Tests: Sony Xperia Tablet Z - Elegances un jaudas tango hidrotērpā

Moderators: janis.wd

User avatar
RicoPico
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2308
Pievienojies: 09 Jan 2009, 12:54
Reputācija: 0
Atrodas: Jūrmala/Rīga

Tests: Sony Xperia Tablet Z - Elegances un jaudas tango hidr

Post no RicoPico » 28 Jūn 2013, 16:24

Sony ir ievērojami paaudzies vied-tirgū, sadraudzējies ar Android un izgriezis krūtis, pēdējā laikā, diezgan pamatīgi šūpo savus tiešākos konkurentus - Samsung un Apple. Nezinu kā aizjūras zemēs, bet pie mums noteikti tā ir. Paskat, ko tie Japāņi dara- vienu pēc otra tirgū laiž eye-candy. Z tāds, Z šitāds... Re ku, pie manis uz brīdi bija nonācis Sony XPERIA Tablet Z LTE. Pirmoreiz aptaustot planšeti, prātā pazibēja trīs domas: Smuks, viegls un TIK plāns!!! Ierīce patiesi ir ļoti plāna- nepilns centimetrs (6.9 mm), kas to padara par plānāko planšetdatoru ar Android OS uz borta, kā arī apbrīnojami viegla- 495 grami, ņemot vērā 10.1 collu lielo ekrānu.

Image

Pasaulē ir vairāku veidu Tablet Z modeļi dažādās to kombinācijās: 16 GB un 32 GB versijas; Tikai ar WiFi interneta iespēju; Tāda, kura ņem pretī arī 4G; Balti un melni modeļi... Mobilajā tīklā vien darbojas divu veidu LTE modeļi- SGP321 un SGP351, kuri, galvenokārt, atšķiras ar veidu, kādā tie uztver mobilos tīklus. Viens ir vairāk tā kā 3G, bet otrs, vairāk tā kā 4G modelis, bet vismaz tīri teorētiski abi saprot kas ir 4G:

SGP321:
UMTS HSPA+ 850 (Band V), 900 (Band VIII), 2100 (Band I) MHz GSM GPRS/EDGE 850, 900, 1800, 1900 MHz LTE Band I, Band III, Band V, Band VII, Band VIII and Band XX

SGP351:
UMTS HSPA+ 850 (Band V), 900 (Band VIII), 1700 (Band IV), 1900 (Band II), 2100 (Band I) MHz GSM GPRS/EDGE 850, 900, 1800, 1900 MHz LTE Band IV

Image


Dizains:

Kopumā vērtējot, ierīces dizains ir elegants, noslīpēts un tā plānums vieš dārgā gala gadžeta sajūtu. Melns, diskrēts, spīdīgs- izcili! Taču paņemot rokās, tiek sataustīta vecā, labā plastmasa. Kā saka pats SONY, viņu produkts ir... nu kā bij tas gudrais vārds, kurš izsaka to, ka ierīce no visām malām (skata leņķiem) izskatās praktiski vienādi? Nu labi, ideju, cerams saprati. Ierīci ir vienādi ērti lietot, pat ja tā fiziski ir sagriezta kājām gaisā. Tik jāatceras, ka tādā gadījumā lielāku skaļumu var panākt spiežot Volume pogu uz leju, nevis augšu. Ikdienā lietojot ierīci, nākas visai bieži meklēt, uz kuras malas tad īsti bija tā skaļuma poga. Xperia Tablet Z patiesi ir mulsinoši vienāda gan skatam, gan taustei- no visām malām. Vizuāli kvadrofoniskā simetrija Austrumu gaumē. Malas ierīcei ir mazliet noapaļotas un apdarinātas ar nelieliem plastmasīgas gumijas aizsargiem, kas samazina triecienu, aparātam krītot no neliela augstuma.

Uz korpusa sāniem ir izvietotas 2+1 fiziskas pogas. Viena no tām ir, nu jau par SONY firmas un vied-ierīču atpazīstamības simbolu kļuvusī, smukā, ieslēgšanas poga, kura tapināta no tīra alumīnija un skaļuma regulēšanai paredzētais taustiņš divi-vienā. Un viss- uz planšetes vairs nav citu vadības ierīču- ne fizisko, ne fiksētu virtuālo pogu. Par to aplausi kājās stāvot- izskatās satriecoši. Kā foto rāmītis. Kādam foto rāmītis nešķiet gana satriecošs?
Planšetes sānu malas ir aizsargātas ar īpašu polimēru stiklu, kurš, it kā, neplīstot. Sorry, pats nemēģināju pret sienu mest...

Image

Ekrānā notiekošais no visām malām tiek ieskauts ar prāvu, statiski melnu joslu (Iedomājies tagad Demotivation bildes rāmi- nu tā melnā mala ap bildi), kas patiesībā ir visai ergonomiski, jo ierīci ir ērti satvert, nebaidoties uz skārienjūtīga ekrāna saspiest Dieva zīmes.

Image

Gaismiņa! Jāāā, ierīcei sānā, līdzās alumīnija pogai, ir izvietojusies lampiņa, kura ziņo par aktualitātēm planšetdatora dzīvē. Atnācis e-pasts, Facebūkā kāds ielaikojis tavu kaķa bildi, zems uzlādes līmenis... Katram notikumam definēta sava krāsa, lai no tālienes aptuveni varētu saprast, cik svarīgs tas notifikeišan-sounds bija. Tas labi. Starp citu, ierīce nav aprīkota ar vibratoru. Jā- vibratora nav. Nemaz. Neviena... :>

Image

Aparāts skan pa veselām 4 atverēm, kuras izvietotas planšetes kreisajā malā- 2 augšā un 2 apakšā. Skaļruņi ir pielāgoti Landscape režīmam- filmām un spēlēm, un nav jāuztraucas, ja ar rokām tiek aizklāts kāds no skaļruņiem. To taču ir veseli 4, bet rokas ir tikai divas, tāpēc skaņas kvalitāte īpaši necieš. Skanējums radikāli izmainās aparātu pilnībā iemērcot un uzvelkot no ūdens. Skaņa paliek par aptuveni 70% klusāka- kamēr atveres izžūst.

Image

Kā jau varēja noprast, SONY Tablet Xperia Z ir ūdens izturīgs. Zemāk (daudz zemāk) atrodams informatīvs video, [s]kurā ir uzskatāmi atainota Titānika grimšanas reprodukcija[/s]... Kā arī, tablete esot absolūti putekļu izturīga. Diemžēl, pa testēšanai atvēlēto laiku man neizdevās savākt pietiekami daudz putekļu, lai pārbaudītu šo unikālo ierīces īpašību. Taču, ņemot talkā loģiku- ja jau ūdeni nelaiž cauri, tad jau putekļus - droši vien, ka arī.

Ierīcei ir matēta, gumijoti-plastmasasīga, samtaina aizmugures virsma. Kura ir ļoti uzņēmīga pret skrāpējumiem un pirkstu nospiedumiem. Pietiek pielikt pirkstu, un tur paliek tumšs krāteris. Baltajai planšetes versijai aizmugurē esot glancēta plastmasa- līdz ar ko praktiskāka.

Ja esi nolēmis iegādāties Xperia Tablet Z, tad audzē nagus. Nopietni. Aparāta korpusam ir tādas foršas maliņas ar nelieliem gumijotiem izcilnīšiem, kuras var izmantot aparāta pacelšanai no gludas virsmas - aizķerot maliņu ar nagu.

Image

Starp displeja stiklu un korpusu ir maktens grāvis putekļiem. Ierīce putekļu droša- tos nelaiž iekšā, bet uzkrāj tos ārpusē. Nopietni. Reku:

Image

8 MP kameras acs izvietota ierīces aizmugurē pašā stūrī- pie ieslēgšanas pogas. Tā ir vienā līmenī ar korpusa virsmu un perfekti iekļaujas kopējā ierīces dizainā. Priekšpusē izvietota, praktiski nemanāma 2.2 MP kamera videozvaniem.

Image

Vēl uz korpusa malas ir izvietojušies ierīces dokstacijas konekcijas kontakti. Nē, dokstacija nenāca komplektā, tāpēc netiks iekļauta apskatā. Bet nu tā viņa izskatās:

Image
Image

Displeja stikla virsma briesmīgi ķēpājas, skrāpējas un taukojas. Vai nu tāpēc, ka nav izmantots Gorilla Glass. Vai nu tāpēc, ka tā virsma ir lielāka, kā vidusmēra viedtelefonam un tā ir tikai ilūzija, bet godavārds- mans Galaxy S3 ar Gorilla Glass 2 nav tāds šmulis. Z Tableti aktīvi palietojot 20 minūtes (piemēram, spēle), ekrāns izskatās it kā uz tā nupat būtu uzcepta trekna pankūka. Un skrāpējumi... Jau pirmajā testēšanas vakarā stikla virsmu nejauši sanāca izrotāt ar nelielu švīku. Patiesībā nav precīzas informācijas no Sony, kas tas par stiklu. Bet ja jau nav izlielīts, ka tas ir Corning ražojums, tad jau, visticamāk, kaut kāds kreiss rūdītais stikls. Zemāk ir video, kurā tiek apstrādāts Tablet Z jaunākais brālis – tālruni Xperia Z, kuram ir identiska stikla virsma…

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NmdA2QXtxnE[/youtube]

Es pārāk neuzticētos ierīces konekciju blīvslēgiem... Nevieš 100% uzticību, ka tie spēs aizturēt ūdeni visos gadījumos. Es, tomēr, izvairītos lieku reizi slapināt šo 500 Ls vērto aparātu. Interesanti, vai garantijas remonta nosacījumos ietilpst ierīces "noslīkšana"?

Image

Raujam vaļā pirmo "zaslanku"- tur mīt microUSB ligzda, kura tiek izmantota ierīces uzlādei un datu apmaiņai. Tik tā ligzda tāda ļoti pavirša ielikta. Lādētāja spraudnis tanī īsti labi neturas un krīt ārā. Pieņemu, ka ar laiku izļurkājas tik tālu, ka, lai uzlādētu ierīci, būs jāņem talkā skočs. Pieminēšanas vērts ir fakts, ka ierīce lādējas tikai ar Sony komplektā nākošo vadu. Ja piespraud citu microUSB vadu- parādās paziņojums, lai ierīces lādēšanai izmantoju SONY vadu. Skumji.

Image

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6PdS4Lu2g7c[/youtube]

Image

Aiz nākamā gumijotā vāciņa slēpjas Audio 3.5 mm ligzda. Austiņas komplektā nenāk. Nekādas. Nu tas tā- starp citu...

Un tad vēl ir trešais - putekļus un ūdeni apturošais gumijas vāciņš, kurš pasargā microSIM un microSD karšu slotus.

Labi, tālāk par to, kas zem kapota:

- ÄŒetru kodolu CPU (1.5 GHz Qualcomm APQ8064/Andreno 320)
- Adreno 320 Grafiskais procesors
- 2 GB RAM
- 16 GB "cietās" atmiņas, no kuriem lietotājam ir izmantojami 11 GB.
- vieta MicroSD atmiņas kartei ar ietilpību līdz 64 GB.
- 10.1 collu TFT WUXGA IPS ekrāns ar 1920x1200 izšķirtspēju (224 - pikseļu blīvums uz collu)
- Dažādi sensori- žiroskops, akselerometrs, gaismas spilgtuma sensors, magnetometrs (kompass)...
- Vieta microSIM kartei 4G (LTE) interneta savienojuma nodrošināšanai.
- WiFi kurš draudzējas ar IEEE 802.11a/b/g/n standartiem
- GPS un GLONASS tandēms priekš uber-sized navigācijas un iečekošanās vietiņās.
- ne pārak labs Foto un labs Video ieraksts
- labs SONY programmnodrošinājums
- Stereo skaņa

Un mazliet sīkāk par katru:

Tableti uz priekšu dzen četru kodolu, 1.5 GHz Snapdragon S4 sērijas ARMv7 - System on Chip (SoC) tipa procesors, ar GPU Andreno 320 kurš atbalsta... Ko viņš atbalsta un citas smalkās procesora specifikācijas meklē šiten te. Ejam tālāk!

Image
Image
Image

Par RAMu, es, diemžēl, sīkāku info nespēju atrast. Tikvien info, ka tur esot 2 GB. Mazliet zemāk, Benčmarkos, var izvērtēt RAM veiktspēju.

Man tika Tabletes versija ar vismazāko atmiņas apjomu. Nepielūdzami 16 GB (pieejami 11.4 GB), kas mūsdienās jau sāk likties maķenīt par maz. Atceramies, ka, piemēram, spēle Asphalt 7 aizņem nepilnus 2 gigabaitus. Labi, ka ir padomāts par ārējās kartes atbalstu- microSD. Atmiņa ir šārēta tipa, kas nozīmē, ka tā ir viena gan priekš failiem, gan programmām, gan adrešu grāmatas ierakstiem.

Ekrāns ir košs, krāsains, skaists un izteiksmīgs... ja nespīd virsū saule. Saules gaismā tas kļūst prakstiski nesaskatāms. Normālā apgaismojumā no leņķa skatoties, attēls uzvedas pretēji labām IPS manierēm- paliek blāvs un kropļojas krāsas. Vislabāk šis defekts novērojams tumsā, taču normālā apgaismojumā attēls ir skaists visās pozās.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ndmTj1KCYA0[/youtube]

Image
(Ekrāns, piebāžot degunu pavisam tuvu)


Sensori- kā jau sensori- nekā novatoriska. Patīkami, ka ekrāns maina spilgtumu atkarībā no apkārtējā apgaismojuma intensitātes. Tepat pie sensoriem varu pieminēt trūkumu, kas gan vairāk attiecas uz programmnodrošinājumu. Proti- ekrāns, pēc iestatījumos definētā laika, slēdzas laukā brīdī, kad lasu, piemēram, garu PDF dokumentu. Sanāk nemitīga ekrāna bakstīšana, lai tas neizslēgtos. Protams, ir variants iestatīt ekrāna neizslēgšanos, bet daudz ērtāka man šķiet Samsung Galaxy S3 nodrošinātā funkcija "Smart Stay", kas seko līdzi lietotāja skatienam, un neizslēdz ekrānu, kamēr skatiens pavērsts pret to. To SONY, diemžēl, nav aizņēmies no konkurenta. Tāpat pie sensoru kategorijas ir vērts pieminēt pozitīvo fišku, kādā ierīce tiek pamodināta, t.i - ieslēgts ekrāns. Vienkārši divreiz piesitot pie ekrāna (double-tap) ierīce atmostas un parāda LockScreen. Ir NFC sensors. Un WiFi Direct.

Image

Ierīce lieliski darbojas 2G, 3G un 4G tīklos, izmantojot MicroSIM karti saziņai ar mobilā tīkla operatoru. LTE savienojumu nodrošina radio čips MDM9215M. Primāri, SIM karte planšetē nodrošina interneta savienojumu. Sekundāri- SMS apmaiņu. Terciāli... nē- zvanīšanas funkciju, izmantojot mobilā operatora tīklu, SONY Xperia Tablet Z nepiedāvā. Sistēmas kodolā ir izoperēta telefonija, un to nav iespējams piespiest darboties ar miermīlīgiem paņēmieniem, piemēram, uzinstalējot dialeri (zvanīšanas aplikāciju) no marketa. Veids kā piezvanīt no šīs 10.1 collu lielās planšetes ir Skype vai citas, balss sakaru nodrošinošās (VoIP), interneta savienojumu izmantojošās aplikācijas. Starp citu, daudzu iemīļoto VoIP aplikāciju "Viber" man tā arī neizdevās aktivizēt. WhatsApp oficiāli vispār Marketā netiek piedāvāts- saka, ka aplikācija nav savietojama ar Xperia Tablet Z. Tomēr mana kaislība pret šo aplikāciju ir tik liela, ka es tomēr atradu veidu kā uzinstalēt un aktivizēt to uz šīs planšetes.


Image

Par WiFi jau laikam nav daudz ko stāstīt. Dual-band Wi-Fi 802.11 a/b/g/n Wi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot. Ierīce filmu velk ar ātrumu ~6 MB/s.

ГЛОНАСС + GPS + A-GPS nozīmē visātrāko un precīzāko atrašanās vietas noteikšanu. Principā arī viss, kas man sakāms par navigāciju. Standarta programnodrošinājumā ir iekļautas Google kartes ar visiem no tām izrietošajiem labumiem. Starp citu- no pavisam nesena brīža, Latvijā ir pieejama arī Googles navigācija un satiksmes info.

Image

Bilžu kvalitāte ir normāla. Nav pārāk slikta, bet nav arī tā, ka jāslavina dikti. Te būs daži piemēri ar dienas un nakts bildēm + bilde no video filmēšanas procesa (snapshot). Es pārāk neiedziļināšos katras bildes tehniskajos parametros, jo, godavārds, tos neatceros. Vienkārši paskaties, kas sanāk, bildējot ar SONY Xperia Tablet Z.

Image
(Š ādi izskatās fotoaparāta izvēlne)

Image
(Š eit redzams kādus efektus piedāvā kamera)

Image
(Diena bez HDR)

Image
(Diena ar HDR)

Image
(Nakts bez HDR)

Image
(Nakts ar HDR)

Image
(Nakts ar maksimālu ekspozīcijas laiku)

Image
(Diena- Stock iestatījumi)

Image
(Macro)

Image
(Bez ZOOM)

Image
(Ar maksimālu digitālo ZOOM)

Image
(Panorāmas foto)


Video tests visā tā krāšņumā. Vērtējiet paši... Nakts un dienas apstākļos (1080p x 30 kadri sekundē ar stereo audio ierakstu):

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vnH0Chca2mM[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zDxOKh2rQpE[/youtube]

Ja jau esam nonākuši līdz video demonstrēšanai, tad te vēlos parādīt planšetes SPA procedūras:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0CkNWhVUajk[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=2UONBZoq-sE[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=80w0sqOYC9w[/youtube]


Programmnodrošinājums:

Android 4.1.2 Jelly Bean. Pagaidām nav atjaunināms uz 4.2 versiju.

Pirmo reizi ieslēdzot ierīci un ielienot sadaļā "aplikācijas", tur jau dzīvojas teju divas pilnas lapas ar dažādām aplikācijām. Primāri, Android UI standarta "must have" aplikācijas, tādas kā kalkulators, pulkstenis, laika ziņas, youtube utt... Tad vesela kaudze ar Google sarūpētajām aplikācijām, kur katrai otrajai galā piekabināts vārds "Play". Play Market, Play books, Play magazines, Play movies & TV, Google Play, Google Plus utt... Un tad ir trešā pakotņu grupa, kuru mums sagādājis SONY. Tur atrodamas tādas aplikācijas kā Walkman, Sony select, TrackID, PlayNow, Movie Studio, Smart Connect, Remote control, Xperia Link un citas. Ir iekļauta arī ofisa dokumentu pārlūkošanas un rediģēšanas programas Office Suite demo versija. Kas mani patīkami pārsteidza- starp visām defaultajām programmām jau ir uzinstalēts Chrome pārlūks, kas arī ir vienīgais web-pārlūks, un facebook aplikācija.

Image

Vairāk gan ir ko pastāstīt par SONY optimizācijām gan baterijas, gan attēla, gan skaņas jomā. Tur puikas labi pacentušies...
Planšete satur sevī 6000 mAh ietilpības bateriju, kas ir līdz ausīm pietiekami, ja aparātu lieto ar vidēju intensitāti. Tas ir- ik pa laikam Facebooks, e-pasti, sms, varbūt kāda spēlīte, kāds youtube klips. Ar "līdz ausīm" pietiekami, es biju domājis vienu pilnu dienu. 24 stundas. Principā, ar ieslēgtu baterijas saudzēšanas rešīmu "Samina mode", paredzamais aparāta darbības laiks ir 13 dienas pie pilnas uzlādes (testēšanas termiņš bija par īsu lai pārbaudītu šo faktu). Bez Stamina režīma, ir pieejami vēl divi baterijas saudzēšanas režīmi, kur visus 3 var lietot vienlaicīgi. Tas ir- wifi aktivizējas tikai tad, kad saož tuvumā iepriekš definētu tīklu. Un "Low battery mode", kad pats var noteikt, kādiem nosacījumiem jāizpildās, sasniedzot noteiktu baterijas līmeni. Principā tiek piedāvāts atslēgt visas komunikācijas un ekrāna spožumu noregulēt uz minimumu. Par uzlādi runājot... No nulles līdz simtam baterijas līmenis ieskrienas... 9 stundās. Es nopietni- ierīces pilna uzlāde, ar komplektā nākošo 1500 mAh lādētāju, aizņem deviņas stundas!!! Zemāk ir bilde ar uzlādes ātruma salīdzinājumu. Viena rūtiņa apzīmē vienu stundu. Pa kreizi Tablet Z un pa labi – Samsung Galaxy S3.

Image

Image

Image
(Stamina mode apraksts)

Skaņa. Pieejami 3 skaņas uzlabojuma līmeņi, kurus tāpat kā enerģijas taupīšanā, var miksēt. Tātad režīms Clera Phase - automātiski tiek pieregulēts skaļums un kvalitāte. xLoud režīma aktivizēšana dod papildus būstu skaļumam. Un trešais skaņas uzlabošanas režīms saucas "S-Force Front Surround 3D", kas virtualizē skaņas 3D efektu.

Image

Par Video SONY arī ir ko teikt. Sony BRAVIA Engine 2. Tas ir instrukciju kopums, kas liek bildei izskatities mazliet labāk. Ļoti sarežģīti, tāpēc labāk, lai runā bildes:

Image

Image

Nu un te daži ekrānšāviņi ar ko tad vēl Xperia Tablet Z var padižāties:

Image
(Lockscreen)

Image
(Video pārlūks. Smuki katrai filmai savelk info)

Image
(Taču nevienu no novilktajām filmām nevar atvērt ar standarta playeri)

Image
(Latviešu valodu labāk neizvēlēties kā sistēmas valodu… )
Image
(SONY Connect personīgais aplikāciju veikals…kurš tāpat aizved uz Google Play Store)

Image

Image
(Homescreen)


Jauda un veiktspēja::

Esmu oficiāli sapratis, ka mans Galaxy S 3 vairs nav krutākais puika ciemā. Dažādos benchmarkos Tablet Z par galvas tiesu izrādījās pārāks. Pat ne benčmarkos- vienkāršā, ikdienas lietošanā Xperia Tablet Z ir teicami ātrs, un visas darbības izpilda gandrīz zibenīgi. Visvairāk patika pārslēgšanās ātrums starp aplikācijām. Tiešām bauda darboties ar šo zibens iemiesojumu. Un tomēr es nevaru saprast, kāpēc ekrāna GUI ir atvēlēts ir tik mazs FPS. Ļoti trūkst "smoothness" pārbīdot homescreen ekrānus. Labi, ko nu daudz te būs daži benčmarki:

Image
(Quadrant ar novecojušiem datiem par pārējām ierīcēm…)

Image
(AnTuTu)

Nobeigumā, kā tādu patīkamu fīču, varu pieminēt iebūvēto infrasarkano raidītāju, ar kura palīdzību vat attālināti vadīt praktiski jebkuru tehniku, kurai ir tālvadības pults ar infrasarkano staru tehnoloģiju. Pat ja piedāvātajā sarakstā neatrodi savu Ķīnā ražotā TV modeli, Tabletei var iemācīt atpazīt signālus no esošās pults. Vienkārši nospied uz TV pults kādu pogu, un planšetē pieskaries analogai pogai, kura veiks to pašu darbību. Ļoti ērti. Bet man likās ne pārāk praktiski. Tomēr vecā labā TV pults ar fiziskajām pogām un pazudušo aizmugures bateriju vāciņu ir sirdij tuvāka. Tā ierīču vadība varētu būt ērts risinājums gadījumā, ja tev ir mājās kādas 10 dažādas ierīces vienuviet, kuras visas nepieciešams attālināti pārvaldīt.

Image


Secinājumi::

Primāri secinu, to, ka tāltālēm izdaudzinātā ūdens izturība jāuztver ar mazāku sajūsmu, nekā to gribētos. Šªdens korpusā iekšā netiek, taču darboties ar planšeti zem ūdens nav iespējams- ekrāns nereaģē uz pieskārieniem, turklāt patvaļīgi veic dažādas darbības. Var nebaidīties ierīci apliet, iemest vannā vai kā citādi samērcēt, bet neko vairāk. Tā SONY reklāma par to, ka čalis guļ vannā un lasa kaut ko, ir absolūts feiks. Es pārbaudīju. Divreiz. Aparāts, tiklīdz tiek iemērkts ūdenī sāk uztvert ūdeni par pieskārieniem. Pieņemu, ka arī pati ierīce jūk prātā, jo viņa saprot, ka ekrānam visu laiku kaut kas pieskaras, visā tā platībā. Planšete ir glīta un ļoti izskatīga, kas pasvītro piederību dārgajam galam. Mazliet viļos fotoattēlu kvalitātē, taču tiku patīkami pārsteigts par filmēšanu vājā apgaismojumā. Tas gandrīz atsver zibspuldzes neesamību. Skaņa ir laba. Mājas lietotāju apmierinoša, bet tā 3D funkcija gan jauc prātu. It kā jau forša fīča, bet ilgstoši tā nevar klausīties kaut ko tādu. Video un ekrāna kvalitāte ir apmierinoša. Varbūt pieraduma vaina, bet man labāk patīk OLED ekrāns. Tas TFT ar savu blāvumu leņķī mani pavisam sarūgtināja. Patika plašā un iespējām bagātā izvēlne. Ražotājs ir norādījis, ka ierīce defaultā saprot un atbalsta tādus video formātus kā 1080p MKV, SD un XviD/DivX video kodekus, bet reālā dzīvē iebūvētais video atskaņotājs neatpazīst neko no tā. Toties tautās pazīstamais "MX Player" gan atskaņo visu brīnišķīgi.


Vērtējums:

+ Dikti glīts un kompakts
+ Kvalitatīva sānu apdare
+ 4G (LTE) atbalsts
+ Laba Stereo skaņa + 3D surround fīča
+ Bagātīgs iebūvēto aplikāciju skaits (maz tādu, kurām pilnīgi nav vērtības)
+ Drīksti tableti apliet ar alu, ierakt smiltīs un pēc tam to noskalot tekošā strauta ūdenī. To paredzējis ražotājs, piešķirot ierīcei IP57 sertifikātu.
+ Ietilpīga 6000 mAh Litija polimēru baterija.
+ Iespēja pievienot PlayStation DualShock 3 bezvadu kontrolieri
+ Labas enerģijas pārvaldīšanas iespējas.
+ Ierīces pamodināšana ar dubultu piesitienu pie ekrāna- vājprātīgi ērti.
+ Sony izturas demokrātiski pret pārējiem ražotājiem, ļaujot savas tehnoloģijas izmantot ar citu ražotāju ierīcēm (Throw, IR raidītājs)


- Zem ūdens nedarbojas- ekrāns nereaģē uz pieskārieniem.
- Cena.
- Video formātu neatpazīstamība.
- Pirkstu nospiedumu savācējs.
- Spožā saules gaismā, ekrānā notiekošais praktiski nav saskatāms. It seviķi, ja tas ir aizķēpāts ar speķainiem pirkstu nospiedumiem.
- Ierīce lādējas veselu mūžību.
- Nesaprotamas izcelsmes ekrāna stikls- viegli skrāpējas.<iframe src="http://www.salidzini.lv/affiliate/searc ... &type=list" frameborder="0" width="570" height="220"></iframe>References:

http://www-support-downloads.sonymobile ... p351_1.pdf
http://www.gsmarena.com/sony_xperia_tab ... e-5255.php
http://en.wikipedia.org/wiki/Sony_Xperia_Tablet_Z
http://www.anandtech.com/show/6112/qual ... ce-preview
http://www.computernerds.co.uk/blog/?cat=19329
Last edited by RicoPico on 01 Jūl 2013, 10:00, edited 1 time in total.

User avatar
usins
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2870
Pievienojies: 26 Feb 2007, 08:51
Reputācija: 0

Post no usins » 30 Jūn 2013, 23:10

Ir ok, bet man šķiet, tad daudz lietderīgāk 'butu vienkāši uztaisīt normālu videoapskatu un peimest minimālus komentārus. Pārāk gara desa vienam reklāmrakstam..
Cietumā nesēž tik ilgi, cik jūs internetā!

User avatar
KristoZ
Vecākais lietotājs
Atbildes: 761
Pievienojies: 17 Nov 2008, 15:17
Reputācija: 0
Atrodas: Latvija

Post no KristoZ » 01 Jūl 2013, 03:12

Kāda tavuprāt ir atšķirība starp ierīces apskatu un reklāmrakstu?
Manuprāt, šāds detalizēts apskats ir pārskatāmāks, nekā tāda paša satura video. Ja tev ir par garu, vari izlasīt tikai pašas beigas - secinājumus, ierīces plusus un mīnusus.
Paldies, RicoPico!
"Unix is user-friendly. It just isn't promiscuous about which users it's friendly with." - Steven King

User avatar
RicoPico
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2308
Pievienojies: 09 Jan 2009, 12:54
Reputācija: 0
Atrodas: Jūrmala/Rīga

Post no RicoPico » 01 Jūl 2013, 10:09

Š is nav reklāmraksts. Man nebija intereses nepamatoti celt šo tehnikas brīnumu debesīs. Rakstīju visu kā ir.
Par video apskatu ideja nav slikta, taču neredzu sevī oratoru. Lai gan- kas nekait pamēģināt? Paldies par ieteikumu.

KristoZ - Vasels ēdis! :)

User avatar
aoma
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2598
Pievienojies: 25 Apr 2007, 12:47
Reputācija: 0
Atrodas: LV

Post no aoma » 01 Jūl 2013, 10:50

Neklausi to īpatni ūsiņu. Video apskati un pamācības ir infantīlu ļautiņu izgudrojums un tendēts uz mazizglītotu un samērā primitīvu auditoriju.
Paliec vien labāk pie klasiskām vertībām, nekas nevar būt labāks par skaidru un labā valodā sastādītu tekstu. Es, piemēram, izlasīšu daudz ātrāk, nekā stāstītājs spēs nolasīt tekstu, tāpēc video rullīša skatīšanās tikai lieki kavēs manu laiku, bet patinot uz priekšu, var kaut ko interesantu palaist garām.

P.S. Apraksts izdevies, izlasīju ar interesi.
Last edited by aoma on 01 Jūl 2013, 11:29, edited 1 time in total.
viegls rokenrols pa radio

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Post no shady » 01 Jūl 2013, 11:25

Manuprāt, usin`am nav ne mazākas izpratnes par apskatu/testu sagatavošanu. Tas ir ilglaicīgs process, kurš aizņem ļoti daudz laika. Piemēram, es pats fotografēju testa objektu, apstrādaju bildes, salieku tās tekstā - tas vien aizņem vairākas stundas darba. Nemaz nerunājot par pašu tekstu - pirmārt ir jāpalasa dažāda informācija par konkrēto iekārtu, tā reāli ir jānotestē, jālieto arī pašam - to nevar izdarīt dažās dienās. Reāli, lai būtu kvalitatīvs un detalizēts apskats / tests - ir vajadzīgas 2 nedēļas. Kad uzsāku testu gaitas Notepadā, tad pieturējos pie 2 lpp teksta apjoma. Tad nāca jau 4 lpp un vairāk. Tagad, piemēram, apskats "Tests: Nokia Lumia 920 - Nokia atkal uz viļņa?" - aiznēma ap ~ 11 lpp teksta. Ielikt šo informāciju video apskatā nav vienkārši nopietni... Video apskats der īsam review - sliņķiem, end-user informācijai, ka ir tāds produkts un nosaukt dažas svarīgākās iezīmes, tas arī viss.

Man nebija laika veidot un testēt Xperia Z tablet - palūdzu to izdarīt RicoPico, jo viņš jau ir agrāk veidojis portālam apskatus. Esmu patiesi priecīgs par iznākumu - ir sanācis interesants un detalizēts apskats! Paldies!

Radās tikai jautājums par to microUSB - kas notiek, ja pieslēdz citas firmas lādētāju - tas nelādē un izmet paziņojumu vai turpina uzlādēt, bet tikai bļaustas par to, ka vajag Sony firmas lādētāju?

P.S. - Š is video ar dzirdamajiem komentāriem nolika gar zemi :)
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

User avatar
RicoPico
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2308
Pievienojies: 09 Jan 2009, 12:54
Reputācija: 0
Atrodas: Jūrmala/Rīga

Post no RicoPico » 01 Jūl 2013, 12:23

Par to USB ir tā, ka planšetei kastītē līdzi nāk lādētājs ar 1500 mAh outputu. Kompja USB ports, standartā, dod ārā kādus 500 mAh. Iespējams, ka tieši uz šī fakta pamata planšete saka, ka šāda diēta tai neiet pie sirds. Man mājas kompim viena no USB izejām paredzēta ierīču lādēšanai, kurā tad arī slēdzu klāt planšeti. Nekāda error uzraksta nebija. Liekas, ka arī citas USB 3.0 ligzdas netika smādētas...

Š o error es atklāju pavisam nejauši, jo mājās es tableti pie kompja slēdzu ar to pašu vadu, kuru atradu kastītē, bet darbā man ir aftermarket USB vads. Darbā ir ofisa tipa kompis ar neapgreidotām USB ligzdām. Atbildot uz tavu jautājumu- lādēšana nenotiek un tiek izmests paziņojums par SONY vada nepieciešamību. Bet notification lampiņa deg oranžā krāsā, kura apzīmē uzlādi. Ej nu saproti! Varbūt kāds SONY pārstāvis var izskaidrot šo USB vada fenomenu?

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 01 Jūl 2013, 16:42

Apskats patiešām ir visaptverošs - paldies RicoPico! Skumdina fakts, ka Sony sācis lietot sliktākus materiālus. Bet tas taču ir flagmanis kā ne kā!
Pēc 2 mēnešiem būs gads, kopš nopirku un Notepadā publicēju Acer A210 apskatu.
Tad nu manējam pa šo gandrīz gadu nav ne mazākās skrambiņas uz stikla. 6500 mAh baterija man lādējas 4h. Uz aizmugures vāka pleķi vispār nepaliek; plastmasa tos atgrūž.

2x lētākajam Acer A210 ir gandrīz tāda pat 4-kodolu skaitļošanas jauda kā Sony Xperia Z; protams iztrūkst daudzas ekstras (lielākoties man nevajadzīgas). Toties montāža un materiālu kvalitāte ir ideāli, un nav nekādu šaubīgi ieliktu ligzdu. Lādēšanas ligzda izvietota uz amortizatora, lai to nejauši neizlauztu.

Tikko veicu eksperimentu ar savu gadžetu - ieslēdzu pilnu ekrāna gaismu un gāju spožā saulē atvērt Notepadu. Izdevās. Mazliet traucēja atspīdumi, bet lasīt varēja brīvi.

Secinājums: Sony pamazām kļūst par meinstrīma kompāniju. Ja agrāk bija izplatīts teiciens "Sony arī Ä€frikā ir Sony", tad turpmāk laikam nāksies kritiskāk uz šo skatīties.
Image

pele
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 18
Pievienojies: 07 Mai 2013, 20:22
Reputācija: 0

Post no pele » 01 Jūl 2013, 19:58

Takā raksts garš un pašu neinteresē šī aparāta pirkšana, tad pieķēros un līdz ar to piesējos video, kur tiek baudītas ekrāna virsmas. Man jau šķiet ka tam skrāpētājam var patikt vairāk patikt viena ierīce un mazāk otra, kā rezultātā tīri cilvēcīgu iemeslu dēļ tests ir neobjektīvs. Video ir tikai izklaides vērts.

User avatar
Sony Mobile
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 5
Pievienojies: 07 Jūn 2013, 01:42
Reputācija: 0

Post no Sony Mobile » 02 Jūl 2013, 09:32

Viss pareizi par USB - Tablet Z un citām mūsdinu jaudīgajām ierīcēm (Xperia Z; ZL...) komplektā ir lādētājs ar 1500mAh jaudu, kas nu jau ir nepieciešama lai ierīci lādētu (kādreiz Sony to sauca par Boost charger - jo jaudas dēļ bija iespēja 10 min. laikā uzlādēt ierīci lai 60min to varētu lietot)
USB2 īsti nepietiek jaudas, lai lādētu ierīces tāpēc varētu būt, ka parādās šāda veida paziņojums. Tiesa nevar 100% apgalvot, ka pie vainas ir tieši USB2 jo ir datori, kuros pietiek jaudas un ir kur nepietiek...
Viss labāk to ir sajust ar auto lādētājiem jo parastajiem Kīnas jauda ir ~ 500-800mAH un būs ierīces, kas tādus vispār neatpazīs, vai arī ja atpazīs tad protams degs uzlādes indikators, bet ar to pietiks, lai ierīci uzturētu pie dzīvības nevis uzlādētu.
Vēlviens piemērs no dzīves - savienojot ierīces ar TV izmantojot MHL vai HDMI un paralēli tlefonu lādējot - var redzēt, ka TV galīgi nespēj uzlādēt ierīci tikai paildzināt darbības laiku, ja skatamies video, vai spēlējam spēles.

Runājot par vadu - nevaru tehniski komentēt, bet noteikti ir kāds sakars, jo ja salīdzina parasto lādētāju vadus ar tagadējiem tie atšķirās gan garumā, gan resnumā (jaunie ir īsāki un tievāki). tas ko esmu manījis, ka ar jaunajiem vadiem tiešām telefons lādējās ātrāk. Un ir bijuši gadījumi, kad ar vecajiem (ar nolocīto galu - Xperia arcS) nevar uztaisīt autjauninājumu caur PCC programma neredz ierīci.

A
Sony Xperia

User avatar
Eudoxus
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 629
Pievienojies: 02 Sep 2007, 02:40
Reputācija: 0

Post no Eudoxus » 03 Jūl 2013, 10:47

katram savas vajadzības. Es šādu nepirkšu. Pirmkārt, cena, šķiet viegli neadekvāta. Tādu summu labāk ir ieguldīt iPadā. Otrkārt, neredzu iemesla, kāpēc būtu tik daudz jāmaksā par Android ierīci (zinot, cik daudz tajā ir gļuku un cik tomēr pašvaks pagaidām ir Sony atbalsts. iPad šķiet vienkārši labāka investīcija. Izturība pret ūdeni, šķiet, daudziem nebūs nekāds izšķirošais faktors. Pats skatos uz planšeti ar W8.
ThinkPad T500 (2242-CTO) Windows 8 Pro, 64-bit
ThinkPad X61s (7669-3KG) Windows 7 Home Premium, 32-bit

"All the problems of the world could be solved easily if men were only willing to think."
IBM founder Thomas J. Watson

User avatar
RicoPico
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2308
Pievienojies: 09 Jan 2009, 12:54
Reputācija: 0
Atrodas: Jūrmala/Rīga

Post no RicoPico » 03 Jūl 2013, 12:20

Vispār es gribētu uz kādu nedēļu paņemt iPadu paspēlēties. Es nudien nesaprotu par ko cilvēki jūsmo. Kas tur ir tik zombējoši labs, kā nav Android ierīcēs?

Par Android ierīci ir vērts maksāt daudz, ja:

* Nesējierīces materiālu kvalitāte ir izcila
* OS ir perfekti pieslīpēta korpusā esošajiem dzelžiem
* Dzelži ir ar mūsdienīgu veiktspēju un labu resursa rezervi
3GHz takts frekvences viļņa garums ir 10cm

User avatar
Eudoxus
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 629
Pievienojies: 02 Sep 2007, 02:40
Reputācija: 0

Post no Eudoxus » 03 Jūl 2013, 14:27

Labs tur ir tas, ka viss darbojas, augstas kvalitātes materiāli + labas aplikācijas.
ThinkPad T500 (2242-CTO) Windows 8 Pro, 64-bit
ThinkPad X61s (7669-3KG) Windows 7 Home Premium, 32-bit

"All the problems of the world could be solved easily if men were only willing to think."
IBM founder Thomas J. Watson

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Post no shady » 25 Jūl 2013, 02:34

Tiek strādāts jau pie Android 4.3 uz šīs mantiņas!
=> http://www.youtube.com/watch?v=c8sVrFVXUTc
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

User avatar
Nelabojams
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1036
Pievienojies: 03 Sep 2009, 12:20
Reputācija: 0
Atrodas: Naukšēnu novads

Post no Nelabojams » 05 Jan 2015, 07:18

Konkrēto apskatu izlasīju ar lielu interesi, paldies autoram. Bet kaut kādam video savu laiku tērējis nebūtu.
Mana pieredze rāda, ka nav tādas zodiaka zīmes "Kretīns".

Pievienot atbildi

Return to “Testi”