Tests: Nokia E52 & E55

Moderators: janis.wd

shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Tests: Nokia E52 & E55

Post no shady » 27 Nov 2009, 10:55

Pēdējā laikā Notepad.lv jau ir apskatīti dažādi Nokia modeļi, bet šoreiz piedāvāju divu diezgan līdzīgu modeļu apskatu. Man bija tā iespēja dzīvē izbaudīt Nokia E52 un E55 plusus un mīnusus. Jau pašā sākumā informēju, ka izsaku savu tīri subjektīvo viedokli, jo citam defekts var būt efekts.

Image

Dizains un ērtums
Dizains ir diezgan elegants un atbilstošs savam biznesa klases stilam. Telefona korpusi ir viegli un veidoti no metāla & plastmasas sajaukuma (vietām plastmasa, vietām metāls), tas padara arī telefonu izturīgāku. Korpuss viegli ieguļas rokā un taustiņi ir vienā līmenī ar to (izņemot definētos taustiņus un kursorsviru). Taustiņi spiežas viegli, un to izmērs nerada problēmas ērti darboties pat vīrietim (cilvēkam ar “masīvākiem” pirkstiem iespējams rastos problēmas nospiest „izvēlnes” (lai gan šis taustiņš dublējas definētajos taustiņos) un „kontaktu” taustiņu, jo ir mazliet par mazu un daļēji traucē definēto taustiņu izvirzījums).
No jau definētajiem taustiņiem ārā iznests ir kalendārs (plānotājs) un e-mail, kas lieti noder šīs klases telefona lietotājiem. Sānos, kā jau Nokia modeļiem pierasts, arī kameras poga un skaļuma regulējums, balss komandas.
Par lielu mīnusu uzskatu telefonu lādēšanas portu – tas ir iemontēts kreisā sāna apakšā. Kāpēc mīnuss? Kad telefons ir pieslēgts lādēšanai, tad ir diezgan neērti ar to strādāt, jo traucē vads kreisajā pusē un telefons neieguļas rokā ērti, bet kreiļiem vispār būtu bezcerīgi pastrādāt.

Internets
Tā kā internets ir svarīgs saziņas veids, tad šīs klases telefonam internetam ir jāstrādā teicami un bez nekādas aizķeršanās.
Vislielākais pluss ir iebūvētais WLAN 802.11 b/g adapteris, kas sniedz iespēju pilnvērtīgi lietot internetu izmantojot bezvada internetu. Pieejamie wireless ir mierīgi sameklējami un tiem var piekonektēties dažās sekundēs (ar vai bez paroles, atkarībā no piekļuves punkta uzstādījumiem). Priecē, ka šī iespēja nekur nav jāmeklē – jau no rūpnīcas ir iznesta uz telefona darbvirsmas. Tādā veidā varam saudzēt savu telefona rēķinu un nejusties iegrožoti no sakaru tīkla operatora interneta ātrumiem.

Iepricināja arī jau iebūvētais pārlūks – BrowserNG, kas radīja par sevi diezgan labu iespaidu. Pārlūks ritinot lapu uz augšu/leju, pa labi/kreisi izdala rāmīti saspiestajā lapā ar palielinājumu, lai pārskatāmāk būtu operēt pa plašu web lapu. Arī vēsture ir elementāri apskatāma, jo katrs vēstures apmeklējuma logs ir iznests laukā un apmeklētā lapa ir preview režīmā, caurskatot apmeklēto lapu vēsturi rodas 3D iespaids, kas arī veiksmīgi ir panākts.
Tomēr lietojot internetu prasās pēc ierastajiem tabiem un varbūt ierastāka pārlūka, tāpēc ieteicams instalēt Opera Mobile, kas korekti tiek galā ar visu, kas vajadzīgs. MiniOperu gan neiesaku instalēt, jo liela jēga no tās nav (tad jau var lietot kaut vai iebūvēto pārlūku vai tomēr smartphoniem atbilstošo – Opera Mobile). Uz E55 MiniOpera vispār korekti negribēja strādāt, jo qwerty izkārtojums klaviatūrai radīja nesaprašanu MiniOperai. Programma pieņēma tikai pirmo burtu uz taustiņa, bet otru adreses laukā uzrakstīt nebija iespējams, dzēšanas taustiņš arī nestrādāja. Vienīgais kā ievadīt adresi caur MiniOpera uz E55 bija caur google meklētāju. Opera Mobile strādāja, protams, korekti un nekādas neprecizitātes nebija.

Par bonusu uzskatu to, ka interneta piekļuves punktus (Sakaru operators, WLAN) var norādīt un strādāt pat bez SIM kartes. Tā teikt – bez sakariem nepaliksiet pat tad, kad nebūs kredīts. Varēsiet izmantot internetu, email, skype un visus saziņas līdzekļus, kur nevajag sakaru operatoru.

Izklaide
Kā jau saprotams, tad spēles palaist uz šiem telefoniem nav nekādu problēmu. Tā kā neorientējos mūsdienu spēļu pasaulē, tad palaižot dažas spēlītes redzēju, ka viss gāja bez aizķeršanās. Intereses pēc notestēju Web Browser Game – Ikariam – viss gāja korekti. Viss pilnībā attēlojas un nerodas aizķeršanās pat ar flash.

Izklaidei varam baudīt video straumēšanu no interneta – ieejam Youtube.com un skatāmies bez aizķeršanās video klipus, protams, internetam jābūt atbilstošam (te piemērots ir mājas/darba rūtera wireless). Ja ir vēlme, un varbūt pat nepieciešamība, tad ar šiem telefoniem ir iespējams noskatīties arī MP4 video failus, kas mūsdienās kļūst par diezgan aktuālu vēlmi.

Š os telefonus var izmantot arī kā pārnēsājamu MP3 atskaņotājus. (Atpazīst ne tikai MP3, bet arī: AAC, AAC+, eAAC+, AMR-NB, WMA.) Skaņas kvalitāte ir diezgan pieņemama un skaļums tāpat. Dziesmas var nolaist fonā (background). Ja tajā laikā kāds iezvanas, tad mūzika korekti apklust un pēc zvana atsāk skanēt. Ja zvanītājs vēlas nodemonstrēt savam sarunu biedram savu iemīļoto mūziku, tad to var ieslēgt. Ir arī iebūvēts FM Radio ar RDS atbalstu, kas tieši tāpat izklaidē kā mūzikas atskaņotājs.

Telefonu atpazīst populārākos attēlu formātus: PNG, JPG; JPEG, GIF, BMP, tā kā droši var izmantot savu atmiņas karti, lai parādītu draugiem daž ne dažādas bildes un foto kolekcijas.

Iebūvēta kamera, kurai ir 3,2 mpx, ļauj saglabāt visai pieņemamu attēlu, ko papildina zibspuldze un programmatūras sniegtās iespējas – sarkano acu korekcija, automātiskais režīms, portrets, ainava, sports, nakts, nakts portrets, panorāmas režīms, taimers, sērijas režīms un to visu lieliski papildina zibspuldze. Kā redzam, tad iespēju klāsts ir diezgan liels, ja ņem vērā, ka tas ir telefons nevis foto kamera. Fotogrāfijas tiek uzņemtas izmantojot JPEG kompresiju.
Tomēr telefons ir telefons un nevar gribēt, lai attēli iznāk līdzvērtīgi foto kamerai, tāpēc ieliku dažādus attēlus, lai pašiem rastos iespaids:

E52 (panorāmas režīms):
Image
E52 (automātiskais)
Image
E52 (naktī)
Image
E55 (panorāmas režīms)
Image
E55 (Automātiskais)
Image
E55 (naktī)
Image

Telefonā ir iebūvēta arī video kamera, kas nodrošina ierakstu ar 15 kadriem sekundē un 640x480 izšķirtspēju. Par kvalitāti varat spriest paši:
E52 uzņemtais video:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=jfdaLziCigo[/youtube]
E55 uzņemtais video:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zgG_5StUSXQ[/youtube]

Sarunas kvalitāte un skaļums
Beidzot nonākam pie pašas telefonu pamatfunkcijas – zvanīt un atbildēt uz zvaniem.
Dzirdamība ir diezgan laba un kvalitatīva (abpusēji), bet izmantojot brīvroku režīmu – iebūvēto skaļruni, tad kvalitāte krasi mainās – manuprāt, pat tā ir diezgan slikta (slikta dzirdamība, kaut kas čarkst utt).
Zvana signālam skaņa arī ir savā līmenī, protams kā jau mūsdienīgam telefonam var uzstādīt kādu jauku video kā zvana signālu.

Programmas
Kā pozitīvu faktoru varu pieminēt jau uzinstalētas programmas: Quickoffice, kas paredzēts dokumentu rakstīšanai un lasīšanai: DOC, XLS, PPT failu tipu atpazīšana ar šo programmiņu.
Zip failu pārvaldnieks (Zip Manager), kas paredzēts arhīvu darbiem.
Adobe Reader, kas palīdzēs strādāt ar PDF dokumentiem, gan arī MOT vārdnīca, kurai var lejuplādēt valodu datubāzi.

Secinājumi
Visā visumā par šiem “E” sērijas modeļiem varu teikt tikai pozitīvas atsauksmes, jo par stabilitāti un kvalitāti man nebija jādomā. Abus telefonus lietoju 2 nedēļas un neviens mani nepievīla ar uzkāršanos.
Liels pluss ir lielais baterijas darbības laiks, kas nokia.lv norādīts virs 20 dienām (maksimālais). Tā kā lietoju šos telefonus diezgan intensīvi, tad pa šo testa laiku reāli uzlādēju tik dažas reizes.
Iebūvētā GPS uztveršana un nokia karšu programma arī lieti noder pat tiem, kas domā, ka tā ir nevajadzīga funkcija telefonā (arī man testa laikā noderēja). Galvenais ir iepazīt visas piedāvātās iespējas.
Pats galvenais – sarunu kvalitāte ar bija diezgan skaidra un labi dzirdama pat trokšņainos apstākļos.
Latvijas interneta tirgū šie modeļi ir zem Ls 200 un uzskatu, ka šie modeļi ir šo cenu vērti. Tomēr ja man būtu jāizvēlas no šiem diviem modeļiem, tad es paliktu pie E52, jo nespēju pierast pie E55 nepilnās qwerty klaviatūras.

Sīkāku informāciju par parametriem var atrast Nokia web lapā.
=> http://www.nokia.lv/meklet-izstradajumu ... /pamatdati
=> http://www.nokia.lv/meklet-izstradajumu ... /pamatdati

Notepad.lv pateicas Hillandknowlton (www.hillandknowlton.lv) par iespēju notestēt šos telefonus.
Last edited by shady on 22 Apr 2011, 13:39, edited 2 times in total.
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

Andress
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 567
Pievienojies: 13 Jūl 2009, 15:31
Reputācija: 0

Post no Andress » 27 Nov 2009, 11:35

Biznesa klase. Mhh? :> Lai tik pajautā man kapēc lietoju tikai LG or/and Sagem.
Diemžēl Latvijas IT industrija no ārpasaules atpaliek par vismaz 10+ gadiem. Mentalitāte?

iKey
E-žurnālists
Atbildes: 1460
Pievienojies: 25 Apr 2007, 16:55
Atrodas: Aizkraukles morālā anomālija

Post no iKey » 27 Nov 2009, 11:51

Shady, panorāmas režīms ir kudi savādāks, bet raksts ir tīri tā neko
Reset poga domāta tam, lai parādītu datoram, kurš te ir galvenais.

Jolla Sailfish
Image

jauneklis
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 129
Pievienojies: 18 Apr 2009, 19:33

Post no jauneklis » 27 Nov 2009, 12:55

E serijas modeļiem + 1 . par beteriju piekrītu kad ne tikai šiem modeļiem ir laba batereja bet arī citiem piem : E 71

usins
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2870
Pievienojies: 26 Feb 2007, 08:51

Post no usins » 27 Nov 2009, 12:57

Labs salīdzinājums. Tikai viens ieteikums- bildes vajadzēja likt divās kolonās blakus, lai labāk sanāk salīdzināt. Bet, ja man būtu cepure, novilkto to tavā priekšā :)
Cietumā nesēž tik ilgi, cik jūs internetā!

Jaunzems
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3935
Pievienojies: 20 Apr 2008, 12:19

Post no Jaunzems » 27 Nov 2009, 19:58

jā... pirkšu e52 kā būs navda

Snorx
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 358
Pievienojies: 24 Nov 2008, 22:25

Post no Snorx » 28 Nov 2009, 03:51

Es arī pirkšu Satio, kad būs nauda... Kamēr viņas nav- klusēsim, jo siekaloties gar leti arī nav smuki :D Bet nu raxts padevies- tā turpināt.

Maris77
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 244
Pievienojies: 10 Dec 2007, 21:04

Post no Maris77 » 28 Nov 2009, 08:09

jo nespeju pie E55 nepilnās qwerty klaviatūras

Kas viņam ir ar klaviatūru?

shady
Moderators

Post no shady » 28 Nov 2009, 13:18

ZuliXP - Tā, kā sanāca ar šo telefonu, arī ieliku.
----
Maris77 - Jā, bijua ieviesusies neuzmanības kļūda (izlabots).
Domāts, ka nevarēju pierast pie E55 nepilnās qwerty klaviatūras. Nepilnā tāpēc, ka uz viena taustiņa ir 2 burti. Tas diezgan jauca galvu, jo ne tu vari parakstīt pēc pieradumā pie 3 burtu izkārtojuma uz taustiņa, ne kā pie PC.
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

msh
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3460
Pievienojies: 06 Apr 2007, 12:21
Atrodas: Latvija

Post no msh » 28 Nov 2009, 15:09

Kas tad tas par jaunumu - E sērija? Klucijai izbeicās četrciparu skaitļi un šie par bembja faniem palika? :D
PAKAĻROKS - Fusion A4-5000/ASROCK QC5000-ITX/WIFI/8 GB DDR3 1333/FSP200 50GSV-5K/ST2000VM003-1CT164 2 TB Seagate Pipeline HD/vecs mazs IBM keiss/winxp x64/2 ventilatori

marr
Vecākais lietotājs
Atbildes: 569
Pievienojies: 23 Mar 2007, 23:05

Post no marr » 28 Nov 2009, 17:07

msh, šķiet kādus pāris gadus nebūsi sekojis līdzi notikumiem - E sērija nokiai vairs nav nekas jauns :p
citādi, šķiet, ka personīgi mana nākamā izvēle arī būs par labu e52, jo šībrīža aparāts e51 sāk prasīties pēc remonta, kas nezin vai ir ekonomiski pamatojams - maksā vairāk nekā nauda, ko samaksāju pērkot to aparātu.

msh
Reģistrēts lietotājs

Post no msh » 28 Nov 2009, 19:53

Protams ka neesmu sekojis - darīt man nav ko? Di[r]skonekting pīpl no laba prāta kļūt negribēju, bet kad nejauši sanāca, tad man zato vismaz ir uzticama un droša klucija - pusķieģelis 3310 kas droši un bez jebkādām problēmām kalpo jau devīto gadu, nevis kā tev - pāris gadus vecs gļukains E51, bet tu tā vietā, lai mācītos no kļūdām un pirktu ko uzticamāku, pirksi vēl vienu gļuku.
:D
PAKAĻROKS - Fusion A4-5000/ASROCK QC5000-ITX/WIFI/8 GB DDR3 1333/FSP200 50GSV-5K/ST2000VM003-1CT164 2 TB Seagate Pipeline HD/vecs mazs IBM keiss/winxp x64/2 ventilatori

reGative
E-žurnālists
Atbildes: 409
Pievienojies: 15 Sep 2009, 15:55
Atrodas: Rīga un pierīga

Post no reGative » 28 Nov 2009, 22:54

Nekas nav labāks salīdzīnājumā ar īstu fotokameru! Nu nekas! Nevajag mobilos telefonus pārvērst par fotokamerām! :D

Jaunzems
Reģistrēts lietotājs

Post no Jaunzems » 28 Nov 2009, 23:05

reGative wrote:Nekas nav labāks salīdzīnājumā ar īstu fotokameru! Nu nekas! Nevajag mobilos telefonus pārvērst par fotokamerām! :D
tas te nu galīgi kontextā neiederējās - e52 ir biznesa telifāns, ne fototelis
priekš tam SE satio un no6ka n86

WerNeo
Lietpratējs
Atbildes: 1802
Pievienojies: 14 Aug 2007, 01:27

Post no WerNeo » 28 Nov 2009, 23:17

Galma ākstam paskaidrošu.. Ne nu SE ir foto, ne N86. Mēsli vien ir abi, ja salīdzinām ar normālām foto kamerām.

Jaunzems
Reģistrēts lietotājs

Post no Jaunzems » 28 Nov 2009, 23:21

WerNeo wrote:Galma ākstam paskaidrošu.. Ne nu SE ir foto, ne N86. Mēsli vien ir abi, ja salīdzinām ar normālām foto kamerām.
njā...
es tam tur ar varavīksnes karogu jautāju, nafig te spamot par kameru kvalitātēm topikā par biznesa telifānu... tas pats, kas topikā par kompaktauto apspriest turbīnas

marr
Vecākais lietotājs

Post no marr » 29 Nov 2009, 15:14

Vai Tev darīt ir ko, msh, protams nezinu :D
bet atbildot tieši uz Tavu viedokli par nokia un gļukiem - nepiekrītu, jo ne jau dēļ programmatūras gļukiem mainīšu šo telefonu - ieslēgšanas/izslēgšanas poga vairs nav, pie kā pats vien esmu vainīgs. Runa ir par to, ka nomainīt detaļu, kas ir iebūvētā daļa no citas telefona daļas varētu maksāt vairāk nekā sākotnējā telefona vērtība un tāpēc ir iemesls pāriet uz jaunāku, labāku un modernāku modeli.
Attiecībā uz to, ka 3310 nokia ir vislabākais, kas jebkad ir ražots - absolūti nepiekrītu (nav tā, ka es nekad nebūtu ar Tevi diskutējis par līdzīgu ideju jautājumiem). Retoriski vien varu uzprasīt, vai Tu joprojām izmanto msdos kā vienīgo īsto OS, vai tomēr esi pārgājis uz kaut ko jaunāku un modernāku? DOS taču joprojām ir funkcionāls - kāpēc barot kapitālismu un izmantot kaut to pašu XP?
Un ja jau Tu lieto to pašu telefonu ko pirms 9iem gadiem, tad vai arī bateriju joprojām to pašu izmanto?

msh
Reģistrēts lietotājs

Post no msh » 30 Nov 2009, 01:10

Aķis tika pirms kādiem trīs vai četriem gadiem nomainīts uz litija joniem. Vispār man tas mobis ir mazāk par gadu, pirms tam to lietoja mutere. Un es nebūt nedomāju ka šitentais pusķieģelis ir labākais mobis - klucijas dizaineri tai lietai piegāja ļoti pavirši, kā rezultātā pusķieģeļa lietotājs atbilst klucijas sauklim "disconnecting people" - zona šitentajiem modeļiem ir sūdīga. Zato vienkāršs un pietiekami kvalitatīvs.
Tavs salīdzinājums ar dosu - ja tajā dosā izpildās kaut kāda noteikta dosa programma vai tikai tiek spēlētas dosa spēlītes un nekas vairāk nav vajadzīgs, kāpēc jāliek winxp lai darītu to pašu - aiz neko darīt? :D Aiz šada paša neko darīt čoms sev uzlika w7, nesen šo pielauzu uzspēlēt GTA2 un jamam tur sanāca FAIL & man ierēciens - viņa kaste to nevelk, lai arī min prasības pārsniedz vismaz 10x... :D

Evers
Vecākais lietotājs
Atbildes: 4339
Pievienojies: 11 Feb 2009, 15:13

Post no Evers » 30 Nov 2009, 07:33

Hmm, es vēl Win7 betas laikos uz pat diesgan pasūdīga agregāta ar Win7 gāzu ar čomu GTA 2 Lanā - vilka labi, tikai FAIL bij tad, kad gribēja nominimizēt - bij jāsāk no jauna.

marr
Vecākais lietotājs

Post no marr » 02 Dec 2009, 22:36

msh wrote:Aķis tika pirms kādiem trīs vai četriem gadiem nomainīts uz litija joniem. Vispār man tas mobis ir mazāk par gadu, pirms tam to lietoja mutere. Un es nebūt nedomāju ka šitentais pusķieģelis ir labākais mobis - klucijas dizaineri tai lietai piegāja ļoti pavirši, kā rezultātā pusķieģeļa lietotājs atbilst klucijas sauklim "disconnecting people" - zona šitentajiem modeļiem ir sūdīga. Zato vienkāršs un pietiekami kvalitatīvs.
Tavs salīdzinājums ar dosu - ja tajā dosā izpildās kaut kāda noteikta dosa programma vai tikai tiek spēlētas dosa spēlītes un nekas vairāk nav vajadzīgs, kāpēc jāliek winxp lai darītu to pašu - aiz neko darīt? :D Aiz šada paša neko darīt čoms sev uzlika w7, nesen šo pielauzu uzspēlēt GTA2 un jamam tur sanāca FAIL & man ierēciens - viņa kaste to nevelk, lai arī min prasības pārsniedz vismaz 10x... :D
Es ceru, ka Tu, msh, pats rakstot šo saprati, ka esi ļoti nekonsekvents izteikumos.
Tu apgalvoji, ka Tavs telefons esot uzticams un drošs, kā arī pietiekami kvalitatīvs, taču savienojums (zona) esot draņķīga un dizains paviršs. Tā rezultātā telefons nav labākais, kas pieejams.

Tajā pašā laikā, vienīgais, ko redzu ir noniecinājums visiem citiem telefoniem un apgalvojumi, ka visi jaunie telefoni ir slikti (t.i. es nemācos no kļūdām, jo apsveru pirkt jaunu telefonu, kas ir kā nākamā paaudze jau esošajam, kurš it kā ir gļukains, kam es neesmu redzējis pamatojumu).
Attiecībā uz DOS - arī šeit Tu esi nekonsekvents, jo es apzināti izvēlējos piemēru, kur funkcionalitāte netur līdzi. Ne viss, ko var tagad, varēja DOSā - tāpat ar telefoniem - Tu esi mainījis savam telefonam bateriju, tātad kaut kādā veidā to uzlabojis - kā tas ir atšķirīgs no jauna aparāta iegādes*? (arī ar sliktu bateriju var piezvanīt un saņemt sms, varbūt ne pārāk ilgi runāt, bet teorētiski funkcionalitāte nav mainījusies). Vai kaut tīri no izvēles viedokļa - es vēlos, lai manam telefonam būtu WLAN, kā rezultātā izvēles iespējas samazinās, jo nepārsteigšu Tevi, teikdams, ka tā pati 3310 pat nesapņoja par tādu opciju. Iespējams, nokia e52 ir vislabākā no izvēlēm, kas šobrīd man pieejama. Es saku, ka iespējams, jo es pieļauju, ka var atrast argumentus, kāpēc kāds cits modelis ir labāks, vien bez mežonīgas laika tērēšanas un izpētes es esmu ar mieru ņemt e52, jo e51 ir labs, kas man dod ticību, ka tāds būs arī e52. Turpretī, izvēloties kādas citas kompānijas ražojumu, iegūstot, iespējams, kaut kādā ziņā labāku aparātu, es nevarētu būt drošs, ka tāds tas telefons būs arī nākotnē, jo man nav bijusi pieredze ar šo ražotāju, kur nu vēl modeli. Un tieši tāpēc (sauc mani par nolādēto kapitālistu, ja vēlies) tas ir šī cita ražotāja mārketinga uzdevums pārliecināt mani, ka viņa ražojums ir labāks par e52.

* jauna baterija telefonam maksā, manuprāt, robežās no 3 (neorģinālā, kreisā) līdz (gan jau ka arī dārgākas ir) 20 Ls - ņemot vērā to, ka mobilo telefonu jebkurā gadījumā lietosi, t.i. vispār bez tā nepaliksi, tad kaut izvēloties VISLĒTÄ€KO no mazcenas telefoniem, kas nāk ar 2u gadu piesaisti operatoram, Tu gribot/negribot iegūsti ne tikai jaunu bateriju, bet arī jaunu un funkcionāli uzlabotu telefonu. Jo funkcionāli labāks telefons, jo labāka baterija, jo kaut kam taču tās visas funkcijas jābaro (iPhone neskaitās) - līdz ar to, lai izvēlētos labāko bateriju, ja tā ir komponente, kuras darbaspēju vēlas uzlabot, ir jāizvēlas telefons ar samērā plašu funkciju klāstu. Rezultāts: kāpēc neiegūt vairāk par to pašu naudu? Tas, pēc jebkuras loģikas, ir ne tikai ekonomiski izdevīgi, bet arī racionāli un ērtību uzlabojošs lēmums.

Pagaidām pietiks :D

tox3
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 265
Pievienojies: 25 Mar 2008, 13:37

Post no tox3 » 02 Dec 2009, 22:53

Marr aizšāvi garām:
1)Baterija ilgākā laikā nolietojas un telefons kļūst nelietojams
2)Telfona papildfunkcijas tikai lieki tērē bateriju. Vecākiem telefoniem svaigas turēja ilgāk nekā jaunam, lētam telefonam, kas piebāzts ar nevajadzīgām funkcijām.
3)Telefona pamatfunkcija ir saziņa un Nokia 3310 ļoti labi tiek ar galā ar šo funkciju

Mateus
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 108
Pievienojies: 30 Mai 2009, 09:06
Atrodas: Ogre

Post no Mateus » 03 Dec 2009, 01:33

tox3 wrote: 3)Telefona pamatfunkcija ir saziņa un Nokia 3310 ļoti labi tiek ar galā ar šo funkciju
Un auto uzdevums ir pārvietot pasažierus - vecs žigulis ar to lieliski tiek galā

marr
Vecākais lietotājs

Post no marr » 03 Dec 2009, 09:09

tox3 wrote:Marr aizšāvi garām:
1)Baterija ilgākā laikā nolietojas un telefons kļūst nelietojams
2)Telfona papildfunkcijas tikai lieki tērē bateriju. Vecākiem telefoniem svaigas turēja ilgāk nekā jaunam, lētam telefonam, kas piebāzts ar nevajadzīgām funkcijām.
3)Telefona pamatfunkcija ir saziņa un Nokia 3310 ļoti labi tiek ar galā ar šo funkciju
1) uz ko tad es mēģināju norādīt visā savā rakstītajā? Nav starpība vai fiziski nolietojas (telefona baterija, vai telefons pats fiziski) vai morāli (dators) - laiku pa laikam ir nepieciešams izvēlēties ko jaunu.
2) par jauna telefona baterijas izturību - subjektīvi - man savulaik jauna 3410 nokia turēja 4-5 dienas, kad e51 bija jauns, tad tas turēja 6-7 dienas. Tāpēc nešķiet, ka papildfunkcijas padara īsāku laiku, ko telefons iztur bez uzlādes. Jā, es nenoliedzami piekrītu, ka ja nebūtu daļa no papildfunkcijām, tad šī pati baterija izturētu ilgāk, nemaz nerunājot par tās ielikšanu nokia 3310 (ignorējot tehnisko sīkumu par saderību - mēs runājam par principu), taču šeit mēs atgriežamies pie tā, ko jau rakstīju punktā atzīmētu ar *.
3) Mateus jau šo ļoti labi atbildēja - vien papildināšu, ka "kaut kas tiek galā ar kaut ko" nav šodien gana labs arguments, lai tas būtu pietiekami. Ja vēlies vēl kādus piemērus, vien pasaki, uzrakstīšu - nauda varētu būt pirmais, kas nāk prātā.

riverx
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 22
Pievienojies: 27 Jūl 2009, 12:52

Post no riverx » 03 Dec 2009, 18:15

Kā nokia E52 lietotājs varu padalīties pieredzē.

Telefons ir kruts in viss viņam ir kruta. Tikai ar to navigāciju ir mazliet čakars.
1. kārt - ir Nokia maps, kur visas kartes var telefonā ielādēt bez maksas - tas ir forši, bet par maksu ir tas navigācijas process, lai parādītu ceļu no punkta A uz B.
Tie kam pieslēgums ar daudz internetu un to lieto tikai latvijā - var izmantot google maps, jo tas jau pēc torņiem spēj parādīt atrašanās vietu.
Vēl ir iespējams Tomtom, kuram gan kartes ir vecas, un vēl ir Garmin.
Garmin Instalācijas tutoriāli var atrast šeit:
http://www.noeman.org/gsm/tools-speedca ... 60-wm.html
Tur man šķiet ir pieejams arī karšu kodu ģenerators utt...
un Latvijas karti var novilkt šeit:
http://www.garmin.lv/files/Map_Update_ROL_1.1.1.rar
http://www.garmin.lv/files/Map_update_TOPOL_1.1.1.rar

Pilns saraksts ar kartēm šeit:
http://www.noeman.org/gsm/maps/107687-g ... chart.html

Vēl kas man tracināja telefonam ir tas, ka kamerai ir klikšķis, ko nevar izslēgt - nu nenormāli besī.
Lai to atslēgtu daram sekojoši:

Ejam šeit:
http://cer.opda.cn/en/index.php
reģistrējamies un piereģistrējam savu telefonu ar IMEI numuru *#06#
dienas laikā mums tur uztaisa sertifikātu ar kuru mēs ONLINE varam parakstīt visus softus priekš sava telefona.
Novelkam šito softu
http://mobilforum.mobilmania.cz/moderat ... undoff.sis
parakstam tajā opda.cn saitā, saglabāj savā telefonā un instalējam.
Uzstādījumos atslēdzam brīdinājuma skaņas, iespējams ka vajadzēs restartēt telefonu un lieta darīta.

Nu un tad tajā opda.cn saitā var parakstīt jebkuru softu, kuru pa taisno neļauj instalēt.

Veiksmi!!!

marr
Vecākais lietotājs

Post no marr » 03 Dec 2009, 22:34

Gadījumā nav tā, ka tas klikšķis ir tikai tad, ja telefonam ir ieslēgta skaņa, t.i. klikšķis nav, ja fotogrāfija tiek uzņemta "bez skaņas" režīmā? Vismaz e51 tā ir.

shady
Moderators

Post no shady » 04 Dec 2009, 09:14

riverx - Paldies par padomiem!
marr - Vairs nevaru pārbaudīt:)

riverx
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 22
Pievienojies: 27 Jūl 2009, 12:52

Post no riverx » 04 Dec 2009, 10:15

E51 tā bija, bet e52 ir neizslēdzama skaņa gan silent rezhīmā, gan izslēdzot visus brīdinājuma trokšņus utt - var tikai izvēlēties vienu no 4 trokšņiem, bet izslēgt nevar. - tapēc jau ir tas softs uztaisīts, kuram URL ieliku.
to paredz kaut kāda mistiska regula, kas nosaka, ka telefona kamerai ir jābūt troksnim, lai metenes piefiksē kad kāds viņām zem svārciņiem pabāž telefonu un knipsē - nu vai līdzīgās situācijās.

marr
Vecākais lietotājs

Post no marr » 04 Dec 2009, 12:36

Izklausās gana iespējams.

Pievienot atbildi

Return to “Testi”