26.februārī: vācam parakstus par latvisku izglītību

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas PR 26.februārī: vācam parakstus par latvisku izglītību

Tiek skatīts 41 ieraksts (no 64 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #262531
    andrejsLi
    Participant

    Eudoxus wrote:


    Vispār jau mums vajadzētu par šo jautājumu paklusēt un nebazūnēt pa pasauli apkārt, jo normāliem cilvēkiem ārpus Latvijas ir grūti saprast, kā tas ir iespējams, ka šeit krievu valoda nav valsts valoda. Piemēram, cik daudz Zviedru dzīvo Somijā? Pareizi, apmēram 8%. Bet zviedru valoda oficiāli ir otra valoda, kuru ir jāmācās ikvienam somam. Mācības notiek gan somu, gan zviedru valodā – arī universitātēs.

    Argumentēti diskutēt? Ak vai, kas gan ir mani sasniegumi dažos priekšmetos skolā..Nu kur ir mani argumenti & fakti?

    Š im eksemplāram ir īpašas novirzes..

    #262532
    Kon
    Participant

    Spēja loģiski spriest?

    #262533
    andrejsLi
    Participant
    #262534
    deriksx
    Participant

    Zviedri somijā dabūja oficiālu valodas statusu tāpē ka kautkādā tur karā gāja palīgā somiem respektīvi karoja zem viena karoga tā tik ir lojalitāte pret valsti.vēsturisks fakts.

    #262535
    grisha
    Participant

    Starp citu, mums taapat nav neviena tira latviesha.

    Un diemzheel tas viss kriit uz krievvalodiigajiem, jo tie te kaa seenes. Daudzi negrib pat runaat latvieshu valodaa, kur nu veel maaciities. Tie lai arii tinaas uz savu krievzemi un lai nemuld ka Latvija ir vinju maajas.

    Taapat es aizieshu Iirijaa pieprasiishu, lai latvieshu valoda buutu otra oficiaalaa, tur tak daudz latvieshu… .

    #262536
    Kon
    Participant

    Nedaudz rēcina remūtais patriotisms :>

    #262537
    nevertell
    Participant

    Izskatās, ka eudoxus pats nemaz negrib atpakaļ uz roģinu.

    #262538
    Blakius
    Participant

    Valsts skolās valsts valodu, īsi un skaidri, nesaprotu par ko tur daudz var diskutēt.

    Nepatīk- taisi augšā savu privātskolu. Joprojām nepatīk- čemodan-vokzal-roģina.

    Vācijā ir diezgan padaudz turku(% precīzi nepateikšu), turku skolas, cik zinu tur netaisa, kaut gan: “Turklāt mikrorajonu skolās ir 80% turku bērnu un 20% vāciešu” avots

    Vispār laiks mainīt tēmu- pāriet pie kaķiem vai turpināt vecos linux vs windows tipa kariņus. Nepiemirstam ka notepads paredzēts “pozitīvi domājošiem cilvēkiem”, kaut gan dažu labu radījumu klātesamību būtu stingri jāpārvērtē pēc visiem trim nosacījumiem atsevišķi 😀

    #262539
    Eudoxus
    Participant

    grisha wrote:

    Starp citu, mums taapat nav neviena tira latviesha.

    Un diemzheel tas viss kriit uz krievvalodiigajiem, jo tie te kaa seenes. Daudzi negrib pat runaat latvieshu valodaa, kur nu veel maaciities. Tie lai arii tinaas uz savu krievzemi un lai nemuld ka Latvija ir vinju maajas.

    Taapat es aizieshu Iirijaa pieprasiishu, lai latvieshu valoda buutu otra oficiaalaa, tur tak daudz latvieshu… .

    Lol! Īrijā daudz latviešu? Salīdzinājumā ar to, cik Latvijā ir krievu (un krieviski runājošo, jo ne jau visi viņi ir krievi pēc tautības) Īrijā vispār latviešu nav. Proti, Latvijā ir vairāk kā 40% krieviski runājošu cilvēku. Kad Īrijā būs 45% latviešu, tad visdrīzāk arī latviešu valoda būtu otra oficiālā valoda.

    Turklāt, nevajag aizmirst, ka mēs te nerunājam par cilvēkiem, kas šeit ir ieradušies pirms diviem vai trim gadiem, bet gan par cilvēkiem, kas šeit ir nodzīvojuši lielāko dzīves daļu vai piedzimuši.

    Es šeit runāju par pragmatisku attieksmi pret reālo situāciju. Ir pēdējais laiks saprast, ka šie cilvēki no šejienies nekur neaizbrauks, tāpēc ir reāli jādomā, ko ar šo situāciju darīt, un jāpārstāj dzīvot ilūzijās. Turklāt, nav tālu tā diena, kad Latvijā nebūs kas strādā, un tad šeit parādīsies arī citi ieceļotāji (patiesībā treknajos gados tas jau sākās).

    Bet, protams, ja negriba, lai šeit parādās visādi iebraucēji, tad mums vajag pieturēties pie jau uzņemtā kursa uz krumpētu, ksenofobisku un galvenais – nabadzīgu valsti. Lai veicas!

    #262540
    Eudoxus
    Participant

    andrejsLi wrote:

    Argumentēti diskutēt? Ak vai, kas gan ir mani sasniegumi dažos priekšmetos skolā..Nu kur ir mani argumenti & fakti?

    Š im eksemplāram ir īpašas novirzes..

    Hm…. Nezināju, ka tādās vietās, kur uzturas tādi kā tu ir arī datori. Labi esi iekārtojies 🙂

    #262541
    shadowmen
    Participant

    Nju nobalsoja visi balsotaji?balsoshana cik saprotu beigusies??

    Rezultatus studija!!!

    Un paskaidrojat man mulkitim,kas tagad bus,ko panacat,kas mainisies,un kas mainas tagad,no sodienas????

    Ceru uz akcijas mudinataja shady atbildem….

    Un tas nav uzbrauciens,vienkarsi neticu sadu akciju spekam…tapec gribu redzet iznakumu un panakumus…

    #262542
    Imhoteps
    Participant

    Картэяйс приевишлатвиешу свиестс, типа “Латвиеты – непадодиес!!!”. Курш Дурис Ёбэлис аткал шито издомая? Та так ир висистака санайдошанас турпинашана. Ун я – кур вар паракстытиес прэт?!

    #262543
    Bekons ar olām
    Participant

    Vakardien biju Biedrības namā, parakstījos arī. Divus latus nemaksāju principiāli: lai VL paši apmaksā savu politisko kapitālu.

    Imhoteps wrote:

    Картэяйс приевишлатвиешу свиестс, типа “Латвиеты – непадодиес!!!”. Курш Дурис Ёбэлис аткал шито издомая? Та так ир висистака санайдошанас турпинашана. Ун я – кур вар паракстытиес прэт?!


    Civilokupanta kungs, pamatvaloda šai forumā ir latviešu.

    #262544
    Izliecies
    Participant

    Viņš jau arī rakstīja latviski 😉

    #262545
    Imhoteps
    Participant

    Bekons ar olām wrote:

    ..Civilokupanta kungs…


    Allaž centos nevesties uz šito te, bet visam ir robeža, tāpēc, bekon`: https://lleo.aha.ru/na/

    #262546
    msh
    Participant

    foxsk8 wrote:

    Kā jau es te senāk izteicos, lūgtum, uztaisam ENG valodu kā otru oficiālo valstī un vsjo. Lai krievi mācās eng, mēs ar, un nebūs problēmu. Kāpēc vienam, vai otram ir jāpiekāpjas? Lūdzu Jums kompromiss.

    Un vispār par pašiem krieviem, nereti viņiem ir daudz labāka izglītība, nekā mums pašiem. Un pēc tam nav jābrīnas, ka normāls džeks ienākot veicī var nolikt 300 Ls par vienu “pudelīti”. Kamēr Krievi šancē, mācās, mēs te notepadā runājam sen izmeltu un skaidri zināmu lietu, ka tie krievi būs arī pēc 10 – 20 – 100 gadiem.


    Beigsi ziepēties angliski runājošajiem? 🙂

    #262547
    msh
    Participant

    Eudoxus wrote:


    Vispār jau mums vajadzētu par šo jautājumu paklusēt un nebazūnēt pa pasauli apkārt, jo normāliem cilvēkiem ārpus Latvijas ir grūti saprast, kā tas ir iespējams, ka šeit krievu valoda nav valsts valoda. Piemēram, cik daudz Zviedru dzīvo Somijā? Pareizi, apmēram 8%. Bet zviedru valoda oficiāli ir otra valoda, kuru ir jāmācās ikvienam somam. Mācības notiek gan somu, gan zviedru valodā – arī universitātēs.


    Es domāju ka tiešām normāliem cilvēkiem uzreiz iestāsies momentāna apjausma, kad šie bez skopas informācijas no ailītes “oficiālā valoda” tiks arī painformēti cik proči valsts iedzīvotāju runa krieviski un cik latviski. Īpaši debīliem subjektiem varbūt nē, bet nu kas jau kuram tuvāks :>

    P.N. Valstīs, kuras iemītniekiem ir cieņa pret savu valodu, nonākošie slāvi iemācās vietējās valodas sarunvalodas līmenī diezgan ātri. Igaunija ir izņēmums, cik saprotu, šo krieviem arī ir līdzīgas problēmas ar valsts valodas prašanu, lai arī vietējie daudz nopietnāk liek mīksto uz “sobačkoi jazik”.

    #262548
    Kon
    Participant

    Deriksx wrote:

    Zviedri somijā dabūja oficiālu valodas statusu tāpē ka kautkādā tur karā gāja palīgā somiem respektīvi karoja zem viena karoga tā tik ir lojalitāte pret valsti.vēsturisks fakts.

    :D, paprasi jebkuram slavam, tas teiks, ka atbrīvoja mūs no fašistu (btw nekad neesmu izpratis, kāpēc fašistu, ne nacistu) sloga.

    Un atsauce uz pēdējo komentāru, man, latviešu valodas kroplums, sfērās ar kurām saskaros ikdienā, liedz to cienīt. Sāknējam datoru un klikšķinam uz palaistuvi .. nakuj :>

    #262549
    Willis
    Participant

    KoЯn wrote:

    Deriksx wrote:

    Zviedri somijā dabūja oficiālu valodas statusu tāpē ka kautkādā tur karā gāja palīgā somiem respektīvi karoja zem viena karoga tā tik ir lojalitāte pret valsti.vēsturisks fakts.

    :D, paprasi jebkuram slavam, tas teiks, ka atbrīvoja mūs no fašistu (btw nekad neesmu izpratis, kāpēc fašistu, ne nacistu) sloga.

    Un atsauce uz pēdējo komentāru, man, latviešu valodas kroplums, sfērās ar kurām saskaros ikdienā, liedz to cienīt. Sāknējam datoru un klikšķinam uz palaistuvi .. nakuj :>


    Tu raksti, “.. paprasi jebkuram slavam, tas teiks, ka atbrīvoja mūs no fašistu … sloga ..”

    PILNĪGAS MUĻĶĪBAS!!!

    #262550
    runcio
    Participant

    Tad nu gan tikai vienā dienā paraksti tiek vākti? Laprāt būtu aizgājis parakstīties, tikai darba dienā!

    Nu šitais pasākums par maz info plašsaziņas līdzekļos utt…

Tiek skatīts 41 ieraksts (no 64 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā