26.februārī: vācam parakstus par latvisku izglītību

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas PR 26.februārī: vācam parakstus par latvisku izglītību

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 64 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #262511
    Eudoxus
    Participant

    andrejsLi wrote:

    samurajs wrote:

    shady: tev ir absolūti nepareiza izpratne par politiskajiem procesiem šai jomā. Ja Anglijā vai Īrijā dzīvotu 40% latviešu, bez šaubām, ka tur būtu latviešu skolas – par to var nešaubīties.

    Ja Latvijas krievu skolās valsts valodu māca minimāli, par to ir atbildīgi tikai tie, kas sēž Izglītības ministrijā un sastāda mācību programmas.

    Tu laikam nesaproti, par ko runā Shady. Pastāstīšu.

    Latvija ir vienīgā (vai viena no divām) valsts Eiropā, kura apmaksā minoritātēm izglītības ieguvi. Mūsu valsts tērē jau daudzus gadus minoritāšu integrācijai sabiedrībā vairākus tūkstošos latu. Vai Tu esi redzējis apspiestu krievu ar viņa valodu? Vai pārdevējas – krievietes vienmēr runā latviski?

    Mēs maksājam par šīm krievu skolām. Kāpēc? Lai pārdevējas – krievietes, runātu krieviski ar mums?

    Salīdzinoši ar citam valstīm, Latvija daudz naudas iegulda minoritāšu integrācijai. Nu ko mēs tiem vēl krieviem sliktu darām..Viņi tik labvēlīgu attieksmi kā šeit, pret sevi neatrastu nekur..Labi ir ieēdušies uz mūsu memmiskuma rēķina.

    Ak, jā..Mums to krievu ir daudz un viņus ir jāciena. Lai jau tērē mūsu integrācijas naudu un posta valodu un kultūru 😉

    Tie latviešu valodas fanāti arī priecē – “paņemiet 2 Latus līdzi”..


    @Samurajs
    +1

    @ andrejsLi

    Ko nozīmē “mēs maksājam par šīm krievu skolām?” Arī paši krievi u.c. tautību cilvēki maksā nodokļus.

    Mēs salīdzinoši daudz naudas veltam integrācijai? Lūdzu, liekam galdā datus.

    Bet tas, ko visā šajā akcijā redz vismazāk ir rūpes par reāliem dzīviem cilvēkiem un latviešu valodu. Es, piemēram, neredzu, kādā veidā tiek glābta latviešu valoda ar šādām akcijām. Kā tiek glābta politiķu reputācija, kā tiek rīdīti cilvēki, utt. to gan redzu.

    #262512
    andrejsLi
    Participant

    andrejsLi wrote:

    @ andrejsLi

    Ko nozīmē “mēs maksājam par šīm krievu skolām?” Arī paši krievi u.c. tautību cilvēki maksā nodokļus.

    Mēs salīdzinoši daudz naudas veltam integrācijai? Lūdzu, liekam galdā datus.


    Aizej šo pastāsti vāciešiem, īriem, britiem attiecībā uz viesstrādniekiem. Vēlreiz pārlasi to, ko es rakstīju – es nedevu atbildi, kā vajadzētu darīt. Runa ir par to, ka šī finansiālā labvēlība no mūsu puses, neliek viniem cienīt mūsu kultūru un valodu. Viņi šeit ir okupācijas rezultāts, būtu dažreiz muti turējuši..

    Datus sagribēji? Saldējumu arī iedot? Droši vien esi tas, kurš labprāt balso par Š leseru un tamlīdzīgiem? Nodokļus maksā un viss kārtībā, pārējais nav svarīgi..

    Nodokļi nav lojalitātes pret valsti vienīgā pazīme. Cik to krievu, kuri maksā nodokļus, nopelna nezinot valodu? Kas Tev liedz parakstīties, bankrotējusi partija? Tak paraksties un nebalso par viņiem.

    #262513
    Eudoxus
    Participant

    andrejsLi wrote:

    andrejsLi wrote:

    @ andrejsLi

    Ko nozīmē “mēs maksājam par šīm krievu skolām?” Arī paši krievi u.c. tautību cilvēki maksā nodokļus.

    Mēs salīdzinoši daudz naudas veltam integrācijai? Lūdzu, liekam galdā datus.


    Aizej šo pastāsti vāciešiem, īriem, britiem attiecībā uz viesstrādniekiem. Vēlreiz pārlasi to, ko es rakstīju – es nedevu atbildi, kā vajadzētu darīt. Runa ir par to, ka šī finansiālā labvēlība no mūsu puses, neliek viniem cienīt mūsu kultūru un valodu. Viņi šeit ir okupācijas rezultāts, būtu dažreiz muti turējuši..

    Datus sagribēji? Saldējumu arī iedot? Droši vien esi tas, kurš labprāt balso par Š leseru un tamlīdzīgiem? Nodokļus maksā un viss kārtībā, pārējais nav svarīgi..

    Nodokļi nav lojalitātes pret valsti vienīgā pazīme. Cik to krievu, kuri maksā nodokļus, nopelna nezinot valodu? Kas Tev liedz parakstīties, bankrotējusi partija? Tak paraksties un nebalso par viņiem.

    Nē, saldējumu nevajag, bet ja runā to, ko runā, tad gribu zināt, vai esi to izzīdis no pirksta, vai arī balsties skaitļos, kas atspoguļo reālos stāvokli. Ja gribi, llai tevi uztver nopietni, tad esi tik laipns un pamato savus apgalvojumus ar faktiem. Citādi tas izklausās pēc bulšita. Un nevajag te runāt par Vācijas viesstrādniekiem, tāpēc, ka mūsu gadījumā situācija ir krietni atšķirīga un sarežģītāka.

    Iesākumam var še pastudēt minoritāšu politiku (tai skaitā arī par izglītību) Eiropas Savienības valstīs. Tad nebūs jāstāsta blēņas, ka mēs esam turpat vai vienīgie, kas nodrošina minoritāšu izglītību attiecīgajā valodā. https://ec.europa.eu/education/languages/archive/languages/langmin/euromosaic/be1_en.html#21

    Kad būsi izlasījis, tad arī būsi nopelnījis saldējumu.

    Un nenovirzies no tēmas – mēs tagad nerunājam par to, kurš par ko balso (just for the records – par Š leseru nekad neesmu balsojis un arī nebalsošu). Nevajag nevietā sacensties par to, kurš ir latviskāks latvietis.

    Un kurš te saka, ka nodokļi ir lojalitātes pazīme? Es saku tikai to, ka tev nav nekādu tiesību muldēt par kaut kādu tavu naudu, kas tiek tērēta krievu skolās, jo arī tie paši krievi maksā nodokļus un tur ir arī viņu nauda, tāpēc šis arguments neuztur nekādu kritiku.

    Bet tā brēkšana par lojalitāti man nudien atgādina kaut kāda kompleksaina urlas prasību viņu cienīt. Man nav skaidrs – tev un tiem, kas tev līdzīgi ir kaut kāds problēmas ar pašnovērtējumu, ka tik ļoti izmisīgi un agresīvi pieprasi kaut kādu lojalitāti. Turklāt, tieši no citu tautību pārstāvjiem? Jo tiem, kas ir latvieši ar lojalitāti viss ir kārtībā, vai ne?

    Bet tas, ko es gribēju pateikt ir sekojošais – ja tu patiešām gribi, lai krievi mācās latviešu valodu, lai viņi ir lojāli šai valstij (lai ko tas arī nozīmētu), tad tas ir pēdējais, ko var panākt, dragājot tādā stilā, kādā tu te izsakies. Jebkurš krievu vai jebkādas citas tautības cilvēks, kuram ir kaut kripatiņa paščieņas tevi pasūtīs dillēs. Un pareizi darīt. Tāpēc, šādi nevar izturēties pret cilvēkiem. Redzi, ja literatūras skolotājs tevi stundā lamā un stāsta, ka viņa tevi piespiedīs mīlēt Raini, tad tu viņu arī pasūtīsi dillēs. Un pareizi darīsi. Tāpēc neprasi no citiem atšķirīgu attieksmi. Apsaukājot kād par okupantu nekur tāli netiksi.

    Es galu galā neredzu, kurš no šī visa (izņemot, protams, dažus atsaldētus politikāņus) no visas šīs jezgas kaut ko reālu iegūst. Onānisms tīrā veidā. Tikai, diemžēl, ar bīstamām sekām.

    #262514
    andrejsLi
    Participant

    Es Tev neliku atbildēt uz nevienu savu jautājumu – atbildes nesaņemsi.

    Quote:


    Es saku tikai to, ka tev nav nekādu tiesību muldēt par kaut kādu tavu naudu, kas tiek tērēta krievu skolās, jo arī tie paši krievi maksā nodokļus un tur ir arī viņu nauda, tāpēc šis arguments neuztur nekādu kritiku.

    Mans jautājums bija retorisks – vai mums vajag maksāt par izglītību nelojāliem pilsoņiem? Nav argumentu no Tavas puses – nav atbiles.

    Man ir vienalga, ko katrs mācās, tiešām. Es tikai pateicu savas domas un nevienam nekad neuzbāžos. Š obrīd man uzbāzies Tu.

    Un zini – es esmu krievs. Vari savas letiņa līšanas un memmiskuma prasmes paturēt pie sevis.

    #262515
    baltvilks
    Participant

    vajag vienoties nevis attālināties!

    #262516
    eelektro
    Participant

    es kā pašlaik macošais (profenē) varu pateikt to ka izglītības programma valstī (nezinu kā citur, nesmu nekur bijis ) ir galīgā sviestā :mod: pilnīga bezjēdzīga tā mācīšna tā šķiet (dažreiz) 100x lietas nav ne pārdomātas ne nav ķēries nemaz neviens klāt ;/

    #262517
    Kon
    Participant

    AKMS47 wrote:

    Lai tik viņi mācās savā dzimtā. Grūtāk būs iestāties augstskolā un mazāk ņems latviešiem budžeta vietas nost. Netaisos atdot naudu, lai atbrīvotu viņiem cēļu uz darbavietām.

    bai ze vej, vismaz ditf’os, viņi pwnoja mūs :|, bet tā arī bija rakstaino džemperīšu|garo matu&bārdas|briļļu brigāde, bet anyway. Daiļskanīga uzvārda atzīmju topos reti bija.

    #262518
    grisha
    Participant

    NElasiiju gan veel visus postus.

    Tomeer, atbalstu ka Valsts skolaas jaamaaca viss latviski. Privaataas skolas, paliek privaataas.

    Valsts valodas nezinaataaji ir jaaizskauzh beidzot. Ja dziivo Latvijaa, tad arii jaarunaa publiski latviski.

    Es, te anglijaa, esmu noveerojis ka daudzi latvieshi neprot anglju valodu. KAd uzprasu, tad standarta atbilde ka “prieksh kam man vinju zinaat?” .

    Doma taada, ja aizvaacies dziivot uz Iiriju, Angliju, Vaaciju u.t.t., tad tak ir jaazin vieteejaa valoda un taadaa arii jaarunaa. Un taapat arii Latvijaa publiski ir jaarunaa tikai latviski. Piedevaam veel vajadzeetu saakt beidzot njemt priekshaa iestaades, kur nevar sanjemt pakalpojumu latvieshu valodaa.

    #262519
    quizzical
    Participant

    Atbalstāms pasākums. Parakstīties varēs arī vēlāk vai 26. februāris pēdējā diena?

    #262520
    Foxsk8
    Participant

    Kā jau es te senāk izteicos, lūgtum, uztaisam ENG valodu kā otru oficiālo valstī un vsjo. Lai krievi mācās eng, mēs ar, un nebūs problēmu. Kāpēc vienam, vai otram ir jāpiekāpjas? Lūdzu Jums kompromiss.

    Un vispār par pašiem krieviem, nereti viņiem ir daudz labāka izglītība, nekā mums pašiem. Un pēc tam nav jābrīnas, ka normāls džeks ienākot veicī var nolikt 300 Ls par vienu “pudelīti”. Kamēr Krievi šancē, mācās, mēs te notepadā runājam sen izmeltu un skaidri zināmu lietu, ka tie krievi būs arī pēc 10 – 20 – 100 gadiem.

    #262521
    shady
    Participant

    Krievu, vācu, angļu – man ir pilnīgi vienalga, bet tas nav jāsponsorē no Latvijas valsts budžeta! Valsts visiem nodrošina saņemt izglītību valsts valodā, kur problēma? Ja vēlies mācīties krieviski, angliski, ķīniski, tad lūdzu – ej uz privātskolu! Samurajs, tev kā politisku procesu ekspertam, iesaku nodibināt japāņu skolas, lai gribētāji (un tādi noteikti atrastos), varētu saņemt izglītību japāniski! Protams, viss no valsts līdzekļiem, lai būtu vienlīdzība! Piesakies tik uz direktora amatu, kamēr kāds cits nav pasteidzies!

    #262522
    nevertell
    Participant

    Ta ko jūs te ārdaties, nevienai citai sveštautu skolai valsts neko nemaksā, visas igauņu, vācu u.c. skolas iztiek par igauņu, vācu u.c. naudu, bet krievu skolas ir vienīgās, kas nokāš no latvijas naudu.

    #262523
    Eudoxus
    Participant

    andrejsLi wrote:

    Es Tev neliku atbildēt uz nevienu savu jautājumu – atbildes nesaņemsi.

    Quote:


    Es saku tikai to, ka tev nav nekādu tiesību muldēt par kaut kādu tavu naudu, kas tiek tērēta krievu skolās, jo arī tie paši krievi maksā nodokļus un tur ir arī viņu nauda, tāpēc šis arguments neuztur nekādu kritiku.

    Mans jautājums bija retorisks – vai mums vajag maksāt par izglītību nelojāliem pilsoņiem? Nav argumentu no Tavas puses – nav atbiles.

    Man ir vienalga, ko katrs mācās, tiešām. Es tikai pateicu savas domas un nevienam nekad neuzbāžos. Š obrīd man uzbāzies Tu.

    Un zini – es esmu krievs. Vari savas letiņa līšanas un memmiskuma prasmes paturēt pie sevis.

    Tik pat labi tas esi tu, kas uzbāžas. Es tikai palūdzu dod atskaiti par savu bazaru un neminēt no pirksta izzīstus faktus.

    #262524
    Eudoxus
    Participant

    nevertell wrote:

    Ta ko jūs te ārdaties, nevienai citai sveštautu skolai valsts neko nemaksā, visas igauņu, vācu u.c. skolas iztiek par igauņu, vācu u.c. naudu, bet krievu skolas ir vienīgās, kas nokāš no latvijas naudu.

    Piedod, ka atkārtošos – bet kas tā ir par Latvijas naudu? No kurienes viņa rodas? Laikam no nodokļiem, vai ne? Krievi nodokļus nemaksā? Tātad tā tādā pašā mērā ir arī viņu nauda.

    #262525
    andrejsLi
    Participant

    Eudoxus wrote:


    Piedod, ka atkārtošos – bet kas tā ir par Latvijas naudu? No kurienes viņa rodas? Laikam no nodokļiem, vai ne? Krievi nodokļus nemaksā? Tātad tā tādā pašā mērā ir arī viņu nauda.

    Aizej paārstējies konkrēti..

    #262526
    garaisezis
    Participant

    ko var cepries, vnk pusi valdibas ar pirktajiem Latvieshu valodas dokumentiem izmest araa no saviem kresliem. un uzlikt de bargo, tas ir, viss notiek latviesu valoda. Kaut ka nezinu nevienu citu valsti kur ir kaut kada citaa valodaa macibas ja neskata valsts valodu.

    #262527
    nevertell
    Participant

    Ja tu aizbrauc uz angliju, tad tu tur pērkoties arī protams maksā viņiem nodokļus. Bet tur vietējie visi maksā nodokļus un visi mācās vienā valodā.

    Un nacher tad mēs neapmaksājam igauņu skolas ? Viņi taču arī šeit dzīvo un nodokļus maksā.

    #262528
    Kon
    Participant

    Ja igauņu etniskā grupa būtu ap 30%, tad gan jau tiktu apmaksātas

    #262529
    Eudoxus
    Participant

    nevertell wrote:

    Ja tu aizbrauc uz angliju, tad tu tur pērkoties arī protams maksā viņiem nodokļus. Bet tur vietējie visi maksā nodokļus un visi mācās vienā valodā.

    Un nacher tad mēs neapmaksājam igauņu skolas ? Viņi taču arī šeit dzīvo un nodokļus maksā.

    Vispār jau mums vajadzētu par šo jautājumu paklusēt un nebazūnēt pa pasauli apkārt, jo normāliem cilvēkiem ārpus Latvijas ir grūti saprast, kā tas ir iespējams, ka šeit krievu valoda nav valsts valoda. Piemēram, cik daudz Zviedru dzīvo Somijā? Pareizi, apmēram 8%. Bet zviedru valoda oficiāli ir otra valoda, kuru ir jāmācās ikvienam somam. Mācības notiek gan somu, gan zviedru valodā – arī universitātēs.

    #262530
    Eudoxus
    Participant

    andrejsLi wrote:

    Eudoxus wrote:


    Piedod, ka atkārtošos – bet kas tā ir par Latvijas naudu? No kurienes viņa rodas? Laikam no nodokļiem, vai ne? Krievi nodokļus nemaksā? Tātad tā tādā pašā mērā ir arī viņu nauda.

    Aizej paārstējies konkrēti..

    Neesmu mediķis, bet, iespējams, ka speciālista palīdzība ir vajadzīga tiem, kas nespējs argumentēti diskutēt.

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 64 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā