pašu sistēmu lietas, kuras ir sistēmas neatņemamas sastāvdaļas, pieminu tikai dažādus knifiņus, bonusus un papildus “fīčas”, kas izceļas uz citu fona. Bet tā kā Windows Phone 8 nav līdz šim apskatīts, tad mēģināšu pastāstīt svarīgāko, lai citas sistēmas lietotājam būtu kāds priekšstats – patīk vai nav vērts pat skatīties uz šo pusi.

Viss princips, tāpat kā vecajās sistēmās, ir balstīts uz flīžu sistēmu. Klasiskās darba virsmas nav, nevar salikt ikoniņas un mapītes, kā tas ierasts Android tālruņiem. Var jau teikt, ka flīzes ir tās pašas ikonas, bet tas nebūs gluži pareizi. Š īm flīzēm piemīt “dzīvīgums”, jo uz tām attēlojas informācija par konkrēto programmu, piemēram, E-pasta, SMS, WhatsApp, Twitter utml. Flīzēm parādās cipariņš, kas nozīme, ka tik un tik ir pienākušas jaunas ziņas / paziņojumi. (Kā redzat zemāk attēlā, tad man ir atnācis 3 atjauninājumi, 1 WhatsApp ziņa, 3 SMS un 1 e-pasts katrā kontā.)

Atsevišķām aplikācijām vai “Hubiem” (hubs) var parādīties ne tikai cipariņi, bet mainīties pat attēls un dažādi vizuāli efekti. Piemēram, foto albumam visu laiku mainās attēls (pēc nejaušības principa izvēlas kādu no albumā esošiem attēliem) vai populārā mūzikas meklēšanas aplikācija “SoundHound” parāda kādu titulbildi no meklētajiem izpildītājiem / albumiem. Un šādā veidā var attēlot visdažādāko informāciju, atkarībā no aplikācijas specifikas.

Image

Līdz Windows Phone 7.5 bija iespēja darba virsmā vienā rindā ievietot tikai 2 flīzes, kuras bija ļoti masīvas, kvadrātveidīgā formā, vai arī 1 garenu flīzi pa visu rindu (taisnstūris). Tas viss kopumā aizņēma pārāk daudz vietas, un darba virsma palika aizvien garāka un garāka....ritināšana ilgāka un vēlme sviest tālruni pret sienu – aizvien lielāka. Paldies augstākajiem spēkiem, kuri veda pie saprāta Windows Phone izstrādātājus un beidzot ir iespēja flīzi samazināt līdz pat 4 reizēm, rezultātā iegūstam vienā rindā 4 mazas flīzītes jeb aptuveni – normāla izmēra ikoniņu. Kā redzat augstāk attēlā (manā darba virsmā), esmu izmantojis miksēto variantu un esmu pielietojis visus 3 iespējamos izmērus, lai radītu sev tīkamāko darba virsmas izskatu / izvietojumu.

Minētie “hubi” ir tādi kā apvienojumi par saistīto tēmu. Piemēram, foto albums ietver gan parasto telefona atmiņu (uzņemtos attēlus no telefona), gan saglabātos attēlus, gan Skydrive kontu, u.c. Mūzikas hubs ietver gan mūziku, gan videoklipus, gan saistītās programmas, piemēram, SoundHound, TuneIn Radio u.c. aplikācijas. (Es gan nesaprotu, kādēļ šeit uzrādās spēle – Angry Birds un laika ziņu aplikācija.) Tāpat arī spēļu hubs ietver visas spēles, sava lietotāja kontu, saīsnes uz spēļu veikalu un aktuālajiem spēļu piedāvājumiem.

Image
Image

Kā tikt uz izvēlni (menu)? Nevajag spiest speciālas pogas vai bakstīties ekrānā, risinājums ir gaužām vienkāršs un ērts – vienkārši pārvelc ar pirkstu pāri ekrānam no kreisās malas uz labo – atvērsies izvēlne, kur visas programmas būs saraksta veidā. Žēl, ka nevar uzlikt režģa skatu un sagrupēt programmas pa mapēm / kategorijām, jo, ja ir daudz programmas, tad ir neērti orientēties garā sarakstā.

Image

Jaunas aplikācijas uzinstalēt ir tikpat viegli kā uz citām populārajām OS. Jāizmanto ir oficiālais aplikāciju veikals, kurā var izvēlēties piedāvātās aplikācijas, programmas un spēles. Programmas izdalās sīkāk pa kategorijām (no izklaides līdz pat politiskajām aplikācijām), tāpat arī spēles – pēc žanra (no piedzīvojumiem līdz stratēģiskajām). Vēl viss tiek iedalīts arī pēc popularitātes bezmaksas, maksas, xbox, vērtējumiem un kolekciju kategorijās. Jāpiebilst gan, ka programmu klāsts ir uzlabojies, bet tāpat nav tik augstā līmenī kā tas ir, piemēram, Android sistēmai.

Image
Image
Image

Interneta pārlūks. Kuru tu esi iecienījis? Man ļoti patīk Chrome un Opera Mobile, kā ir ar tevi? Aizmirsti par to...te nekas no tā visa nav, šeit praktiski ir tikai viens vienīgs interneta pārlūks – Internet Explorer! Ko gan vairāk var vēlēties? Internet Explorer taču ir sinonīms vārdam “internets”, vai tad tā nemācīja skolā? Labi, nekacināšu tautu.... Bet šajā jomā situācija ir patiesi bēdīga. Aplikāciju veikalā var atrast vēl dažus mistiskas izcelsmes pārlūkus, kurus nevar uzskatīt par nopietniem risinājumiem vai alternatīvām izvēlēm. Starp citu, ir ierobežojums uz atvērtajiem tabiem – tikai līdz 6 cilnēm.

Image
Image
Image

Ir arī nepatīkamas lietas. Nosūtīt uzņemtu video būs pamatīgas zobu sāpes, jo ne Skype, ne WhatsApp to neļauj izdarīt... Vienīgi reāllaikā nofilmēt video un pa taisno nosūtīt – tas ir iespējams caur WhatsApp, bet sameklēt arhīvā – bezcerīgi. Vienīgā iespēja kā kaut ko izdarīt ir uzsūtīt video uz Skydrive un tad to koplietot...

Ir iespēja pievienot dažādu e-pastu kontus, ne tikai Microsoft, bet arī citus, piemēram, Gmail. Tiesa, nav pieejama oficiāla aplikācija Gmail kontiem, bet ir apšaubāmas izcelsmes aplikācijas no dažādiem izstrādātājiem. Toties varam visus kontus sasaistīt ar integrēto WP e-pasta pārvaldnieku. Patīk iespēja, ka šos kontus var atdalīt (katru par sevi patstāvīgu) vai arī sasaistīt kopā, rezultātā visi e-pasta paziņojumi rādīsies kopējā logā. Izvēlamies sev ērtāko risinājumu!

Image

Nākamā lieta, kura, manuprāt, ir viena no nozīmīgākajām iezīmēm programmatūrā – tas ir latviešu valodas atbalsts. Bēdīgi, patiesi bēdīgi, ka tik novēloti par to ir padomāts. Kurš vispār var nopietni palietot veco WP, ja nevar, normālā veidā, uzrakstīt e-pastu, komentāru internetā utml? Š ai lietai vajadzēja būt pašsaprotamai, bet... beidzot tā ir! Paldies! Pozitīvi, ka ir ne tikai iespēja rakstīt latviešu valodā, bet arī visas sistēmas interfeiss (UI) ir latviski.

Image

Kameras tests:

Š eit nāksies paslavēt Nokia inženierus, jo kamera izmanto Pureview tehnoloģiju. Noteikti atceraties skandalozo Nokia Lumia 808, kurā bija pielietota gan Pureview tehnoloģija, gan milzīgs sensors ar 41 Mpx lielumu. Lumia 920 sensors ir tikai 8,7 Mpx liels, bet Pureview liek par sevi manīt. Patiesi, attēli naktī ir ar jūtami redzamām atšķirībām, jo attēli sanāk gaišāki. Tāpat arī fotografējot un filmējot ir mazāk jāuztraucas par trīci, kas parasti sabojā uzņemtos darbus. Arī jau testētais HTC One ir piestrādājis pie kameras tehnoloģijas uzlabošanas, bet bija aizmirsis par Mpx skaitu. Pureview ir noteikti galvastiesu pārāks, jo attēla stabilizācija nav tikai uz papīra, bet reāli darbojas praksē, līdz ar to “izsmērētus” attēlus sastapu pavisam maz. Interesenti par šo tehnoloģiju sīkāk var palasīt šeit: “PureView in Lumia 920 – The next breakthrough in imaging” (angliski).

Manuāli ir iespējas uzstādīt ISO vērtības (no 100 līdz 800), ainas, baltās krāsas balansu, attēla proporcijas, fokusēšanas palīggaismu un ekspozīcijas vērtību (-2 līdz +2). Pozitīvi, ka ir iznesta arī mehāniski nospiežamā poga kameras korpusā, kas palīdz ērti un ātri uzņemt attēlus, kā arī pie kameras opcijām ir iespēja apskatīt saistītas programmas, kuras attiecas uz kameru / attēlu. Toties jāpiemetina, ka ir redzētas funkcionālākas kameras, lai to pašu panorāmas attēlu uzņemtu, ir vajadzīga papildus aplikācija. Toties, ja vēlaties atslēgt kameras aizslēga skaņu, tad neceriet to atrast kameras opcijās – tas ir novietots kopējo iestatījumu sadaļā pie “zvanu signāli + skaņas”.

Image
Image

Š eit daži testa piemēri:

Image
(Nesamazināts attēls ir pieejams šeit)

Image
(Nesamazināts attēls ir pieejams šeit)

Image
(Nesamazināts attēls ir pieejams šeit)

Image
(Nesamazināts attēls ir pieejams šeit)

Un šeit salīdzināju kameras iespējas naktī ar LG Nexus 4 fotokameru, lai saprastu kāda ir atšķirība starp Lumia 920 un citiem telefoniem.

Image
(Nesamazināts attēls ir pieejams šeit)

Image
(Nesamazināts attēls ir pieejams šeit)

Testa video (uzņemts 720p izšķirtspējā):

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-iam6C_nVVY[/youtube]

Akumulatora darbības laiks:

Arī šeit varu izteikties tikai un vienīgi pozitīvi. Es laikam esmu viens no tiem cilvēkiem, kurš mobilo telefonu izmanto diezgan aktīvi, tāpēc varu teikt, ka aktīvi lietojot, tas noturēs no agra rīta līdz vēlam vakaram. Skatījos internetā atsauksmes, un cilvēki saka, ka akumulators tur pat 2 dienas, bet es tam absolūti nepiekritīšu. Vienreiz sanāca tālruni palietot mazāk aktīvi un vakarā aizmirsu uzlikt lādēties, rezultātā tas noturēja līdz nākamās dienas ~ 12tiem. Secinājumus izdariet paši – tāpat tas ir jāliek lādēties katru vakaru, lai nesastaptos ar nepatīkamiem pārsteigumiem. Tā sensors uzrāda, ka akumulators turēs tik un tik dienas / stundas, bet neiesaku to īpaši ņemt galvā – uzdos aktīvāku slodzi un viss saruks. Starp citu, spēles nespēlēju, līdz ar to situācija spēlmaņiem būs nopietnāka, bet, jebkurā gadījumā, tā būs labāka par vairums tālruņu. Vērtējums, kā jau teicu – pozitīvs. Parasti ceļos agri un, ja citu tālruni dienas vidū neuzlādēju, tad parasti vēl pat neesmu mājās, kad šis ir atdevis galus – toties ar Lumia 920 situācija tāda nebija.


Secinājums:

Jāsaka, ka beidzot redzu iekārtu, kuru var nosaukt jau par labu viedtālruni, un to rotā Nokia logotips. Biju jau apradis ar domu, ka Nokia var konkurēt tikai budžeta segmentā, jo viedtālruņu pasaule bija katastrofāla. Tiesa, nepietiek jau ar vienu vai diviem veiksmīgiem modeļiem, lai pēdējo gadu nebūšanas padarītu par nebijušām. Bet beidzot varu teikt, ka Nokia sāk kaut kas izdoties, un līgums ar Microsoft ir devis savu artavu.

Aparāts, vizuāli un sajūtu līmenī, diez gan labi iepatikās un varēja just gan kvalitāti, gan pārdomātību, gan savu dizaina knifiņu. Tomēr ar to vien nepietiek, lielu lomu spēlē arī operētājsistēma, kuru Nokia nekontrolē – viss atkarīgs no Microsoft. Lai arī Windows Phone 8 uzlabojumus var acīmredzami manīt, tomēr jāsaka, ka sistēma nav ne tuvu ideālam līmenim. Tiesa, arī citas nav ideālas. Ja Windows Phone kļūs funkcionālāka sistēma, tad paredzu tās strauju augšupeju, jo WP ir labi optimizēta, tā strādā raiti un bez jūtamas aizķeres. Noteikti ir lietotāji, kuriem arī neko vairāk nevajag, bet izsaku savu viedokli – vajag vēl piestrādāt!

Lai arī operētājsistēma strādā raiti, tomēr jāatzīst, ka dzelži nevar konkurēt ar šā brīža TOP flagmaņiem. Tiesa, ierindas lietotājam tas ir vienaldzīgs, galvenais jau, ka viss strādā. Tomēr... būšu kritiskāks. Š obrīd nespēju ievietot šādus aparātus “high-end” klasē, bet lieliska konkurence vidējā segmentā ir nenoliedzama.

Un noteikti iesaku šo tālruni cilvēkiem, kuriem augstā vērtē ir tālruņa kamera. Tā ir lieliska, un citas firmas modeļi tai nav konkurētspējīgi.

Plusi / Mīnusi:

+ Kvalitatīvs un ērts korpuss
+ Dizains, krāsu izvēle
+ Izgaismotas skārienpogas
+ In-the-Ear tipa austiņas, dizainiski pieskaņotas
+ Kvalitatīvs attēls uz ekrāna, augsts pikseļu blīvums, IPS, uzlabotas tehnoloģijas, augsta jūtība
+ Bezvadu lādēšanas iespēja
+ Bērnu drošības režīms
+ Bezmaksas ofisa programmatūra
+ Dažādas papildus programmas
+ Bezmaksas navigācijas sistēma ar padziļinātu funkcionalitāti
+ Labi optimizēta sistēma, raita, nav jūtama aizture
+ Latviešu valodas atbalsts
+ Uzlabota WP8 sistēma
+ Lieliska kamera ar lieliski uzlabotu tehnoloģiju
+ Iznesta kameras poga
+ Salīdzinoši labs akumulatora darbības laiks

- Nav konkurējoši tehniskie parametri “high-end” klasei
- Trūkst ierastā funkcionalitāte pašai WP8 sistēmai
- Aplikāciju izvēlē jūtams diskomforts
- Nevar ievietot atmiņas karti
- Nav izņemama baterija


<iframe src="http://www.salidzini.lv/affiliate/searc ... &type=list" frameborder="0" width="570" height="220"></iframe>
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

User avatar
Jaunzems
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3935
Pievienojies: 20 Apr 2008, 12:19
Reputācija: 0

Post no Jaunzems » 19 Jūn 2013, 10:30

- Nav konkurējoši tehniskie parametri “high-end” klasei
Kāda atšķirība, kādi cipari rakstīti uz papīrīšiem, ja praksē darbojas daudz ātrāk un stabilāk nekā četrkodolu Android krāmi?

User avatar
AKMS47
E-žurnālists
Atbildes: 1325
Pievienojies: 14 Mai 2010, 16:44
Reputācija: 0
Atrodas: Liepāja

Post no AKMS47 » 19 Jūn 2013, 10:56

Man brālis tiko tādu atveda, tikai jāatbloķe no Anglijas Orange.
Man īpaši nesanāca ilgi aptaustīt.
Shady: Tu nepieminēji vai lādēšanai ir saglavāts vecais Nokia lādētāja spraudnis, vai arī Nokia pārgājusi uz micro USB. Un saki lūdzu vai esi atradis/lieto aplikāciju, kas ir ekvivalents DNLA uz samsung, vai tās pašas vecās N8? Mani ļoti interesētu, es bračkam parādīju cik ērti uzlikt uz 46" Samsung apskatīt bildes.
Brīžam viss ir tā apnicis, bet labo brīžu ir vairāk.

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Post no shady » 19 Jūn 2013, 11:05

AKMS47 - Nokia lieto jau labu laiku micro USB, ja neskaita budžeta klases pārstāvjus, kur ir saglabājies vēl vecais standarts. Par DLNA nepateikšu, jo esmu atdevis visus testa TV un pašam mājās stāv ~ 20 (noteikti vairāk) gadus vecs TV... Tā kā...pat nebija doma rakņāties šajā virzienā. Apskaties, ko piedāvā WP markets un ja neko lādzīgu neatrodi, tad iegūglē ar parasto metodi internetā. + varbūt kāds padalās ar atsauksmēm šeit pat!
Last edited by shady on 19 Jūn 2013, 11:09, edited 1 time in total.
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Post no shady » 19 Jūn 2013, 11:06

jaunzem - Nu, tieši priekš tevis ari uzrakstīju testā, vajadzēja labāk lasīt :)
Bet... ir viens liels “BET” - Windows Phone sistēma nav tik prasīga kā, piemēram, Android. Līdz ar to, uz krietni vājākiem dzelžiem mēs varam raiti strādāt un neizjust nekādu diskomfortu. Patiešām, ja es nezinātu tehniskos parametrus es to mēģinātu nolikt uz vienas strīpas ar šā gada TOP flagmaņiem. Tā kā... ja spējam psiholoģiski to pieņemt, tad nav īpaši par to jābēdā.

(...)

Lai arī operētājsistēma strādā raiti, tomēr jāatzīst, ka dzelži nevar konkurēt ar šā brīža TOP flagmaņiem. Tiesa, ierindas lietotājam tas ir vienaldzīgs, galvenais jau, ka viss strādā.
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

User avatar
AKMS47
E-žurnālists
Atbildes: 1325
Pievienojies: 14 Mai 2010, 16:44
Reputācija: 0
Atrodas: Liepāja

Post no AKMS47 » 19 Jūn 2013, 11:08

Pagaidām, cik lasiju, ir kaut kāda beta, bet tā arī neatradu, kur var novilkt.
Brīžam viss ir tā apnicis, bet labo brīžu ir vairāk.

User avatar
Raivix
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 537
Pievienojies: 10 Jūn 2009, 14:34
Reputācija: 0

Post no Raivix » 19 Jūn 2013, 11:29

PhotoBeamer ļauj parādīt attēlus televizorā. :)

User avatar
ruukjis
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1981
Pievienojies: 16 Apr 2009, 15:39
Reputācija: 0

Post no ruukjis » 19 Jūn 2013, 11:44

Nu, par izņemamu bateriju domas dalās, es to negribētu saukt par mīnusu, jo ir ļoti daudz cilvēki, kas to drīzāk uzskata par plusu, jo:
1. nav vāciņa, kuru salauzt un pēc tam ar izoleni tīt klāt
2. telefonam nolidojot zemē bača neaizlido pa gaisu, telefons neizslēdzas.

User avatar
tox3
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 265
Pievienojies: 25 Mar 2008, 13:37
Reputācija: 0

Post no tox3 » 19 Jūn 2013, 13:16

Lietoju no pirmajām dienām, kad bija pieejama Latvijā. Viss darboja lieliski. Vienīgi skaļuma regulēšana kaut kāda tizla, pamainot skaļumu, klausoties mūziku, mainās skaļums visai sistēmai - mūzikai, spēlēm un zvana signāliem.

User avatar
iKey
E-žurnālists
Atbildes: 1460
Pievienojies: 25 Apr 2007, 16:55
Reputācija: 0
Atrodas: Aizkraukles morālā anomālija

Post no iKey » 19 Jūn 2013, 14:01

ūūūū... kartēs veikala plāns gan ir kruta fīča
Reset poga domāta tam, lai parādītu datoram, kurš te ir galvenais.

Jolla Sailfish
Image

User avatar
Nelabojams
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1038
Pievienojies: 03 Sep 2009, 12:20
Reputācija: 0
Atrodas: Naukšēnu novads

Post no Nelabojams » 19 Jūn 2013, 14:48

Man pienācis laiks mainīt telefonu un padomāju, ka varbūt ir arī laiks pārvarēt nepatiku pret viedtālruņiem. Apraksts patika un kopumā aparāts arī, kaut gan zinu, ka daļu no aprakstītā diez vai jebkad izmantošu (piem., mūzikas klausīšanos). Vēl jo vairāk, patlaban LMT ir akcija uz šamiem. Taču pilnībā "atsita" info par bateriju un lādēšanu. Katrā vietā, kur uzturies, ieviest pa lādētājam vai arī to visu laiku vazāt līdzi - nu, paldies. Telefonam būtu "jāturas" vismaz 3 - 4 dienas, bet pie mazintensīvas lietošanas - arī ilgāk. Mana 3 gadus vecā Nokia Vulgaris pat tagad pāris dienu bez lādēšanas spēj izturēt, bet jauna būdama - ilgāk par nedēļu.
Nopirku :D
Lielākoties pateicoties Shady aprakstam un Raivix komentāram
Last edited by Nelabojams on 21 Jūn 2013, 14:56, edited 3 times in total.
Mana pieredze rāda, ka nav tādas zodiaka zīmes "Kretīns".

User avatar
Raivix
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 537
Pievienojies: 10 Jūn 2009, 14:34
Reputācija: 0

Post no Raivix » 19 Jūn 2013, 14:51

Man savukārt tas skaļums regulāri nometās uz 19/30. Parasti lieku kaut kur ap 21-23.

User avatar
Raivix
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 537
Pievienojies: 10 Jūn 2009, 14:34
Reputācija: 0

Post no Raivix » 19 Jūn 2013, 14:55

Es savu WP8 telefonu lādēju tikai katru otro dienu, dažreiz pat katru trešo. Tiesa e-pastus nelasu un geimus intensīvi nespēlēju. Bet, lietojot tikai kā sakaru rīku, galvoju, ka katru dienu lādēt nevajadzēs.

User avatar
Jaunzems
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3935
Pievienojies: 20 Apr 2008, 12:19
Reputācija: 0

Post no Jaunzems » 19 Jūn 2013, 16:12

jaunzem


hhhehehe

User avatar
aoma
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2599
Pievienojies: 25 Apr 2007, 12:47
Reputācija: 0
Atrodas: LV

Post no aoma » 20 Jūn 2013, 11:42

Varētu būt, ka šito iegādāšu, beidzot kaut kas sakarīgs arī no Nokia. Vienīgi tā baterijas biežā lādēšana neapmierina, esmu pieradis, ka telefons jālādē ne biežāk, kā reizi nedēļā, bet nu nāksies pieciest, pamatā jau tāpat tiks lietots tikai zvanīšanai. Arī ļimons ar aplikācijām man nevajag, bet kartes jau šiem ir vienas no labākajām, pie tam bezmaksas.
viegls rokenrols pa radio

User avatar
runcio
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 154
Pievienojies: 26 Nov 2008, 08:40
Reputācija: 0

Post no runcio » 20 Jūn 2013, 12:01

Palietoju ar šito kluci, sorry bet tas WIN8 pilnīks kaka! Iedod cilvēkam, kas ar dator/mobilo tehniku uz JŠªS un vari ieslēgt papīra smalcinātāju, lai to sūdu sasmalcina! Tur vnk. lietas caur d.... var atslēgt ieslēgt, pie., GPS (jūsu vietas noteicējs), internetu utml....
Par operētājsistēmu es liktu 2/10

User avatar
aoma
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2599
Pievienojies: 25 Apr 2007, 12:47
Reputācija: 0
Atrodas: LV

Post no aoma » 20 Jūn 2013, 12:50

Cilvēkam, kas ar datoru un viedtālruni ir uz Jūs, pietiek ar podziņtelefonu.
Zārkā mironim tak ar nepērk par simtiem latiem firmas botas, bet izlīdzas ar baltām čībiņām.
viegls rokenrols pa radio

User avatar
runcio
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 154
Pievienojies: 26 Nov 2008, 08:40
Reputācija: 0

Post no runcio » 20 Jūn 2013, 13:33

Bet cilvēks kas ar PC/Datoru uz JŠªS var jau arī šo to apgūt, ja saskarne ir lietotājam draudzīga ne tā kā win8 tel.

User avatar
aoma
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2599
Pievienojies: 25 Apr 2007, 12:47
Reputācija: 0
Atrodas: LV

Post no aoma » 20 Jūn 2013, 14:30

Š…u nez, kas tur tik nesaprotams, lai gan pašam īpašumā viedtālruņa joprojām nav, esmu izspēlējies gandrīz ar visiem populārākajiem, pamatlietu apgūšana prasīja vien dažas minūtes, je ne sekundes - kopš izgudrota grafiskā lietotāja saskarne, nav nekā jauna zem šīs saules, atšķirās tikai sīkumi, bet ne princips. Loģiskā domāšana intuitīvi pasaka priekšā pārējo.
viegls rokenrols pa radio

User avatar
AKMS47
E-žurnālists
Atbildes: 1325
Pievienojies: 14 Mai 2010, 16:44
Reputācija: 0
Atrodas: Liepāja

Post no AKMS47 » 20 Jūn 2013, 14:34

Image
Brīžam viss ir tā apnicis, bet labo brīžu ir vairāk.

User avatar
Raivix
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 537
Pievienojies: 10 Jūn 2009, 14:34
Reputācija: 0

Post no Raivix » 20 Jūn 2013, 18:55

Kur vēl vienkāršāku sistēmu...
Sākuma ekrānā saliec flīzes programmām, kuras lieto biežāk. Pavelc ar pirkstu pa kreisi - nokļūsti alfabētiskā aplikāciju sarakstā, kur brauc uz leju, kamēr atrodi sev vajadzīgo appu. Iestatījumu sadaļā visi slēdži/opcijas. Un viss. Tas ir sarežģīti vai nesaprotami?
Pie visa vainīga ir gadiem ilgi marinētā klasiskā saskarne, kurā ir mājas ekrāns ar vidžetiem, ikonām, aplikāciju katalogs ar režģa skatu un nolaižamais paziņojumu panelis. Tāpēc viss, kas izskatās savādāk, ir mums neērts un nepieņemams.

User avatar
berils
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 727
Pievienojies: 17 Dec 2009, 18:49
Reputācija: 0

Post no berils » 21 Jūn 2013, 10:57

ideāli.
[spoil]kabatas lāpsta NOTE 3 [LTE]

The ROM hunt begins!
Image
  • ROM: Galaxy S5 Stock ROM - Final v40.0 by jamal2367
    KERNEL: AEL Kernel v7.13 [Lionheart+zen+2.7GhzOC+600MhzGPU OC] by friedrich420
    Memory: 32GB internal+16GB external 10class
    Recovery: CWM v6.0.4.7 [/spoil]

User avatar
Aldis
E-žurnālists
Atbildes: 5084
Pievienojies: 21 Nov 2008, 15:55
Reputācija: 0
Atrodas: LV

Post no Aldis » 21 Jūn 2013, 14:24

Tieši pareizi būtu jābūt ka no triecieniem telefons izslēdzas. :)
Image Oh My God = OMG
Image Ak Mans Dievs = AMD

User avatar
garaisezis
E-žurnālists
Atbildes: 1186
Pievienojies: 15 Nov 2009, 08:41
Reputācija: 0
Atrodas: Kanāda

Post no garaisezis » 21 Jūn 2013, 18:05

divi burtiski jautājumi pirms šo pērku, jo diemžēl stendā aplūkojamajam to tā pateikt nevar...

Tātad, vai tā navigācija strādā pilnīgi bez interneta atbalsta, jo vecajām kartēm bija neliela draņķība, navigācija strādā, bet adreses meklēšana gan nē, kur slēpjas prikols nezinu.

Otrs, vai telefons funkcionē ar izņemtu sim karti.... tas ir var ieslēgt un klausīties mūziku, apskatīt foto galeriju, izmantot navigāciju utt.
Kaut kas no MEKSIKAS un ne tikai https://www.facebook.com/groups/1729959473959509/

User avatar
Jaunzems
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3935
Pievienojies: 20 Apr 2008, 12:19
Reputācija: 0

Post no Jaunzems » 22 Jūn 2013, 05:45User avatar
macbeton
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3510
Pievienojies: 01 Nov 2008, 18:43
Reputācija: 1
Atrodas: Libau

Post no macbeton » 25 Jūn 2013, 14:42

Surfboard for hamsters!

User avatar
Nelabojams
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1038
Pievienojies: 03 Sep 2009, 12:20
Reputācija: 0
Atrodas: Naukšēnu novads

Post no Nelabojams » 26 Jūn 2013, 09:24

Kā jau rakstīju - nopirku. Nopietnāk paburties nav bijis laika - pat neraugoties uz svētkiem. Tomēr esmu paspējis iepētīt mazliet un pilnībā piekrītu Raivix - sistēma ir ārprātā ērta un inuitīva, tikai mazliet jāpierod pie loģikas un dažubrīd uzmanīgāk jāskatās. Ir pāris kaitinošu sīkumu, bet 99% tā ir mana neprasme apieties vēl. Nudien neesmu vīlies, vismaz pagaidām.
Mana pieredze rāda, ka nav tādas zodiaka zīmes "Kretīns".

kappa
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 23
Pievienojies: 25 Mar 2013, 10:59
Reputācija: 0

Post no kappa » 27 Jūn 2013, 19:04

Viss būtu labi ar tām Noki'ām, taču WP atpalicība aplikāciju ziņā ir graujoša, diemžēl, bet nākas atzīt, ka pēc 18 mēnešu cīņām ar Lumia 800, es to vienkāršu aizsviedu cik tālu vien varēju un aizgāju uz veikalu pēc jauna ābola!

Man agrāk ļoti nepatika piesaiste ābolu ģimenei, ka neko nevar izdarīt bez viņu idiotiskajām "..i.." aplikācijām, bet es tā aplauzos ar WP, jo arī tur viss ir piesiets pie viņu produktiem, Zune, kaut vai, kas atšķiribā no "..i.." ir kropls un neveikls produkts. Tāpat failu pārlādēšana caur BT, vai grafiskais ekvalaizeris telefonā, tādi un citādi sīkumi pamatīgi sadragāja iespaidu par lielisko korpusu un ekrānu. Tāpat arī pāreja uz WP8 nozīmēja tā tālruņa morālu nāvi, telefons ok, a aplikāciju nav, kam man feature phone par mega summu? Sākotnēji Lumia 800 maksāja ap 460 britu naudām, tagad jauna 120, kuram vēl tālrunim ir tik ievērojams cenas kritums 18 mēnešu laikā?

Un par tām aplikācijām, tā tikai liekas, ka tā jau nav problēma, gan jau būs, nu nav un nebūs, arī tas kas ir, ir stipri atpalicis un ar ierobežotu funkcionalitāti. Es nedomājot iegādātos jauno Lumia 925 ar Android, bet ar Windows Phone nav variantu, lietojot ābolu nu jau dažus mēnešus, esmu secinājis, ka vēl ne reizi neesmu atradis ko tādu, kā nebūtu, vienīgais, kas sākumā trūka, bija Nokia Drive, kuru veiksmīgi aizvietoju ar CoPilot, par maksu, bet arī funkcionalitātes ziņā tas stipri apsteidz Nokia Drive, tā kā nevarētu teikt, ka nauda būtu izmesta velti.

delta128
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 153
Pievienojies: 12 Mar 2007, 17:29
Reputācija: 0
Atrodas: Rīga

Post no delta128 » 27 Jūn 2013, 21:02

Nevienu brīdi neesmu nožēlojis pāriešanu no android uz wphone. Tiesa, 7.8 nebūtu tas, uz ko vajadzētu skatīties, tiem update jau ir beigušies.
Cena krītas visiem, salīdzini tos pašus galaxy.
Salīdzināt lumia 800 ar 920 nav korekti ne funkcionalitātes, ne jaudas ziņā.

kappa
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 23
Pievienojies: 25 Mar 2013, 10:59
Reputācija: 0

Post no kappa » 28 Jūn 2013, 02:27

Tu laikam īsti nesaprati manu domu, es NESALĪDZINU 920 ar 800, es izklāstīju viedokli par WP kā tādu, par viņu filozofiju un to, cik pāragri to vēl uzskatīt kā pilnvērtīgu un konkurētspējīgu OS uz mobilajām ierīcēm. Un tāpec, lai cik labs nebūtu pats tālrunis, bez galvenās viedtālruņa sastāvdaļas- konkurētspējīgas OS, tas ir parasts plastmasas gabals. Cenas krīt, bet ne tādos tempos, tas pats 920 tagad maksā jau 50% no tā, ko tas maksāja pirms 6 mēneši, savukārt vecais Galaxy SIII ne tuvu tā nav nokrities, lai arī S4 jau ir iznācis, abi tirgojas pilnā sparā.

Esmu blogā mazliet izplūdis tekstā par WP7.5 un Nokia Lumia 800, ja ir vēlme, varu iemest linku. Lielos vilcienos, ar WP8 situācija nav daudz labāka, protams, konkrētais 920 ir uzlabots šādos-tādos aspektos, bet atkārtošos, lielos vilcienos, šī OS tik un tā ir ārkārtīgi tālu no reāla, tiešām konkurētspējīga produkta.

kappa
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 23
Pievienojies: 25 Mar 2013, 10:59
Reputācija: 0

Post no kappa » 28 Jūn 2013, 13:16

Ak ja, vai notifications uz WP8 ir sataisīts- pēc jaunuma parādīšanas nepazūd kaut kur? Vai visus nogulētos jaunumus var apskatīt kā uz Android vai Apple? Vai arī tāpat kā uz WP7, nepaspēji pamanīts, pats vainīgs xD

User avatar
garaisezis
E-žurnālists
Atbildes: 1186
Pievienojies: 15 Nov 2009, 08:41
Reputācija: 0
Atrodas: Kanāda

Post no garaisezis » 28 Jūn 2013, 13:28

gribēju pirkt, iedeva viens paspaidit, pēc trīs dienu mocīšanas, teikšu tā, nākošais būs man iPhone 5s un miers... bet pokemoniskajām aplikācijām ir kaut kur noputējusi planšet
Kaut kas no MEKSIKAS un ne tikai https://www.facebook.com/groups/1729959473959509/

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Post no shady » 28 Jūn 2013, 16:12

Bija man daži jautājumi par bezvadu lādētāja komplektāciju/cenu un HERE Transit nepilnīgo darbību, tāpēc sakontaktēju ar Nokia un šeit ir oficiālā atbilde:

1) Tālruņu komplektācijā nenāk līdzi bezvadu lādētājs, arī citviet pasaulē tie netiek iekļauti komplektācijās. Izņēmums citviet pasaulē varētu būt atsevišķas mārketinga akcijas, kad lādētāji tiek pārdoti komplektā ar tālruņiem, Latvijā šāda mārketinga akcija nav bijusi.

Bezvadu lādētāji pagaidām ir nopērkami atsevišķi lielākajos Trodeks veikalos. (Tas ir mazumtirgotāju pašu ziņā - tirgot šīs preces vai nē, pagaidām šos lādētājus tirgo tikai Trodeks.)

DT-901 par 54.99 Ls
DT-900 par 44.90 Ls
DT-910 pagaidām nav nevienā Trodeks veikalā, bet, ja ir interese par šo modeli, tad ir jāvaicā veikalā.

2) HERE Transit navigācija pilnībā darbojas noteiktos reģionos un pilsētās, nemitīgi notiek šīs navigācijas attīstība un tiek pievienotas jaunas pilsētas. HERE Transit šobrīd ir iekļauta nepilnīga informācija par Rīgas sabiedrisko transportu - tā vēl ir izstrādes stadijā, un pagaidām nevaram pateikt precīzi, kad tā tiks pabeigta. Toties citās pilsētās, piemēram, Londonā, šajā navigācijā ir iekļauti visi transportu veidi un tā darbojas bez aizķeršanās. Precīzu informāciju par to, kurās pilsētās HERE Transit navigācija darbojas, var apskatīties, atverot HERE Transit aplikāciju - "par - pārklājums", tur var arī redzēt, ka Rīga pagaidām nav iekļauta šajā sarakstā.
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

User avatar
m_janis
Lietpratējs
Atbildes: 1082
Pievienojies: 22 Feb 2009, 22:26
Reputācija: 0

Post no m_janis » 29 Jūn 2013, 15:55

Es nedomājot iegādātos jauno Lumia 925 ar Android,
Pēc šitā teikuma ar tevis viss skaidrs. Jābūt "īpaši attīstītam", lai izvēlētos gļukaināko, ievainojamāko, pie tam oficiālu spyware.
Jā, kopš Symbian faktiskās nāves, paliek vai nu iOS vai WP8, ja kāds neizdomās ko labāku. Bet Android u pie tam vēl uz Samsung - nu atvaino, bet nopietniem lietotājiem tas ir izsmiekls.

User avatar
Eudoxus
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 629
Pievienojies: 02 Sep 2007, 02:40
Reputācija: 0

Post no Eudoxus » 01 Jūl 2013, 11:13

Es svārstījos starp šo Nokia un HTC 8X. Galu galā paņēmu HTC. Nokia šķita mazliet par smagu (negribu visu dienu staigād ar HDD kabatā) + Nokia krietni lielākā cena nepiedāvāja neko man svarīgu, lai redzētu jēgu maksāt. Pagaidām savu izvēli nav bijis jānožēlo. Nesaprotu cilvēku vaimanas par Windows Phone. Gadu pamocījos ar Android un nu kādam laikam pietiks. Jā, WP ir mazākas konfigurācijas iespējas, tomēr lielākajā daļā gadījumu WP dara to, kam tā ir domāta. Interfeiss ir tīrs, glīts un labi saprotams (man vajadzēja kādas minūtes 2, lai saprastu, kā viss darbojas). Bet pats galvenais - nekas nelago. Par aplikāciju trūkumu nesūdzos. Jā, ir dažas, kuru trūkst. Bet ir arī tādas, kuras bez maksas nebija pieejamas uz Android.
ThinkPad T500 (2242-CTO) Windows 8 Pro, 64-bit
ThinkPad X61s (7669-3KG) Windows 7 Home Premium, 32-bit

"All the problems of the world could be solved easily if men were only willing to think."
IBM founder Thomas J. Watson

Willis
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1218
Pievienojies: 20 Okt 2008, 16:28
Reputācija: 0

Post no Willis » 04 Jūl 2013, 04:03

Dizains gan man liekas 'ни к чёрту', tas protams ir gaumes jautājums taču , es tādu dizaina dēļ vien nepirktu, Nokia Lumia 920 Gray vēl liekas tīri ciešams bet, tas nemaina lietas būtību .

:) Laikam esmu pārāk izvēlīgs .

User avatar
jurgenz
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 329
Pievienojies: 15 Mar 2007, 19:04
Reputācija: 0
Atrodas: Rīgas rajons.

Post no jurgenz » 06 Jūl 2013, 14:04

Vakar ieķēru HTC 8s. Nez, pirmkārt, visas aplikācijas, kuras tika lietotas uz andrīša, ir atrodamas arī uz wp. Bet cik veikli viss notiek... :)
life sux and then you die..

User avatar
garaisezis
E-žurnālists
Atbildes: 1186
Pievienojies: 15 Nov 2009, 08:41
Reputācija: 0
Atrodas: Kanāda

Post no garaisezis » 27 Nov 2013, 06:44

telefonam divi mīnusi:
"Neatpazīst dr.dre austiņas
"Ja atstāj telefona kameru ieslēgtu un nobloķē taustiņus, baterija nosēžas pāris stundu laikā.

nav mīnusi, bet neērtības
"nav iespējams pirātiksi neko iepumpēt, jo nav atmiņas kartes, bet bootloader ir pieejams tikai izstrādātājiem, windows sdk 100 usd... par brīvu tiem kam ir epasts ar ************@blabalbal.EDU
"Ieslēdzot jebkuru no flash light kabatas lukturītis nedaudz uzkarst
Kaut kas no MEKSIKAS un ne tikai https://www.facebook.com/groups/1729959473959509/

User avatar
Jaunzems
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3935
Pievienojies: 20 Apr 2008, 12:19
Reputācija: 0

Post no Jaunzems » 27 Nov 2013, 07:37

Neatpazīst dr.dre austiņas
Tā ir funkcija - saudzē īpašnieka ausis. Tas ir milzīgs pluss

User avatar
RicoPico
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2311
Pievienojies: 09 Jan 2009, 12:54
Reputācija: 0
Atrodas: Jūrmala/Rīga

Post no RicoPico » 27 Nov 2013, 14:05

Nu beidz. Būtu labas ausis, ja vien maksātu 10 Ls. ;)
3GHz takts frekvences viļņa garums ir 10cm

Pievienot atbildi

Return to “Testi”