Baltix – brāļu lietuviešu Linux

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti Baltix – brāļu lietuviešu Linux

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 26 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #151098
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_baltic_1.jpg[/imgl]Par mūsu pašu Austrumi Linux būs dzirdējis katrs, bet, kad nejauši uzdūros dienvidu kaimiņu lietuviešu radītajam Baltix – biju patīkami izbrīnīts. Vēl jo vairāk, ka mājaslapā rakstīts: “Baltix is GNU/Linux distribution, based on Debian and Ubuntu for Lithuanian and Latvian people.” Nu ko… distributīva jaunākā versija Baltix 4.2 tika lejuplādēta no brõļu FTP servera, un liekam virsū.

    Sacīts – darīts. Pirmais iespaids: Ubuntu 9.04 vien tik ir. Iespējams, ka ir piestrādāts, izvākts ārā viss, kas ir ne-baltisks, jo instalējās nenormāli ātri (jaunais 10.04 RC to darīja stipri lēnāk). Varēja saprast, ka izstrādātāji gribējuši absolūtiem iesācējiem palīdzēt, tāpēc distributīvs ir burtiski pārbāzts ar gatavām programmām, spēlītēm, un dažādiem rīkiem. Mājaslapā minēto QCAD gan tur nesastapu, bet arī bez tā programmatūras netrūka. Pat desktopa ekrānfilmēšanas rīks nebija aizmirsts, un video montēšanas softs, kā arī Wine HQ, SAMBA serveris un dažādas gatavas bezvadu komunikācijas iespējas. Paliek iespaids, ka tas darīts ar mērķi demonstrēt, cik daudz ir Linux programmu!

    Ja kādam nepatīk Linux fonti – tieši no desktopa var uzinstalēt Microsoft TrueType fontus.

    [img]https://www.bildites.lv/images/xzca8fos4rkczfxmbkwu.jpg[/img]

    [img]https://www.bildites.lv/images/q39px0wuk41c8f21ti2j.jpg[/img]

    Visai ērti lietošanā ir kontroles un programmatūras centri, kuros var atrast visu vienuviet. Diemžēl latvieši ne īpaši tiek mīlēti, jo GNOME latviešu valodas atbalsts ir visai trūcīgs, fragmentārs. Tāpat arī līdznākošās vārdnīcas satur tikai lietuviešu valodu, latviešu tur nav. Protams, visu var pieinstalēt klāt, bet, ja orientējamies uz absolūtu iesācēju, kas varbūt ne īsti labi prot angliski, tad īsti pareizi tas nav. Lietuviešu valodas atbalsts ir daudz perfektāks.

    [img]https://www.bildites.lv/images/o3xxumamzcziwgjrzve.jpg[/img]

    [img]https://www.bildites.lv/images/kvtzl7o8pw8k7x2uxosv.jpg[/img]

    Secinājumi. Ja Ubuntu Linux jau tā lietotājam visu iebāž mutē, tad Baltix vēl arī sagremo. Nekas nav jāinstalē, tikai jālieto. Par distributīva stabilitāti gan nekādu sūdzību nebija. Mācību mērķiem (ja vēl mazliet piestrādā) šis Linux varētu būt pieņemams, bet pieredzējušam lietotājam labāk ķerties pie kā modernāka.

    Mājaslapa

    #234007
    Valodja
    Participant

    Jā, labs distributīvs. Arī tā autors ir tīri neko tāds cilvēks – pats esmu ar viņu ticies. Interesanti, kāpēc Ubuntu neaizdomājas izstrādāt atsevišķu DVD versiju priekš ES un Krievijas, kur nedarbojas banālie Amerikas programmatūras patenti? Jo šamā var pieinstalēt tik daudz interesantu lietu – konfekte. 🙂

    #234008
    Aldis
    Participant

    Nu austrumu linux jau konkurents ir visiem tiem mini linuxiem, šis jau diezgan advancēts! 🙂

    Lai vai kā, forši – nesen testēts! 🙂

    #234009
    web33
    Participant

    Lietuvieši vienmēr ir ar lielu soli priekšā mums , tas pats (piemērs)ccleaner ir viņu valodā bet Lv nav, to ssarakstu varētu turpināt…

    #234010
    m_janis
    Participant

    Nu par latviskajiem softiem runājot – manuprāt otru tik savu valodu nicinošu tautu, kā latvieši (kuriem der softi tikai angļu valodā) grūti sameklēt. Ko var gribēt no vergu dvēselēm.

    #234011
    root
    Participant

    m_janis wrote:

    Nu par latviskajiem softiem runājot – manuprāt otru tik savu valodu nicinošu tautu, kā latvieši (kuriem der softi tikai angļu valodā) grūti sameklēt. Ko var gribēt no vergu dvēselēm.


    Ej un saved terminoloģiju kārtībā, gudriniek. Lai nav kauns publiski “beidzēt” un citas interesantas figņas. Diez kā tu nolatviskosi, ja no angļu valodas terminiem tehnikā lielam vairumam latviskie termini ir pa divām lapām vai neizrunājami un/vai stulbi.

    Gudri drst nav malku crst…

    #234012
    rajah
    Participant

    Klausies mamma, es šoreiz pilnīgi piekrītu m_janis. Diemžēl tik slikta tauta ir ar uguni jāmeklē. Pat šeit, daudzi normāli nemāk izteikties latviešu valodā, uz mēles tikai angliski vārdi, laikam jau kauns ir par savu valodu. Gvelžat par krieviem, ka tie ir urlas, a paši kas esat? Baigie patrioti? Nav jau jādomā vien par tulkojumu windowsā, bet arī par pārējo.

    Tu kaut vienu programmu esi iztulkojis latviešu valodā? Sasodītais gudrais cirtējs tāds!

    #234013
    web33
    Participant

    rajah wrote:

    Klausies mamma, es šoreiz pilnīgi piekrītu m_janis. Diemžēl tik slikta tauta ir ar uguni jāmeklē. Pat šeit, daudzi normāli nemāk izteikties latviešu valodā, uz mēles tikai angliski vārdi, laikam jau kauns ir par savu valodu. Gvelžat par krieviem, ka tie ir urlas, a paši kas esat? Baigie patrioti? Nav jau jādomā vien par tulkojumu windowsā, bet arī par pārējo.

    Tu kaut vienu programmu esi iztulkojis latviešu valodā? Sasodītais gudrais cirtējs tāds!

    Tas pēdējais teksts laikam uz manīm bija domāts ,es neesmu latviets man buus pagruuti bet es par lv .

    Kas taa pa valsti ???Latvia tas ir tikai nosaukums,visu kontrolē asv,eur + rus

    Atver acis un izlien no savas direvnnas,kauns nav no lv valodas bet no taa vadiitajiem(kkgan viniem teikshana maza vini dara ko liek) taaka no lv ir palicis tikai nosaukums.

    #234014
    Jaunzems
    Participant

    Lasīt manu parakstu.

    #234015
    rajah
    Participant

    web33 wrote:

    Tas pēdējais teksts laikam uz manīm bija domāts


    Kāds te vispār ar tevi sakars???????????

    Tas viss tai mātei bija domāts.

    #234016
    root
    Participant

    rajah wrote:

    Klausies mamma, es šoreiz pilnīgi piekrītu m_janis. Diemžēl tik slikta tauta ir ar uguni jāmeklē. Pat šeit, daudzi normāli nemāk izteikties latviešu valodā, uz mēles tikai angliski vārdi, laikam jau kauns ir par savu valodu. Gvelžat par krieviem, ka tie ir urlas, a paši kas esat? Baigie patrioti? Nav jau jādomā vien par tulkojumu windowsā, bet arī par pārējo.

    Tu kaut vienu programmu esi iztulkojis latviešu valodā? Sasodītais gudrais cirtējs tāds!

    Vispār esmu gan. Pie tam samērā daudz. Bet faktu, ka es to daru, atšķirībā no tevis es citiem acīs nebāžu. 🙂 Tagad ka iešu saknēt savu vizuālās programmēšanas izstrādātāja vidi un izveidošu kādu pilna teksta atbalsta mākoņu aplikāciju.

    P.S iedomājies, es pat softu rakstu latviešu valodā. Daži, cik esmu dzirdējis, pat lietojot. AMD, ko mēs tagad darīsim?

    Cmoon…

    #234017
    Crow
    Participant

    Hmm, mistiskaa kaartaa es sjoreiz piekritiisju Robcjikam – latviskaa IT terminologjija tiesjaam vairaak ir valodas tizlosjana, nevis papildinaasjana.

    Kas attiecas uz Linux – nu i napigam veel vienu distru un veel vienu zaru? Tiesji taapeec Linux arii joprojaam ir tur, kur ir – sterveros, giiku un wannabe geeku kompjos un dirsaa kaa maisaa, bet Windoze turpina dziivot uz plika veikalinga.

    #234018
    rajah
    Participant

    TavaMaate wrote:

    Vispār esmu gan. Pie tam samērā daudz. Bet faktu, ka es to daru, atšķirībā no tevis es citiem acīs nebāžu. 🙂 Tagad ka iešu saknēt savu vizuālās programmēšanas izstrādātāja vidi un izveidošu kādu pilna teksta atbalsta mākoņu aplikāciju.

    P.S iedomājies, es pat softu rakstu latviešu valodā. Daži, cik esmu dzirdējis, pat lietojot. AMD, ko mēs tagad darīsim?

    Cmoon…


    Nu ļoti apsveicami ka to dari, tik es to visu gribētu redzēt darbībā, ejošu un nevis kaut ko fotošopā taisītu, pierādot ka es to programmu varu uzstellēt un redzēt tulkotāja vārdu un uzvārdu.

    #234019
    root
    Participant

    https://www.failiem.lv/list.php?i=wwialn

    Lūdzu, pat jainstalē nav, viens exe fails, palaist vari droši, vīrusu nav, malware etc nav. 🙂 Priekā un patīkamu lietošanu. Neaizmirsti izpētīt programmas help sadaļu. 🙂

    Fotošops tev…

    #234020
    aoma
    Participant

    Tvaju maķ, pateicoties tādiem kā tev, supergīkiem, pēdiņās, latviešu valodas atbalsts ir tur kur viņš ir. Atverot kaut kādu nesvarīgu softu un ieraugot abhāzu un čukču valodas iespējas, man paliek kauns par saviem tautiešiem.

    #234021
    Jaunzems
    Participant

    Un tas ir tāpēc, ka…

    1) vidējais latviešu datorlietotājs nav informēts par LV valodas esamību konkrētajā programmā

    2) pirātiskajos torrenttrekeros, kur vidējais lavietis parasti “iepērkas”, nav pieejami latviešu valodas faili

    3) 50% mūsu populācijas runā padomiski.

    #234022
    root
    Participant

    aoma wrote:

    Tvaju maķ, pateicoties tādiem kā tev, supergīkiem, pēdiņās, latviešu valodas atbalsts ir tur kur viņš ir.

    Tu maz seko līdzi, tam, ko saku vai rakstu? 🙂

    P.S no pieredzes saku, ka daudzu populāru softu pieteikumu iztulkot softu oficiāli, legāli, latviešu valodā, ne kā pašpuikam pa krūmiem crackojot un labojot lang failus, vienkārši ignorē. Ne atbild, ne ko. Ja prasa atkārtoti, naglī, parasti atbild, ka padomās un tad pazūd. Spilgts piemērs ir Avast un Panda, kurus laipni piedāvājos iztulkot jau labu laiku atpakaļ. Vēl šobaltdien gaidu atbildi. So nevajag drst, ka negrib. Dažreiz deviem no ārzemēm uz mums ir vienkārši pokuj.

    #234023
    aoma
    Participant

    Labi, TavaMāte, ja saki, ka mūsējie vien paši vainīgi, tur es Tev pilnībā piekrītu. Pats savulaik biju iekritis azartā, lai mūsu dzimtā valodiņa nebūtu pēdējā starp visuplašās datoraprites, bet kad konstatēju, ka mani sīkie un nenozīmīgie centieni nevienu neintresē, atmetu Latviešu valodas globalizācijai ar roku un tagad pa retam šo to iztulkoju savam priekam un patikšanai, jo lepoties ar to pie mums skaitās slikts tonis.

    #234024
    rajah
    Participant

    TavaMaate wrote:

    https://www.failiem.lv/list.php?i=wwialn

    Lūdzu, pat jainstalē nav, viens exe fails, palaist vari droši, vīrusu nav, malware etc nav. 🙂 Priekā un patīkamu lietošanu. Neaizmirsti izpētīt programmas help sadaļu. 🙂

    Fotošops tev…


    Nu nav tur nekā ar ko tu esi “tŠªlkojis”

    Pat pogai garumzīmi uzlicis par lieku.

    Tādu štruntu pat es māku uzmālēt.

    Tā ka pārliecinājies par tavām tulkošanas spējām esmu, ka tās ir NULLES vērtībā.

    #234025
    rajah
    Participant

    rajah wrote:

    “TavaMaate wrote:
    Spilgts piemērs ir Avast un Panda, kurus laipni piedāvājos iztulkot jau labu laiku atpakaļ. Vēl šobaltdien gaidu atbildi.


    Tās ir pietiekoši lielas firmas, kurām tādas mammeles tulkojums ir “100 gadu” vajadzīgs. Ja tu neesi spējīgs viņām parādīt portfolio ar iepriekšējiem tulkojumiem, tu ar nemaz netiksi ņemts vērā. Redz ar es tāpēc tavām tulkošanas spējām NETICU, nu nav tev ko parādīt.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 26 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā