0 A.D. – laiks sākt noticēt Linux spēlēm!

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas 0 A.D. – laiks sākt noticēt Linux spēlēm!

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 43 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #151953
    TrakaisKursis
    Participant

    [imgl]https://www.bildites.lv/images/6de2oreg3x8ron8tl5iz.jpg[/imgl]Tieši tā – laika atskaite ir sākusies! Spēļu izstrādes uzņēmums Wildfire Games ir turējis solījumu un atdevis atvērtā koda kopienai reālā laika stratēģiskās spēles 0 A.D. izejkodu (gan dzinēju, gan saturu), kam nu ir GPLv2 licence. Notikums ir patiešām unikāls, jo spēle izceļas ar teicamu 3D grafiku, kas Linux spēļu pasaulē nav nemaz tik bieži. Wildfire Games kalvēs 0 A.D. kopumā ir pavadījusi 9 gadus, un nu tiek cerēts, ka ar entuziastu atbalstu, to būs iespējams novest līdz galam un kā perfektu rotaļlietu atdot kopienas rokās.

    Kas tad ir šī spēle? Vēsturiski tā ir veidojusies kā Age of Empires II: The Age of Kings alternatīva realizācija, taču laika gaitā, protams, tai ir izveidojušās arī savas unikālas iezīmes (piemēram, vākt resursus un būvēt ēkas var arī vienkārši kājnieki u.c.). Spēles darbības laiks aptver divus cilvēces vēsturē nozīmīgus laikaposmus no 500. gada pirms Kristus līdz Kristus dzimšanai, un vēl 500 gadus pēc jēzuliņa pirmā elpas vilciena. Ä¢eogrāfiski spēles darbība notiek antīkajā Eiropā un Tuvajos austrumos, un šis ietvars kalpo par ekonomisku un militāru batāliju platformu sešām antīkajām civilizācijām, kurām vēlākajās spēles izstrādes versijās, iespējams, pievienosies vēl 13 tautas ar pretenzijām uz kundzību oikumēnē (oikumēne – Maķedonijas Aleksandra laikos visa zināmā pasaule, tātad, visa pasaule). Katrai no nācijām ir tikai tai specifiskas kaujas vienības un ceļamas ēkas.

    [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=x2QgByWOhR8[/youtube]

    [img]https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/23/Gaugamela_1600x1200.jpg[/img]

    [img]https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/e6/Magna-Graecia-Redux-1600×1200.jpg/800px-Magna-Graecia-Redux-1600×1200.jpg[/img]

    [img]https://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/8/86/Another_tropical_island.jpg[/img]

    Spēle ir iecerēta viena vai vairāku spēlētāju režīmā, tomēr šobrīd to var spēlēt vien pret reāliem oponentiem, jo pretinieku mākslīgais intelekts tiks realizēts nākamajās pirmsrelīzes versijās.

    Neskatoties uz spēles atrašanos pirmsalfas relīzes stadijā, tā jau tagad ir saņēmusi spēlmaņu nedalītas simpātijas un avansa uzticību perspektivitātei un, proti, tā ir iekļuvusi Top 100 Best Mods and Indies of 2008, Top 100 Best Mods and Indies of 2009, kā arī trešo vietu Player’s Choice Upcoming Indie Game of the Year.

    Spēli var uzstādīt uz daudzām sistēmām Windows, Mac OS X un Linux (Ubuntu, Gentoo, Debian, OpenSUSE, Fedora, Arch).

    Spēles sistēmprasības ir pieticīgas, un tas nozīmē, ka to ar baudu varēs spēlēt arī uz gadsimta sākuma izlaiduma datoriem:

    1 Ghz Pentium tipa procesors,

    256 Mb operatīvā atmiņa,

    32 Mb video karte.

    IEDOD ARĪTU Š AI SPĒLEI IESPĒJU!

    Vairāk informācijas un lejupielādējamas instalācijas Woldfire mājas lapā.

    Raksta sagatavošanā izmantoti Wildfire Games un Wikipedia lapās atrodamie publicitātes materiāli.

    #245166
    akels14
    Participant

    Priecē, ka pašam nekas nav jākompilē bet var smuki uzstādīt kā deb paku. Kādas spēles viņi vēl ir taisījuši?

    #245167
    TrakaisKursis
    Participant

    akels14 wrote:

    Priecē, ka pašam nekas nav jākompilē bet var smuki uzstādīt kā deb paku. Kādas spēles viņi vēl ir taisījuši?

    Š ī ir pirmā spēle viņu kontā, toties viņiem ir savs dzinējs: Pyrogenesis. Un viņi plāno izlaist vēl vienu spēli pēc Tolkiena darbu motīviem.

    Ir zināmas aizdomas, ka šai komadai šī spēle ir debija, bet citādi daudzi no progeriem citu komandu sastāvā ir rakstījuši spēles iepriekš.

    #245168
    daGrevis
    Participant

    Izskatās jau baigi forši… 🙂 Labais raksts. 🙂

    #245169
    deivs001
    Participant

    Jāizmēģina 😉

    #245170
    zemith
    Participant

    Ir labi, man liels prieks, ka linux spēles attistās, bet pats es labāk nemēģināšu uz Fullhd monitora palaist to spēli 😉 😉

    #245171
    TrakaisKursis
    Participant

    zemith wrote:

    Ir labi, man liels prieks, ka linux spēles attistās, bet pats es labāk nemēģināšu uz Fullhd monitora palaist to spēli 😉 😉

    Labi, tu izstāstīji, ka tev ir FullHD monitors (bet kaimiņam tāda nav), tomēr Tu aizmirsi dot mājienu, ka tev ir dārga pele spēlēm, mistiskās neona gaismās spīdošs sistēmbloks, zeltīts pods un meitene, kas vienmēr dod!

    #245172
    guitarman
    Participant

    Super ka uz linux beidzot parādās normālas spēles. Padzirdēju ka drīz arī Steam būšot piejams uz *nix sistēmām. Lai tač taisa arī komerciālas spēles uz Linukša. Pircēji būs.

    #245173
    wolfinj
    Participant

    Nē paldies. Š itas ir jālaiž garām jo grafika izskatās tik nedzīva ka man liekas ka mans krēsls istabā danco.

    #245174
    zemith
    Participant

    TrakaisKursis wrote:

    zemith wrote:

    Ir labi, man liels prieks, ka linux spēles attistās, bet pats es labāk nemēģināšu uz Fullhd monitora palaist to spēli 😉 😉

    Labi, tu izstāstīji, ka tev ir FullHD monitors (bet kaimiņam tāda nav), tomēr Tu aizmirsi dot mājienu, ka tev ir dārga pele spēlēm, mistiskās neona gaismās spīdošs sistēmbloks, zeltīts pods un meitene, kas vienmēr dod!


    Tu centies.

    #245175
    Stat1CX
    Participant

    Tā saujiņa spēļu, kas uz linux ir pieejamas, ir tādas kvalitātes kā uz windows platformas pirms 5+ gadiem.

    #245176
    root
    Participant

    Diemžēl jaunie geimeri neko nejēdz no spēlēm. Ka tik grafons, gameplay second place.

    Openarena, Nexuiz FTW

    #245177
    Aldis
    Participant

    Piekrītu TavaMaate teiktajam.. un visas tās c.s. padarīšanas brīnos kā vēl gadiem turas… 😀 Jo redz, tas skaitās kruta! 🙂

    #245178
    _Mo3_
    Participant

    nu kkas tāds tiešām katru dienu nenotiek 🙂

    #245179
    vincister
    Participant

    Nav jau brīnums, ka paaudze, kurai pirmā datorspēle bija Need for Speed Underground vai pat jaunāka, ņ aud par grafiku.

    Protams ir jau forši, ka grafika attīstās, bet ja sāk ražot bleķi, kas smuki izskatās, tad zūd saturs.

    #245180
    Crow
    Participant

    Personīgi es neesmu redzējis vispār RTS, kas smuki izskatās. Un vairums no tām tāpat ir kaltēts sviests. Gaidam Stronghold 3, khmm…

    #245181
    zivs
    Participant

    Paga, es viens tāds, kam Glest stratēģijas, Doom3 dziņa spēļu natīvās versijas ir zināmas (un grafiski pāris soļus priekšā minētajai spēlei), vai pēkšņi tās neskaitās kruta, jo tās pirms tam nav bijušas Windows only, slēgtā koda un vienkārši vecas spēles, kas pēc simts gadiem kļūst atvērtā koda (kā tas notika arī ar W:ET un RtCW pavisam nesen)? o_O

    Linuxim ir arī pavisam mūsdienīgi porti (reizēm oficiāli, reizēm daļēji oficiāli, bet ir), bet tas, ka tos neviens nepamana gan ir cits stāsts …

    #245182
    izredzētais
    Participant

    par spēlēm: vaitad jums spēlēs interesē tikai grafika? personīgi man ir svarīgāks stāsts, ideja, scenārijs, utt. laigan neesmu spēļu cilvēks, pārsvarā tās ir pārāk sarežģītas priekš manis.

    nedaudz pievēršoties spēļu sarežģītībai – vai tiešām spēles ir radītas kaut kādiem kodolfiziķiem? izskatās ka tās ir saprotamas tikai tiem cilvēkiem kas seko līdzi spēļu jaunumiem, bet cilvēks no malas tajās vienkārši nevar iebraukt.

    man draugs ieteica dažas pamēģināt – eve, wow, ko tik vēl ne, bet rezultāts viens – neko nesapratu un padevos 😀 viss kas mani apmierina ir cs 1.6 vai css, tās ir vienkāršas, ērtas spēles pie kurām reizēm ir patīkami atslābināties.

    PS neizprotu es dažu notepadiešu attieksmi pret cs un tās spēlētājiem – kādēļ tie bieži tiek nodirsti no galvas līdz papēžiem par sev simpatizējošās spēles izvēli? kaut kāds man neizprotams domugājiens. arī man nešķiet īsti korekti dzenāt spēles no rīta līdz vakaram, bet es taāu ar savu viedokli jums dzīvot netraucēju. es būtu priecīgs atrast citu spēli bez cs kas man patiktu, bet nav man tā entuziasma vairākas dienas rakņ āties un ekspermentēt..

    #245183
    Crow
    Participant

    Jā, es nezinu praktiski nevienu non-Windows spēlīti. Bet cienītais Zivsjaunskungs, tak nesmīdi jēzu ar saviem šedevriem. Glest? Hmm, ja Warcraft 2 būtu 24-bitu krāsas, tad tas izskatītos labāk.

    Lūk, kur tev ir pāris piemēri, kā 2010. gadā jāizskatās stratēģijai:

    https://www.gamespot.com/pc/rpg/lionheartkingscrusade/index.html

    https://www.gamespot.com/pc/strategy/napoleontotalwar/index.html

    https://www.gamespot.com/pc/strategy/orderofwarchallenge/index.html

    Iebāz man degunā tos mūsdienīgos portus, citādi tiešām es tos nekādi nevaru pamanīt.

    Vispār Total War sērija man vienmēr šķitis tāds kā paraugs, kādā virzienā būtu jāiet stratēģijām. Da superkrutajam stārkraftdivi grafika ir posts. Taču nosaukums izvelk visu pasākumu, protams.

    izredzētais: IMO, ja developeri nav piestrādājuši pie grafikas, tad nebūs piestrādājuši arī pie visa pārējā. Jo tīri saturiski tagad ir grūti atrast kaut ko jaunu. Jāseko līdzi laikam un tad var cerēt (bet nav nekādas garantijas, protams), ka tur būs arī normāls stāsts un geimplejs.

    P.S. Es ceru, ka es arī ar savu viedokli nevienu “netraucēju”. Es tikai komentēju.

    #245184
    TrakaisKursis
    Participant

    Crow wrote:

    Jā, es nezinu praktiski nevienu non-Windows spēlīti. Bet cienītais Zivsjaunskungs, tak nesmīdi jēzu ar saviem šedevriem. Glest? Hmm, ja Warcraft 2 būtu 24-bitu krāsas, tad tas izskatītos labāk.

    Lūk, kur tev ir pāris piemēri, kā 2010. gadā jāizskatās stratēģijai:

    https://www.gamespot.com/pc/rpg/lionheartkingscrusade/index.html

    https://www.gamespot.com/pc/strategy/napoleontotalwar/index.html

    https://www.gamespot.com/pc/strategy/orderofwarchallenge/index.html

    Iebāz man degunā tos mūsdienīgos portus, citādi tiešām es tos nekādi nevaru pamanīt.

    Vispār Total War sērija man vienmēr šķitis tāds kā paraugs, kādā virzienā būtu jāiet stratēģijām. Da superkrutajam stārkraftdivi grafika ir posts. Taču nosaukums izvelk visu pasākumu, protams.

    izredzētais: IMO, ja developeri nav piestrādājuši pie grafikas, tad nebūs piestrādājuši arī pie visa pārējā. Jo tīri saturiski tagad ir grūti atrast kaut ko jaunu. Jāseko līdzi laikam un tad var cerēt (bet nav nekādas garantijas, protams), ka tur būs arī normāls stāsts un geimplejs.

    P.S. Es ceru, ka es arī ar savu viedokli nevienu “netraucēju”. Es tikai komentēju.

    Bet, draugi, man tomēr nesolīds jautājums – mēs, protams, par etalonu kādai jābūt spēlei piesaucam šī brīža geimpleja un grafikas flagmaņus, taču bieži vien aizmirstam, ka lai tādus radītu, kompānija nofraktē augsta līmeņa dizainerus un programmētājus, un tāpēc rezultāts tiek sasniegts ātri un ir efektīvs. Un par šādām spēlēm tiek iekasētas naudiņas… Cik no šī portāla apmeklētājiem spēli ir patiešām nopirkuši, nevis pabarojuši ar zālītēm un svētā mierā pēc būtības ir dabūjuši par velti? Varbūt tieši šī iemesla dēļ nav ētiski pareizi nicināt to cilvēku darbu, kas neskatoties uz ierobežotiem laika (jo izstrādē piedalās no darba un ģimenes pienākumiem brīvajā laikā) un naudas (ziedotāji šādiem projektiem, cik esmu novērojis, nav diez ko aktīvi) ir centušies un dāvājuši (tieši tā – DÄ€VÄ€JUŠ I) vērā ņemamu rezultātu. Varbūt sākam visi godīgi iegādāties spēles, un tad paskatīsimies, vai veids kā mēs runājam par bezmaksas spēlēm pēkšņi nesāks mainīties…

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 43 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā