2,16 mlj. amerikāņu joprojām lieto AOL iezvanpieeju

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas 2,16 mlj. amerikāņu joprojām lieto AOL iezvanpieeju

Tiek skatīts 6 ierakstu – 1 līdz 6 (no 6 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #160894
    samurajs
    Participant

    Izlepušajiem, pie optiskā interneta un nu jau 4G mobilā pieradušajiem Latvijas iedzīvotājiem liksies kuriozi, ka 2,16 miljoni tehnoloģiju lielvalsts ASV iedzīvotāju joprojām lieto provaidera AOL iezvanpieeju. Vismaz tik daudz abonentu ik mēnesi saņem vidēji 20 USD lielu rēķinu un apmaksā to.

    Ne katrs vairs zin kā šī 90. gadu interneta sākumposma tehnoloģija darbojas. Parastai tālruņa līnijai tiek pieslēgts dators caur Dial-Up modemu. Tad lietotājam ar paroli jāielogojas īpašā programmas logā. Modems savienojuma sākumā izdod visādus pīkstienus un pretīgu troksni, un tad abonents saņem “milzīgi ātru” 56 kbps internetu. Godīgi sakot, mūsdienās ar kompresiju atsevišķos gadījumos var izspiest līdz 320 kbps ātrumu. Kaut arī šobrīd vidējais interneta ātrums ASV ir 11,4 Mbps, iesīkstējošos, taupošos amerikāņus nekas nespēj pārliecināt izvēlēties ko ātrāku. Tāpēc AOL savu Dial-Up joprojām piedāvā.

    Pirms 5 gadiem iezvanpieejas lietotāju skaits bijis ap 5 miljoniem, 2012. gadā – ap 3 miljoniem, tāpēc CNN Money lēš, ka AOL Dial-Up pakalpojumu piedāvās vismaz līdz 2019. gadam. Iekārdināšanai AOL piedāvā papildus diska vietu mākoņos un visa datu trafika profesionāla līmeņa skanēšanu uz vīrusiem. Interesanti, ka salīdzinot ar iepriekšējo gadu, abonentu skaits kaut nedaudz, bet audzis.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_1280pxmodemusrcourierv34frontonline_1.jpg[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_aol_1.jpg[/img]

    #317145
    aoma
    Participant

    Viena mana paziņa dzīvo netālu no lielās sālsezera pilsētas (Jūtas štatā, tur, kur tie mormoņi ganās) Soltleiksitijas, internets sākumā vispār neesot bijis, nu pat kaut kāds esot parādījies, un arī tikai vietējā mērijā un bārā.

    #317146
    kappa
    Participant

    Loti daudzi Latvija neapjaus, cik pasaule, ari attistitajas zemes, ir sausmigi daudz atpalikusu un mazprasigu lautinu, nav pat uz ASV jabrauc, ari Eiropa tadu netrukst, tikai apjomi mazaki, jo pati Eiropa mazaka.

    #317147
    akms47
    Participant

    Mjā Latvijā ekonomika d..sā, bet za to labs internets. 😀

    #317148
    msh
    Participant

    Tie kas neapjauš, ir tie kas neinteresējas un/vai tie, kas dzīvo dižajā pilsētā 😀 Minos kā torrentu zelta laikmetā, pirms kādiem 10 gadiem, latvijas trackeros dižās pilsētas iemītnieki snobiski izteicās pret mDSL, jo, lūk, kas tad tas ir pret viņu optikām. Es, pieradis pie tās situācijas, biju šokā, pamanot kāda situācija ir attīstītajās valstīs, jo pie dižās pilsētas situācijas likās ka rietumos noteikti visiem ir optikas 😀 Un pie viena sapratu ka varu par savu mDSL priecāties, jo lattelecomam vismaz nebija un joprojām nav “taisnīgas lietošanas politika”, kā dažam lielajam rietumu interneta pakalpojumu sniedzējam.

    Manā ciemā pagasta padomē un skolā, katrā pa 128 Kbps lattelecoma specpieslēgumam parādījās kādā 2001. vai 2002. gadā, pagasta padomē uz muteres darba kompja mēdzu laist utorrent ar plānotāju, uzliktu uz nakts stundām 😀 , skolā atkal informātikas stundās netā sērfot bija smagi, jo pāris kačātājmeni palaida savus DC++, un līdz ar to uz padsmit kompjiem iestājās pļurkts. Mājās tolaik izmantoju iezvanpieeju, lattelecoms bija pasācis nedēļas nogalēs politiku, kur viens zvans bija max 50 saņi, gan man radās tāds iespaids ka šie tur speciāli destabilizē to pasācienu, lai nopelnītu, jo viens savienojums vidēji pavilka tikai uz 12 stundām, tā nu nedēļas nogale sastāvēja no četriem zvaniem. Es vēl tolaik lietoju linux, softmodēms vismaz tolaik uz linux bija pārāk geek’iska lieta, beidzās ar to ka aizņēmos uz ilgu laiku no čoma ārējo seriālo modēmu, atlika tikai nokonfigurēt KPPP un viss notika 😀

    2004. gada pavasarī beidzot lattelecoms atvilkās savu optiku līdz šejienei un sāka piedāvāt savus pieslēgumus – sākumā 80, man tika viens no pēdējiem. Par tālāko pieslēgumu attīstību varam pateikties ostkomam, šie pēc tam sāka piedāvāt sūkājošus kabeļpieslēgumus, radot motivāciju lattelecomam uzlikt vēl kādus sadalītājus un piedāvāt vēl pieslēgumus, tālāk viss tā bija kādus gadus, līdz beidzot pirms dažiem gadiem ostkoms atvilkās no liepājas optiku un sāka piedāvāt optiku – lattelecoms dabūja skriet līdz 😀

    #317149
    kappa
    Participant

    Jā, es arī tam visam esmu gājis cauri, mājās bija Apollo iezvanpieeja sākumā, ļoti švaki, bet muļķībām derēja. DSL jau bija kā svētlaime, varēja kaut ko nokačāt ar beidzot, par laimi spēles tad nesvēra 60GB, un arī filmas aprobežojās ar 700MB-1.2GB, nevis kā tagad. Par tiem 50 saņiem arī kaut ko tādu atceros, un arī biju ievērojis, ka signāls nebija pārāk noturīgs un radās iespaids, ka viņi vienkārši to nogriež. Vēl atceros viņu apgraizīto DSL, kuram līdz kaut cikiem dienā bija noslēgti ārvalstu resursi, šķiet viens no idiotiskākajiem ierobežojumiem kādu vispār var ieviest.

    Un internets ne tikai mājās attīstītajā pasaulē sūdains, arī sabiedriskajās vietās ar to ir problēmas, piemēram, bezmaksas WiFi, ja pie mums McDonaldā vai lielveikalos, vienkārši ej un sēdi, tad rietumos, visur priekšā login, paroles, visādas dumības, un pat kad izdodas ielogoties, tas internets ir tik nožēlojams. Lidostā Rīga kaut vai, ielogojies un sēdi, kamēr kaut vai Parīzē vai Londonā, bez maksas 15minūtes, pēc tam super tarifs, un alternatīvas nav. Tāpat MC, lai ielogotos, daudz kur prasa būt vietējā operatora klientam, a kad esi vietējais- tad ja esi nepareizā operatora klients, tad plēš naudu. Tipisks piemērs- WiFi Londonas metro, Virgin un viņu draugiem tas ir bez maksas- iekļauts viņu abonēšanas maksā, savukārt citu operatoru klienti tiek konkrēti aptīrīti. Mums Latvijā šādas operatoru dalīšanas laikam vēl īsti nav, un cerams, arī nebūs tik drīz.

Tiek skatīts 6 ierakstu – 1 līdz 6 (no 6 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā