26.februārī: vācam parakstus par latvisku izglītību

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas PR 26.februārī: vācam parakstus par latvisku izglītību

Tiek skatīts 4 ierakstu – 61 līdz 64 (no 64 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #262551
    zivs
    Participant

    Tikai mani divi santīmi:

    Latviešu skola = valsts apamaksāta

    cittautiešu skola = cittautiešu apmaksāta

    Kāpēc man ar saviem [jau tā bezjēzīgajiem] nodokļiem būtu jāapmaksā kaut kādu pretvalstisku zemcilvēku izglītošana viņu valodā, kaut gan paši dzīvo ne savā dzimtenē un mūs tāpat beigās par fašistiem [kas bija tikai Itālijā, kas kārtējo reizi pierāda slāvu intelekta līmeni] saukās?

    Utaiņu skolas sen bija/ir laiks beigt sponsorēt no valsts kabatas, jo mums, latviešiem no tā tāpat nav nekāda labuma – tikvien kā papilus (algas skolotājiem) stundas utaiņu valodā, lai saprastu, kādu indi viņi mums spļauj virsū. Gribi mācīties savā dzimtajā valodā, kas, ak, vai, nav valsts valoda – maksā vai brauc uz savu laimīgo zemi, kur visi runās tavā valodā! Punkts.

    #262552
    Bekons ar olām
    Participant
    #262553
    msh
    Participant

    KoЯn wrote:

    Un atsauce uz pēdējo komentāru, man, latviešu valodas kroplums, sfērās ar kurām saskaros ikdienā, liedz to cienīt. Sāknējam datoru un klikšķinam uz palaistuvi .. nakuj :>


    Ar to nākas samierināties. Uz kastes tāpēc lietoju eng, bet rockbox pātulkojot izmantoju šādus tādus žargonvārdus. Varbūt nākotnē labošos :>

    #262554
    Eudoxus
    Participant

    KoЯn wrote:


    Un atsauce uz pēdējo komentāru, man, latviešu valodas kroplums, sfērās ar kurām saskaros ikdienā, liedz to cienīt. Sāknējam datoru un klikšķinam uz palaistuvi .. nakuj :>

    Nevajag vainot valodu, bet tās lietotājus. No otras puses – jaunvārdi vienmēr skan jocīgi, bet ar laiku tas pāriet. Un datorterminoloģija ir latviešu valodā vēl ir zīdaiņa autiņos. Kaut kas no tā visa ieiesies, bet daļa, protams, tiks aizmirsta. Manuprāt, te nav nekā traka. Vairākus desmitus gadus atpakaļ vārds ‘izlietne’ arī likās jocīgs, bet tagad par to vairs neviens pat neaizdomājas.

    Un vēl – man nav īsti saprotams, kā necieņa pret kādu valodu var rasties tās datorterminoloģijas dēļ? Varbūt pārmaiņus pēc der apzināt arī citus šīs valodas nogabalus. Palasi literatūru, varbūt!

Tiek skatīts 4 ierakstu – 61 līdz 64 (no 64 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā