16:9 formāta uzvaras gājiens

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas 16:9 formāta uzvaras gājiens

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 30 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #148156
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_benqsmonlogo_1.jpg[/imgl]Pēc analītiskās kompānijas WitsView datiem, pagaidām vēl relatīvi jaunais datormonitoru attēla formāts 16:9 strauji “uzņem apgriezienus” un sācis nopietni konkurēt tirgū. Pēc interneta resursa The Digitimes ziņām – arī šogad šādu monitoru parādīsies aizvien vairāk.

    Tiek prognozēts, ka “mainstream” grupā jau 2009. gada otrajā pusē 16:9 monitori pārdošanas apjomu ziņā apsteigs līdz šim pierastos 16:10 displejus.

    Gada laikā (no 2007. gada 4. ceturkšņa līdz 2008. gada 4. ceturksnim) 16:9 LCD monitoru tirgus daļa pieaugusi no 0,6% līdz 11%.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_97980_1.gif[/img]

    Pie tam prognozē, ka pieaugs lielo monitoru (20″ un vairāk) īpatsvars un tie strauji kļūs stipri lētāki.

    Jau šobrīd Taivānas tirgū 19″ monitorus var nopirkt par 104 USD, bet 20″ – par 115 USD.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_benqs24inch19fullhdmonitorcomesinseptember_1.jpg[/img]

    Avots 1, 2, 3.

    #191243
    Loading
    Participant

    Jo vairāk tiek salīdzinātas cenas ar ‘ārpasauli’, jo lielāks riebums veidojas pret vietējiem!

    #191244
    Uldis
    Participant

    Vai kāds zinošs cilvēks nevar paskaidrot kapēc 16:9 “labāks” par 16:10 un 4:3? Tas ir erganomikas jautājums vai tehniski tas risinājums ir mazāk izmaksājošs?

    #191245
    samurajs
    Participant

    Lieta tāda, ka 16:9 ir jaunais TV standarts visur, izņemot LV, protams, kur ilgi vēl būs 4:3.:D Vienkārši ērtībām, lai filmas ir pa visu ekrānu bez melnām malām.

    Par šiem standartiem ar visu pamatojumu lasām https://en.wikipedia.org/wiki/Aspect_ratio_(image)

    Es savukārt gribētu zināt, kurš tītars 16:10 datormonitoriem izdomāja un kāpēc?

    #191246
    Loading
    Participant

    Atceros, kā viens ‘koders’ sūkstējās par šiem 16:9, ka maz līniju iet ekrānā iekšā. Bet pēc ieteikuma monitoru sagriezt par 90 grādiem, viņš pazuda.

    #191247
    sir_irius
    Participant

    Special for coders: 9:16… muhahahah 😀 Es ar jūzoju 16:9 moni.

    #191248
    Aldis
    Participant

    Prieksh filmam shadu monitoru saprotu, prieksh kodeshanas, tieshi ta – nesaprotu! 😀 Ka arii interneta, njemot vera majas lapu standartus – maximalais majas lapa platuma var but ap 1000px, bet uz shiem monitoriem bezmaz divas tadas lapas ielien? paradas lielas malas ja majas lapa iecentreta.. u.t.t..

    Pats lietoju DELL Flatron profesionalo LCD monitoru – 4:3! Un jutos laimigs ka nav sanacis vel to garo moni iepirkt 😉 p.s. – ja man butu garaks monis, man naktos radio centru likt kkur citur! 😀 😀 taka vieta ar nav! 😀

    #191249
    Evers
    Participant

    samurajs wrote:


    Es savukārt gribētu zināt, kurš tītars 16:10 datormonitoriem izdomāja un kāpēc?

    Tam kurš 16:10 izdomāja respekt no manis, manuprāt 16:9 der tikai un vienīgi filmām, nevis sērfošanai netā, spēlēm un citam darbam. 16:9 ir pārlieku šaurs lai būtu ērti tuvumā sēžot strādāt. vai spēlēt spēles. Nu protams par 4:3 nesaliidzinaami labāk ir 😀

    #191250
    Aldis
    Participant

    Evers: +1

    #191251
    rt25
    Participant

    Man gan liekas, ka spēlēm labāks ir platekrāna monitors – vienkārši var redzēt lielāku spēles laukumu. Arī darbam ar vairākiem dokumentiem plats ekrāns lieti noder! Es lietoju 22 collu 16:10 monitoru un jūtos ļoti apmierināts!

    Domāju, ka nav diži liela starpība starp 16:10 vai 16:9 – tas vairāk ir standartizācijas jautājums.

    #191252
    memorex
    Participant

    Lietoju visu no 10-24 collām, 22 wide ir ļoti optimāls variants (arī pašam majās). Koderiem, atverat notepad (vai citu text editoru) pa 50% no ekrāna un otros 50% atverat pārlūkprogrammū, lai redzētu, kā izskatās jūsu darbs ;. (Es domāju tas netraucē un dod vairāk vietas darbam, varbūt pat uz desktip tik daudz ikonas nevajadzēs).

    #191253
    usins
    Participant

    Nu man īpašumā ir Porķiksa r 16:10, man liekas, tas ir ideāls variants, jo tad ir labi ilmas skatoties un normāli pārskatāmi, kad attēlus rediģe.

    Darbā sanāk pajūzot kādu portatīvo ar 16:9, un tie jau ar nav peļami, bet vismaz pagaidām liekas par šauru, bet uz Windows Vista, Windows 7 ir ideāli, jo saidbārs paņem vienu malu (Win7 gadžeti).

    Linux ar māk pielāgoties Wide screen, ebt XP nemāk, viss tāds pastiepsts un nesmuks.

    #191254
    Aldis
    Participant

    Man meitenei laptopam ir 16:10 ekrans, un WinXP pielagojas skaisti – lai paraditos attiecigas rezolucijas vajag video kartei draiveri pareizo.. nav problemas tada zinja! 🙂

    #191255
    rihardsss
    Participant

    Jau pāris gadus esmu uzticīgs tieši 16:9 ekrāna malu attiecībai. Š obrīd ir tā, ka ja ieraugu kkadu ar attiec;ibu 4:3 tad negribas uz to datoru pat skatīties…

    #191256
    Loading
    Participant

    usins wrote:

    ebt XP nemāk, viss tāds pastiepsts un nesmuks.


    Ekrānšāviņu studijā, ja nē, pēc muļļas izklausies.

    #191257
    sir_irius
    Participant

    Tas jau ir tikai normāli, ka lietojot 4:3 rezulūciju uz 16:9 (vai 10) attēls tiks sakropļots. :duno:

    #191258
    Loading
    Participant

    Kāda loģika tam? :oWindows`am taču var mainīt ekrāna iestatījumus pēc sirds patikas. sir_irius, rādi bildi studijā.

    #191259
    usins
    Participant

    Loading wrote:

    usins wrote:

    ebt XP nemāk, viss tāds pastiepsts un nesmuks.


    Ekrānšāviņu studijā, ja nē, pēc muļļas izklausies.

    Tādu OS vairs sen nelietoju, jau pirms ziemassvētkiem 100% atteicos. 🙂

    Linux and Widows 7 testiem

    #191260
    Loading
    Participant

    Tad jau tavs komentārs nebija ojektīvs 😉

    #191261
    msh
    Participant

    Samurajs, tu neesi iebraucis fiškā, kādi vēl bojeviki un tēvē standarti… Bojevikiem savulaik ws ieviesās vienkārši filmas ekonomijai. Un šī paša iemesla dēļ mums tagad tiek uzspiesti 16:10 un 16:9 – attēlam mazāks laukums, līdz ar to nepieciešamā collu skaita iegūšanai nepieciešams mazāk izejmateriālu un var uzražot lētāku preci. Tas, ka cilvēki skatās HD WS pr0n, neko absolūti nenozīmē ražotājiem…

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 30 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā