12dbi 3g Yagi tipa antēna

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Viss pārējais 12dbi 3g Yagi tipa antēna

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 18 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #157548
    gofliks
    Participant

    Laukos gribās stabilāku internetu. Lauki atrodas Skultē Limbažu rajonā. Ir bites modems, 3 kubiņi parastais edge lēns, nestabils.. bites pārklājuma karte.. https://www.bite.lv/lv/network_map .. Itkā netālu būtu jābūt 3g pārklājumam. Vai tā antēna 3g spēs nodrošināt? Kāds vispār ir darbības rādius?

    #292704
    samurajs
    Participant

    Hm. Itkā 3G bāzes stacija Saulkrastos? Tas būtu ap 10 km. Ar to antenu teorētiski ir cerības savienoties, bet vai modemam ir antenas ligzda kur to pieslēgt? Un neiedomājos, kā modemu piespiest savienoties ar mums vajadzīgo staciju? Viņš jau grantē to, kas tuvāk.

    #292705
    gofliks
    Participant

    antēnas ligzda modēmam ir. Jebkurā gadījumā antēnu pasūtiju, tad jau redzēs kā būs

    #292706
    samurajs
    Participant

    OK. Kad saņemsi, uzraksti Notepadam rezultātus. Tas varētu arī citus interesēt.

    #292707
    m_janis
    Participant

    Tīri teorētiski – ja antenu orientē precīzi uz vajadzīgo torni un modēma settingos uzliekam 3G only – iespējams, izdodas noķert arī tālāko torni.

    #292708
    Uvchiks
    Participant

    Varbūt tev rezultāti būs labāki, bet man laukos uzturoties ir tā ka 3g LMT tīkls ir maximums 5km attālumā un 3g tīklu it kā uztver..2-3 svītras no 4, bet viņš salīdznot ar 4 svītru 2g tīklu ir lēnāks… vismaz uz pusi. Varbūt man vaina kaut kur citur…

    #292709
    web33
    Participant

    Es pie sava zagtā wifi tik krāmēju tukšās alus skārdenes un signāls arvien spēcīgāks un spēcīgāks .

    [img]https://img4.www.spoki.lv/upload/articles/48/485629/images/Not-bad-DDD-29.jpg[/img]

    #292710
    Andron MacBeton
    Participant

    Yagi antene tur galīgi neder. šķīvi vajag.

    Yagi labi der TV uztveršanai, bet ne apbusējai komunikācijai. Kādā frekvence tur laukos ir tas 3G? 900 vai 1800?

    #292711
    gofliks
    Participant

    1800 jau ir gsm, es domāju ka ir 2100 … un ar RP-SM vadu gluži nesavienos, manuprāt , jo būs signāla traucējumi garam kabelim. Un ka tik modems nav jāliek pie paša šķīvja, kas būtu sarežģīti, jo modems vajadzīgs arī citur…

    #292712
    Piskadrons
    Participant

    Nu whatever, bet tu esi paprovējis to USB modēmu uz jumta pagrozīt?

    Ja tur zona ir apmierinoša, tad pērkās kāds OpenWRT uzturošs routeris ar USB portu, piemēram AirRouter un nets bēniņos pārtop par parastu wireless, vai kabeli.

    #292713
    Viestartss
    Participant

    3G darbojas gan 900, gan 2100 MHz frekvencē. Vismaz man laukos 3G ir tieši 900 MHz frekvencē, tāpēc mājās datora modemam ir 3G, bet telefonam nav, jo tas darbojas tikai 2100 mhz frekvencē

    #292714
    Anonīms
    Neaktīvs

    Tā, iesaku tev apskatīt kādu no šīm antenām:


  • Interneta modema 3G, UMTS Antena

    GSM antena 10 elementu

    GSM antena 8 elementu

  • Pats dzīvoju Valmierā, paziņām uzlikām pirmo variantu no saraksta augšā, šie dzīvo netālu no Sietiņieža pamatīgā bedrē, kur nobraucot pa kalnu lejā pat telefonam zona paliek slikta. Ar 3G antenu internets aizgāja pilnā ātrumā. Operators gan LMT, bet tam principā nav nozīmes.

#292715
gofliks
Participant

Paldies. Cik augstu apmēram likāt to antēnu un ar kādu vadu saslēdzāt?

#292716
Andron MacBeton
Participant

Jēga no tā Yagi?

Paši saprotiet? Viņš ir uztveršanai no omni antenes domāts, pie tam liela attāluma.

Kāda jēga uztvert to 3G ja nevar līdz viņam atpakaļ aizraidīt?

#292717
samurajs
Participant

Nomierinies, Yagi tāpat kā jebkura cita antena ir divvirzienu: kas spēj uztvert, tas spēj arī raidīt. Tēlaini runājot, antena ir tas pats, kas reflektors kabatas lukturītim; koncentrē radioviļņus šaurā kūlītī. Piekrītu, šiem diapazoniem Yagi nav labākais vairants, bet par to lēti, vienkārši un 3-5x pastiprinājumu var dabūt.

#292718
Andron MacBeton
Participant

Nu tad pastāsti kādā veidā Yagi antene veido to kūli!

Ja vispār atšķir raidīšanu no uztveršanas….

#292719
samurajs
Participant

Tak pilns internets ar Yagi antenu teoriju, konstruēšanu, izmēriem utt.

https://en.wikipedia.org/wiki/Yagi-Uda_antenna

#292720
gofliks
Participant

Yagi neko nedeva, jo nespēju pacelt to tik augstu cik vajadzētu. 3m vads tikai bija, jo man teica ja ņems 10-20m vadu tad signāls vai nu nebūs, vai bieži nets pazudīs. Beigu beigās paliku pie omni directional antenna. no – apmēram 90dbi uz – 73-80 apmēram dabuju. Nav ideāli, bet vismaz signāls stabils. Nākotnē būs vien šķīvis jāliek, ja gribēs ātrāku/stabilāku internetu. Bet dotajā brīdī ir okey. 1-2 dienas nedēļā var paciest… Ja nu kāds grib yagi antēnu, tad pa 5ls varu to atdot. Es domāju tie kas dzīvo 3 stāvā un uz augšu būs ok

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 18 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā